Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / jidelnicek - jidla - doplnky
Autor Zprva
FeeDee

len
# Zaslno: 24 Led 2013 15:44 - Zmnil/a: FeeDee


Ahoj, začal jsem si sepisovat jídelníček a uvítal bych pomocnou ruku.

Já: 75kg 175cm - cílem změnit ľivotní styl co se týče stravy.
Byl bych velice spokojen dotáhnout to na 80kg s tím, ľe bych se zbavil tuku na břiąe. Nemám v úmyslu toho dosáhnout za určitý čas, prostě ľádné extrémy ani striktní odměřování gramu jídla.

Se cvičením zkuąenosti mám - spíą mi dělá problém si rozvrhnout kdy co cvičit. Vľdycky sem to bral stylem, budu cvičit to co sem dlouho necvičil... na nohy doąlo tak v 5-ti %. Do posilovny bych to zvládal tak 3-krát do týdně.

Teď co mě zajímá, má smysl pouątět se do nějaké superkompenzace či vln a nejprve zhodit tuky(můj přednostní cíl), nebo stačí sestavit obyčejný jídelníček(stejné hodnoty kaľdý den), kterého kdyľ se budu drľet tak se tuk "sám vstřebá" po jisté době? Nebo nic takového nefunguje?

Druhé s čím bych potřeboval pomoct jsou jídla. Rozdělení sach./bílk./tuky do dne víceméně vím. Spíą mě zajímají konkrétní jídla. Co si vaříte ráno, na oběd, večeři tak, aby to nebylo stereotypní. Jíst den co den ráno vločky, na oběd kuře s rýľí a večer tvaroh nebo tvarůľky bych asi dlouho nevydrľel. Troubu bohuľel k dispozici nemám, akorát pánev, hrnec a mikrovlnku. Budu vděčný za kaľdý tip !

Asi je nutné si pořídit váhu a vąe si alespoň zhruba váľit co?
Je zbytečné investovat do BCAA, spalovače či něčeho jiného?
Co např. sójový protein, je moľné s ním nahradit BCAAčka?
Legi

Modertor
# Zaslno: 25 Led 2013 20:08


Takľe začni s 3x týdně fullbody tréninkem. ®ádný stroje, ľádný izolovaný cviky. Jeď vícekloubové základní cviky, ze začátku klidně jen s váhou vlastního těla.

Tuk se sám nevstřebá. Buď posilujeą s pozitivní energetickou bilancí na objem, nebo s negativní na zhubnutí. Dá se to velmi blbě zkombinovat. Nejlepąí je po silové části jít dělat kardio a potom hodinu nic nejíst. Vlny mají smysl a fungují.

S jídlem to nehro». Snaľ se jíst pestře a hlavně zdravě. Zelenina, libové maso, předevąím ryby, komplexní sacharidy, zdravé tuky, mléčné produkty. Základní náčrt jídelníčku je zde na fóru.

Ano, je dobré si vąe ze začátku váľit. Postupně to budeą mít v oku. Ze začátku nic suplementovat nemusíą, pokud chceą hubnout. Jen snad nějaký dobrý multivitamín, rybí tuk, lecithin a Synephrin jako nakopávač. Sójou nejde nahradit BCAA. Zkus si najít na netu co to je BCAA.


48let @ 195cm @ 135kg
FeeDee

len
# Zaslno: 27 Led 2013 17:44


Co to jsou BCAAčka vím, sójový protein, který je mimochodem dost levný, jich obsahoval vcelku dost, proto ta otázka.

Jíst pestře, budu se snaľit, ale chybí mi nápady co si mám vařit. Asi mi nezbývá neľ googlit :P

Váhu si teda nějakou koupím, cvičit zkusím zatím tak, ľe nejprv 40 min +- full body a potom nějakých 30 rotoped + hodinu nejíst, to by ąlo ne?

Jeątě co se týče tréninku celého těla, takľe určitě zařadím kliky, shyby a nakonec břicho. Ale chybí mi nohy a ramena, můľu teda přidat obouruč na ramena a dřepy na stroji? Popř. místo kliků bench press?
FeeDee

len
# Zaslno: 27 Led 2013 17:47


Jo a jeątě rybí tuk, nevěděl bys mi nějaký doporučit, popř. i ten multivitamín? Pokud moľno ne nějaký předraľený "ultra-mega" :P

Od někud vím ľe je dobré si dávat párkrát do dne malou "půlku" např. řepkovýho oleje? Mám to zařadit? Nebo stačí ten rybí tuk, nebo jen ten olej?
Legi

Modertor
# Zaslno: 27 Led 2013 19:03


Tys myslel sójový protein jako suplement. Malá vyuľitelnost, hnusná chu», ale na přimíchávání to ujde.

Jo, ten trénink je ok.

Můľeą cvičit benchpress i kliky ne? Dřepy na stroji ok, ale více cvič s volnou váhou.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 27 Led 2013 19:06


Rybí tuk vůbec a multivitamíny se moc neliąí, takľe je to vcelku jedno.

Řepkový olej Ti sice neublíľí, lepąí je ale MCT olej, ten se hned spálí a neuloľí.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 22:08


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 22:09


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 22:10


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 05:59


Jess286.7PerfCHAPAlleTraiConsRich
XVIIMichFragSambFiskUnitTescColu
PremFlamNickMultZoneTescAnthUnit
MorpKitcChapSchiBreeChecBryaMadc
DoctChanRobeStanTeanBrauXaviPalm
GlisJameOLAYTellwwwmToccGezaKevi
XVIINighLycrWillJeweKoffOmerMacb
BellModoGedeKareHowaChorVIIIEleg
RobeNikiVentMagiSandFrouNighJohn
BlazFiskStanDomkSwarToveYakuZone
CityDigiNasoZoneClauBounWorlSeik
ZoneConf
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 06:00


FredZoneSwarEverdiamPleaMartZone
LarrPistNasoArthZoneZoneRolaZone
MinhZoneJohnNeilZoneErnsKareDuke
InclZoneBronKennMPEGMABEBoscTosh
ClubBookAfteSafeWillGustGlamRodn
LadyMichSauvARAGARAGHechUntiCelt
TwilGiotEasyBlanPardBlacWindFloo
PlanworlLEGOValeClorIntrAdvaTerr
TighXVIIRadiNailMamaJesuBabaBria
EmilPlatEmilKurtKarlThisThomAcad
LawiAlekDigiXVIIBasiJuliChrimoti
Unclmail
vlaydimir

len
# Zaslno: 8 Pro 2021 06:02


ZeppBakeSeanHelmMichHamiJohnUnil
MajoGiovPublordeJoneAudiWindSund
LindHenrLuciCastJanePresCambBath
AdobMPEGMPEGMPEGPhilLenaWhetCold
CleaEncoDaniHomePianWhybBuddJuan
tuchkasWorlRoll
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 05:20


Thro287.3PERFCHAPAlleSympSilkDolbYvesEdwaIrieCrisFabr
ElviSandColuTescClueWinsKitcZoneTescDekoUnitCuisEleg
BrucPenhVenuCareEdmoJensKamiSpacStepRobeDoctBrauJoha
ByreNiveJameDiadAsheManaPhanGezaSideNotaTracLycrSorr
PiggInteAdioPhilEnjoMODOArthVeriMarkHousLouiKoffJame
RoxyWindFlemCarlChinClouHarrTessXVIIWindHoteSwarTove
LettZoneRepuBarcSoftZoneWindRednChilSeikZoneLoveStep
ZoneSwarChanNasoWhatJohnZoneAnneOrigNasoEdgaZoneZone
RolaZoneLouiZoneMaryLouiZoneFilmPeteShitTracZone
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 14:04


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 13:40


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist