Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Anabolické steroidy vs. hormonální antikoncepce
Autor Zpráva
dobespavel

Člen
# Zasláno: 28 Úno 2013 22:16

Zdar
Předem se omlouvám, že jsem to dal do sekce výživa, když to ve skutečnosti s ní nemá nic společného, ale je to proto, že tato sekce je poměrně vytížená (narozdíl od sekce doping, kam nikdo moc nechodí)

Zajímají mě rozdíly a společné znaky hormonální antikoncepce a anabolických steroidů - SROVNÁNÍ
1. chemická podstata (složení)
2. vliv na člověka (hlavně ty nežádoucí účinky)
Zkrátka jestli je HA stejné svinstvo jako AS

Nikde na internetu jsem nedohledal pro mě uspokojivé informace a domnívám se, že by to například Tetsuo mohl vědět

Díky za odpověď

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Bře 2013 09:29

Protože sem už Tetsuo moc nechodí, budu to muset zodpovědět sám, tak se nezlob.

Svou podstatou se jedná o totéž, tj. hormony, ovšem samozřejmě o zcela rozdílné svou funkcí v lidském organismu, pokud se bavíme o ženské HA.
Hormonální antikoncepce (dále jen HA) využívá tzv. negativní zpětné vazby. Tvorba pohlavních hormonů je řízena centrálně z hypotalamu pomocí gonadoliberinů a následně uvolněním folikulostimulačního (FSH) a luteinizačního (LH) hormonu z hypofýzy. Tyto gonadotropiny vyvolají zvýšenou tvorbu estrogenů a gestagenů ve vaječnících. Stoupající hladina pohlavních hormonů poté potlačí uvolňování FSH a LH. Zjednodušeně řečeno, tyto exogeně příjímané umělé hormony zabraňují zrání a uvolňení vajíčka z vaječníku a dalším souvisejícím reprodukčním pochodům.
Naproti tomu anabolické steroidy jsou sice také umělé hormony, vtěšinou deriváty Testosteronu, ale plní funkci přesně opačnou. Mají ovšem výrazně vyšší zdravotní rizika a ovlivňují stejně jako HA negativně hormonální prostředí jedince.

Nežádoucí účinky HA jsou zvýšená krevní srážlivost, možnost vzniku žilních trombóz a plicní embolie, dále pak migrén a poruch metabolismu jater. Nežádoucí účinky AS jsou u některých vznik rakovinných nádorů, u všech pak neplodnost, gynekomastie, poruchy metabolismu jater a ještě pár dalších.

S porovnáním ve vztahu k AS, je HA s ohledem na miliony uživatelek celkem bezpečná záležitost, samozřejmě pod odborným dohledem gynekologa. Ne každá žena to snáší dobře. Velkým problémem HA je to, že žena, která bere HA je jaksi hormonálně úplně někdo jiný, než ve skutečnosti. Hormonální prostředí se tak změní, že si třeba vybere partnera, kterého by si za jiných okolností nikdy nevybrala. Po vysazení HA to bývá vcelku problém. HA může mít vliv na nestandartní metabolické chování organismu. Z hlediska fitness HA váže vodu a sodík v podkoží, takže pokožku jako papír mít asi nebudou.

Doufám, že v těchto informacích najdeš co jsi hledal.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 2 Bře 2013 22:05

Díky moc
Pěkný popis

Teď jsem navíc četl článek o tom, jak měly některé ženy problém s otěhotněním, když po dlouhodobém užívání vysadily
Takže HA není rozhodně žádný med

Abych se přiznal, v podstatě jsem se ptal proto, abych některým slečnám objasnil pravdu až mě budou zase odsuzovat s tím, že beru kreatin, kterým si údajně jen ničím zdraví a degeneruju po něm (protože se jedná, jak všichni víme, o nebezpečný steroid - ne že mě teď někdo vezme vážně)

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Bazour

Člen
# Zasláno: 11 Zář 2018 18:59

Zdravím,

koukám, že nejsem jediný, kdo si to dal dohromady. Já jsem tedy naturální cvičenec, ale všichni odsuzují sypání a ve výsledku to není o moc větší manipulace s hormony, jako při používání hormonální antikoncepce. Našel jsem co jsem hledal, čekal jsem to, je to logický závěr, jen holkám a celkově většině lidí tohle vůbec nedochází.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0