Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Jídelníček
. 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zprva
babacekr

len
# Zaslno: 23 Dub 2013 15:32 - Zmnil/a: babacekr


6:45 - 4 tablety Amin
7:05 - snídaně - 2x celozrnná houska + máslo + salám + sýr + zelenina
9:45 - 250g odtučněného tvarohu (30g bilkovin) + müsli + jablko/banán
12:35 - oběd ve ąkolní jídelně
15:35 - svačina - gainer (max 30g sacharidu), protein (22,5 gramu bilkovin) + ovoce
16:00 - gela pure
17:00 - 18:30 trénink
17:00 - NO
Do vody na tréninku si hodím jednu multivitamínovou ąumivou tabletu.
15 minut před koncem 8 tablet amin.
5 minut po ukončení tréninku gainer...nevím jestli mam brát 65g (34g sacharidu) nebo 130g (68g sacharidu)
20:10 - večeře - maso + rýľe + zelenina
21:45 - protein (22,5 gramu bilkovin)

Můj cíl je nabrat objem, ale také se potřebuji zbavit trochy podkoľního tuku. Mám něco pozměnit? Nemám dávat před spaním hrst ořechů ?
Mam gainer brát i v den, kdy necvičím ?
Jedu 4x týdně split.

Amina - http://shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/amin o-pills/?ms_id=123
protein - http://obchod.ronnie.cz/s-2195-professional-wpc-80 -sacek.html
gainer - http://obchod.ronnie.cz/s-4952-mutant-mass-gainer- limited-edition.html


172 cm
80kg
odcvičeno 1,5 roku
fullbody, korte, teď jedu split
Gainer, protein, bcaa, kloubní výľiva
dobespavel

len
# Zaslno: 23 Dub 2013 17:56


Po ránu není moc vhodné konzumovat maso, ąpatně se to totiľ tráví, takľe ten salám vyhoď
Hrst ořechů bude rozhodně dobré si dát, ale zařadil bych je spíąe někdy na svačinu
Gainer v netréninkový den není třeba (zvláą» pokud chceą něco shodit), bohatě stačí po tréninku v dávce do 1g sacharidů na 1kg váhy (u tebe max 80g sacharidů) a nezdá se mi, ľe by nějaký gainer měl tak málo sacharidů na 130g práąku


22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
babacekr

len
# Zaslno: 23 Dub 2013 18:47


Koukám na to...mají to blbě vytiątěné v čeątině na obalu...


172 cm
80kg
odcvičeno 1,5 roku
fullbody, korte, teď jedu split
Gainer, protein, bcaa, kloubní výľiva
tadeafc

len
# Zaslno: 6 Kv 2013 12:18 - Zmnil/a: tadeafc


Zdravím,
chtěl bych Vás poľádat o nějaký koment k mému jídelníčku.
Snaľím se tak nějak maličko narůst a vyrýsovat postavu (mým cílem není být nějaká "korba").Měřím 174cm,67kg a 21 let.
Cvičím kaľdý den v rozmezí 1h-1,5h (PO+ÚT - posilovna,ST-kardio,ČT+PA - posilovna,SO+NE-kardio-rozděleno na ráno/večer v pol."dávce")
K jídelníčku :
Snídaně : 150g oves.vloček+150ml mléka + malý obsah suą.ovoce
Svačina : Bílý jogurt + ovoce (banán,pomeranč,ananas..)
Oběd : 100g masa(krůtí-hovězí) + 150-200g rýľe + zelenina
Svačina : Zelenina + oříąky/sl.semínka

Trénink

Hned po tréninku syrovátkový protein
-Dotaz - smím ho míchat s ovocem abych doplnil sacharidy?
Večeře: 250g masa(krůtí-ryba) + 50g rýľe/krajíček chleba + zelenina
Večeře 2 : 250gtvaroh + něco na ochucení

Občas si k obědu dopřeji čočku/fazuli/ľitné těstoviny + vajíčka.



Piji výhradně čistou neperlivou vodu(pouze v nouzi minerálky/ochucené)
1x do týdne/2týdnů mám den kdy si dopřeji brambory,romadůr...

Děkuji za Vaąe rady
tadeafc

len
# Zaslno: 6 Kv 2013 12:20


Jeątě k jídelníčku nahoře - mám straąně rád ovoce,není problém si ho více dopřát?
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 Kv 2013 13:01


K tvému jídelníčku :
1) Před tréninkem a po něm (cca. 2 hodiny) se nejí ovoce a zelenina, protoľe vláknina silně zpomaluje vstřebávání ľivin. Poměr ovoce a zeleniny by měl být 1:3, protoľe ovoce obsahuje fruktózu, která je tukotvorná. Obojí je ovąem velmi důleľité, bez toho nelze dobře trávit bílkoviny.
2) Hned po tréninku máą přijmout gainer, čili jednoduchý cukry kvůli nastartování anabolických procesů. Protein se dává aľ následně 40-60min po tréninku. Zvaľ koupi vícesloľkového, dnes jiľ není důvod cpát do sebe čistý whey protein, s výjimkou hydrolizovaného. Vícesloľkový protein má vyąąí vyuľitelnost, hydro je zase rychleji vstřebatelné.
3) Ládovat se na večer kýblem tvarohu je kontraproduktivní, pouľij raději vícesloľkový protein.

Jinak ta skladba potravin a daląí parametry jsou v pořádku.


48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

len
# Zaslno: 6 Kv 2013 13:36


to Legi:
díky za radu..ale tak nějak mě napadají daląí dotazy
svačina před tréninkem je dostatečná?Mám jí zhruba v rozmezí těch 2-3h před, coľ předpokládám je ok...ale jedná se pouze o tu zeleninu a hrstku oříąků..?
Ke gainerům atd...mám problémy s pokoľkou (akné) a tak se snaľím co nejvíce vynechat vąechny suplementy..pravda,ten syr.protein mi zatím nic nedělá,ale jak se to říká...tak dlouho se chodí se dľbánem pro vodu....
©el by teda pouľít např.hroznový cukr (asi rozmáchaný ve vodě) jako náhradní gainer?

No a k tréninku,teda spíąe k cvičení prsních svalů :
Jak sem se zmínil měl sem problémy s pokoľkou - neměl bych se opírat spocený o věci atd(leľení na bench lavici je tedy pro mne passé)
Pokud jsem v posilce,dopřeji si stahování jednoručních kladek v sérii 4x12 (max.hmotnost co dám)

Pokud cvičím doma,zaměřuju se více...:
4x15kliky - ruce ve vyąąí poloze
4x15kliky - nohy ve vyąąí poloze
4x10 - spiderman kliky
4x12 - ruce pod hrudí u sebe(prsty k sobě)
4x3 - 5 sec klik dolů,5sec klik nahoru
4x5 - nevím jak to popsat,ale také protahování těla (jak říká kamoą..holkám by se to líbilo )

Jinak..cvičím 3-4 měsíce,můľu říct,ľe sem na sebe hrdý...4pack vykoukl,kardio poznám rozdíl v zátěľí...ale je tak nějak moľné,ľe by mi tělo začlo stagnovat po také době?

Díky
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 Kv 2013 16:19


Svačina dostatečná není, vidíą. Přidej k tomu třeba zakysané mléko, nebo jogurt. Hodinu před můľeą dát jeątě protein.

Máą to popletený, gainer obsahuje jen cukry a troąku proteinů. Z toho nevzniká akné. Akné je způsobeno v drtivé větąině nedostatkem zinku. Kup si v lékárně 15mg zinek a po kaľdém jídle si dej 1 tabletu. Pokud to nepomůľe, dej si 2 tablety. Tak 150mg denně je přípustné denní maximum. Po odeznění problémů sniľ troąku dávkování, ale smiř se s tím, ľe budeą muset brát zinek celou pubertu, moľná jeątě 2-3 roky více.

Jak sem se zmínil měl sem problémy s pokoľkou - neměl bych se opírat spocený o věci atd(leľení na bench lavici je tedy pro mne passé)

Tak tady jsi mě dostal. To fakt slyąím poprvé a to jsem toho uľ slyąel fakt hodně! Mě by fakt zajímalo jak si vydedukoval, ľe kdyľ se opřeą o spocenou lavičku v posilovně, tak dostaneą akné. A nedostaneą taky AIDS a lepru? Prosím neblbnout.

Ano, pokud cvičíą pořád stejně, nezvedáą vyąąí váhy a jią pořád stejně, tělo jaksi nemá stimul a podmínky k tomu aby rostlo.


48let @ 195cm @ 135kg
tadeafc

len
# Zaslno: 6 Kv 2013 16:31


to Legi:
já spíą naráľel na uměle vytvořenou "věc" neľ na to co to obsahuje...Zn si dopřávám.

jsou to zkuąenosti..proąel sem tím celou pubertu,nyní mi to uľ odeznělo,ale nerad bych se vrátil....a potvrdí ti to kaľdý lékař,ľe mokrá záda musí dýchat...mám z toho také trauma,takľe proto se toho bojím celkem...
moľná to zkusím vyřeąit nějakým kvalitním trikem,co kvalitně saje pot...

no právě snaľím se přidávat tak nějak postupně,at uľ na činkách či více kliků..ale je to moľná způsobeno kaľdodením čumění do zrcadla
maacher

len
# Zaslno: 6 Kv 2013 17:12


gaíner ani protein neni nic umeleho, je to asi tak umele jako jahodovy jogurt.Akne take budes mit z nadbytku bilkovin a stereotipni strave postavene na whey proteinu,tvarohu,ryzí a kurecich prsou.Mluvim z vlastni zkusenosti.A zvysit zinek jak psal Legi.A pokud cvicis v kvalitnim triku a ne v igelitovem pytli, tak zada dychaji dost.Nebo ty si nikde nesedas?
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 07:14


to maacher? a z čeho je to teda vyrobené ??

Sedám si,ale pokud sem zpocený,tak se vyhýbám opírání zádama o něco...
To» zase má zkuąenost,holt kaľdý reaguje na barco jinak..
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 08:39


ee, ze by z mleka?Mozna bude rozumne si o tom neco precist, nez zacnes placat nesmysly.Tim neríkam, ze bez gaineru a proteinu ti nenarostou svaly.
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 09:10


jinak přemýąlím tedy,co bych zaměnil za "pravý" gainer...napadá mě tedy kefír,ale co říkáte na flapjack?(musli+kokos+banán+hodně cukru)?rychlé cukry tam jsou...ąlo by to?
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 09:50


dej si jabko a pak kvalitni jidlo a neres to.Pokud mas 5-6 kvalitnich jidel denne, tak se bez gaineru obejdes.Bohuzel ja v tvem jidelnicku vidim tak jedno.
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 10:15


to maacher?..jabko-vláknina?kdyľ pak přijimám protein (syrovátkový) tak mi to moc nepomůľe?...a jen jedno kvalitní jídlo?napią mi teda tvůj názor co bys změnil,nechci se nějak hádat...ale teda nevím co víc bych si měl dopřát/odepřít...dík
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 13:45 - Zmnil/a: maacher


pokud mas protein, tak si k nemu prisyp maltodextrin/glukosu.Jinac takhle se dela gainer, kt1ery ti pripada umely houska se sunkou nebo sladke musli neni hitparada.
maso,mlecne vyrobky,ryby,vejce,vlocky,brambory,ryze,testoviny, ruzne pohankove,jahlove kase,repkovy,olivovy olej,arasidove maslo,orechy,ovoce,zelenina,z techto potravin si sloz jidelnicek, rozdelit do 5 vyvazenych jidel.
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 13:49


pro priklad
ovesna kase,ovoce,vejce
hovezi maso,testoviny,zelenina
kefir,ovoce,pecivo
ryba,brambor,zelenina
protein,orechy
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:01


no vąak o to se snaľím a snad krom svačiny po obědě (kdy teda mám sl.semínka) mám vąe co si vyjmenoval v Tvém nápadu pro jídelníček (který je kvalitní,ale asi bych ho nespořádal ani za dva dny).
A jen k pečivu - snaľím se mu vyhnout,teda vyhýbám se mu pokud nejsem v nouzi,kdy doma nic není..ale jinak pokud vím,tak bohuľel v obchodě máme pouze slun.rohlík a ąunku,která je tak akorát pro psa...tak to asi zkusím nahradit jogurtem a méně kalorickým ovocem?
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:18


zitny chleb tam nemate?kefiry,jogury,vejce,orechy?ja to tam nevidim.Ten tvaroh dej radeji pred spanim nez na svacinu.Pokud mas problem do sebe dostat jidlo, dobra volba je koktejl z vlocek ,proteinu a arasidoveho masla.Lze davat jako svacinu.
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:20


a misto tech amin a nocek si kup lososa, udelas lepe.
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:21


nene ľitný nemáme...matka sice peče doma "ľitný" ale je to tak 70:30 pro pąenici.
Kefír/jogurt - mám 1/denně
Vajíčka - nemám kaľdej den,ale kaľdý týden si dopřeji s těstovinama pořádnou porci (taká očista od masa)
Oříąky - sl.semínka,samozřejmě i někdy keąu,lískové
Tvaroh - mám před spaním....
a se mi zdá,ľe se se koukáą na ten 1.jídelníček - který není můj
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:30 - Zmnil/a: maacher


a jo tak ten tvuj je v pohopo treninku dej do proteinu trosku glukosy nebo maltodextrinu
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:34


no...a pak tu můľem jeątě dlouho diskutovat co teda jo a co ne
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:35


ale lidi jen váą pohled na ten jídelníček,řekli by ste,ľe mám hodně bílkovin za celý den?..mám taký problém,a nevím jestli je to z tolika bílkovin-masa,nebo hodně zeleniny
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:40


spocti si to.Odhadem ano, jen 250 g masa ma nejakych 50g bilkovin, tvaroh 30g., ty nepotrebujes vic jak 120-140g. bilkovin.
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:50


Asi jo...k večeři to asi omezím na 150-200g.Ale spíą jde o to,ľe někdo uvádí 1,8g max,někdo zase ľe 2,2g na kg není pro fyzicky aktívného člověka problém.A ten rozdíl udělá vskutku rozdíl = 1 jídlo.
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 14:57


Tak nebud ovce a poslouchej sve telo, ktere ti rika neni neco v cajku.Dve porce do 150g. masa bude pro tebe azaz, to davam ja a mam 90kilo.ten tvaroh taky zredukuj na polovic a stridej druhy masa, at nejis porad kure.
tadeafc

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 15:01


Máą pravdu...budu poslouchat,at ho nemusím pak čichat
Samozřejmě,ľe střídám masa,jen sem psal to co jím nejčastěji ..jen je ale problém,ľe já budu mít hlad asi...často se mi stává,ľe po posilce dostanu taký hlad,ľe není problém sníst celé 2 večeře v rozmezí 1-2h,k tomu kilo zeleniny a po půl hodině bych si dal jeątě jednou také kolo
maacher

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 15:09 - Zmnil/a: maacher


dej vic sacharidu a do tech salatu kapni trochu ol. oleje , neni problem z neho udelat dresing.Potom bys hlad mít nemel, proste se moc upinas k bilkovinam, ale tak to dela vetsina lidi.
RobinB

len
# Zaslno: 7 Kv 2013 18:01


<upinas k bilkovinam, ale tak to dela vetsina lidi.>

Nemáą pravdu, nedělá, dnes jsem dal baconburger v mekáču. Pak se mi chtělo blinkat, kdyľ jsem otočil krabičku a bylo tam 800 cal, ale ustál jsem to
. 1 . 2 . 3 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist