Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Strava dotaz
Autor Zpráva
Koumak

Člen
# Zasláno: 16 Zář 2014 21:40

Zdravim
Je mi 22 let měřim 187cm a važim 90kg.
Nedavno jsem začal posilovat na objem a snažim se vychytat jidelniček a když jsem si spočital denni přijem energeticke hodnoty tak jsem zjistil že se težko dostanu na 3 402 kcal.
Tak jsem se chtěl potat co obsahuje nejvic kcal ve vašem jidelničku?
Inak sacharidy držim na 400g,bilkoviny 180g nekdy aj vice doufam že to nevadi třeba do 230g,tuky 70g,vlaknina 25g a pitny režim 3 až 4 litru vody.
Vodu micham prozatim s Unisport od Nutrend tetka zvažuju koupit FORMDRINK.
Inak použivam ještě protein a geiner.
Předem diky za rady
balbi

Člen
# Zasláno: 17 Zář 2014 17:02

Vážíš 90kg, takže 180g bílkovin je až až, víc bych nešel, takže 230g je opravdu moc, to už tělu neprospívá (hlavně pokud je to delší dobu, jednou za čas to zas tak nevadí).

Ale hlavně, vážíš 90kg, tudíž 70g tuku je málo, nejvíc kalorické jsou právě tuky, tak ty kcal získej na nich, klidně dej tak 90-100g tuků, zdravé tuky a nebude problém.
Koumak

Člen
# Zasláno: 20 Zář 2014 19:47

Někde jsem se dočetl že je idealni 1,6g na 1kg tělesne vahy,že 2g nadělaji neplechu.Ty sacharidy nevadi když tam bude 400-450g?
balbi

Člen
# Zasláno: 21 Zář 2014 20:46

Ty jsi se dočetl, že ideál je 1,6g, že 2g nadělají neplechu, ale přitom si tam dáš přesně 2g, když píšeš 180g bílkovin. Jinak to se počítá na čistou váhu, tudíž bez tuku, takže když vážíš 90kg a bez tuku by jsi vážil třeba 75g, tak se počítá 75kg x 1,5-2g a ne 90g, nemusíš krmit tuk.

Sacharidy v objemu jsou potřeba, takže když nebudeš přibírát při 450g, tak dej klidně i více, musíš zkusit a uvidíš.
Koumak

Člen
# Zasláno: 21 Zář 2014 21:43

Pokud se ti nechce odpovidat,tak nemusiš ale inak bych se chtěl držet temata..
Samozřejmě prvni jsem se dočetl že se dava cca od 1.6 až 2g bilkovin na 1kg tělesne vahy,tak jsem to navýšil na 180g bilkovin za den.
Po te co si napsal že 180g bilkovin je až až tak jsem trošičku projel internet a našel jsem že idealni je 1,6g na 1Kg hmotnosti na den.A že 2g spiš nadělaji neplechu jak užitek.
Samozřejmě ty sacharidy je tam třeba trošku experimentovat při jake davce to jde na horu.
Diky za rady
balbi

Člen
# Zasláno: 22 Zář 2014 13:50

Však se držíme tématu, já jen, že z toho tvého tvrzení to právě vyznělo naopak, tak aby tam nebyly nějaké zbytečné chyby, však jsem to přece neřekl nějak zle

Ono je potřeba si s tím pořád hrát, záleží, jak se ti bude měnit trénink a podobně, je možné, že bude stačit třeba 400g sacharidů a při změně-intenzitě tréninku nemusí ani 500g stačit, aby šla váha nahoru, to uvidíš časem, vždy alespoň týden (nejlépe 2 týdny) to nějak držet a podle toho jak se změní váha, tak to upravit, zas aby nešla váha moc rychle nahoru, není potřeba přibírat zbytečně moc tuku
Koumak

Člen
# Zasláno: 23 Zář 2014 19:47 - Změnil/a: Koumak

Jasne je třeba dodržovat jidelniček aspon 2 tydny pak se uvidi a když tak se přida sacharidu.Ještě jedan otazka zvažuji koupit travici enzymy maš nějake zkušenosti nebo připadně mužeš nějake doporučit?a co řikaš na promil Maltodextrin?
balbi

Člen
# Zasláno: 23 Zář 2014 20:44

Přesně tak, nějakou dobu je potřeba to dodržovat, to ze dne na den se nezmění.

Trávící enzymy si myslím, že jsou v této fázi zbytečné, pokud nemáš problémy se zažíváním a trávením. Kdyby jsi měl velké porce masa, tak se to hodit může, ale nemyslím si, že by jsi je momentálně potřeboval.

Maltodextrin je jedno jakej koupíš, to moc jinou kvalitu mít nebude, je to rychlý sacharid, pro ty, kteří těžko nabírají se to hodit může, třeba míchat s proteinem, ale nadruhou stranu zas není potřeba, jde to míchat třeba s vločkama nebo tak.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0