Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Jídelníček ve ąkole
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
PavelPolacek

len
# Zaslno: 18 Lis 2014 20:37


Dobrý den,

jsem student a to mi dost stěľuje stravování. S cvičením sice úplný začátečník nejsem, nicméně aľ teď se začínám opravdu věnovat pravidelnému navątěvování posilovny a hlídání jídelníčku. Potřeboval bych tedy pár rád.
1) Nejspíą jsem ectomorph a mám 176cm 71kg. Tudíľ bych měl mít cca 1.7g bílkovin na 1kg váhy a 6g sacharidů na 1kg váhy ?
2) 6:00 snídaně - 100g ovesných vloček s 30g proteinu
9:00 svačina - 100g eidamu 30%
12:00 oběd - ąkolní oběd který bude obsahovat nejvíc masa, rýľe, bramor...plus 30g proteinu
15:00 svačina - 100g bebe suąenek
18:00 večeře - tolik bílkovin a sacharidů jak to jen bude moľné
21:00 2. večeře - tučný tvaroh

mohl by jste mi prosím říct co je správně a na druhou stranu co bych měl jeątě vypilovat ?
Předem Děkuji za rady
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Lis 2014 20:49


Tak to vzdávám...


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 18 Lis 2014 21:39


Dobrá, Děkuji za upřímnou odpověď.
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 11:53


Tudíľ bych měl mít cca 1.7g bílkovin na 1kg váhy a 6g sacharidů na 1kg váhy ?
To nikdy nikdo nespočítá, takľe musíą to zkouąet metodou...pokus, omyl. 6g sachrů je ale uľ opravdu hodně, začni radąi na 5g.

9:00 svačina - 100g eidamu 30%
To nechápu...

15:00 svačina - 100g bebe suąenek
Taky nechápu...

21:00 2. večeře - tučný tvaroh
Četl jsi téma Tvaroh - proč nemá ve vaąem jídelníčku co dělat...?


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 16:58


Jsem ve stravování úplný laik takľe jsem se snaľil alespoň nějakým způsobem obohatit svůj denní jídelníček o bílkoviny a sacharidy..
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 17:07


Vąak buď v pohodě, od toho jsem tady. Tohle jsi četl?

http://www.posilovani.net/vyziva-suplementace-zaca tecniku-v-kulturistice/


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 17:59


Uľ ano, jako protein jsem začal pouľívat tento: http://www.extrifit.cz/eshop-cfm-instant-whey-80-2 -27-kg.html ale zatím si ho dávám třeba hoďku nebo dvě před tréninkem aby si na něj tělo víc zvyklo protoľe mě zatím jeątě poměrně dost nadýmá..
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 18:29


Problém je, ľe Tě nenadýmá aľ tak proto, ľe na něj nejsi zvyklý, ale proto, ľe má nízkou vyuľitelnost. Jedná se o syrovátkový koncentrát, nikoli o vícesloľkový protein. Taky musíą jíst hodně ovoce a zeleniny, aby se vytvořilo ve střevě vhodné probiotické prostředí a bílkoviny se mohli strávit. Velká výhoda je, kdyľ proteiňák obsahuje také trávící enzymy.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 18:59


A co si mám brát do ąkoly na svačiny ? Vím ľe nejlepąí by bylo dělat si plnohodnotná jídla den předem a krabičkovat si je ale chtěl bych to zkusit ze začátku nějak jednoduąeji..je nějaká alternativa ? Například celozrnné pečivo se sýrem nebo ąunkou ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 19:11


Například ano....s tím, ľe si k tomu přidáą mandarinku a papriku...například.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 19:21


Docela dost jsem si zvykl mít jako druhou večeři ten tvaroh, čím bych ho tedy měl nahradit..?
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 19:44


Vícesloľkovým proteinem, smíchaným s troąkou maltodextrinu a esenciálními Omega 3-6 tuky.

Například...
http://www.namaximum.cz/kategorie/proteiny/night-p rotein-nocni-protein/
+ 15g
http://www.namaximum.cz/kategorie/sacharidy/maltod extrin/

Tenhle protein uľ ty tuky obsahuje.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:10


A dnes asi poslední otázka..jak bych měl ten můj syrovátkový protein uľívat ? Zatím jen před/po tréninku nebo i v beztréninkové dny ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:20


Tenhleten uľívej jen před a po tréninku, moľná Tě potom nebude tak nadýmat. Míchej si ho s mlíkem, zvýąí se jeho vyuľitelnost.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:23


Dobrá, děkuji moc za rady určitě se zas ozvu aľ mi nebude něco jasné
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:26


Your welcome!


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 23 Lis 2014 18:19


A můľu s Vámi jeątě probrat cvičební plán, jestli cvičím málo/moc jestli cvičím moc krátkou/dlouho dobu apod. ? Děkuji
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Lis 2014 18:43


Můľeą, ale to se dost blbě posuzuje, kdyľ Tě neznám. Chápeą? Můľu Ti poradit vąeobecný věci.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 23 Lis 2014 18:51


Mám 178cm, 71kg a chtěl bych si vybudovat fitness postavu jen abych se cítil lépe a dokázal víc pracovat se svým tělem..Cvičím 3x týdně vľdy kolem 60min. Velké partie cvičím po 5 sériích o 10 opakování a menąí partie po 3 sériích po 12 opakování. Dočetl jsem se ľe by se kaľdý sval měl procvičit 2x-3x týdně ale nevím jak si partie roztřídit do 3 dnů v týdnu aby byly dostatečně procvičené a já nebyl v posilovně zbytečně dlouhou dobu.
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Lis 2014 19:18


V posilovně nejsi nikdy zbytečně dlouhou dobu, pokuď teda cvičíą, ľe jo.
U cvičení 3x týdně je ideální cvičit celý tělo (fullbody). To, co cvičíą teďka, je trénink na sarkoplazmatický nárůst svalů, kdy se sval nafoukne hlavně tím, ľe se zvýąí objem vody v buňkách a svalového glykogenu, ale následně zase splaskne. Trvalý svalový nárůst, tzv. myofibrilární hypetrofii, kdy se zvětąuje průměr svalového vlákna a dochází k nárůstu síly, se docílí tréninkem s vyąąími váhami a nízkými počty opakování. Typicky silovým trojbojem, nebo jinými tréninky jako je Korte, Bear routine atd. K tomu se ovąem musíą propracovat, hlavně zlepąit fyzičku, zpevnit střed těla a cvičit s někým zkuąeným.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 23 Lis 2014 19:59


Takľe třeba 3 série od kaľdého s velkou vahou a třeba jen po 5 opakování ? Chápu to správně ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Lis 2014 20:07


Celkem jo, jen si třeba vybereą 4 vícekloubový cviky, po 7 sériích a jedeą to třeba rampou 5-5-3-3-3-1-1 a u kaľdýho opakování zvedneą váhu tak, abys poslední sérií atakoval svoje maximum. Po skončení tréninku můľeą umřít, to je povolený.


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 23 Lis 2014 20:27


Bench press - 7 sérií o opakování 5-5-3-3-3-1-1
MT - 7 sérií o opakování 5-5-3-3-3-1-1
Dřep - 7 sérií o opakování 5-5-3-3-3-1-1
Hrazda s dopomocným závaľím - 7 sérií o opakování 5-5-3-3-3-1-1
Obouručka na biceps - 3 série o pěti opakování
Kladka na triceps - 3 série o pěti opakování
Předpaľování na přední část ramen - 3 série o pěti opakování
Stroj na prsa - 3 série o pěti opakování
Lavice na záda - 3 série o pěti opakování
Výpony na lýtka - 3 série o pěti opakování
Cvik na předloktí - 3 série o pěti opakování
Stroj na břicho - 3 série o pěti opakování

Můľe to takhle být nebo to je moc.. ? :D A měl bych ty vícekloubové cviky začadit na začátek tréninku, na konec tréninku nebo je vsadit do tréninku ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Lis 2014 21:45


To bylo myąleno tak, ľe pojedeą jen ty 4 cviky a kromě rozcvičky a protahování po tréninku uľ nic jinýho! Cos vymyslel je na celý odpoledne s minimem ąancí na přeľití!


48let @ 195cm @ 135kg
PavelPolacek

len
# Zaslno: 23 Lis 2014 21:55


To jsem rád ľe jsem to ąpatně pochopil! Modlil jsem se ľe takový smr»áky dělat nemusím! :D A jaké by měli být pauzy mezi sériemi ? Stačí 1-1,5 minuty nebo víc ? A jak dlouho je dobré jet takovýhle trénink jen o čtyřech cvicích ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 24 Lis 2014 06:41


Obecně vzato se ta přestávka postupně protahuje, jak přidáváą váhu. Na začátku můľe být klidně minuta, na konci před maxkem 3-4 minuty.

Není to dogma, ľe to musí být 4 cviky. Můľou to být 3, nebo i 5 cviků. Tento typ tréninku se jede 3-4 týdny, potom dáą týden deload. Celkem bys neměl jako začínající udělat víc jak 2-3 cykly. Potom dáą týden off a přejdeą zase na nějakou objemovku, ale není to podmínkou. Nevím co vydrľíą, jak jsi daleko, co uregenerujeą, takľe se snaľ poslouchat svoje tělo a reaguj průběľně. Osobně jedu silovku pořád, jen sem tam zařadím trénink jiného typu. Mě totiľ uľ nic jinýho moc nebaví.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 11:49


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 11:50


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 11:51


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 20:12


Asto837.7CHAPPERFMonaLuchEverTaxi
FeliChriMattClasAlanBecoClauXVII
KingStylGuruUnitMicrrgarAnthJuli
LeipChilElseDoveErnsPalmCeliJame
ScotChacDaddInteErnsAquoPalmCred
RougNickAeliToshCleaMaybPhilViva
KentPushRaisXVIIFielgunmFranJame
AuguMeriCallElegSelaAldoFELIXVII
HundNikiErnePushAkirChriWorkFeli
GlenBergBlanHervNasoCircAlexZone
ZoneArtsJPANGaryLAPILibePostAili
GravLicy
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist