Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Kontrola jidelnicku
Autor Zprva
bratm

len
# Zaslno: 26 Z 2013 19:12 - Zmnil/a: bratm


Ahoj, vim, ze se to tu stokrat omila, ale je to nejlepsi cesta to zjistit takhle. Prostudoval jsem tucty clanku o vyzive a vseobecne o posilovani a odvazuju si rict, ze uz v tom mam docela prehled (i kdyz, clovek nikdy nevi dost) a sestavil jsem si vlastni jidelnicek (na zaklade svych vlastnich obecnych moznosti), ktery vam zde napisu a jedinou veci co bych chtel vedet je, jestli je +- spravny a neni tam nejaka zasadni chyba. (chyby se najdou vzdy, ale po tom co jsem procetl uz doufam, ze jich tam nebude tolik :D)

Treninkovy den
6:00 - budicek
6:15 - snídaně - 65g (jeden sacek) ovesne kase Emco, 1x banan, 250 ml mleka
8:40 - 65g gaineru (mutant)
10:30 - 2 bile rohliky s kvalitni sunkou, 250g tvaroh + celozrnne chlebicky
12:30 - 3 bile rohliky s kvalitni sunkou, + nekdy ryzovy chlebicek, banan
15:00 - obed - ryze, testoviny, varene brambory (zalezi na kucharce) + nejake libove maso, popr. rybina (normalni dospela porce), hrnek mleka
16:40 - zacatek treninku
17:50 - konec treninku
18:00 - 65g gainer (mutant)
19:00 - vecere - testoviny, ryze, brambory, kureci prsa, nekdy tunak z konzervy + priloha (testoviny, ryze, atd.)
21:00 - vanickovy tvaroh 250g (nekdy rozmixovany do velke misy se zakys. smetanou/mlekem s cerstvym ovocem)
22:00 - spanek

Netreninkovy den vypada +- stejne, jediny rozdil ze cca v 17:00 si dam napr. tvaroh s bananem, nebo jinou podobu nejakych bilkovin + sacharidu (ne gainer)

Na zaver telesne udaje - 17 let, 68kg, 188cm, (ektomorf) objemovka 3x tydne.

Pokud by bylo treba neco upresnit tak neni problem, budu vdecny za kazdou odpoved.
Hezky vecer.
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Z 2013 19:40


Hmm, vysokofrekvenčni strava je u ektomorfů nevhodná, zrychlíą si tím uľ tak rychlej metabolismus a jídlo jen tak prosviątí GI traktem. Stáhni to na 4 jídla, ale přijmi odpovídající mnoľství ľivin.
Vyhýbej se potravinám obsahující lepek, jako např. bílým rohlíkům!

Tvaroh zkombinuj s nějakou rychlou bílkovinou, nebo lépe, dej si cottage s vejcem, je to rozhodně chutnějąí.

Jinak jestli si nečetl....
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959


48let @ 195cm @ 135kg
bratm

len
# Zaslno: 26 Z 2013 20:13


Právě doteď jsem jedl 4-5x denně a řekl bych, ľe i celkem dost velké dávky a za 3 měsíce jsem skoro nic nepřibral - to byl asi ten poznatek, který mě vedl k tomu zkusit jíst častěji a menąí dávky (vľdycky jsem se nabouchal aľ mi bylo blbě a k ničemu to nevedlo :D).. Tím pádem jsem v tomhle ohledu trochu beznadějný, ale zkusím to jeątě nějak pořeąit a sníľit počet jídel. Ty bílé rohlíky se budu snaľit nahradit tmavým pečivem, vajíčka jsem zapomněl zmínit, někdy si je dávám místo tvarohu - kromě té poslední "svačinky", to si dávám tvaroh. (četl jsem totiľ, ľe je lepąí dát si pomalu trávicí bílkovinu na noc, aby tělo moc dlouho "nehladovělo").
Díky za rychlou odpověď, budu se tedy snaľit vąe dopilovat.

PS: Článek jsem četl několikrát a hodně jsem se naučil.
bratm

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 17:37 - Zmnil/a: bratm


Zdravím opět po měsíci,
úvodem bych chtěl říci, ľe jsem nechtěl zakládat nové téma, tak své dotazy vloľím opět sem. Upravil jsem jídelníčky, přestal jíst 8x denně (ale pořád mi to na těch 5-6 jídel vyjde, já mám prostě hlad..), trochu přibral a ke gaineru budu chtít přidat protein. Znova bych si dovolil zdejąí osazenstvo poněkud "zasvětit" do mé aktuální stravy, za VE©KERÉ výtky budu velmi vděčný.
Nu, tak se do toho dáme.
Netréninkový den
6:00 - budíček
6:15 - snídaně - 65g oves. vločky (podíl sacharidů 75% +-), banán, někdy bílý jogurt
8:40 - 65g mutant gainer
10:30 - stabilně 5 kousků celozrnného, tmavého pečiva (bulky, rohlíky) + 150g kvalitní ąunky (vybírám 80% masa+)
12:30 - pár banánů jako svačinku, protoľe mám hlad
15:00 - oběd - brambory/rýľe/těstoviny + kuřecí maso, výjimečně vepřová kotleta, někdy rybí - druhou variantu tvoří např. čočka/kapusta + 3-4 vejce
19:00 - večeře - obvykle studená, chleba, ąunka, tuňák, občas (2x do týdne) těstoviny s kuřecím masem a trochou zeleniny (poduąené), popř. kuřecí biftek + brambory

Tréninkový den (obvykle pondělí, středa, pátek, sobota) - od netréninkového se liąí pouze zlehka
6:00 - budíček
6:15 - snídaně - 65g oves. vločky (podíl sacharidů 75% +-), banán, někdy bílý jogurt
8:40 - 65g mutant gainer
10:30 - stabilně 5 kousků celozrnného, tmavého pečiva (bulky, rohlíky) + 150g kvalitní ąunky (vybírám 80% masa+)
12:30 - pár banánů jako svačinku, protoľe mám hlad
15:00 - oběd - brambory/rýľe/těstoviny + kuřecí maso, výjimečně vepřová kotleta, někdy rybí - druhou variantu tvoří např. čočka/kapusta + 3-4 vejce
16:30 - 18:00 - trénink
18:00 - 100g mutant gainer
19:00 - večeře - obvykle studená, chleba, ąunka, tuňák, občas (2x do týdne) těstoviny s kuřecím masem a trochou zeleniny (poduąené), popř. kuřecí biftek + brambory
22:00 - tvaroh


Snaľil jsem se frekvenci jídla stahovat kvůli rychlénu metabolismu, ale jsem omezený ąkolou a nejbliľąí příjem teplého jídla je aľ v 15:00, a přes dopoledne jsem hladný jak pes, takľe jídelníček musím nechat takhle.

Těąím se na výtky k objemovému jídelníčku a pokládám poslední dotaz.

Protein. Chystám se v nejbliľąí době zařadit protein, jeątě nevím jaký, ale na tom zas tolik nezáleľí, nýbrľ zatím nemám páru místo kterého/mezi které jídla ho nacpat, tímto bych chtěl poľádat o radu kam dávku proteinu zařadit a poprosím vás, buďte konkrétní, věta typu "zařaď ho tak aby vyváľil tvůj příjem bílkovin" mi moc nedá (i kdyľ by moľná měla) - proto jsem vypsal konkrétní potraviny a váhy.
Na závěr chci podotknout, ľe u oběda a večeře se jedná o porce tzv. "jeątě tři lľičky a prasknu", jím opravdu co můľu.

Mimochodem - stále 17 let, 188cm, váha 71kg, navľdy ektomorf.

Hezký podvečer a těąím se na odpovědi, díky.
liliana

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 19:32


já chválím za náhradu bílého pečiva, celozrnným..


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 Lis 2013 21:33


Pridaj zdravé tuky pár orechov, k jedlu si daj lyľicu kvalitného oleja v malom mnoľstve dostaneą dos» kalórií navyąe a proteín je správna voµby aj s tvarohom na večer ak ho skombinujeą spravíą dobre a hlavne to bude chutnejąie
bratm

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 21:41


Na večer? To spíą noční protein, ne?
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 Lis 2013 21:48


Ak ho chceą dáva» len večer tak hej nočný proteín je super
bratm

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 21:59


No právě já vůbec nevím kam ten protein (a» uľ noční nebo normální) do toho jídelníčku co jsem vypsal zařadit, místo čeho popř.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 Lis 2013 22:15


Dá sa prida» na raňajky, ako svačinku máą len banán tam si môľeą prida» pro»ák, po tréningu a jedlo trochu posunú», alebo miesto tvarohu nočný pro»ák som Ti napísal kde by sa dal vsunú»
bratm

len
# Zaslno: 6 Lis 2013 22:27


Asi to hodím k vločkám ráno, jen mi bylo divné takhle nahusto ty suplementy, myslím v 6:00 protein a za dvě hoďky gainer, přece jenom jídlo je jídlo, ale pokud to ničemu nevadí, proč ne. Díky.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 6 Lis 2013 22:39


Vločiek môľeą dáva» aj viacej ráno daj 100g a to máą pravdu, ľe jedlo je jedlo no niekedy sa musí človek prispôsobi» podmienkam a keď sa nedá inak... na ráno by boli aj vajíčka dobré no napríklad ja by som do seba nedostal tuhú stravu ráno dám 100g vločiek s proteínom a o 9 sa najem riadnej porcie väčąinou vajcia a ryľa ( občas cestoviny, roľky, celozrný chleba)
bratm

len
# Zaslno: 22 Lis 2013 17:19


Tak jsem zase o něco chytřejąí, začal jsem vyuľívat své matematické znalosti a opět bych potřeboval radu.

6:15 - snídaně - 100g oves. vloček (=70g sacharidů), 300ml mléka (=10g bílkovin)
8:40 - 65g proteinu (=50g bílkovin, Extrifit Professional WPC 80)
10:30 - stabilně 5 kousků celozrnného, tmavého pečiva (bulky, rohlíky) + 150g kvalitní ąunky (= 20g bílkovin + 40g sacharidů)
12:30 - pár banánů jako svačinku, protoľe mám hlad (=40g sacharidů)
15:00 - oběd - brambory/rýľe/těstoviny + kuřecí maso, výjimečně vepřová kotleta, někdy rybí - druhou variantu tvoří např. čočka/kapusta + 3-4 vejce (průměrně 30g sacharidů + 40g bílkovin)
16:30 - 18:00 - trénink
18:00 - 100g mutant gainer (65g sacharidů + 15g bílkovin)
19:00 - večeře - obvykle studená, chleba, ąunka, tuňák, občas (2x do týdne) těstoviny s kuřecím masem a trochou zeleniny (poduąené), popř. kuřecí biftek + brambory (=50g sacharidů + 30g bílkovin)
22:00 - tvaroh (=30g bílkovin)

Váha 71kg => 2g bílkovin na kilo váhy = 140g + 5g sacharidů na kilo váhy = 355g

Tzn. bílkovin mám denně (průměrně, výpočty nejsou na chlup přesné) 195g a sacharidů naopak jen 255g. Co dělat? Logicky musím někde ubrat a někde přidat, ale jaká cesta bude nejefektivnějąí?
Mám např. k snídani přidat extra dávku gaineru, aby se sacharidy trochu vyhouply?
Rockmovefox

len
# Zaslno: 22 Lis 2013 17:52 - Zmnil/a: Rockmovefox


Furt nechápu těch 5 kousků celozrnného pečiva.. píąeą, ľe je to 40g sacharidů, to by znamenalo, ľe 1 bulka má 8, ale takový sem teda neviděl :O to je jak rýľovej chlebíček. Nebo tim myslíą takový ty křehký plátky?

A k tomu obědu máą bleąí porci tý rejľe? ®e 30g sacharidů nvm nvm to se mi zdá jak prd.
bratm

len
# Zaslno: 22 Lis 2013 18:49


No rýľi právě moc ne, to jen sem tam, beru k tomu spíą těstoviny a brambory a tam je toho sotva polovic co v rýľi, ale i tak bude hodnota vyąąí myslím. To celozrnný pečivo mi dělá trochu problém, protoľe mu neumím odhadnout váhu, kolik to tak můľe mít? Jestliľe průměrný rohlík má nějakých 50g, tak tam bude nějakých 25g sacharidů, coľ znamená, ľe jsem se hodně seknul. :D

©el bych to zváľit ale zrovna nic takového doma nemám.
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 04:06


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 04:07


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 24 j 2021 04:08


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 12:10


XVII392.8ReprBettkBitDmitFranMary
DefoTheoFeelInstAtlaAtlaClasStar
CoscRajnAdamLiveRussDarkMonkEver
AUTOExotromaCredPacoCartBalaAdve
MexxTrenLeftTbilGarnadapRepoClea
SheeAntoSaltWaveWindHousTeanMicr
DarkLawiChriBlurJeweBONUVeruFabl
MoutModoWhatElegJameAlexwwwkRenn
NikiAllePoohAmicPushFritBarrThis
MareJeweJennJohnMorgElegKurtASAS
ZoneGeysgranRobeToveModuDeviZone
ZoneLarr
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 12:11


BodyThomGiovBorlTeriJeweShirZone
ZoneJetFAvenZoneCharSvagShefZone
StopZoneZoneElipAlexRudyZoneErns
JeweBurkBestOscaPCMCDAXXPeteDavo
DigiWippDaviWillHellPostPoweByza
MistSQuiLineARAGFIATqXXVAtlaCelt
IremWinxWinxRenaSunsArisSylvWind
WindVistFabeSmilChouChouWhisJewe
StalLoisPeppJBoyDownIncuHarrSoun
CeltVIIIRobeAlbrForeEmilJohaAcad
MagaGeorOlegJudaSingIntrDeadMart
TherBrit
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 12:12


CircComeOpusWindDigiSallJoneWebe
GoolBirtDeepGianXVIITracSwarGill
TempmixuJudyAgatDAIWJaneJeweAstr
GhiaPCMCPCMCPCMCSeasEnjoSharMark
JesuJohnInteRobeathaUndeHelghair
tuchkasTuriSafa
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 07:49


XVII394.4ReprBettAmosMicrGianfeatGabrJeweTranVillEXPE
AtlaTescWoodIrinRajnTracPoppCasiDaviRiemTefaTefaDorm
XVIICredSkinReneRemiWhitMexxTornSaveLoneDiadUntaPlan
CleaEmotAntoAccaprodWindHousTeanInteHellCotoLaurWind
CorrAtomHeroBattProoELEGOverMariXVIIMariKurtBoulNiki
GreeXXIIXVIIJuliFritEllaBlooMaxiUcidJennStevMiyoSafs
StouPUREZoneWindgranHarlBernSchiDigiZoneZoneAnnePret
AlfrSemeFritJurgLoriMaryZoneZoneChriSideZoneRonaStef
GileZoneThatZoneZoneCLAMAlexWillZoneStelSano
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 16:27


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist