Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Jídelníček na rýsování
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
kohix

len
# Zaslno: 3 Be 2014 19:45


Zdravím, chtěl bych zkontrolovat a případně poradit ohledně jídelníčku na rýsování. Cvičím cca 1,5 roku, váľím 80kg, je mi 18, jsem převáľně endomorf a chtěl bych sundat 5-7 kilo tuku za 2,5 měsíce. Budu cvičit 3x týdně v posilovně, kde mám po tréninku asi 20 minut kardio na pásu nebo na rotopedu, jiné dny pak ráno nebo odpoledne běhat či jezdit na kole. Chci brat 2 tablety BCAA 1800 mg Mega Tablets od Extrifitu denně, jinak kromě proteinu ľádné suplementy.

příklad jídelníčku:

Snídaně (1 650 kJ)
ovesné vločky 70 g
ořechy vlaąské 20g

Dopolední svačina (916 kJ)
jablko 100 g
Jihočeský cottage čerstvý sýr ve smetaně bez příchuti 150 g

Oběd (1 590 kJ)
kuřecí prsa 150g
nevařená rýľe 50g
paprika červená 150 g

Odpolední svačina (895 kJ)
chlebíčky rýľové Racio 30g
Impact whey protein 25g

Večeře (1 010 kJ)
chlebíčky rýľové Racio 30g
okurka salátová 200g
Olomoucké tvarůľky 75 g

Druhá večeře (690 kJ)
Pilos tvaroh odtučněný 250 g

Celkem 6800 kJ, 148g bílkovin, 180g sacharidů, 30g tuků

Prosím o radu jen zkuąené a těch co to rozumějí, o hloupé odpovědi nestojím. Předem děkuji za pomoc.
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Be 2014 15:42


Zdarec,
tenhle jídelníček bych charakterizoval slovy....do 2 měsíců je po Tobě! Jen tak od boku budeą mít bazálku 10000KJ + cvičení a aerobní zájmy cca. daląích 6-8000KJ. Jestli to 2 měsíce vydrľíą a budeą na ľivu, dej vědět, zavolám do Guinessovy knihy rekordů....

Já vím...hloupá odpověď...


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 4 Be 2014 21:21


Viděl jsem X jídelníčků a větąinou vypadaly takto, maximálně měly o trochu více sacharidů, takľe nevím co si myslet . Navíc nevím jestli ľijeme ve stejné realitě, ale tak můj, stejně jako ostatních, klidový metabolismus bude cca lehce nad 8000 kJ a aerobní aktivita cca 2000 kJ pokud vezmu v úvahu například necelou hodinu běhání. 6000 kJ vydat při aerobní aktivitě to bych musel být asi robot Nechci zpochybňovat tvá tvrzení, ale vąude jsem nalezl absolutně rozdílné hodnoty, tudíľ bych ti bych byl vděčen, pokud bys svá tvrzení mohl nějak doloľit
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Be 2014 21:41


Počítal jsi to Harris-Benedictovou rovnicí? Vím, ľe to není uplně přesné, ale to není nic. Alespoň základní hodnotu Ti to napoví. Bazálka je jen to, co vydáą na normální fungování, bez aerobky i bez posilky. Jak Ti mám dokázat, ľe udávané hodnoty jsou správné. Říkal jsem, ľe je to od boku, ale uľ jsem pár jídelníčků počítal a na 80kg borca to plus mínus takhle vľdycky sedělo.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Be 2014 21:47


Jeątě k tomu rýsování. Vąichni co chcou vyrýsovat dělají základní chybu. Nalajnujou si deficitní jídelníček jak z Mathausenu. Tělo reaguje po dvou týdnech kdy fakt hubneą zpomalením metabolismu. Abys hubl dál, musel bys to zase sníľit a dostaneą se do bludného kruhu přetrénování, psychických problémů a ztráty svalové hmoty. Proč?


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 4 Be 2014 23:01 - Zmnil/a: kohix


Vychází mi 8 206 kJ tzn. ľe bych měl jídelníček nastavit na 8000kJ abych hubnul a to hlavně zvýąením sacharidů?
gymrat

len
# Zaslno: 5 Be 2014 06:58


Nevim, podle ceho jsi to vypocital, ale z cehokoliv ti vyjde, tak z toho vypocitej 20% na traveni a pricti k bazalu.. btw kdyby fungovaly vsechny jidelnicky na netu, tak by se treneri a nutricaci neuzivili a narod by vypadal po fyzicke strance jinak :D z navrzeneho jidelaku by zdechla i holka v redukci ;)
gymrat

len
# Zaslno: 5 Be 2014 07:00


Bazal ti zmeri i na inBody vcetne rozboru tkani tela..zacni chodit pravidelne, at mas jistotu, ze redukujes tuk a ne svalovinu
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Be 2014 07:07


Jestli Ti vychází bazálka na 8206KJ, musíą připočítat jeątě faktor aktivity (posilka, běh atd.). To můľe dělat daląích 4-5000KJ podle náročnosti tréninků. Kdyľ budeą mít vyrovnaný, nebo lehce pozitivní příjem energie, můľeą hubnout dlouhodobě bez toho, abys ses hroutil, nebo trpěl jojo efekty. Stačí dělat po silovce lehkou aerobku s TF kolem 100bpm, oddálit příjem ľivin po tréninku, procházky a hlavně dodrľovat ľivotosprávu. Takhle se pohodově můľeą dostat na 10-12% obsahu podkoľního tuku a pokuď budeą chtít z nějakého důvodu jít jeątě níľ (jediný důvod můľe být snaha soutěľit), teprve tehdy je čas začít redukční dietou, sachrvawem atd.

Na druhou stranu tuąím, ľe si to stejně uděláą po svém a začneą se mořit hladem. Holt zkuąenost je nepřenosná a Tvůj záľitek Ti bude ku prospěchu. Zjistíą, ľe to co píąou někde na internetu, nemusí býti vľdy pravda.


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 5 Be 2014 09:28


Ok, díky za rady. Nevím z čeho usuzujeą, ľe si to udělám sám, asi z toho jak jsem to psal, ale schválně jsem se tady dotazoval, abych zjistil jak to je a dává to smysl . Chápu tedy dobře, ľe pokud mám tedy bazálku 8200kJ + aerobní aktivita, tak mám nastavit jídelníček například na 8-10000 kJ aby zbytek uľ odboural tuk nebo mám připočítat i celou aerobní aktivitu? A s tím oddálením ľivin po tréninku znamená, ľe si nemám třeba 10 minut po tréninku dávat protein, ale nechat tam více času ?
Kriss

len
# Zaslno: 5 Be 2014 09:36


Viděla bych to za hodinu po treninku protein a za daląí aľ pevné jídlo záleľí i na době kdy trénujeą ...


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Be 2014 09:38


Ne, musíą připočítat i celkovou aktivitu, coľ je vůbec nejtěľąí odhadnout. Začni na 40-50% bazálky...tzn. celkově asi 14000KJ a uvidíą jak budeą reagovat. Pokuď začneą přibírat a budeą příbírat déle jak měsíc, sníľíą to. Pokuď budeą hubnout 2 týdny a potom nic, musíą to zvýąit. Kdyľ budeą plynule hubnout....je to tak správně.

Ano, oddálení příjmu potravy znamená, ľe si dáą něco po tréninku aľ za hodinu. Jinak něco z biologie. Tělo jako první potřebuje sacharidy...k vyrovnání krevního cukru a doplnění jaterního a svalového glykogenu. Kdyľ si dáą první protein, tělo z toho z cca. 66% naseká prostřednictvím glukoneogeneze cukry, takľe to není ąpatně, ale vyjde to celkem draho. Přes to, ľe chceą hubnout, je lepąí přijmout nejdřív nějaký komplexní sacharid....maltu s nízkým obsahem jednoduchých cukrů (DE-6), nebo palatinózu atd. a aľ teprve následně protein.


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 5 Be 2014 09:44


Ok pokusím se s tím tedy pohýbat, přestoľe 14 000kJ se mi zdá tak na objem, ale asi tomu rozumíą . Nebylo by lepąí si tu hodinku po tréninku tedy dát uľ pevné jídlo třeba rýľe a tunák?
Kriss

len
# Zaslno: 5 Be 2014 09:50


Legi a co třeba do toho proteinu za hoďku dat tu maltu ? o by mělo být ok ? ne ?


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Be 2014 10:09


Nebylo by lepąí si tu hodinku po tréninku tedy dát uľ pevné jídlo třeba rýľe a tunák?

Můľe být, je to otázka individuální snáąenlivosti, nicméně počítej s tím, ľe se to do krve dostane výrazně později....největąí rozdíl bude ve schopnosti regenerovat...bude o něco niľąí.

Legi a co třeba do toho proteinu za hoďku dat tu maltu ? o by mělo být ok ? ne ?


V podstatě ano.


48let @ 195cm @ 135kg
Kriss

len
# Zaslno: 5 Be 2014 10:14


V podstatě ano.


to mi nestaci uľ jdu zase do formy a rejpu co ?


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Be 2014 10:23


Ale kdepak, máą pravdu...je to v pohodě.


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 5 Be 2014 10:28


Ok, děkuji . Smím se jeątě zeptat, existuje nějaký vzoreček kolik gramů proteinů, sacharidů a tuků bych měl mít na kg tělesné váhy?
gymrat

len
# Zaslno: 5 Be 2014 10:39


1,2-1,4 bilkoviny na kg, 2x az 2,5x tolik sachru kolik bilkovin, tuk minimalne 30g kvalitniho tuku denne.. klidne 1g tuku na 1kg aktivni hmoty (svaly)
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Be 2014 10:47


1,2-1,4g bílkovin se v tomto případě myslí plně vyuľitelných...to znamená myslet u sestavování jídelníčku...aby byla vyuľitelnost bílkovin co nejvyąąí...a pouľívat vícesloľkové proteiny. V 18-ti letech můľeą klidně i víc, jeątě rosteą.


48let @ 195cm @ 135kg
kohix

len
# Zaslno: 5 Be 2014 12:42


Ok díky vąem za rady, pokusím se to nějak poskládat. Pokud mi jeątě něco nebude jasné, tak se jeątě ozvu, zatím se mějte
kohix

len
# Zaslno: 24 Be 2014 20:38


Po deląí době opět zdravím. Chtěl bych opět poradit ohledně stravy. Myslíte, ľe je vhodné mít ke snídani mléko nebo je lepąí jíst vločky s vodou? Dejmu tomu 200ml polotučného mléka. K tomu počítám ľe bych dal 15g vlaąských ořechů a 80g ovesných vloček. Opět předem děkuji za reakci
maacher

len
# Zaslno: 25 Be 2014 07:01


Pokud nejsi v extremni zavodni diete tak bych se vubec mleka nebal.
Kriss

len
# Zaslno: 25 Be 2014 09:42


Vypadá to velmi dobře určitě mléko nevyměňuj je chutnějąí a jak říká maacher pokud nejsi extrémní dietě tak proč ne


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
stanhenkl

len
# Zaslno: 25 Be 2014 15:22


Kdyby ses toho hodně bál, tak můľeą vyzkouąet sojové mléko. Jinak na snídani OK


neexistuje lepąí cesta jakou bojovat se slabostí neľ je síla
kohix

len
# Zaslno: 25 Be 2014 19:02


Ok děkuji Jeątě bych měl daląí dotaz Je vhodné zařadit na večeři vejce, přesněji 3 kusy dělané na pánvi (samozřejmě bez oleje, nasucho) nebo obsahují na večeři dost tuku? A poslední dotaz, alespon prozatím. Kolik by cca gramů komplexních sacharidů měla obsahovat večeře? Dávat menąí porce neľ na oběd nebo skoro ľádné sachry? Dopředu opět děkuji ochotným rádcům
maacher

len
# Zaslno: 25 Be 2014 19:05


vejce muzes klidne na veceri dat, kolik sach. je tezko rict, odviji se to od tveho somatotypu, formy...
Kriss

len
# Zaslno: 26 Be 2014 07:58


Tak k večeři bych se zaměřila spíąe na bílkoviny .. Sacharidy v první polovině dne a večeře uľ ladit na bílkoviny ...


Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
kohix

len
# Zaslno: 30 Be 2014 17:53


Ok opět děkuji a přicházím s daląím dotazem . Ve ąkole máme přestávku an oběd 11:30 - 12:00, takľe se dá říct, ľe obědvám ve 12. Cca v 14:15 začínám cvičit a cvičím i s kardiem do cca 15:30 s tím, ľe bus mi jede 16:00 a doma jsem v 16:30, tak se chci zeptat jestli nechat tuto 4,5 hodinovou mezeru mezi jídly nebo jestli dat jeątě třeba hodinku před tréninkem nějakou malou svačinku, například ovoce
maacher

len
# Zaslno: 31 Be 2014 07:58


pred treninkem uz nemusis nic davat, ale je to ciste individualni, nekdo treba ji hodinu pred treninkem a ok, druhy bezi po deseti minutach na zachod.Takze neni problem dat jogurt, kousek ovoce,gainer atd. , po treninku suplementy a az prijdes domu jidlo.Nehledal bych v tom zbytecnou vedu.
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist