Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Zranění / Svalový třes od zad
Autor Zpráva
jardatablikar

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 17:59

Dobrý den,

Mám takový problém - již mě to trápí hodně dlouho (několik let) dříve jsem si myslel, že o nic nejde, ale poslední dobou mě to vážně štve.

Jedná se o třes celého těla, když je cvik/či nějaký pohyb spojen s pohybem kříže/zad… Jakmile například dělám leh sedy (jakýkoli typ) tak se celý nepříjemně klepu. Bolest ani únavu necítím jen se prostě třesu jak ratlík.

Jakmile cvičím něco, kde nezapojuji záda - je to v pořádku (dřepy apod.)

Například nedávno jsem s kamarádem stěhoval a jak jsme tahali těžké skříně do schodů musel jsem být neustále ohnutý - druhý den jsem se klepal, jakmile jsme se jen trošku ohnul. Nevíte, čím to může být? Už jsem zoufalý ono to vypadá docela směšně, když jdu do posilovny - dělá například jednoduché leh sedy či kliky a klepu se jak kdybych neuzvedl ani 5kg - přitom se svojí sílou svaly jsem spokojen.

Děkuji za odpovědi!

S pozdravem,
Jarda Tablíkář
maacher

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 18:37

Je mozne, ze nemas dost silne zadove svaly. Doporucuji navstivit sportovniho lekare, ktery provede kompletni vysetreni.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2013 18:45

Tak při dřepech se zapojují záda dost podstatně. To co popisuješ je buď žalostně slabý střed těla, nebo nějaká svalová dysfunkce. Vyšetření bych také doporučil.

42let @ 195cm @ 125kg
jardatablikar

Člen
# Zasláno: 4 Úno 2013 13:15

Legi, maacher

Děkuji za odpovědi:

1. Kde najít nějaké cviky na zádové svaly/zpevnění středu těla? (Je pravdou, že záda jsem nikdy nějak necvičil)

2. Co se týče lékaře, kde ho vyhledat?
RadekHorak

Člen
# Zasláno: 4 Úno 2013 17:56

A nemáš třeba z něčeho strach?? já se třepu když se fakt bojím...někoho nebo něčeho...
jardatablikar

Člen
# Zasláno: 5 Úno 2013 08:03

A nemáš třeba z něčeho strach?? já se třepu když se fakt bojím...někoho nebo něčeho...

To určitě ne (tedy ne, že bych neměl občas strach) to asi každý, ale toto je fakt pravidelné při jakékoli situaci...
sadlos

Člen
# Zasláno: 7 Úno 2013 21:24

jo, strach to klidně může být, teoreticky by mohl pomoci psycholog. Ale spíše bych to viděl na něco nervového, či tak něco...
maacher

Člen
# Zasláno: 7 Úno 2013 22:16

Vse najdes na internetu, staci pohledat
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0