Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Jaká strava pro 15ti letého pro tento trénink?
Autor Zpráva
ondrej01

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 17:59

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=5&topic=4218

Zdravím, chci se řídit tímto návodem a mám stejný problém jako můj kamarád, který sem už psal (zhruba před rokem :D). Za boha nemůžu přibrat ať dělám co dělám a jsem hrozně vysoký (cca 189cm) váha asi 65kg a je mi 15 let. Poradíte mi, jak se mám stravovat? Jsem schopen investovat 500kč na doplňky stravy (proteiny atd) a můžu si obstarat v obchodě musli a podobné. Jenže s obědem to bude problém, stravuji se ve školní jídelně a tam to je prostě (hnus). Takže snídaně, svačiny večer a večeře. Co mi můžete poradit?

PS bydlím s rodiči :D

Děkuji
RobinB

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 20:26

Hnus? Jídelna? Nemůžeš přibrat ? Šel bych 2x, vždycky bych někomu šlohl druhou stravenku nebo ji vysomroval Nebo bych udělal takový ty psí voči na tu tlustou bábu, co vydává obědy, ať tam šupne ještě jeden kopec rýže
Dej si gainer po tréninku (to ti do 500 měsíčně vyjde), obědy se překonej, jsi mladý, tvůj organismus zpracuje všechno, dávej si bacha, aby jsi nebyl dlouho (třeba 4 hodiny) bez jídla. Nejez zbytečně tlustý věci, zbytečně nejez sladkosti. Pokud máš na výběr hranolky nebo rýži nebo vařené brambory, vykašli se na hranolky. Dbej na to, aby si snědl každý den maso, klidně na oběd i na večeři. Pokud nerosteš, zvedni objem jídla.
Myslím, že v 15 je brzo, aby jsi počítal kalorie a řešil jídlo nějak sofistikovaně. Ale jiní možná budou jiného názoru ...
RobinB

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 20:29

jo a nepřejídej se na noc a hodinu před tréninkem, ráno sežer všechno, co ti přijde pod ruku
ondrej01

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 21:15

Jo nemyslel jsem to tak, že v jídelně nejím, ale že s náhradou oběda za zdravější jídlo to bude problém (ty blafy co tam vaří, nevim kterej červ je šťavnatější) A jaký ten gainer mi můžete doporučit? Jde mi hlavně o cenu, takže co nejlevnější.. A nějaký další tipy co si můžu po škole koupit v Bille a dát si ke sváče? Díky moc za rady!

A ještě, když nesnídám je to velkej problém?

PS: Jak víš že máme tlustou kuchařku?
RobinB

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 21:30

Nechci propagovat konkrétní výrobky, můžeš se kouknout třeba tu: http://obchod.ronnie.cz/sacharidy
Osobně sachariďáky moc neznám, protože s přibíráním váhy nemám problém i bez nich .

Snídaně je problém, něco by jsi měl do sebe ráno nabouchat, nemyslím si, že by se u vás mělo ráno vyvařovat (vajíčka atd.), ale minimálně jogurt, sklenici mléka, müsli s mlékem, cornflaksy nebo aspoň müsli tyčinku, prostě cokoliv, co ti dodá energii, čím víc, tím lépe.

Pokud by jsi chtěl nahradit oběd ve školní jídelně za zdravější, můžeš jít si dát steak z hovězí panenky ... to je blbost, co? Jídelny jsou celkem hlídaný, nemusí to vždycky vypadat dobře, ale určitě tam vaří vyškolený personál. Svačinu by jsi měl mít povinně, 6 hodin ve škole bez jídla je svalová sebevražda, jogurt, jogurtové mléko, tmavý pečivo, šunka ... co ti chutná a není to tučný.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Kvě 2013 21:32

A ještě, když nesnídám je to velkej problém?

Si děláš kozy?

42let @ 195cm @ 125kg
RobinB

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 21:35

Legi, kozy až od 18-ti ... je to mladej kluk
ondrej01

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 22:31

Ok, takže když do sebe ráno šoupnu kukuřičný lupínky a jogurt, stačí to? TU stránku omrknu a asi něco objednám.

Díky moc!

Si děláš kozy?
Ne myslím to vážně, je to tolik znát na váze?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Kvě 2013 05:21

Představ si, že je. Snídaně, s potréninkovým jídlem to je to nejdůležitější jídlo dne!

Něco o nabírání:
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&topic=7382&forum=2&page=0

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2013 18:59

Ještě bych něco dodal k těm školním jídelnám:
Pokud kuchařky poprosíš a budeš se k nim slušně chovat, tak ti určitě dají více rýže, brambor, těstovin..., s masem to tak nejde, ale to bych tak neřešil, hlavně že tam nějaké je
Osobně jsem to na střední škole taky tak praktikoval, kolikrát se mi to ani nevešlo na talíř

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0