Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Jídelníček
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Kvě 2013 18:23

Ha, byl jsem o víkendu v burgru pro kéničky a dal si double steakhouse a bylo tam přes 1000cal heč!

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 19:27

já měl v nedělu BurgerKing takže taky sem si udělal nějaké sacharidové zásoby :D..ale mám to jednou za půl roka a dojel sem dom tak sem to hned spálil na rotopedu
Jinak potřeboval bych poradit,při zbedání 2-ruční činky na biceps mě strašně bolí šlacha na předloktí,nevíte co dělat?Zkoušel sem vynechat tento cvik,ale stejně mě to bolelo i potom..to stejné když sem si dal menší zátěž.
RobinB

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 20:07

Hele, fakt kecáš, spálit 800-1000 cal na rotopedu, to by jsi šlapal ještě teď To je tak 70-90 minut, podle toho jakou si nastavíš zátěž ... , vzhledem k tomu, že po 25 minutách jde ze mne kriv, tak 90 minut zvládne tak maximálně Lance Armstrong a to si ještě před tím musí šlehnout
RobinB

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 20:08

kcal
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Kvě 2013 20:10

Jj, já taky kcal!

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 20:39

no možná né všechno :D..ale 60 min tak nějakých 700kcal zvládnu ..ono je těžkých prvních 100kcal...pak mi odejdou nohy a už je to na mě jak dlouho tam sedím :D...jinak sem docvičil před 2 hodkama,dal taký gainer,protein,150g kuř.masa,krajíc chleba,10dkg šunky,půl kila rajčat...no a mám hlad jako ďas :D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Kvě 2013 21:01

Zkus ještě vhodné tuky kolego a přidej komplexní sacharidy. Nebo že by to byla jen obyčejná rozežranost?

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 7 Kvě 2013 21:05

tuky..jím oříšky,do salátů dávám olivovej olej..ráno ovesné vločky..doufám že to stačí ...nooo spíš ta rozežranost..ale můžu říct,že jí trpím od té doby co mám zdravou stravu a pořádně makám ..ale tak zatím mi to kilo navíc nevadí tak to jde ...ale musím se hlídat...no ale tak to je každej týden 3x :D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Kvě 2013 10:38

Tak olivový olej je dobrý, ale nic se nesmí přehánět. Mohl bys mít problémy s klouby a celkově tento olej dost oxiduje, když leží v čiré láhvi půl roku v regálu. (důvod proč jsou dobré oleje vždy v tmavé láhvi) Preferuj spíše řepkový, lněný, z vlaškých ořechů a sójový. Ostatní oleje jen semo tamo.

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2013 11:20

no..je pravda že ten olivový už tam chvilku leží ...ale mám dotaz..važíš si rýžu vařenou nebo před vařením?...chtěl sme si dát sáček rýže 120g k večeři..ale po uvaření sem to měl ještě na další den k obědu a večeři..:D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Kvě 2013 11:53

Já už nic nevážím, sežeru všechno co mě přijde pod ruku. Málá poznámečka k rýži. U rýže je nutné rozlišovat nutriční hodnoty dle úpravy. Rýže vařená ve vodě už totiž nemá zdaleka tolik sacharidů jak je napsané na obale, ale zhruba jen 30g na 100g rýže. Pokud tedy někdo počítá jinak a diví se že nenabírá, toto je důvod. To jen tak mezi námi děvčaty.

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2013 13:35

tak to já taky tak nějak...ale chci rýsovat tak musím počítat ...tý jo...a to je teda ale sakra rozdíl !...to si tedka ten sáček klidně můžu dopřát
RobinB

Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2013 21:49

A kdyby jsi zjistil, že nerýsuješ, tak Legi s tou rýží kecal
tadeafc

Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2013 12:02 - Změnil/a: tadeafc

nene

jinak ještě bych se chtěl poradit ohledně po-tréninkové stravě

po posilce - dám ihned gainer(sacharidy rychlé),pak za cca 30min protein (syrov.) a za další hodku klidně můžu pevnou stravu (maso+rýže)

no a v den kardia ( na snížení těl.tuku):

pokud cvičím ráno - před cvičením nic, po cvičení půl hodky nic nejíst/nepít(krom vody) a potom můžu pevnou stravu (NE jednoduché cukry)
pokud večer tak to stejné předpokládám ?
Nebo můžu po cvičení proteinák klidně?
Díky díky
RobinB

Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2013 20:55

Zduř, nevím co na to legi, ale já bych ráno na cvičení na lačno nešel. Je to brutus, hrozí ti, že se tělo vykašle na tvé krásné pěstěné tuky a pustí se rovnou do bourání svaloviny. Pokud by jsi chtěl být fakt brutus, tak ráno aspoň BCAA, proteiňák hodinu po cvičení klidně můžeš. Bílkoviny příjem by jsi měl udržet i v dietě. Jestli chceš jeden den brát sachariďák na svaly a druhý den nežrat kvůli hubnutí, tak to nebude fungovat. Žádný výsledky nebudou a jen tě to zdemotivuje.
Teda je to jen můj názor.
tadeafc

Člen
# Zasláno: 9 Kvě 2013 21:56

nene to já žeru furt stejně at posilka či kardio ...jen tak nějak jak to se snažit zefektivnit to spalování spíš no to BCAA si budu muset pořídit asi.....mám ted v plánu ráno rotoped a večer běhat,tak věřím,že bych to do léta mohl odbourat
RobinB

Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2013 08:05

Můžeš podříznout jídlo, vlastně můžeš i všechno, v Indii jsou borci, co nejí třeba i 3 týdny, ale budeš přicházet o svalovinu. Příjem bílkovin musíš udržet min. 1-2 g na kg vlastní hmotnosti, nemá cenu brát více jak 30 g naráz a musíš je přijímat pravidelně. Takže bílkoviny průběžně celý den (vyjma trénink a hodinu před tréninkem). Ale i na tréninku si můžeš dát BCAA. Celkem ti rozumím, že jsi to chtěl zefektivnit, ale půl dne nežrat není správná cesta. Pokud je hubnutí tvojí prioritou, pak nedávej gainer ani po cvičení.
tadeafc

Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2013 08:24

však já jím každé 2-3 hodiny,kromě teda tréninku,kdy je ta pauza mezi jidly delší...ale po něm si umím dopřát svačinky i v rozmezí 1h
Není tak ani priorita hubnutí,jako spíš rýsování s malým nárustem hmoty
tadeafc

Člen
# Zasláno: 10 Kvě 2013 11:42

a procházím tak web,a na břicho je prý dobré vyzkoušet sacharidové vlny.Mám z toho ovšem obavy - rozhození metabolismu a každý den cvičím-potřebuju energii,tak předpokládám,že sacharidové vlny nejsou to pravé ořechové a radši mám tvrdě dřít dál s ustáleným zdravám jídelníčkem ?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Kvě 2013 19:55

Ráno nalačno tak maximálně na procházku. Jsou sice šílenci co dělají na lačno i HIIT, ale komu není rady, tomu není pomoci. Stačí si dát předtím 30g proteinu.

Hubnout cíleně břicho nelze, naopak, z břicha jde tuk až jako poslední, svině. Sacharidové vlny jsou účinné, ale hůře se při tom cvičí, člověk má schýzu a hrozí jojo efekt. Lepší je efektivně zvýšit aerobní zátež.

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2013 10:39

no mě to tak nějak nutí ráno o víkendu,bo se pak cítím skvělě ...takže akorát dycky zařadím předtím protein a po cvičení normálně strava....no tak to já si radši budu jíst normálně dál a ono to dojde
RobinB

Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2013 22:04

Chlapi, na břicho je nejlepší si zvyknout je to dlouhodobá dřina.
tadeafc

Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2013 08:51

je je...ale stojí to za to
jinak lidi..mám brát proteinová nápoj jako jídlo ?
RobinB

Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2013 17:10

určítě bych to započítal, kalorií je tam dost ... (samozřejmě ne jako hlavní)
tadeafc

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 13:54

tak si dost pročítám diskuze o tvarohu....jím ho pouze s oříškama(hrst ),hodně se doporučuje ještě nějaké bílkoviny k tomu..ale bojím se výrazně tuků jelikož to jím každý den...co myslíte?..radši omezit a s vajíčkama nebo postačí ty oříšky?
tadeafc

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 14:31 - Změnil/a: tadeafc

no a ještě jeden dotaz,doufám že se tu někdo zastaví , jakou dát mezeru mezi jídly a proteinem??...
Mám celkově zažitou dobu přijimání potravin ale nevím jestli bych ji neměl pozměnit..
6:00 snídane
9:00 svačina (ovoce)
11:00 oběd
14:00 svačina (zelenina)
16-17:30 trénink
17:45 protein (užívám hr.cukr před cvičením na břicho-rozestup mezi proteinem a cukrem 20-30min)
18:30 večeře
20:30tvaroh
22:00spánek

a co si myslíte,o potréninkovém jídle(ne proteinu)..jím jen maso,občas kousek rýže/chleba a hromadu zeleniny...jelikož bych neměl být v inzulínovém oknu,tak mi ta zelenina snad nedělá paseku?

díky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Kvě 2013 18:53

Dotaz na tvaroh - z toho dotazu nejsem moc chytrej, sorry.

Ohledně jídelníčku, dopoledne dobrý, odpoledne katastrofa.
Kolem tréninku nejez ovoce ani zeleninu. Před tréninkem nejez rychlý cukry. Na večer nejez samotný tvaroh.

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 19:18

k tvarohu - neměl bych ho jíst samotný,ale přidat nějakou další bílkovinu(třeba vejce)..ale pokud vím,tak i oříšky obsahují maličko bílkoviny..tak esi to postačí?

k jídelníčku - a co mám teda jíst před? sacharidy se snažím dostat do sebe dopoledne ve větší míře,zelenina 2-3h před trenálem sem čekal,že už neublíží..rychlé cukry nejím před tréninkem(teda max čtvereček kvalitní hořké čokolády když sem unavený) a jinak ten cukr přijímám dá se říct po tréninku nebo-li před poslední partií - břichem.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 14 Kvě 2013 20:01

Ano vejce je dobré. Ořechy obsahují bílkovin velmi málo. Ořechy se jí kvůli zdravým tukům, nikoli bílkovinám.

Zelenina nevadí tak 4-5 hodin před a 2-3 hodiny po tréninku.
Rychlý cukry bys měl až opravdu po skončení tréninku. Trénink má probíhat celý v katabolismu. Zbytečně zatěžuješ organismus.

48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2013 07:16

No ale právě se bojím,že bych už mohl z toho více nabírat na váze,dávát si každý den vejce...
Ok..rychlé cukry dám až definitivně po cvičení

Jinak sem tak přemýšlel,nejím moc,ale zatím makám každej den tak spaluju..ale v létě už předpokládám,že to tak hrotit nebudu tak celkem obava,že to začnu nabírat..
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0