Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / jedálniček na hodnotenie
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 18:25

Čau,
Chcel by som sa opýtať na tento jedálniček. Mám 15 rokov, 171 cm a 79 kg.

°° (06:30) Raňajky - vločky 100g/vajcia ; 300ml mlieka
°(10:30) Desiata -celozrne pečivo ; ??syr??
°°(13:15) Pred tréningom - vločky 150g ; kreatín mono. 5g (400ml vody)
°°(15:30/16:50) Po tréningu - banán 2ks ; kreatin mono. 5g (400ml vody)
°°(16:30/17:30) Obed - zemiaky/ryža/cestoviny ; mäso
°°(19:00) Večera - 700ml mielka ; tvaroh (100g)/ xxxxxx

Mohlo by to byť správne ? Chcel by som dodať bielkoviny, ale už ma nenapadajú dostupné veci ( finančne ).

b: =140g
s: =370g
t: =45-50g

PS: xxxxxx - znameená, že by som chcel niečo dodať, ale netuším čo by to mohlo byť
PPS: ??syr?? - mohli by ste mi doporučiť nejaký dobrý syr ?. ...
liliana

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 18:31

nedávala bych před tréninkem vločky, dlouho se tráví... sýr.. nevím jestli ho máte na Slovensku,ale tvarůžky mají nízký podíl tuků a vysoké bílkoviny... jinak třeba Cottage.. a já jím cokoliv do 30%..

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 19:16

Vďaka za odpoveď, samozrejme vločky môžem vynechať... môžem skúsiť pridať aj nejaké to ovocie...
Na ten syr sa môžem popozerať po obchodoch... uvidíme čo sa dá nájsť.
+ tvaroh, ten si dám aj tvrdý, nevidím na tom problém a mám ho dosť rád napr. s banánmi, alebo hrozienkami.
liliana

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:04

no se se týká těch vloček, tam je problém ta vláknina, dlouho se tráví, což není vhodné před tréninkem..před ním si mužeš dát klidně i bílé pečivo..v podstatě ho využiješ.. večeře mi taky nepřijde vhodná..já vypít mlíko a sníst tvaroh, tak umřu

(jestli melu kraviny, tak mě někdo opravte)

TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:12

no akože mne to vôbec nevadí... na mlieko som zvyknutý dlho a skúšal som ho "mixovať" aj s tvarohom a zvládam to v pohode .... Ale aj je aj iná alternatíva tak sem s ňou
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:16

Lili....kdepak.
Jen se podivuji nad těmi časy, oběd v 16.30?
Proč Kreatin před tréninkem? To je špatně! Jak typické, na Kreatin jsou peníze vždy. Kreatin braný před zahušťuje krev a má špatný vliv na psychiku.
Proč po tréninku 2 banány? To je špatně! Po tréninku máš dát sacharidy, čili nejlépe gainer a ne vlákninu.
Počti....

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:16

a mlíko bereš jako alternativu čeho?:D

liliana

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:18

a nevidím zeleninu

Karolina

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 20:25

Myslím, že Müller ochucené mléko, je dobrá náhrada gaineru, bylo to tady někde psaný, ty alternativy, Müller je dobrý, taky sem ho pila, třeba i s bílým rohlíkem, podle toho, jak držíš sacharidy celkově za den.. ale pokud si kupuješ kreatin, tak bych místo něho radši ten gainer nebo protein, podle toho, co od cvičení očekáváš

I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 21:07

Legi :

1. Tie časy sú blbé, ale to proste NEIDE zmeniť.
2. skoro všade odporúčajú kreatín pred a po tréningu ...
3. 2 banány ... prečo ? 1 banán ma myslím dosť sacharidov a gainer ak som samozrejme nezabudol čítať ta keďže ma také množstvo sacharidov aké má, to znamená že sa bude zväčšovať aj svalová hmota ale pokiaľ viem aj dosť veľa hmotnosť čo až tak nechcem... jediný čo je v našom kamennom obchode je tento (odkaz naň - http://obchod.ronnie.sk/s-781-muscle-booster-16 )...

Takže berem takto, keď mám na môj vek (15) výšku 171 a skoro 80 kg to znamená, že keď si po tréningu dám gainer, tak do pár týždäou určite dosť priberiem.

A keď už podľa vás je lepší gainer, tak chcem vedieť dôvod, prečo a v šom je hlavne lepší + jeho uživaním sa zväčší len svalová hmota, alebo aj sila ?. ( Samozrejme je jasné že sa zväčší už len kvôli tej hmote ale myslím nejaké + )...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Pro 2013 21:18

1. OK, beru...
2. Když napíšou, že ten Kreatin bude působit líp, když to budeš pít při měsíčku? Chlape, oni chcou vydělat a Ty seš jim úplně fuk!
3. Proč ne banán? Protože zase tolik sacharidů a těch správných nemá. Ty potřebuješ ten cukr dostat rychle do krevního oběhu, Ty potřebujes zvednout glykémii, aby se ty cukry mohly zabudovat do buněk!

To, jestli budeš přibírat tuk, záleží na mnoha faktorech, především na celkovém energetickém příjmu....

42let @ 195cm @ 125kg
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2013 21:28

Tak to zoberme takto.. nechám jedálniček aký som napísal, odoberiem kreatín a pridám hneď po tréningu gainer. Ale keď som si čítal, musím mať poriadny tréning nato, aby sa ten gainer nepremenil na tuk... a rovno ma zaujíma, ten gainer čo som tu písal sa má príjmať v 80g. čiže 1 kg my vydrží na približne 11-12 dávok ( odhad )... Ale videm som aj už že sa má užívať štandardne 2 krát za deň. Ale ak to nebdue potrebné tak to robiť nebudem. Mohol by som skúsiť ten 1 kg a uvidíme ak ho doberiem čo sa stane...
Samozrejme zatiaľ mi tá hmotnosť nevadí, ale ak sa premení na tuk, lebo nebudem mať dostačujúci tréning tak to bude už problém ...
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 2 Pro 2013 22:13

Práve som dopísal článok o doplnkoch no vidím, že téma gainer potrebuje ozaj samostatný článok tak idem do toho
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 15:23

No tak aj sa do toho rozumieš, budem rád, ak mi odporúčiš, čo je lepšie na ( viac menej ) nie veľké zvýšenei svojej váhy, ale nabratie svalov a sily ...
liliana

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 15:30

Starosta tomu celkem rozumí (pardon, mám prořízlou pusu)

TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 15:48

Samozrejme verím v to že tomu rozumie, keďže je tu admin, tak preto ho žiadam, aby mi s tým pomohol
liliana

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 15:50

Já si jen neodpustila rýpnutí Starosta tomu rozumí velmi dobře ;) pročti si jeho články..

TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 16:00

áno áno, mám toto od neho ale aj Legi-ho prečítane.

Musím sa ospravedlniť Legi-mu, keďže mal pravdu že najhodnejší čas na užívanie kreatínu je v netréningové dni ráno a v tréningové po tréningu. Ale to len ak užívate 1 dávku.

-------------------

Kedy užiť kreatín?
Aby bol účinok kreatínu najlepší, najvhodnejšou dobou na jeho užívanie, je doba v okolí tréningu – pred a po tréningu. Dávka pred tréningom umožňuje svalom nasýtiť sa kreatínfosfátom, ktorý im dodáva potrebnú rýchlu energiu. Dávka prijatá po intenzívnej záťaži pomáha svalom doplniť energetické zásoby, zvyšuje objem svalových buniek a podporuje regeneráciu.
Doba ihneď po tréningu predstavuje najvhodnejší čas na prijatie rôznych výživných látok. Ak užívate denne jednu dávku kreatínu, prijmite ju práve v tento čas. V netréningový deň sa najčastejšie odporúča dávkovať ráno. Neberte to však ako nemennú podmienku.

--------------------

Kedže si hovoril, že zahustuje krv, pýtal som sa rôzne a niekde ma skoro vysmiali ,že keby to bolo tak ( preposlal som im dávnejšie fórum ), tak už by bolo asi 50% ľudí na fóre mrtvých .....

Tak by som chcel dodať k tomu nejaký komentár....
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 17:06

Skús si prečítať toto http://www.fitmagazin.sk/clanky/vytriezvenie-zacia tocnika/strava-v-praxi/

Starosta

Administrátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 17:21

K tomu kreatínu nechám nech sa vyjadrí aj Legi no z môjho pohľadu je to trochu nafúknuté no tiež nevidím dôvod, že by si musel dávať aj pred tréningom po stačí.
Aj bcaa sú niektoré tvrdenia, že len po tréningu, že Ti uškodia cez tréning nie som chemik a nemám ani laborku aby som to doma testoval no jednoznačne Ti môžem povedať, že ak dám bcaa cez tréning mám lepší výkon a aj regeneráciu aj keď podľa niektorých by mi malo byť skorej špatne no čo to robí s konkrétnymi orgánmi tak to ozaj necítim.
Gainer je určite lepší ako banán obsahuje aj bielkoviny. Otázka pribratia do tuku z gaineru je iná celkove rýchle cukry ak ich dáš moc a v zlom čase ideš do tuku čiže rýchle sacharidy bud skorej v ranných hodinách, alebo po tréningu.
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 18:13

Vďaka za stručné vysvetlenie. K tomu kreatínu, poznám niektorých ľudí, ktorý keď si dajú pred tak im to vraj dosť zabere neskúšal som jedine žeby som skúsil raz tak a raz inak a uvidíme rozdiel...
Keď som si o tom gainery čítal, je dobré ho "VRAJ" dať ihneď po tréningu a hneď ráno na lačno... Nevyznám sa doň tak tu nebudem písať nejaké blbosti.

na záver teraz už naozaj netuším, čo mám vlastne robiť. Už si tu z toho robím veľkú vedu a neviem čo skôr. Takže najradšej by som pri tom kreatíne ostal, keďže ho len tak nevyhodím. Ale proteín VS. gainer to už nechám na vaše rozhodnutie, čo mi lepšie prospeje ..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 19:05 - Změnil/a: Legi

Kucí, to s tím kreatinem....jsou informace, který si necucám z prstu, ale z různých odborných článků, vetšinou publikovaných na cizojazyčných webech, které vyplývají z klinických studií, prováděných většinou na těch nejprestižnějších univerzitách. Většinu těchto informací vám potvrdí i "obyčejný" internista v nemocnici. Níže uvádím odkaz na článek, kde jsou všechny rizika užívání uvedena. Nutno podotknout, že pro pochopení všech informací a souvislostí v článku obsaženém, je potřeba alespoň základních vědomostí z biologie, biochemie a medicíny. Pokud nečemu nebudete rozumět, pokusím se to dovysvětlit, nicméně na druhou stranu...každý si může dělat co chce....

http://www.cz-sportovni-vyziva.cz/news/kreatin-cre atine-davkovani-a-rizika/

42let @ 195cm @ 125kg
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 19:23

No tak detailnejšie som si to prečítal, hlavne dávkovanie ale aj tie riziká. Možno je to pravda, ale to nemôžeme brať zas, je to úplná pravda... Možno sa mýlia, ale ak som si aj čítal jedálničky iných ľudí, tak to mali (väčšina) až po tréningu, lebo vtedy sú svaly najviac napumpované a potrebujú dostatok živín na regeneráciu.
+ Keď už tu je reč o kreatíne, momentálne mám prístupný ( http://www.bestnutrition.sk/index.php?route=produc t/product&path=38&product_id=149 ) prestne aj z toho typu obchodu - lenže kamenný. Dostal som to za nákup závaží.
Určite nemám na pláne to vyhodiť do "ľuftu", lebo je lepšie dať si proteín či gainer. Tak aspoň by ste ma mohli niečo bližšie informovať o ňom, a ak sa to najlepšie má brať hneď po tréningu, tak v akom množstve. (gramy , váha - 80kg [+,-]).
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 19:46

Vôbec nespochybňujem žiadne výskumy či už pána Nováka ale aj iné a na to nemám ani právo. Len som naznačil, že úplne všetkému neverím čo je písané. Napríklad gainer 20 rokov a asi aj viacej sa odporúčal dávať dávku ráno ďalšiu pred tréningom a aj po tréningu. Pred tréningom je zaujímavé, že sa to tak dlho udržalo aj keď to nefunguje a síce som mal iný názor všetci si vraveli svoje až poslednú dobu sa názory začínajú meniť.
Kreatín obsahuje aj mäso čiže to by si si musel dávať pozor aj v tomto smere. A 5g nie je až taká dávka no samozrejme je lepší po tréningu.
No odbočil som trochu určite ten kreatín nemusíš vyhadzovať dávaj 5 g po tréningu a v ne tréningový deň ráno aj keď podľa určitých štúdií by to nebolo vhodné ani ráno keďže zahusťuje krv a ráno je vhodné dodať živiny čo najrýchlejšie.

K tomu čo napísal Legi sa chcem vyjadriť. Legi sa ozaj vyzná a som veľmi rád, že ho máme a nikdy by niekom neradil nejaké blbosti. Je na rozdiel odo mňa viacej zameraný na výskumy ja výskumy síce sledujem no trochu s nad hľadom.
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 20:01

Kúp si proteín a maltodextrín a to si daj po tréningu malodextrínu si daj 40 g a proteínu tiež výhoda je, že proteín môžeš používať aj v priebehu dňa
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 20:02

Tak to potom vďaka za pomoc, ale nechcem vôbec nič hovoriť, ale nejako sme poriadne padli od témy jedálniček ku kreatínom. Takže dokázal by som to možno posunú o 1 hodinku skôr, keď si privstanem, ale to sa asi veľmi nezmení .. takže :

(05:30) Raňajky - vločky 100g/vajcia ; 300ml mlieka
(09:30) Desiata -celozrné pečivo ; šunka (dusená)/syr (10-20%)
(12:15) Pred tréningom -
(14:30) Po tréningu - kreatin mono. 5g (400ml vody), Muller mlieko
(15:30) Obed - zemiaky/ryža/cestoviny + mäso ; 200ml mlieka
(18:00) Večera - tvaroh (135g - 0,5% tuk) + banán 1ks ; po nejakej hodinke - dopiť 500ml mielka.

Muller mlieko - čítal som že aspoň z časti nahrádza gainer zložením.
Mlieko - (1,5%)
Tvaroh- 135g preto, lebo je to polovica balenia + banán mi k tomu celkom chutí ( dúfam, že to nerobí žiadne problémy )
Pred tréningom - fakt netuším čo je dobré zobnúť, keďže od desiatu bude určite aj hladný ..

Vďaka za rady.
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 3 Pro 2013 20:16

Banán by som dal ráno či na desiatu, pred tréningom môžeš dať aj klasické jedlo no musíš si upraviť čas za akú dobu nebudeš plný a neviem o 18 posledné jedlo to vydržíš do rána?
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2013 20:31

takže banán bez problémov môžem dať aj na desiatu, ale rád to dávam s tvarohom, lebo takýto tyk tvarohu ( 0,5%) my čistý nejako veľmi nechutí, ale s banánom je to fajn. Časi už fakt nemôžem upraviť keďže dochádzam z dediny, takže času sú proste pevné. a 18:00 myslím že mi to stači, a mlieko myslím dodáva dostatok živín, takže ak budem mať málo, môžem ešte prihodiť nejaké to mlieko, alebo aj ovocie ( napr. jablko.. ).
TheZlaterik

Člen
# Zasláno: 4 Pro 2013 14:55

Tak začal som od dnešného dňa a zatiaľ to je úplne v pohodke, ale keď som si to prepočítal , je v tomto jedálničku asi málo bielkovín.. ( b:140 s:370 , t:50). Asi to bude možno po čase treba doplniť proteínom, alebo ?

PS: S tým kreatínom, ešte sa trošku vrátim, keďže som písal že si dám 5g po tréningu, tvoja odpoveď zaznela tak trochu inak... Akokeby to bolo málo.. Tak keď som si pozeral dalo by sa aj ráno ( 05:30) a po tréningu ( 14:30) ?
Či sa tá krv od rána troška spracuje..?...
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 5 Pro 2013 06:56

Proteínom si určite pomôžeš je to doplnok ktorí je v poradí č 1 v mojom rebríčku na doplnky. Trošku to rozoberám v článku ktorý bude asi v piatok na stránke.
Kreatín 5 g stačí za deň výsledky budú netreba to preháňať ja dokonca ani nasycovaciu fázu nerobím.
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0