Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / jedálniček na hodnotenie
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
TheZlaterik

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 18:25


Čau,
Chcel by som sa opýta» na tento jedálniček. Mám 15 rokov, 171 cm a 79 kg.


°° (06:30) Raňajky - vločky 100g/vajcia ; 300ml mlieka
°(10:30) Desiata -celozrne pečivo ; ??syr??
°°(13:15) Pred tréningom - vločky 150g ; kreatín mono. 5g (400ml vody)
°°(15:30/16:50) Po tréningu - banán 2ks ; kreatin mono. 5g (400ml vody)
°°(16:30/17:30) Obed - zemiaky/ryľa/cestoviny ; mäso
°°(19:00) Večera - 700ml mielka ; tvaroh (100g)/ xxxxxx

Mohlo by to by» správne ? Chcel by som doda» bielkoviny, ale uľ ma nenapadajú dostupné veci ( finančne ).

b: =140g
s: =370g
t: =45-50g

PS: xxxxxx - znameená, ľe by som chcel niečo doda», ale netuąím čo by to mohlo by»
PPS: ??syr?? - mohli by ste mi doporuči» nejaký dobrý syr ?. ...
liliana

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 18:31


nedávala bych před tréninkem vločky, dlouho se tráví... sýr.. nevím jestli ho máte na Slovensku,ale tvarůľky mají nízký podíl tuků a vysoké bílkoviny... jinak třeba Cottage.. a já jím cokoliv do 30%..


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
TheZlaterik

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 19:16


Vďaka za odpoveď, samozrejme vločky môľem vynecha»... môľem skúsi» prida» aj nejaké to ovocie...
Na ten syr sa môľem popozera» po obchodoch... uvidíme čo sa dá nájs».
+ tvaroh, ten si dám aj tvrdý, nevidím na tom problém a mám ho dos» rád napr. s banánmi, alebo hrozienkami.
liliana

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:04


no se se týká těch vloček, tam je problém ta vláknina, dlouho se tráví, coľ není vhodné před tréninkem..před ním si muľeą dát klidně i bílé pečivo..v podstatě ho vyuľijeą.. večeře mi taky nepřijde vhodná..já vypít mlíko a sníst tvaroh, tak umřu

(jestli melu kraviny, tak mě někdo opravte)


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
TheZlaterik

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:12


no akoľe mne to vôbec nevadí... na mlieko som zvyknutý dlho a skúąal som ho "mixova»" aj s tvarohom a zvládam to v pohode .... Ale aj je aj iná alternatíva tak sem s ňou
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:16


Lili....kdepak.
Jen se podivuji nad těmi časy, oběd v 16.30?
Proč Kreatin před tréninkem? To je ąpatně! Jak typické, na Kreatin jsou peníze vľdy. Kreatin braný před zahuą»uje krev a má ąpatný vliv na psychiku.
Proč po tréninku 2 banány? To je ąpatně! Po tréninku máą dát sacharidy, čili nejlépe gainer a ne vlákninu.
Počti....

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:16


a mlíko bereą jako alternativu čeho?:D


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
liliana

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:18


a nevidím zeleninu


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Karolina

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 20:25


Myslím, ľe Müller ochucené mléko, je dobrá náhrada gaineru, bylo to tady někde psaný, ty alternativy, Müller je dobrý, taky sem ho pila, třeba i s bílým rohlíkem, podle toho, jak drľíą sacharidy celkově za den.. ale pokud si kupujeą kreatin, tak bych místo něho radąi ten gainer nebo protein, podle toho, co od cvičení očekáváą


I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
TheZlaterik

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 21:07


Legi :

1. Tie časy sú blbé, ale to proste NEIDE zmeni».
2. skoro vąade odporúčajú kreatín pred a po tréningu ...
3. 2 banány ... prečo ? 1 banán ma myslím dos» sacharidov a gainer ak som samozrejme nezabudol číta» ta keďľe ma také mnoľstvo sacharidov aké má, to znamená ľe sa bude zväčąova» aj svalová hmota ale pokiaµ viem aj dos» veµa hmotnos» čo aľ tak nechcem... jediný čo je v naąom kamennom obchode je tento (odkaz naň - http://obchod.ronnie.sk/s-781-muscle-booster-16 )...

Takľe berem takto, keď mám na môj vek (15) výąku 171 a skoro 80 kg to znamená, ľe keď si po tréningu dám gainer, tak do pár týľdäou určite dos» priberiem.

A keď uľ podµa vás je lepąí gainer, tak chcem vedie» dôvod, prečo a v ąom je hlavne lepąí + jeho uľivaním sa zväčąí len svalová hmota, alebo aj sila ?. ( Samozrejme je jasné ľe sa zväčąí uľ len kvôli tej hmote ale myslím nejaké + )...
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 Pro 2013 21:18


1. OK, beru...
2. Kdyľ napíąou, ľe ten Kreatin bude působit líp, kdyľ to budeą pít při měsíčku? Chlape, oni chcou vydělat a Ty seą jim úplně fuk!
3. Proč ne banán? Protoľe zase tolik sacharidů a těch správných nemá. Ty potřebujeą ten cukr dostat rychle do krevního oběhu, Ty potřebujes zvednout glykémii, aby se ty cukry mohly zabudovat do buněk!

To, jestli budeą přibírat tuk, záleľí na mnoha faktorech, předevąím na celkovém energetickém příjmu....


48let @ 195cm @ 135kg
TheZlaterik

len
# Zaslno: 2 Pro 2013 21:28


Tak to zoberme takto.. nechám jedálniček aký som napísal, odoberiem kreatín a pridám hneď po tréningu gainer. Ale keď som si čítal, musím ma» poriadny tréning nato, aby sa ten gainer nepremenil na tuk... a rovno ma zaujíma, ten gainer čo som tu písal sa má príjma» v 80g. čiľe 1 kg my vydrľí na pribliľne 11-12 dávok ( odhad )... Ale videm som aj uľ ľe sa má uľíva» ątandardne 2 krát za deň. Ale ak to nebdue potrebné tak to robi» nebudem. Mohol by som skúsi» ten 1 kg a uvidíme ak ho doberiem čo sa stane...
Samozrejme zatiaµ mi tá hmotnos» nevadí, ale ak sa premení na tuk, lebo nebudem ma» dostačujúci tréning tak to bude uľ problém ...
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 2 Pro 2013 22:13


Práve som dopísal článok o doplnkoch no vidím, ľe téma gainer potrebuje ozaj samostatný článok tak idem do toho
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 15:23


No tak aj sa do toho rozumieą, budem rád, ak mi odporúčią, čo je lepąie na ( viac menej ) nie veµké zvýąenei svojej váhy, ale nabratie svalov a sily ...
liliana

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 15:30


Starosta tomu celkem rozumí (pardon, mám prořízlou pusu)


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 15:48


Samozrejme verím v to ľe tomu rozumie, keďľe je tu admin, tak preto ho ľiadam, aby mi s tým pomohol
liliana

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 15:50


Já si jen neodpustila rýpnutí Starosta tomu rozumí velmi dobře ;) pročti si jeho články..


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 16:00


áno áno, mám toto od neho ale aj Legi-ho prečítane.

Musím sa ospravedlni» Legi-mu, keďľe mal pravdu ľe najhodnejąí čas na uľívanie kreatínu je v netréningové dni ráno a v tréningové po tréningu. Ale to len ak uľívate 1 dávku.

-------------------

Kedy uľi» kreatín?
Aby bol účinok kreatínu najlepąí, najvhodnejąou dobou na jeho uľívanie, je doba v okolí tréningu – pred a po tréningu. Dávka pred tréningom umoľňuje svalom nasýti» sa kreatínfosfátom, ktorý im dodáva potrebnú rýchlu energiu. Dávka prijatá po intenzívnej zá»aľi pomáha svalom doplni» energetické zásoby, zvyąuje objem svalových buniek a podporuje regeneráciu.
Doba ihneď po tréningu predstavuje najvhodnejąí čas na prijatie rôznych výľivných látok. Ak uľívate denne jednu dávku kreatínu, prijmite ju práve v tento čas. V netréningový deň sa najčastejąie odporúča dávkova» ráno. Neberte to vąak ako nemennú podmienku.

--------------------

Kedľe si hovoril, ľe zahustuje krv, pýtal som sa rôzne a niekde ma skoro vysmiali ,ľe keby to bolo tak ( preposlal som im dávnejąie fórum ), tak uľ by bolo asi 50% µudí na fóre mrtvých .....

Tak by som chcel doda» k tomu nejaký komentár....
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 3 Pro 2013 17:06


Skús si prečíta» toto http://www.fitmagazin.sk/clanky/vytriezvenie-zacia tocnika/strava-v-praxi/

Starosta

Administrtor
# Zaslno: 3 Pro 2013 17:21


K tomu kreatínu nechám nech sa vyjadrí aj Legi no z môjho pohµadu je to trochu nafúknuté no tieľ nevidím dôvod, ľe by si musel dáva» aj pred tréningom po stačí.
Aj bcaa sú niektoré tvrdenia, ľe len po tréningu, ľe Ti uąkodia cez tréning nie som chemik a nemám ani laborku aby som to doma testoval no jednoznačne Ti môľem poveda», ľe ak dám bcaa cez tréning mám lepąí výkon a aj regeneráciu aj keď podµa niektorých by mi malo by» skorej ąpatne no čo to robí s konkrétnymi orgánmi tak to ozaj necítim.
Gainer je určite lepąí ako banán obsahuje aj bielkoviny. Otázka pribratia do tuku z gaineru je iná celkove rýchle cukry ak ich dáą moc a v zlom čase ideą do tuku čiľe rýchle sacharidy bud skorej v ranných hodinách, alebo po tréningu.
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 18:13


Vďaka za stručné vysvetlenie. K tomu kreatínu, poznám niektorých µudí, ktorý keď si dajú pred tak im to vraj dos» zabere neskúąal som jedine ľeby som skúsil raz tak a raz inak a uvidíme rozdiel...
Keď som si o tom gainery čítal, je dobré ho "VRAJ" da» ihneď po tréningu a hneď ráno na lačno... Nevyznám sa doň tak tu nebudem písa» nejaké blbosti.

na záver teraz uľ naozaj netuąím, čo mám vlastne robi». Uľ si tu z toho robím veµkú vedu a neviem čo skôr. Takľe najradąej by som pri tom kreatíne ostal, keďľe ho len tak nevyhodím. Ale proteín VS. gainer to uľ nechám na vaąe rozhodnutie, čo mi lepąie prospeje ..
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 Pro 2013 19:05 - Zmnil/a: Legi


Kucí, to s tím kreatinem....jsou informace, který si necucám z prstu, ale z různých odborných článků, vetąinou publikovaných na cizojazyčných webech, které vyplývají z klinických studií, prováděných větąinou na těch nejprestiľnějąích univerzitách. Větąinu těchto informací vám potvrdí i "obyčejný" internista v nemocnici. Níľe uvádím odkaz na článek, kde jsou vąechny rizika uľívání uvedena. Nutno podotknout, ľe pro pochopení vąech informací a souvislostí v článku obsaľeném, je potřeba alespoň základních vědomostí z biologie, biochemie a medicíny. Pokud nečemu nebudete rozumět, pokusím se to dovysvětlit, nicméně na druhou stranu...kaľdý si můľe dělat co chce....

http://www.cz-sportovni-vyziva.cz/news/kreatin-cre atine-davkovani-a-rizika/


48let @ 195cm @ 135kg
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 19:23


No tak detailnejąie som si to prečítal, hlavne dávkovanie ale aj tie riziká. Moľno je to pravda, ale to nemôľeme bra» zas, je to úplná pravda... Moľno sa mýlia, ale ak som si aj čítal jedálničky iných µudí, tak to mali (väčąina) aľ po tréningu, lebo vtedy sú svaly najviac napumpované a potrebujú dostatok ľivín na regeneráciu.
+ Keď uľ tu je reč o kreatíne, momentálne mám prístupný ( http://www.bestnutrition.sk/index.php?route=produc t/product&path=38&product_id=149 ) prestne aj z toho typu obchodu - lenľe kamenný. Dostal som to za nákup závaľí.
Určite nemám na pláne to vyhodi» do "µuftu", lebo je lepąie da» si proteín či gainer. Tak aspoň by ste ma mohli niečo bliľąie informova» o ňom, a ak sa to najlepąie má bra» hneď po tréningu, tak v akom mnoľstve. (gramy , váha - 80kg [+,-]).
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 3 Pro 2013 19:46


Vôbec nespochybňujem ľiadne výskumy či uľ pána Nováka ale aj iné a na to nemám ani právo. Len som naznačil, ľe úplne vąetkému neverím čo je písané. Napríklad gainer 20 rokov a asi aj viacej sa odporúčal dáva» dávku ráno ďaląiu pred tréningom a aj po tréningu. Pred tréningom je zaujímavé, ľe sa to tak dlho udrľalo aj keď to nefunguje a síce som mal iný názor vąetci si vraveli svoje aľ poslednú dobu sa názory začínajú meni».
Kreatín obsahuje aj mäso čiľe to by si si musel dáva» pozor aj v tomto smere. A 5g nie je aľ taká dávka no samozrejme je lepąí po tréningu.
No odbočil som trochu určite ten kreatín nemusíą vyhadzova» dávaj 5 g po tréningu a v ne tréningový deň ráno aj keď podµa určitých ątúdií by to nebolo vhodné ani ráno keďľe zahus»uje krv a ráno je vhodné doda» ľiviny čo najrýchlejąie.

K tomu čo napísal Legi sa chcem vyjadri». Legi sa ozaj vyzná a som veµmi rád, ľe ho máme a nikdy by niekom neradil nejaké blbosti. Je na rozdiel odo mňa viacej zameraný na výskumy ja výskumy síce sledujem no trochu s nad hµadom.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 3 Pro 2013 20:01


Kúp si proteín a maltodextrín a to si daj po tréningu malodextrínu si daj 40 g a proteínu tieľ výhoda je, ľe proteín môľeą pouľíva» aj v priebehu dňa
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 20:02


Tak to potom vďaka za pomoc, ale nechcem vôbec nič hovori», ale nejako sme poriadne padli od témy jedálniček ku kreatínom. Takľe dokázal by som to moľno posunú o 1 hodinku skôr, keď si privstanem, ale to sa asi veµmi nezmení .. takľe :

(05:30) Raňajky - vločky 100g/vajcia ; 300ml mlieka
(09:30) Desiata -celozrné pečivo ; ąunka (dusená)/syr (10-20%)
(12:15) Pred tréningom -
(14:30) Po tréningu - kreatin mono. 5g (400ml vody), Muller mlieko
(15:30) Obed - zemiaky/ryľa/cestoviny + mäso ; 200ml mlieka
(18:00) Večera - tvaroh (135g - 0,5% tuk) + banán 1ks ; po nejakej hodinke - dopi» 500ml mielka.


Muller mlieko - čítal som ľe aspoň z časti nahrádza gainer zloľením.
Mlieko - (1,5%)
Tvaroh- 135g preto, lebo je to polovica balenia + banán mi k tomu celkom chutí ( dúfam, ľe to nerobí ľiadne problémy )
Pred tréningom - fakt netuąím čo je dobré zobnú», keďľe od desiatu bude určite aj hladný ..

Vďaka za rady.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 3 Pro 2013 20:16


Banán by som dal ráno či na desiatu, pred tréningom môľeą da» aj klasické jedlo no musíą si upravi» čas za akú dobu nebudeą plný a neviem o 18 posledné jedlo to vydrľíą do rána?
TheZlaterik

len
# Zaslno: 3 Pro 2013 20:31


takľe banán bez problémov môľem da» aj na desiatu, ale rád to dávam s tvarohom, lebo takýto tyk tvarohu ( 0,5%) my čistý nejako veµmi nechutí, ale s banánom je to fajn. Časi uľ fakt nemôľem upravi» keďľe dochádzam z dediny, takľe času sú proste pevné. a 18:00 myslím ľe mi to stači, a mlieko myslím dodáva dostatok ľivín, takľe ak budem ma» málo, môľem eąte prihodi» nejaké to mlieko, alebo aj ovocie ( napr. jablko.. ).
TheZlaterik

len
# Zaslno: 4 Pro 2013 14:55


Tak začal som od dneąného dňa a zatiaµ to je úplne v pohodke, ale keď som si to prepočítal , je v tomto jedálničku asi málo bielkovín.. ( b:140 s:370 , t:50). Asi to bude moľno po čase treba doplni» proteínom, alebo ?

PS: S tým kreatínom, eąte sa troąku vrátim, keďľe som písal ľe si dám 5g po tréningu, tvoja odpoveď zaznela tak trochu inak... Akokeby to bolo málo.. Tak keď som si pozeral dalo by sa aj ráno ( 05:30) a po tréningu ( 14:30) ?
Či sa tá krv od rána troąka spracuje..?...
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 5 Pro 2013 06:56


Proteínom si určite pomôľeą je to doplnok ktorí je v poradí č 1 v mojom rebríčku na doplnky. Troąku to rozoberám v článku ktorý bude asi v piatok na stránke.
Kreatín 5 g stačí za deň výsledky budú netreba to preháňa» ja dokonca ani nasycovaciu fázu nerobím.
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist