Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Jídelníček na rýsování
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
kohix

Člen
# Zasláno: 3 Bře 2014 19:45

Zdravím, chtěl bych zkontrolovat a případně poradit ohledně jídelníčku na rýsování. Cvičím cca 1,5 roku, vážím 80kg, je mi 18, jsem převážně endomorf a chtěl bych sundat 5-7 kilo tuku za 2,5 měsíce. Budu cvičit 3x týdně v posilovně, kde mám po tréninku asi 20 minut kardio na pásu nebo na rotopedu, jiné dny pak ráno nebo odpoledne běhat či jezdit na kole. Chci brat 2 tablety BCAA 1800 mg Mega Tablets od Extrifitu denně, jinak kromě proteinu žádné suplementy.

příklad jídelníčku:

Snídaně (1 650 kJ)
ovesné vločky 70 g
ořechy vlašské 20g

Dopolední svačina (916 kJ)
jablko 100 g
Jihočeský cottage čerstvý sýr ve smetaně bez příchuti 150 g

Oběd (1 590 kJ)
kuřecí prsa 150g
nevařená rýže 50g
paprika červená 150 g

Odpolední svačina (895 kJ)
chlebíčky rýžové Racio 30g
Impact whey protein 25g

Večeře (1 010 kJ)
chlebíčky rýžové Racio 30g
okurka salátová 200g
Olomoucké tvarůžky 75 g

Druhá večeře (690 kJ)
Pilos tvaroh odtučněný 250 g

Celkem 6800 kJ, 148g bílkovin, 180g sacharidů, 30g tuků

Prosím o radu jen zkušené a těch co to rozumějí, o hloupé odpovědi nestojím. Předem děkuji za pomoc.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Bře 2014 15:42

Zdarec,
tenhle jídelníček bych charakterizoval slovy....do 2 měsíců je po Tobě! Jen tak od boku budeš mít bazálku 10000KJ + cvičení a aerobní zájmy cca. dalších 6-8000KJ. Jestli to 2 měsíce vydržíš a budeš na živu, dej vědět, zavolám do Guinessovy knihy rekordů....

Já vím...hloupá odpověď...

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 4 Bře 2014 21:21

Viděl jsem X jídelníčků a většinou vypadaly takto, maximálně měly o trochu více sacharidů, takže nevím co si myslet . Navíc nevím jestli žijeme ve stejné realitě, ale tak můj, stejně jako ostatních, klidový metabolismus bude cca lehce nad 8000 kJ a aerobní aktivita cca 2000 kJ pokud vezmu v úvahu například necelou hodinu běhání. 6000 kJ vydat při aerobní aktivitě to bych musel být asi robot Nechci zpochybňovat tvá tvrzení, ale všude jsem nalezl absolutně rozdílné hodnoty, tudíž bych ti bych byl vděčen, pokud bys svá tvrzení mohl nějak doložit
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Bře 2014 21:41

Počítal jsi to Harris-Benedictovou rovnicí? Vím, že to není uplně přesné, ale to není nic. Alespoň základní hodnotu Ti to napoví. Bazálka je jen to, co vydáš na normální fungování, bez aerobky i bez posilky. Jak Ti mám dokázat, že udávané hodnoty jsou správné. Říkal jsem, že je to od boku, ale už jsem pár jídelníčků počítal a na 80kg borca to plus mínus takhle vždycky sedělo.

48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Bře 2014 21:47

Ještě k tomu rýsování. Všichni co chcou vyrýsovat dělají základní chybu. Nalajnujou si deficitní jídelníček jak z Mathausenu. Tělo reaguje po dvou týdnech kdy fakt hubneš zpomalením metabolismu. Abys hubl dál, musel bys to zase snížit a dostaneš se do bludného kruhu přetrénování, psychických problémů a ztráty svalové hmoty. Proč?

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 4 Bře 2014 23:01 - Změnil/a: kohix

Vychází mi 8 206 kJ tzn. že bych měl jídelníček nastavit na 8000kJ abych hubnul a to hlavně zvýšením sacharidů?
gymrat

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 06:58

Nevim, podle ceho jsi to vypocital, ale z cehokoliv ti vyjde, tak z toho vypocitej 20% na traveni a pricti k bazalu.. btw kdyby fungovaly vsechny jidelnicky na netu, tak by se treneri a nutricaci neuzivili a narod by vypadal po fyzicke strance jinak :D z navrzeneho jidelaku by zdechla i holka v redukci ;)
gymrat

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 07:00

Bazal ti zmeri i na inBody vcetne rozboru tkani tela..zacni chodit pravidelne, at mas jistotu, ze redukujes tuk a ne svalovinu
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Bře 2014 07:07

Jestli Ti vychází bazálka na 8206KJ, musíš připočítat ještě faktor aktivity (posilka, běh atd.). To může dělat dalších 4-5000KJ podle náročnosti tréninků. Když budeš mít vyrovnaný, nebo lehce pozitivní příjem energie, můžeš hubnout dlouhodobě bez toho, abys ses hroutil, nebo trpěl jojo efekty. Stačí dělat po silovce lehkou aerobku s TF kolem 100bpm, oddálit příjem živin po tréninku, procházky a hlavně dodržovat životosprávu. Takhle se pohodově můžeš dostat na 10-12% obsahu podkožního tuku a pokuď budeš chtít z nějakého důvodu jít ještě níž (jediný důvod může být snaha soutěžit), teprve tehdy je čas začít redukční dietou, sachrvawem atd.

Na druhou stranu tuším, že si to stejně uděláš po svém a začneš se mořit hladem. Holt zkušenost je nepřenosná a Tvůj zážitek Ti bude ku prospěchu. Zjistíš, že to co píšou někde na internetu, nemusí býti vždy pravda.

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 09:28

Ok, díky za rady. Nevím z čeho usuzuješ, že si to udělám sám, asi z toho jak jsem to psal, ale schválně jsem se tady dotazoval, abych zjistil jak to je a dává to smysl . Chápu tedy dobře, že pokud mám tedy bazálku 8200kJ + aerobní aktivita, tak mám nastavit jídelníček například na 8-10000 kJ aby zbytek už odboural tuk nebo mám připočítat i celou aerobní aktivitu? A s tím oddálením živin po tréninku znamená, že si nemám třeba 10 minut po tréninku dávat protein, ale nechat tam více času ?
Kriss

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 09:36

Viděla bych to za hodinu po treninku protein a za další až pevné jídlo záleží i na době kdy trénuješ ...

Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Bře 2014 09:38

Ne, musíš připočítat i celkovou aktivitu, což je vůbec nejtěžší odhadnout. Začni na 40-50% bazálky...tzn. celkově asi 14000KJ a uvidíš jak budeš reagovat. Pokuď začneš přibírat a budeš příbírat déle jak měsíc, snížíš to. Pokuď budeš hubnout 2 týdny a potom nic, musíš to zvýšit. Když budeš plynule hubnout....je to tak správně.

Ano, oddálení příjmu potravy znamená, že si dáš něco po tréninku až za hodinu. Jinak něco z biologie. Tělo jako první potřebuje sacharidy...k vyrovnání krevního cukru a doplnění jaterního a svalového glykogenu. Když si dáš první protein, tělo z toho z cca. 66% naseká prostřednictvím glukoneogeneze cukry, takže to není špatně, ale vyjde to celkem draho. Přes to, že chceš hubnout, je lepší přijmout nejdřív nějaký komplexní sacharid....maltu s nízkým obsahem jednoduchých cukrů (DE-6), nebo palatinózu atd. a až teprve následně protein.

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 09:44

Ok pokusím se s tím tedy pohýbat, přestože 14 000kJ se mi zdá tak na objem, ale asi tomu rozumíš . Nebylo by lepší si tu hodinku po tréninku tedy dát už pevné jídlo třeba rýže a tunák?
Kriss

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 09:50

Legi a co třeba do toho proteinu za hoďku dat tu maltu ? o by mělo být ok ? ne ?

Never back down ...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:09

Nebylo by lepší si tu hodinku po tréninku tedy dát už pevné jídlo třeba rýže a tunák?

Může být, je to otázka individuální snášenlivosti, nicméně počítej s tím, že se to do krve dostane výrazně později....největší rozdíl bude ve schopnosti regenerovat...bude o něco nižší.

Legi a co třeba do toho proteinu za hoďku dat tu maltu ? o by mělo být ok ? ne ?

V podstatě ano.

48let @ 195cm @ 135kg
Kriss

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:14

V podstatě ano.

to mi nestaci už jdu zase do formy a rejpu co ?

Never back down ...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:23

Ale kdepak, máš pravdu...je to v pohodě.

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:28

Ok, děkuji . Smím se ještě zeptat, existuje nějaký vzoreček kolik gramů proteinů, sacharidů a tuků bych měl mít na kg tělesné váhy?
gymrat

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:39

1,2-1,4 bilkoviny na kg, 2x az 2,5x tolik sachru kolik bilkovin, tuk minimalne 30g kvalitniho tuku denne.. klidne 1g tuku na 1kg aktivni hmoty (svaly)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Bře 2014 10:47

1,2-1,4g bílkovin se v tomto případě myslí plně využitelných...to znamená myslet u sestavování jídelníčku...aby byla využitelnost bílkovin co nejvyšší...a používat vícesložkové proteiny. V 18-ti letech můžeš klidně i víc, ještě rosteš.

48let @ 195cm @ 135kg
kohix

Člen
# Zasláno: 5 Bře 2014 12:42

Ok díky všem za rady, pokusím se to nějak poskládat. Pokud mi ještě něco nebude jasné, tak se ještě ozvu, zatím se mějte
kohix

Člen
# Zasláno: 24 Bře 2014 20:38

Po delší době opět zdravím. Chtěl bych opět poradit ohledně stravy. Myslíte, že je vhodné mít ke snídani mléko nebo je lepší jíst vločky s vodou? Dejmu tomu 200ml polotučného mléka. K tomu počítám že bych dal 15g vlašských ořechů a 80g ovesných vloček. Opět předem děkuji za reakci
maacher

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2014 07:01

Pokud nejsi v extremni zavodni diete tak bych se vubec mleka nebal.
Kriss

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2014 09:42

Vypadá to velmi dobře určitě mléko nevyměňuj je chutnější a jak říká maacher pokud nejsi extrémní dietě tak proč ne

Never back down ...
stanhenkl

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2014 15:22

Kdyby ses toho hodně bál, tak můžeš vyzkoušet sojové mléko. Jinak na snídani OK

neexistuje lepší cesta jakou bojovat se slabostí než je síla
kohix

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2014 19:02

Ok děkuji Ještě bych měl další dotaz Je vhodné zařadit na večeři vejce, přesněji 3 kusy dělané na pánvi (samozřejmě bez oleje, nasucho) nebo obsahují na večeři dost tuku? A poslední dotaz, alespon prozatím. Kolik by cca gramů komplexních sacharidů měla obsahovat večeře? Dávat menší porce než na oběd nebo skoro žádné sachry? Dopředu opět děkuji ochotným rádcům
maacher

Člen
# Zasláno: 25 Bře 2014 19:05

vejce muzes klidne na veceri dat, kolik sach. je tezko rict, odviji se to od tveho somatotypu, formy...
Kriss

Člen
# Zasláno: 26 Bře 2014 07:58

Tak k večeři bych se zaměřila spíše na bílkoviny .. Sacharidy v první polovině dne a večeře už ladit na bílkoviny ...

Never back down ...
kohix

Člen
# Zasláno: 30 Bře 2014 17:53

Ok opět děkuji a přicházím s dalším dotazem . Ve škole máme přestávku an oběd 11:30 - 12:00, takže se dá říct, že obědvám ve 12. Cca v 14:15 začínám cvičit a cvičím i s kardiem do cca 15:30 s tím, že bus mi jede 16:00 a doma jsem v 16:30, tak se chci zeptat jestli nechat tuto 4,5 hodinovou mezeru mezi jídly nebo jestli dat ještě třeba hodinku před tréninkem nějakou malou svačinku, například ovoce
maacher

Člen
# Zasláno: 31 Bře 2014 07:58

pred treninkem uz nemusis nic davat, ale je to ciste individualni, nekdo treba ji hodinu pred treninkem a ok, druhy bezi po deseti minutach na zachod.Takze neni problem dat jogurt, kousek ovoce,gainer atd. , po treninku suplementy a az prijdes domu jidlo.Nehledal bych v tom zbytecnou vedu.
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 5
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0