Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Viva / Sacharidy - problematika monosacharidy - neistota (po rysovake)
Autor Zprva
Illusion Will

len
# Zaslno: 19 Srp 2014 13:01

Dobr de,

Znovu zakladm al topic, pretoe zase raz neviem njs odpove na otzku, ktor neviem, i je sprvne alebo nesprvne si kls. Tka sa monosacharidov (glukza, fruktza, galaktza) zo stravy.

Chcel by som sa vs opta, ak mm v svojom jedlniku v dni ke cvim zahrnut nasledujce potraviny, i je to v poriadku pri (aj tesne po) rysovake:

Raajky (V trningov de, hodinu po vstvan a zrove hodinu pred raajm behom)

Jogurt Activia Biely = 13g sacharidov aj z toho cukrov 13g (k tomu si dvam ete 20g vloiek Emco s vlkninou)

A k tomu vdy jedna z tchto troch poloiek:

Mlieko polotun 1,5% tuku 300 ml = 14g sacharidov z toho cukrov 14 g
Med 8g lyica = 6,6 g sacharidov z toho cukry 4g
Lekvr 15g = 4,5 g z toho cukrov 4,5 g

Pred trningom (30-60 mint, zva 60 mint)
Jablko 150g = 21,5 sacharidov z toho cukry 15,6g

Po trningu hodinu, ako sas potrningovho jedla:

Hrok bonduelle 220g = 22g sacharidov z toho cukry 10g

Ptam sa, pretoe sa snam dodra denn prjem vlkniny pre dlhoron problmy s hemoroidmi, denne sa preto snam jes 1ks ovocia (dal som prklad jablko) takisto aj t zeleninu (hrok, kukurica alebo mrkva) vemi dobre mi to pomha.

Zaujma ma, i je v poriadku to dva v jeden de (beh v dan de 9 km po mierne zvlnenom terne asi 41 mint a posilovanie 50-60 mint), mnostvo cukrov prijatch zo sacharidov je v rozmedz 25-50g denne, a neviem nikde njs daj, koko telo potrebuje pri takomto portovom vkone v dan de,i s vetky tieto monosacharidy prijatene vyuit, i ich nie je vea a i sa neukladaj nejak aj do tuku, o by som bol skutone vemi nerd (naiel som len, e vedci odporaj prjem cukrov zo stravy denne 24g pri ivotnom tle bez pohybu, lene tam bolo vea psan o sladkostiach a nezdravom jedle, a tomu samozrejme rozumiem, e s to nevhodn sacharidy a e to treba vysadi z jedlnika, prakticky som u nemal okoldu ani ni podobn tri mesiace a ani mi to nechut u)

V tomto smere by som sa chcel u aj zrove opta, i je mj predpoklad sprvny, e ak mj denn kalorick prjem prispsobm tmto potravinm a zapadaj mi do jedlnika v pomere aj sacharidy: tuky: bielkoviny (a na tie cukry, ktor si myslm – mono sa mlim, ak no opravte ma – e by ich malo by o najmenej)tak nehroz, e by sa to uloilo aj do tuku?

Je to mnostvo dostaton, alebo vek, prpadne mal poda vs? D sa vbec nejako uri prijaten mnostvo vyuitch cukrov pri portovom vkone poda toho koko telo potrebuje bez neho (poul som niekde, e v krajnom prpade dvojnsobok, ale to je samo o sebe tak nie vemi lovek, ktormu plne dverujem). Alebo existuje nejak pomer, koko sacharidov a z toho cukrov (vymyslen pomer len ako prklad ako to myslm: 30% cukrov zo 100% sacharidov)?

V zver prspevku by som sa rovno aj chcel opta, i je vhodn jes takto potraviny, ktorch pomer sacharidov a cukrov z nich je v rovnovhe, i nie je lepie jes LEN potraviny, kde je v pomer sacharidov a men z toho cukrov (v tomto smerujem hlavne na ten biely jogurt a domci lekvr, je v takejto fze v poriadku) ?

P.s. Moja vha je 65kg (pred zaatm rysovania 82 kg), ps 69 cm (pred zaatm rysovania 89) a vka 180 cm.

akujem vemi pekne kadmu, kto mi odpete a budete ma nervy na takto mj dlh prspevok
balbi

len
# Zaslno: 19 Srp 2014 13:19

Tak v diet(rsovace) by nemly bt tm dn rychl cukry a u vbec ne z mlnch vrobk a ovoce, to pokud chce jet opravdu rsovaku, tak by to tam nemlo co dlat.

Zelenina je v pohod, njak ten gram to u je jedno, ale clen tam mt ty mln vrobky urit ne.

Pokud tam za kadou cenu chce mt ten kousek ovoce, tak v dob po fyzick aktivit, teba po tom bhu.

V rsovace to funguje tak, e by se ml pjem sacharid snit a ml by bt pevn (tm vechny) z komplexnch sacharid. Nevm, jakm stylem hubne, zda teba dl vlny, ale kdyby ano a ml jsi na den 0g nebo 50g sacharid, tak to pece neme zaplnit cukrama.

Nejlep je mt v jdelnku potraviny, kter maj obsah cukru minimln, vyjimen njak jdlo, kde je jich jenom vc, ale to by se tam mlo objevit jen zdka a ne clen.
Illusion Will

len
# Zaslno: 21 Srp 2014 22:13

akujem ti op Balbi Chudol som dva mesiace tlom postupnho zniovania sacharidov (kad tde som dval dolu 20g sacharidov) priom rchle cukry z toho som dral na o najniom monom minime, 4x tdenne som po 45 mintach behval a 5x posiloval 50 mint denne + som si stril jedlniek aj o sa tka pomeru sacharidov x tukov x bielkovn, vyhodil som vetky sladkosti, smaen a in nezdrav jedl, zaradil viacej zeleniny, vloiek, obilovann a jednoducho som to dodriaval de o de, snaiac nerta so iadnymi prehrekami ani ich nezahrova do jedlnika ako cheat day

Sacharidov vlny som chcel zapoji len v najnutnejom prpade, nechvam si ich do budcnosti

Ono to ovocie jednoducho musm, pretoe som si vimol, vzhadom na moje zdravotn problmy s hemoroidmi, e ak aj mm vlkninu s vloiek, zeleniny i celozrnnho peiva, pokia tam nezaradm ovocie (suen alebo normlne) tak sa to vetko spomauje, a tak sa snam pre njs o mono najvhodnejie miesto v jedlniku. Po tom behu by to ilo, budem ho zaraova tam

Akurt by si mi poradil, e koko mint po behu? V rozmedz 30-60 mint, alebo skr? A koko mint ete po ovoc by si dal vek jedlo (obed)?
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:15

Po tom bhu je to celkem jedno, ale njakou pauzu tam nech, tak 15-30 minut.

Ped obdem stejn, pokud chce mt ped obdem ovoce, tak tam nech opt njakou mezeru, on ti dost vyltne inzulin po tom ovoci, tak hned do sebe cpt dal jdlo nen dobre, opt chvli pokej, tak tak 30 minut.
Illusion Will

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:45

akujem niekokonsobne Balbi Toto je super, akal som viac, takto mi to skvele vyhovuje
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 08:52

Nem za Ono kdy si d del, tak tm lp, ale aspo tolik, kolik jsem napsal
Illusion Will

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 09:55

Jasn Ono po behu to ani nebude problm nejako dodriava, cesta domov + sprcha a je hne 40 mint za mnou, take akurt Po cvien si robm zase dennky (vemi mi to pomha pri zostaven ach trningov) take taktie podobne asovo, proste super
balbi

len
# Zaslno: 22 Srp 2014 18:09

Urit, je dobr si dlat poznmky, aspo pak lovk vid, zda se to nkam posunuje a nebo je poteba s tm trochu pohnout A se da!
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:21

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:22

инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 10:23

tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:40

XIII606.5CHAPBettCaleHeadButtOnly
WarnSharNinaBreeAlisMiffANTOStou
ChanZyliBestTescDaveXVIIpsycFran
PierZyliStriExpeFreeNaivLastInte
RobeOverAdamMichTerrSchiAlwaWell
ManoCarrAlexGAINDaylSplaFantBrea
OberPushEvenJennIronshinNickEnte
RudyCastSisiCircOregCambarisXVII
StriSpliPrinSieLCamiFranJewePali
GhibMatiCharGustZoneArriXVIIZone
SwarJaysMorgJackZoneEverGrypTaka
MichOlym
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:41

MoviSeymWillWillIntrGHOSBarbPHOB
ChetRussXVIIZoneChriJuliHarlSton
CakeABBYZoneAlicTherdiamZoneHORR
SiraSterPrimKKOECitiMetePHILArdo
GardWrapWindGunnSQuiPETEChicOlme
SQuiJardParkDamiMAZDmillFitzFado
ValiCatzBriaRicaHautSilvFlooWind
wwwrJeweIwakBrauLighChouChoiVolt
OnlyAcerAnneJeweWindFairSofiBonu
wwwrLeonErneNataRobeCharPeteBari
AdamAlfoAndrWindTattCaryCharPaul
PANZBrit
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 18:42

DancEdwiStevVisiPaulRobeEdwaGoal
XVIIRidlBillHollIncoSpinWaynAlla
WilhStagStepThemFighSelmShinArle
DALFCitiCitiCitiTopsHousOrigBarr
PaikJohnConnLudwVariDisnMuddNanc
tuchkasWhatDeco
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Prv online: Host - 2
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0