Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Zranění / Dřepy s činkou na zádech, co na to kolena?
Autor Zpráva
Radek11

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 15:06

Zdravím,

Je mě 16 let a chtěl bych se zeptat, jestli když dělám dřepy s činkou na zádech, jestli nebudu mít nějaký problém s kolenama, třeba i v budoucnu.
Mám tento cvik raději vynechat, nebo v něm pokračovat? .. dělám 3x8
StalinChlapecek

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 16:09

Při Dřepu si činkou na zádech netrpí až tak kolena jako je furt miněno, spíše se zatěžují boky , kolena tam nejsou poškozována.

Určitě správné provádění dřepu, nějak neohrožuje kolena naopak.

Informace shromažduj a šiř dál
wunti

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 16:16

Jeste bych pripomel, ze je treba zacinat pomalu a pridavat opravdu postupne, hlavne v tomhle veku - navic je dulezite najit spravnu techniku a neklatit se tak ruzne pod cinkou...., u maximalek - pak doporucuji bandaze na kolena
Radek11

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 16:30

Žádné velké váhy si nedávám. Při dřepu mám paty na zemi, nezvedám je. Chtěl jsem se zaptat hlavně proto, že ráno když jsem vstal, postavil se a protáhl se, tak mě nehorázně prokřupali kolena, tak mě to tak vystrašilo :D
Radek11

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 16:37

Na internetu jsem spíše našel, že dřepy s činkou, jsou na kolena ten nejhorší cvik, tak nevím..
Dangles

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 17:39

Ja zas mam třeba problém pořádně dřepnou když mam nohy o malinko dal než ramena tak bez toho aby se předklonil prostě nedřepnu protože ztratím stabilu a spadnu do zadu. Nemněly by ste tedy nějakou radu jak zlepšit tu stabilitu a protahnout svaly at mužu pořádně dřepnou ? Když mam nohy hodně ale to je už je fakt hodně naširoko tak my to problém neděla ale když je mam takhle tak to prostě nejde nějaké rady ?
Ph1L

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 17:45

urcite protahuj svaly na nohach...pak je pro stabilitu taky hodne dobre koukat na jedno misto. jakmile jdes dolu i nahoru koukej porad na jedno a to same misto a takove problemy bys mit nemel
Dangles

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 17:54

supr dík určitě vyzkoušim
Ph1L

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 17:58

jak pisu protahuj svaly na nohachm, tak staticky strecing je idealni delat bud po treninku nebo treba vecer, rozhodne to nedelj pred nejakym sportovnim vykonem jeste by se stabilitou urcite mohla hodne pomoct vetsi mobilita kycli, zadej si na youtube hip mobility a koukni na pra cviku, to muzes delat prubezne doma, pred treninkem jak chces
sniper

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 18:24

Tak kolenní kloub je taky namáhán docela dost.Když si to člověk převede na problematiku mechaniky,biomechaniky,zjistí,že tam vznikají ne zrovna malé napětí.Samozřejmě kolenní kloub je dimenzovanej na velký zatížení,ale rozdíl je jestli ho zatěžuju jednou za čas a nebo několikrát do týdne.Největší problém je ve femoropatelárním skloububení,kde vzniká dost velkej kontaktní tlak mezi patellou a femurem,kterej se zvetšuje se vzrůstající hloubkou dřepu.
wunti

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 18:38

K te stabilite - pokud cvicis drep s nohama na uzko je dobre si dat pod paty nejakou desku a nebo treba 2,5 kilove kotouce apod.
Dangles

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 18:46 - Změnil/a: Dangles

wunti: jj takhle už jsem to zkoušel řeknu ti teda že to byl asi jediný den kdy jsem si pořádně zadřepoval protože to šlo krásně ale v tetsuovích příspěvcích jsem se dočet že by jsem si mněl naučit dřepovat bez těch kotouču pod nohama a od te doby se stim dřepem celkem trápím.

Phil: JJ začnu víc dbát na strečink a ten hip mobility určitě vyzkoušim před treninkem uvidím co to udělá.

Edit: Ehm tak tedka jsem zkoušel pohledat ten příspěvek od tetsua a všiml jsem si že nepíše že by to bylo špatně ale že to je zbytečné
Kotouce pod paty - taky jsem to delaval, ale IMHO dost na nic. Lepsi mit dobre boty s rovnou podrazkou a naucit se delat hluboke drepy.
wunti

Člen
# Zasláno: 19 Lis 2010 19:17

Newidim v tom problem mit pod patama nejakou desku .. jde o skracene slachy pokud se nepletu, ale lepsi nez si rozbit "drzku" ... Kazdopadne kdyz delam siroke drepy podlozku nemam .. jen pri drepech "na uzko" ....
tetsuo

Člen
# Zasláno: 20 Lis 2010 10:48 - Změnil/a: tetsuo

Na internetu jsem spíše našel, že dřepy s činkou, jsou na kolena ten nejhorší cvik
Cvicenim klouby a slachy zaroven sili. Poskozuji se spatnym cvicenim.
Nejhorsi cviceni na kolena jsou fotbal, tenis, hokej, a obecne behani, skoky a skluzy.
Drep je kontrolovanej pohyb.

Vetsina lidi neumi delat drep. Zaklady:

- postoj o trochu sirsi nez ramena

- spicky mirne ven a kolena pri pohybu kopiruji smer spicek

- hrudnik dopredu, nabrany vzduch v nem

- velmi silne zatnute bricho (nabrat vzduch a zatnout - rozsirit zakladnu tela)

- zatnuty (co nejrovnejsi nebo mirne prohnuty) spodek zad

- zatnute trapezy, na kterych je polozena cinka (zadne rucniky a molitany, cinka musi byt zariznuta do svalu, jinak klouze)

- stazene (k sobe zatnute) lopatky

- pohled smeruje celou dobu asi 1,5-2 metry pred tebe (fixovana pozice hlavy, nekoukat pri drepu dolu pod nohy ani nahoru do stropu) + tlacit hlavu dozadu do cinky (ale bez zaklaneni hlavy)

- pohyb dolu zacina pohybem BOKU a to DOZADU. Jako kdyz si sedas na zachod. NENI to pohyb dopredu pres kolena. Drep vychazi z boku-kycli. Proto NENI nebezpecny pro kolena.

- pri pohybu nahoru musi jit najednou hrudnik/ramena a boky. Vetsina lidi nema tuhle koordinaci, a proto se pri pohybu nahoru nadmerne predklani.

- pri drepech tohoto typu bys mel mit ROVNOU podrazku, v zadnem pripade ne tenisky na behani.

- nohama se snazis celou dobu jakoby roztahovat podlahu. To zajisti dalsi zpevneni svalu stehen v dolni fazi drepu.

+ dalsi pravidla
(vetsina lidi nedela nic z toho a pak blaboli neco o nebezpecnosti)

Pokud mas s cimkoli z toho prroblemy, zacni nejprve pracovat na
a) mobility kycli - najdi si na YouTube "hip mobility"
b) strecinku stehen a lytek
c) zpevneni bricha pomoci cviku jako front plank a side plak, hyperextenze a reverse hypers, postupne treba i ab wheel - opet najdes na YouTube

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Dangles

Člen
# Zasláno: 22 Lis 2010 18:54

jj Dík celkem my to pomohlo aspon teda v neděli na treninku uvidím jak to pujde zítra jen my trochu dělá problém nabrat vzduch do břicha a zatnout ale to už si nějak musím vyřešit sám takže dík
tetsuo

Člen
# Zasláno: 22 Lis 2010 22:06

Vzduch nabirej mezi opakovanimi, kdyz jsi nahore. Nejde mit konstantne zatnute bricho celou serii.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2021 23:45

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2021 23:46

knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2021 23:47

readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 3
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0