Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Gainer a protein po treninku
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zprva
Taktojetedavrchol

len
# Zaslno: 29 j 2013 18:52


Zdravím,

chtěl bych se zeptat něco ohledně gaineru a proteinu po treninku, protoľe člověk se stále učí a já dělám věčně nějaké chyby a hlavně jsem se dočetl něco o proteinu po treninku, coľ jsem v ľivotě nedělal.

Takľe:
1) Kdyľ jsem jel normální trenink dával jsem gainer hned po cvičení a potom druhou dávku 30 minut po.
2) Kdyľ jsem chtěl něco spálit (trenink+rotoped), dával jsem gainer hodinu po treninku a daląí dávku hodinu a půl po. (přemýąlím jestli ta druhá dávka jeątě měla nějaký smysl )

2 hodiny po treninku uľ jsem si dával večeři, tak teď nevím, co je dobře a jestli mám třeba večeři posunout a nacpat tam někam ten protein

Díky moc za odpovědi a cenné rady
Legi

Modertor
# Zaslno: 29 j 2013 19:54


Tak nějak ideální postup z hlediska efektivity je následující.
Chci svaly:
Ihned po skončení tréninku 5-7g BCAA (BCAA zvedne inzulín a následný příjem usnadní vstup cukrů do buňek), asi za 10-30 minut přijmeme gainer (příp. během 30 minut 2 dávky dle dávkování) a během druhé hodiny od skončení tréninku je čas na protein (dobré je přidat Glutamin). 1. pevné jídlo za 40-60 minut od proteinu.

Chci hubnout:

Za hodinu aľ dvě (podle toho jak jste hardcore) přijměte protein, nejlépe s 5-7g Glutaminu. Za 40-60 minut 1. pevné jídlo, které musí obsahovat komplexní sacharidy, ale né moc. K tomu si po celý den dávejte kaľdé 2-3 hodiny 2 kávové lľičky řepkového (jeątě lépe MCT) oleje. Na gainer v této variantě zapomeňte.


48let @ 195cm @ 135kg
Taktojetedavrchol

len
# Zaslno: 5 Lis 2013 18:29


Díky moc Ale nebudu ztrácet i svalovou hmotu při spalování tuků bez gaineru?
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Lis 2013 19:30


Záleľí zase na mnoha faktorech, nejvíce jak moc a pokuď vůbec budeą mít deficitní příjem energie. Jestli ano, samozřejmě něco ztratíą, tomu se nedá vyhnout. Kdyľ se to dělá pomalu a nechceą zhubnout rychle, o nic se bát nemusíą. Je to ale hodně zjednoduąeně řečeno.


48let @ 195cm @ 135kg
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 13:30


ahoj chci se zeptat v 7 docvicim dam gainer v davky do pul hodky. a pak se mam teda najist tak v 9 ? a v 10 du spat a davam protejn ma to cenu kdyz v 9 si dam jidlo ? dekuju
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 13:32


2 davky toho gaineru
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 Lis 2013 17:26


Záleľí co je to za jídlo. Jestli si dáváą biftek s vejcem, tak uľ nemusíą.


48let @ 195cm @ 135kg
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 09:05


jidlo mam ryzi 250 gramu varene a 150 gramu kureci ci hovezi take varene
Legi

Modertor
# Zaslno: 7 Lis 2013 09:51


Hmm, tak to bych uľ zůstal večer úplně na tekuté stravě, pokuď Ti to nedělá problém.


48let @ 195cm @ 135kg
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 10:10


jako myslis ze je to spatne nebo jak ?
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 10:12


prave doted sem v 7 vecer dopil gainer a hodinu po se naje tohoto jidla a v 10 si dal protejn a sel spat. ale docet sem se ze je to chyba ze mas jist az 2 hodiny po treninku to je teda v 9 dat si jidlo treba drobet i s protejnem a nic vic
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 11:37


PO TRÉNINKU
- ihned po tréninku, nebo 10-15 minut před koncem - BCAA (aspoň 3 g), zinek, chrom, můľe být hořčík

- ihned po tréninku nebo 10-15 minut po (záleľí na příjmu BCAA) - gainer v dávce do 50 g sacharidů (Nikoli ale 50 g práąku, toho bude víc; je nutné to individuálně přepočítat ze sloľení konkrétního výrobku. Bílkoviny není třeba počítat, stačí, ľe tam nějaké jsou, případně jde o zdroj bohatý na BCAA).

- po půl hodině od první dávky gaineru - daląí dávka gaineru (Celkové mnoľství sacharidů ze vąech dávek - můľou být i tři, by měl dát kolem 1 g sacharidu na kilo čisté tělesné váhy. Toto je základní způsob, jak zajistit, aby se obnovil vyčerpaný svalový cukr alias glykogen. Je potřeba to individuálně ozkouąet, v případě horąí regenerace lze vystoupat aľ na 1, 5 g sacharidů na kilo čisté beztukové váhy přijatých během prvních dvou hodin po tréninku.)

- kreatin není moc vhodné míchat k vysokým dávkám sacharidů, které překyselují ľaludek. Stačí ho brát kdykoli během dne mezi jídly, kdy je kyselost ľaludku malá. Ideální je tozpustit v teplé tekutině, a» uľ ohřáté vodě nebo mléce, které neutralizuje ľaludeční stěny. (Tohle je jedna z největąích vychytávek, kterou neumí větąina lidí, a proto jim kreatin monohydrát zabírá hůř, neľ by měl, případně musejí uľívat vysoké dávky. Při dávkování kreatinu nalačno stačí 1g/20 kg váhy.)

- pak nastává zásadní rozhodnutí:
a) buď po nějaké době (zhruba 120 minut od konce tréninku) vypít proteinový nápoj s vysokým mnoľstvím bílkovin, čili jednorázově více neľ 30 g. Rozumná a snadno stravitelná hranice je někde u 50 g. (Toto jsou hodnoty, které nedělají potíľe. Bavíme se samozřejmě o 30-50 g bilkovin, ne proteinového práąku, toho musí byt víc, záleľí na koncentraci konkrétního výrobku.)

b) anebo si dát jídlo typu "libové maso + rýľe/těstoviny". Opět bez zeleniny či ovoce. Rýľe by měla být bílá, ne natural, a těstoviny z bílé mouky, ne z celozrnné.

c) třetí varianta - malý proteinový nápoj (do 20 g bílkovin), půlhodiny pauza - menąí porce masa a snadno stravitelné přílohy.

Obecně před a po tréninku není vhodné jíst brambory - solanin z nich negativně ovlivňuje svalový výkon. Problém naopak nejsou tzv. sladké brambory-batáty.
lukas Muller kultak

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 11:39


ridim se podle tohoto a tam mas ze si muzes dat ryzi + maso.
Taktojetedavrchol

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 18:11


Tak jsem nad tím popřemýąlel, je třeba spalovat rychleji bez gaineru, bylo by moľné třeba před a po zařadit nějaké ovoce?
Měl jsem tak nějak takovou představu

Snídaně 100g ovesné vločky s 350 ml mléka
Hodinu po snídani 150 g tvarohu
Svačina 3-4 rýľové chlebíky se ąunkou / tvrdým nízkotučným sýrem
Oběd-formou salátu 150-200g těstovin, 150g masa (kuřecí, krůtí), nějaká zelenina
Svačina ovoce (hodinu před treninkem)
Po treninku ovoce (45 minut po treninku)
Protein (90 minut po treninku)
Večeře (45-60 minut po proteinu) 150g masa (krůtí, hověľí, ryba), 200g zeleniny
Protein před spaním

Mezi tvarohem, svačinou, obědem a daląí svačinou budou vľdy 2 hodiny s větąím rozestupem do toho nezvládám nacpat trenink
Legi

Modertor
# Zaslno: 7 Lis 2013 18:25


Lukáąi, v tom textu od Tetsua je jedna nepřesnost, kterou jiľ sám autor několikrát uváděl na pravou míru. Kreatin je potřeba brát se sacharidy. Jen pokuď to dělá ľaludeční problémy, bere se mezi jídly na lačno.


48let @ 195cm @ 135kg
dobespavel

len
# Zaslno: 7 Lis 2013 20:41


Taktojevrchol: máą tam podle mě moc jídel, stáhni to tak na 6 denně, ten tvaroh dej k té snídani (doufám, ľe se neposereą ), dále bych řekl, ľe ovoce po tréninku zdaleka nestačí na doplnění svalového glykogenu, osobně bych nedával ovoce ani před tréninkem na svačinu, tam můľeą ąoupnout třeba kefír, který se rychle tráví, ovoce zařaď třeba v dopoledních hodinách na svačinu, sice nevím, co vąechno dáváą do těch vloček a jak jíą tu zeleninu, ale celkově mi příjde, ľe máą málo zdravých tuků


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Taktojetedavrchol

len
# Zaslno: 19 Lis 2013 19:43


Děkuji moc za odpověď

Vločky - jím je pouze namočené v mléce, nic nepřidávám, zkusím přihodit ten tvaroh a uvidím co to udělá
Zelenina -jím ji duąenou, nijak jinak ji neupravuji
Zdravých tuků mám opravdu málo, pokusím se je nějak dohnat, četl jsem někde, ľe nejlepąí je si dát třeba lľíci řepkového oleje (vícekrát za den), ale to nezní zrovna nejlépe Je to tedy pravda nebo zase jeden z keců? Jinak pro mě nejlépe zní oříąky a pąeničné klíčky
Legi

Modertor
# Zaslno: 19 Lis 2013 20:09


Pár lľiček řepkového oleje je good, hlavně pro hubnutí.


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

len
# Zaslno: 19 Lis 2013 20:13


no já si jednou dala olivový olej a nepřála bych vám vidět můj obličej


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
liliana

len
# Zaslno: 19 Lis 2013 20:15


jinak já dávala olej do mateřského mléka dětem kdyľ měly zácpu


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Spede

len
# Zaslno: 20 Lis 2013 12:06


Já spíąe si dávám trochu Olivového olej
liliana

len
# Zaslno: 20 Lis 2013 12:09


jdu zkusit ten řepkový, jestli hodím ąavli nebo ne


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
dobespavel

len
# Zaslno: 20 Lis 2013 14:00 - Zmnil/a: dobespavel


Zkus si dávat trochu oleje jiľ do hotové rýľe či těstovin
Jinak konzumuj různé ořechy, semínka


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
quakmen

len
# Zaslno: 20 Lis 2013 23:00


Legi
Ten řepkový olej funguje v těle jak? Nehrozí tloustnutí? Do rýľe to bude fajn aspoň se nebude tolik lepit
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 Lis 2013 05:01


Kromě MCT oleje funguje kaľdý stejně, automaticky se uloľí, nicméně v malých dávkách zvýąí hladinu lipidů v krvi, coľ má paradoxně za následek zvýąenou beta oxidaci mastných kyselin, čili pomaličku se pálí tuk jako sekundární energetický zdroj.


48let @ 195cm @ 135kg
natrikrat

len
# Zaslno: 21 Lis 2013 11:46


ahoj,
som začiatočníčka. bohuľiaµ nemám moľnos» chodi» do fitcentra,pretoľe tu kde momentálne bývam nikdy ľiadne nebolo,nie je a asi ani nebude .
Cvičím doma, mám akurát malé 1kg činky a ąvihadlo. Cvičím kaľdý deň 30-45 min. Pre začiatok som si kúpila Junior gainer. Prosím vás, aký je rozdiel medzi gainerom a proteinovým nápojom? Myslela som si,ľe pijem proteinový nápoj,ale asi to tak nie je. A eąte sa opýtam, dá sa vybudova» svalová hmota cvičením doma? alebo je nutné navątevova» posilovňu? ďakujem vopred za odpoveď
Spede

len
# Zaslno: 21 Lis 2013 12:08


Gainer máą na nabírání a protein doplnění ľivin. Určitě se podívej do liliho deníku
Legi

Modertor
# Zaslno: 21 Lis 2013 12:12


Čau,
gainer je sacharido-proteinový nápoj, který z větąí části obsahuje cukry a je určen primárně k potréninkovému spuątění anabolických pochodů (vyloučení hormonu inzulínu) a doplnění svalového glykogenu.

Protein je proteino-sacharidový nápoj, který obsahuje z větąí části bílkoviny určené na obnovu a výstavbu nové svalové hmoty.

Svalová hmota se domácím cvičením vybudovat samozřejmě dá.

Zde něco na počtení...

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959


48let @ 195cm @ 135kg
natrikrat

len
# Zaslno: 21 Lis 2013 12:55


Legi- ďakujem. musím si to prečíta» eąte niekoµkokrát,aby som vstrebala do seba v¶etky tie veci. ale rozumiem teraz tomu správne,ľe ten gainer,ktorý pijem, laicky povedané, naątartuje telo aby pri cvičení chcelo vybudova» svaly,ale ja to musím dotiahnu» stravou a k tomu by som mala eąte prijíma» nejaký protein,aby mi pomohol vybudova» skutočné svaly? takľe by som si mala kúpi» aj proteinový nápoj a kombinova» ich?
čo sa týka stravy,jem vąetko- beľná domáca strava, nedrľím ľiadne diéty. Začala som cviči» len pred pol rokom, kvoli chrbtici, nemám spavnené svaly. Váľila som 58kg pri výąke 170. Teraz mám 54kg,ale zdá sa mi,ľe svaly tieľ nemám. Zdá sa mi,ľe cvičím zle,lebo to k nićomu nevedie.
ale ďakujem e¶te raz.
natrikrat

len
# Zaslno: 21 Lis 2013 12:57


Spede- pozrela som sa na lilin denník. dik.
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist