Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Prosím o radu s jídelníčkem u tréninku P90X
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 19:05

Zdravím lidi,
nedávno jsem narazil na způsob tréninku P90X.Je to přesně to co bych chtěl dělat.Jenže v tomhle směru jsem úplně mimo...
Naposledy jsem cvičil před třemi léty a to tím způsobem,že se mnou chodil kamarád a říkal mi co a jak.Co se týče jídelníčku tak mi ho taky napsal jako pro vola-ráno houska se šunkou-oběd-ryba-svačinka banán atd.
U toho cvičení sice je nutrition guide,ale anglicky.
http://www.teambeachbody.com/home/-/dl_get_file/32 ea4c06-2287-4660-8adc-8db758929d28
Každopádně je ten jídelníček založen na kategoriích.:Nejprve se spočítá bazální metabolismus (RMR): váha (v librách) x 10
Dále pak kolik toho spálíte běžnými aktivitami (DAB): RMR x 20%
20 procent je průměrná hodnota, ale liší se v závislosti na vašem zaměstnání, jestli třeba kopete v dolech nebo sedíte celý den u počítače.
A na závěr celkové množství potřebné energie: RMR + DAB + 600

Podle výsledku se zařadíte do levelu:
Level I : 1800 - 2399 = 1800 kcal/den
Level II : 2400 - 2999 = 2400 kcal/den
Level III : 3000+ = 3000 kcal/den

Můj RMR je 1570...dál tomu nerozumím.Jídelníček bych si podle kategorie přelouskal,jen chci nějak začít.A jde mi taky o to abych u cvičení přibíral.
Přeci jen mám 183 cm a těch 70 kg na mě není vůbec poznat-asi těžké kosti,protože jím jak za dva.
Už jsem nějaké jídelníčky obdržel,ale tohoto typu:
7:00 snídaně (převážně sacharidy)
9:00 svačina
12:00 oběd
15:00 svačina
17:00 svačina
19:00 večeře
21:00 něco lehčího (druhá večeře)
22:00 protein (před spaním)
Jez hlavěn jogurty,ryby atd.
To mě může urvat
Snad se tady najdou trpělivější lidé.
maacher

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 20:01

prvne ti musim rict, ze to cviceni nemuze nahradit cviceni s cinkami. jinac jidelnicek mas v sekci vyziva, prostuduj ho a pokud ti nebude neco jasneho, tak napis.
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 21:02

Nezlob se,ale nechci řešit účinnost tréninku,ale jen výživu k němu.Chci si ho poctivě a svědomitě projít a zde sem přišel poprosit o rady jak dát tělu to co bude potřebovat.
Jídelniček sem pročetl,celkově začínám pobírat informace o výživě a přijít tomu na kloub tak trpělivost prosím.
Po přečtení nechápu kolik jíst abych u toho cvičení i nabíral.A navíc mi unikají kalorie.U toho nutričního plánu je přiložen ten výpočet právě kvůli kaloriím.Je to intenzivní a náročný trénink a díky tomu je příjem kalorií (jak píšou)důležitý-proto jsem se ptal na výpočet.Mi to prostě hlava nebere...kde začít?Od čeho se odrazit?
Jde o to,že trénink je rozdělen do tří fází-třech měsíců a podle toho je třeba se řídit,ne?

P90X je 90-ti denní program, který kombinuje různé cvičící techniky včetně silového tréninku, kardia, jógy, plyometrics a protahování.

Nutriční plán se skládá ze tří fází. Prvních 30 dní zdůrazňuje vyšší bílkoviny a nižší sacharidy to má naučit uživatele vztah mezi sacharidy a energie. Účastníci pak přejdou do druhé fáze, která zvyšuje procento sacharidů pro nárůst svalové hmoty. Třetí fáze jsou tzv. vyšší sacharidy "atletická dieta".
maacher

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 21:17

byt tebou tak se na nejake pocitani kalorii vykaslal, v praxi to stejne dlouho dodrzovat nevydrzis. Papir snese vse, ale praxe je uplne neco jineho a hraje zde mnoho faktoru. Drzel bych se toho, co funguje,drzel bych se do 2g. bilkovin, 1 g. tuku a sacharidu dle formy a to vse v 5-6 vyvazenych jidlech.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Bře 2013 21:27

Mezi jídly máš strašně malý pauzy. Momentálně funguješ jako průtokovej ohřívač, se šíleně rozjetým metabolismem. Takhle nabereš úplný prd. Stáhni to na 5 jídel denně, 1,6g bílkovin, 5g sacharidů a 1g tuků na kg váhy a vykašli se na nějaký návody. Každý si musí najít vlastní cestu. Při přibírání nehraje roli množství potravy, co zkonzumuješ, ale živiny, které dokážeš vstřebat stěnou tenkého střeva do krevního oběhu. To je kuva rozdíl!

48let @ 195cm @ 135kg
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 22:11

Pokud chápu dobře-vážím 70kg--to je denně 140g bilkovin a po 70 g zbytek.
A co znamená dle formy?
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 22:14

To není můj jídelníček...já s cvičením ještě nezačal..teprve se musím připravit ať do toho nejdu po hlavě Legi To byl jen názorný co sem dostal!! Takže mám se držet tvého popisu? 1.6 bílkovin,5 g sacharidů a 1 g tuků?
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 22:21 - Změnil/a: Orel

Taky jsem zjistil,že pokud nejsem Ektomorf tak mám k němu hodně blízko.
Někde jsem se dočetl,že tento typ by měl mít vyšší obsah sacharidů ve výživě ...nebo gainery ještě k tomu.....I když s jídlem problémy nemám rozhodně chci přihodit i Pangamin.
A tady je cvičební plán všech tří měsíců:
URL
Takže podle čeho později,když to bude určitě náročnější měnit poměry?
maacher

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 22:30

drzes se toho co ti napsal legi. Dle formy je to, ze kdyz zacnes na tech 5g. a budes moc pribirat tuky, tak mirne snizis a naopak. Sacharidy by mely byt prevazne komplexni, tj. ryze, testoviny,vlocky, brambory..bilkoviny z masa, ryb,vajec,mlecnych vyrbku, tuky z repkoveho,olivoveho oleje, orechu, buraku,mandli atd.
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 23:08

Fajn ..a co ten gainer?Mírně snížit...to znamená gram? Nebo 1.5 gramu?
maacher

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 23:21

po gramu bude stacit, ale pokud jsi ektomorf, tak i tech 5muze byt malo. gainer se obecne bere po treninku, lze dat i na dopoledni svacinu, udelej si jidelnicek a pokud nepokryjes prijem zivin stravou, muzes doplnit suplementy.Az to budes mit vymysleny, tak to tady napis a doladime to.
Orel

Člen
# Zasláno: 16 Bře 2013 23:30

Fajn...poladím to nějak a hodím sem
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Bře 2013 07:01

Aby jsi nebyl zmatený, 5 gramů sacharidů na kg Tvé váhy se myslí celkový příjem všech cukrů za den. Tím gramem na kg váhy se myslí příjem gaineru po tréninku. Tento gram gaineru (což je reálně 70g) je nutno započítat do těch 5g celkových sacharidů za den. Comprende?

48let @ 195cm @ 135kg
Orel

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 17:42

5g x 70 kg to je 350 gramů saharidů denně do pěti jídel rozdělit,ne?!
Dále nechápu-jaký gram na kilo váhy?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Bře 2013 17:50

Ježíši! Ty to vidíš! Mohl by být někdo tak laskav? Já to asi nedám.

48let @ 195cm @ 135kg
Orel

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 19:05

No budťe někdo tak hodný a vysvětlete to volovi co se tomu věnuje třetí den ať se na to nemusí dívat Ježíš!!
maacher

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 19:35

musis tam zapocitat i ten gainer. Tu hodnotu ber orientacne, kdyz ti to bude litat o 10g. tak se nic nedeje abys nebyl frustrovany kdyz nesnis presne 350 sacharidu.
Orel

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 19:50 - Změnil/a: Orel

Jo to jsem už přečetl,že něco málo tam může lítat.
Napsal to tak,že mi to prostě hlava nebere.Hlavně to :gram gaineru je reálně 70 g...
Takže jde jen o to,že pokud je v jedné dávce gaineru :23g proteinů 63g sacharidů a
1,1g tuků tak to musím odečíst z celkového denního rozpisu v jídelníčku.
O tom to je?Tak to bylo myšleno?
Už Tetsuo psal,že gainerem je možné nahradit jedno jídlo během dne,tak mi bylo hned jasné že se to musí počítat dohromady.
maacher

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 20:01 - Změnil/a: maacher

to je myšleno tak, že rozdělený jídelníček budeš mít třeba takto
snídaně: vločky, vejce, ovoce, plácnu 100 g. sacharidů
svačina: jogurt, pečivo, ovoce, 50 sacharidů
oběd: maso, rýže, zelenina, plácnu 100 g. sacharidů
trénink
gainer, záleží jaký budeš mít, 70 gr. prášku, tj. 50 gr. sacharidů
večeře: maso, těstoviny, zelenina 50 gr. sacharidů
druhá večeře: protein, ořechy, 0 sacharidů
celkem 350 g. sacharidů, prostě si to jídlo rozdělíš do 5-6 jídel, kdy máš 70 kilo x 5g. sacharidů, 350 gr. sacharidů a to si rozdělíš do 5-6 jídel, mezi které počítáš i ten gainer po tréninku
Orel

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 20:14

Děkuju za odpověď
Gainer asi vezmu tento : URL
maacher

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 20:20

jsou lepsi produkty, ale svou sluzbu odvede
Orel

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 21:45

Tak jestli by si byl tak hodný a hodil mi do zprávy co máš třeba na mysli
maacher

Člen
# Zasláno: 17 Bře 2013 22:23

tak treba go 30 od extrifitu nebo big od nutrendu, jsou kvalitni produkty od tuzemskych vyrobcu.
Orel

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 08:52

A kdy ho vzít?Někde se udává 15-20 minut po tréninku...někde píšou 40 minut.
2 hodiny před tréninkem nejíst.A co po tréninku a vypití gaineru?
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 09:48

Pokud nabiraz svaly tak ihne po treninku a za nejakou hodinu az dve normalni jidlo jako je maso a ryze. Pokud hubnes tak ty dve hodiny nejist nic a pak se normalne najist.
Orel

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 10:11

jo..jde mi o objem..díky moc.
A jak je na tom kloubní výživa?To bych byl moc rád kdyby mi někdo doporučil,protože mě minule kolega strašil,že často to bývají sračky.

A další věc: URL
Tohle je ukázka toho jak se cvičí s činkami v P90x.Absolutně netuším s jakou váhou začít a pokud po čase zjistím,že je to už dobrý nebo málo kolik přidat?
Rád bych to pořešil teď-kvůli nákupu-slevy..ať pak nedokupuju závaží.
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 10:17

kloubni vyzivu lze brat porad, nejaky hydrolyzat kolagenu treba z bodytestu a parkrat do roka zaradit smes chondroitinu, glukosaminu a msm. Nemam s tim tvym cvicebnim programem zkusenost,takze ti radit nebudu.
Orel

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 12:52 - Změnil/a: Orel

Prosímtě co si mám představit pod pojmem :párkrát do roka zařadit....
Třeba co 2 měsíce po dobu jednoho měsíce přidat k jídelníčku
toto ? URL
Kombinace Glukosaminu, Chondroitinu, MSM, Salicinu a Boswellie
Dále:
Hydrolyzát kolagenu...stačí tento obyč? : URL
Dávkování jaké?Trénink 5x týdně hodina cvičení--takže bych řekl tak 2-3 tablety ke každému jídlu?Nebo ubrat?
maacher

Člen
# Zasláno: 18 Bře 2013 13:37

2 x do roka postačí, jako prevence. http://obchod.ronnie.cz/s-4884-joint-drink-forte-v itamin-c-cetebe-zdarma.html, levnější varianta, jinač u toho kolagenu se drž dávkování, které uvádí výrobce, mírné navýšení není nikdy na škodu.
Orel

Člen
# Zasláno: 21 Bře 2013 17:10

Dneska mi vyšel čas tak jsem vlítnul na jídelníček.No,netušil sem jaká to bude fuška dát do kupy svůj první jídelníček
Tady je screen.Co se týče odpolední svačinky je tam započítaný i gainer-to pro to,že svačina bude dejme tomu mezi 15-16.00 a cvičit začnu až kolem 18.00.
URL

Tady je komplet nutriční tabulka.Co se týče kalorií tak to by snad mohlo být ok...netuším.
URL
Takže sem s kritikou
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0