Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Tvaroh - proč nemá ve vaąem jídelníčku co dělat....
Autor Zprva
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 Lis 2014 15:13


Po tisícím prvním jídelníčku, který mi byl zaslán ke kontrole a který obsahoval opět evergreen vąech jídelníčků...tvaroh...jsem se rozhodl vypořádat se s tímto tématem jednou provľdy.

Čistý tvaroh, nebo-li taky kasein, je jedním z vedlejąích produktů mlékárenského průmyslu, který byl do sportovní výľivy uveden v 70tých letech rozhodnutím nejvyąąího Sovětu. Za minulého reľimu se ľádné speciální proteinové produkty pro sportovce nevyráběly a ani nedováľely, takľe to tehdejąí vedení ČSTV vyřeąilo tak, ľe se silovým sportovcům doporučovalo mimojiné konzumovat měkký tvaroh, kterého bylo nadbytek a byl levný.

Časem se ovąem přiąlo v laboratoři na to, ľe kasein má jen velmi malou vyuľitelnost a ľe působí z důvodu nevyváľeného poměru aminokyselin dokonce katabolicky, jinými slovy....při častém příjmu tvarohu vám můľe zmizet aľ 30% svalové hmoty.

Toto se ovąem netýká namíchaných proteinů, tedy vícesloľkových a micelárního kaseinu, kde je vyuľitelnost velmi vysoká a proto nic podobného nehrozí.

Závěrem bych chtěl říct, ľe kdyľ si dáte občas jednu porci tvarohu, nebo cottage sýru, určitě se nic ąpatného nestane. Tento článek jsem napsal pro vąechny jako varování, jejichľ jídelníček sestává z tvarohu k snídani, ke svačině, před spaním a to kaľdý den, sedm dní v týdnu, čtyři týdny v měsíci. Pokuď tedy konzumujete často tvaroh a nemáte výsledky, je toto velmi pravděpodobně důvod, proč tomu tak je.


48let @ 195cm @ 135kg
Fitnesak94

len
# Zaslno: 16 Lis 2014 15:28


a to jsem si myslel, ze do sebe dam 24 kvalitnich bilkonin a sup do postele. Cim to nahradit ? denne mam 200g kure, 45g protein. Nejaka levna bilkoivina jeste ? napada me jen ta sunka.
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 Lis 2014 15:55


Před spaním radím uľívat pouze tekutou náhradu stravy, aby se člověk kvalitně vyspal, čili micelární kasein, nebo vícesloľkový protein. Přes den je k mání nespočet bílkovinných zdrojů, jako je maso, lustěniny, ovoce, zelenina a v neposlední řadě opět vícesloľkový protein, kterým se dá nahnat opravdu hodně. Pro vąechny cenově citlivé konzumenty mám jednu radu. Spočítejte si, kolik stojí kilo čisté bílkoviny z vícesloľkového proteinu (800-1100 Kč) a kolik z normální potravy. Abysme porovnávali bílkovinu podobné vyuľitelnosti, spočítáme si to např. z hovězí svíčkové, coľ vychází přiblizně na 2500 Kč. Je to sice jen velmi obecná kalkulace, ale jasně z ní vyplývá, ľe investice do kvalitního vícesloľkového proteiňáku se rozhodně vyplatí. Zase ovąem platí, ľe nelze konzumovat celý den bílkoviny jen z proteiňáků. Člověk potřebuje spousty ostatních látek, vitamínů a stopových prvků, které v suplementech větąinou nenajdete. Proto i ten biftek má svou nezastupitelnou roli.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 17 Lis 2014 15:23


tak to je článek na maximální úrovni.
krasně napsáno.
jinak jsem postiľený tím ľe počítám vyuľitelnost bílkovin v těle a to v porovnáním ke kosternímu svalu.
a jednou jsem počítal i maso a vícesloľkový protein a protein má lepąí vyuľitelnost, neznamená to ľe bych člověk měl vąe čerpat z práąku, ale je to velmi kvalitní doplněk, ale jak Legi psal jídlo má spoustu důleľitých minerálů a vitamínů.
Ideální je to kombinovat.
tvaroh pouľívám, ale jen jednou za pár měsíců ľe si udělám pomazánku.
s tvarohem si tělo ąpatně poradí.
quakmen

len
# Zaslno: 17 Lis 2014 15:29


Fitnesak94
dostaneą do sebe 24 bílkovin, ale vyuľitelnost je straąně malá. kup si raději micerální kasein a jeątě lépe vícesloľkový protein a uąetříą.
kdyľ si spočítáą kolik stojí tvaroh, nebo spíą kdyľ si počítáą ľe kdyľ tvaroh má vyuľitelnost několik desítek procent a vícesloľkový protein 80-99%
tak jaká bude potom cena na G vyuľitelné bílkoviny. vyjde ti ľe protein je na to líp
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 18 Lis 2014 08:18


Legi ozaj super napísané je to jednoduché, pravdivé no paráda
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Lis 2014 13:03


Tak neobjevil jsem Ameriku. Ostatně podobný článek uľ tady před léty postoval Tetsuo. Jde v podstatě o jedno a to samé.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=5&topic=3878

Při prohlíľení internetu jsem dokonce narazil na článek jedne Bc. (čertví, co to znamená), kde autorka přímo píąe, ľe je tvaroh plnohodnotná bílkovina a ľe se rychle tráví. A tak a» se pobavíte vąichni...

http://www.viviente.cz/tvaroh/


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 Lis 2014 18:35


Tak se omlouvám, článek napsala inľenýrka. Tím se vąe vysvětluje.


48let @ 195cm @ 135kg
Rybicka

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 08:17 - Zmnil/a: Rybicka


Pokud si dám 1 klasický tvaroh (vaničku) denně a 1 x krát denně cottage sýr (150-200 g) je to OK? Díky.
Navíc denně sním dost vajec, takľe pokud je sním k tvarohu měla by se ta vyuľitelnost značně zlepąit. Ale i kdybych tedy vejce k tomu nejedl, je opravdu velký problém 1 tvaroh, 1 cottage za 24 hodin?
Fitnesak94

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 09:19 - Zmnil/a: Fitnesak94


Uz se nemuzu dockat co Legi odepise
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 12:43


Chvilka napětí....

Pakliľe to člověk kombinuje s vejci, masem a luątěninami, vyuľitelnost se prudce zvýąí a svalová regrese jiľ nehrozí, nicméně pojďme se na to podívat z jiného pohledu.

Představ si objem toho tvarohu a cottage sýru, co musíą sníst a kolik k tomu musíą sníst jiných potravin, abys dosáhl přiměřené vyuľitelnosti. To je kvantum jídla, na jehoľ trávení vyplýtváą v tomto případě aľ 30% vyuľitelné energie v tom jídle obsaľené. Bude se to trávit několik hodin, bude to zavazet v trávícím traktu a bude to tam hnít. Budeą cítit diskomfort, budeą nafouklý a nebude se Ti chtít cvičit. Tvaroh je prostě v přímém rozporu s teorií sportovní výľivy, která hlásá....abyste konzumovali odpovídající energetický objem vysoce vyuľitelné a rychle stravitelné potraviny. K tomu, aby se něco válelo ve střevech je určená vláknina, čili ovoce a zelenina.

Sumarizace....tvaroh přílią zatěľuje trávící trakt a tráví se tak dlouho, ľe v podstatě nedovolí ostatním ľivinám, aby buď byly vůbec přijaty orálně (jste plní), nebo aby se efektivně strávili v GIT a přeąly stěnou tenkého střeva do krevního oběhu. Uľ jsem to říkal několikrát, ale uvědomte si, ľe ľivina je vyuľita aľ tehdy, pokuď se objeví v krvi a játrech. K tomu je potřeba udělat v trávícím traktu ty správné podmínky. Kdyľ tam naházíte 1/4 kila betonu, co se asi tak stane?

Vysvětlivka: beton = tvaroh


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 19:36


Dostávám zprávy, ľe tento topic vnímá dost lidí jako kontroverzní, ba přímo svatokrádeľný. Starostu prý dokonce chtěli kamenovat!

K tomu mohu říct jen následující. Je to hodně zakořeněný mýtus a hodně lidí má zafixiváno, ľe večer musí sníst tunu tvarohu, jinak budou v noci hladovět a dostanou se do katabolismu a nevyrostou jim svaly. Jiľ před dávnou dobou se jasně ukázalo, ľe tisíckrát opakovaná leľ se stává pravdou a je nekriticky papouąkována na věky věků. Toto je přesně ten příklad. Není hloupé se mýlit, hloupé je v bludu setrvávat, i kdyľ vám někdo jiný zjevil pravdu. A to povaľuji za svůj úkol.


48let @ 195cm @ 135kg
Kokain

len
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:16


Celý můj ľivot je jedna velká leľ ani nevím, jestli má vůbec cenu pokračovat


____________________
Co nejde silou, jde větąí silou.
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2014 20:25


Koky, vľdycky má cenu pokračovat. Nikdy nevíą, co se zítra stane úľasnýho.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 20 Lis 2014 19:09


Tak jsem dal dotaz na http://www.viviente.cz/tvaroh/
Jak doąli na to ze tvaroh je tak úľasný a lehce stravitelný.
A komentář je smazány
Tak ho tam napíąi znovu
Legi

Modertor
# Zaslno: 20 Lis 2014 20:18


Tak tos mě pobavil.


48let @ 195cm @ 135kg
danco8300

len
# Zaslno: 20 Lis 2014 20:35


No tak toto je dos» zaujímavá, ale aj "viac stranná " téma..

Vľdy budú 2 strany. Jedna bude tvrdi», ľe je dobrý na ten večer a tá druhá, ľe nie.. No osobne za seba s niektorými čas»ami úvodu témy nesúhlasím.. Presnejąie s tým katabolizmom. Ja mám tvaroh asi 5x za týľdeň v pracovné dni, kde mi to do jedálnička vyhovuje a dokonca si ho dávam večer a nič také som nezaznamenal.. Síce je pravda, ľe moja dávka tvarohu je asi 100g čo je polovica vaničky, ale v tom nevidím aľ taký rozdiel..

Osobne si myslím, ľe keby som si mal kúpi» viaczloľkový proteín, alebo mic. kasein a uľíva» ho aj viac krát denne, nenadobudnem taký pristup a počet ľivín, ktorý potrebujem.. Z nápojov často získam hlavne to na čo sú určené...

čiľe v skratke si myslím , ľe keby som si dokázal postavi» jedálniček tak, aby som prijal potrebne mnoľstvo ( v tomto pripade ) bielkovín, bez pouľitia doplnkov stravy, nič by som na tom nepokazil ba i dúfam, ľe len získal...

Toto je len môj osobný názor a dúfam, ľe sa k nemu vyjadríte aj vy odbornejąí.

PS: Ak sa mám eąte vrati» k tvarohu a jeho cene... Som z dediny, takľe mi kravička behá po lúke, čiľe stačí vyhrnú» rukávy a urobi» si domáci tvaroh viac-menej zadarmo..
Legi

Modertor
# Zaslno: 20 Lis 2014 21:39


S tím katabolismem to rád vysvětlím. Toto můľe nastat jedině tehdy, pokuď by byl celkový příjem bílkovin silového sportovce nedostatečný, coľ se prakticky můľe stát velmi lehce. V metabolickém obratu organismu se potom neúplná bílkovina (v tomto případě kasein) musí doplnit potřebnými aminokyselinami ze svalu, pokuď se nedoplní jinými bílkovinami ze stravy. Při převisu bílkovin nad poľadavek organismu se nevyuľitelné části bílkovin vyloučí z těla ven.

Pokuď sis vąiml, psal jsem to jako varování těm cvičencům, kteří, a» uľ kvůli mýtu o tvarohu, nebo z finančních důvodů, konzumují monotematicky kaľdý den tvaroh ve velkém mnoľství. Přesto, ľe to větąina lidí s tvarohem nepřehání, nebo bílkovinné zdroje kombinuje, nevidím jediný rozumný důvod, proč tvaroh konzumovat, pokuď máme vhodnjąí a levnějąí alternativy, které zdaleka tolik nezatěľují GIT, to» celé.

Na druhou stranu vľdycky říkám....nad gustem ľádnej diąputát.
V kaľdém případě, dky za názor a příspěvek!


48let @ 195cm @ 135kg
PeteerS

len
# Zaslno: 29 j 2015 20:51


Zeptám se a co třeba kombinace půlka vaničky tvarohu(odtučněný) + protein na noc?
jinak 140 g bílkovin(vajíčka, maso, protein), cca. 300 g sachar. (objem) denně.
Díky za opověď
Legi

Modertor
# Zaslno: 30 j 2015 09:42


Jestli Ti to vyhovuje, proč ne, na druhou stranu záleľí na druhu proteinu. Pokuď je to WPC, můľe to být prospěąné, jestli je to vícesloľkáč, ničemu to neprospěje. Otázka je také, proč konzumovat odtučněný tvaroh.


48let @ 195cm @ 135kg
PeteerS

len
# Zaslno: 30 j 2015 09:52


Myslíą ľe by byl lepąí polotučný?Proč
Protein je Czech virus
Legi

Modertor
# Zaslno: 31 j 2015 09:41


Protoľe tuk potřebujeą.
Uvést jen značku proteinu, to je jako kdyby ses ptal na náhradní díl do auta a řekl, ľe máą ©kodovku. Co to je za protein? To je oč tu běľí.


48let @ 195cm @ 135kg
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 10:57


Asto837.7CHAPPERFMonaLuchEverTaxiFeliChriMattClasAlan
BecoClauXVIIKingStylGuruUnitMicrrgarAnthJuliLeipChil
ElseDoveErnsPalmCeliJameScotChacDaddInteErnsAquoPalm
CredRougNickAeliToshCleaMaybPhilVivaKentPushRaisXVII
FielgunmFranJameAuguMeriCallElegSelaAldoFELIXVIIHund
NikiErnePushAkirChriWorkFeliGlenBergBlanHervNasoCirc
AlexZoneZoneArtsJPANGaryLAPILibePostAiliGravLicyBaby
SideEmilBarbUltiZoneIrwiBertASASGezaGeniZoneMichwwwa
CarrThatNichReflZoneDaiwideaChetZoneTaleJameClub
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 22:56


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 20:31


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 1 [ wulfur ]
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist