Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Sacharidové vlny
Autor Zpráva
stw6633

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 17:11

Ahoj, chtěl bych se zeptat na nejasnosti ohledně sacharidových vln. Momentálně je moje váha nějakých cca. 75 kg a potřeboval bych shodit tuk. Nějak moc ho nemám, spíše bych chtěl vyrýsovat a něco zhubnout. Už jsem jednou hodně nabral v objemu, ale to se mi povedlo celkem dost dobře shodit právě díky vlnám. Ted mi jen vrtá hlavou jak vlny znovu sestavit . 1) Kolik by mělo být v nejvyšší den sacharidů na 1kg hmotnosti? Usoudil jsem že abych byl na nejake udrzovaci nebo mirne pribiraci fazi, mel bych snist cca. 4g na 1kg svalove hmoty coz je 300G sach na nejvyssi den. J eto tedy spravne?
2)Jak tedy sestavit vlny jak maji jit za sebou.. nasel jsem 3 zpusoby: a)napriklad 100 100 300 100 200 atd.. nevim jaky to ma system ale nekdo mi to napsal a fungovalo to. b) jet klasicky jako vsude pisou: 50 100 200 300 a pak znovu tocit(do kolika dnu je to idealni rozlozit?) c) Tocil pravidelne jen 100 200 300 a takto porad dokola. Která varianta je podle Vás(zkušených) nejlepší? Díky za odpovězení všech mých možná banálních dotazů.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Led 2013 18:06

Tady se to řešilo celkem podrobně.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=6&topic=7331

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 20 Led 2013 23:06

To sem si teda nevšiml, odpověď na moje otázky tam není, tak nebuď chytrý.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Led 2013 15:27

Chceš poradit a seš drzej jak lázeňská veverka. Já se Ti omlouvám, spletl jsem se.

Co se týče výše sacharidů na kg váhy, záleží, jak moc drsně a rychle potřebuješ zhubnout. Je dobré si to kontrolovat přes bazálku, tzn. když máš např. spočítaný, že potřebuješ denně 20000kJ, tak sjedeš na 17-18tis. a z toho si vypočítáš poměr sacharidů. To bude průměrná denní hodnota, např. 310g sacharidů denně, takže vlny můžou vypadat takto :

A) 50, 150, 250, 350, 400, 450, 500
B) 150, 250, 450, 450, 450, 250, 150
C) 150, 310, 470, 310, 150, 310, 470

A tak dále. V podstatě jde o to, denně přijmout těch 310g sacharidů. O té bazálce mluvím proto, že když to neuhlídáš v tucích, nebo v bílkovinách, můžeš vlnit jak chceš a nezhubněš ani kilo. Příjem energie musí být v tomto případě vždy lehce deficitní.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 21 Led 2013 16:59

No, ještě drsnější jsou tak 2-3 dny na nule (reálně asi 50 g ) sacharidů.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
stw6633

Člen
# Zasláno: 22 Led 2013 18:23

Promin, jen sem byl z toho trochu podrážděný, protože jsem se nic nedočetl, nicméně díky za informace. Tuky žádné nejím, kromě olivového oleje kterým si pokapávám kuře které připravuji na sucho na pánvi. K tomu směřuje moje další otázka, vím, že není dobré tuky vyloučit ze stravy uplně ani v dietě, a tak bych se chtěl zeptat, jaké zdravé tuky mám v dietě jíst. Pokud bych chtěl zůstat jen u toho olivového oleje, který mám rád, kolik polévkových lžic denně mám sníst? Momentálně mám asi 73 kg. Díky moc za odpověď. A ještě bych se rád vrátil k tomu sytému, který je etdy nejlepší? Momentálně už dojíždím ten systém 100 300 200 200 100 atd.. různě přeházené (napsal mi to trenér) a šlape to jako hodinky zatím.. Ted bych tedy chtěl vyzkouset to klasické navyšovaní, a chtěl bych se ještě zeptat, kolik by mělo být sach. v ten nejvyšší den, jelikož všude píšou něco jiného. Dočetl jsem se že by to měla být požadovaná váha x 5(napadlo mě že to může být třeba i 4 podle toho co jsem za somatotyp.). Jinak bílkoviny se snažím držet okolo 2g na jeden kilogram svalové hmoty.. Trenér mi říkal že mám jíst 200 g denně i když vážím 73 kg ted abych pry neztracel i svalovou hmotu.. Děkuji moc za odpovědi.
stw6633

Člen
# Zasláno: 22 Led 2013 18:30

Ted me jeste napadlo, kdyz snizim ty bilkoviny na 140 třeba a budu mít den s 50 tak to prakticky za ten den nebudu nic jíst?! To asi není moc dobré, když se doporučuje jíst 6x denně aby se urychlil metabolismus...
warcraftan

Člen
# Zasláno: 22 Led 2013 20:16 - Změnil/a: warcraftan

Když máš 1 den nejvíc sacharidů, např 300s - tak bych dal 130bílkovin, když máš 200s tak 120bílkovin a když máš 100s tak 150bílkovin, všechny bílkoviny jsou nad 1,5b což je úplně dostačující, není důvod brát 2g na 1kg TH. Prostě ve dni kde máš málo sach - příjmeš co nejvíc bílkovin, den kde máš středně sach - dáš středně bílkovin, a den kde máš co nejvíc sach - příjmeš co nejmín bílkovin chápeš?

Takový dobroděj
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Led 2013 19:58

Jak se vypočítá výše hodnoty denní dávky sacharidů jsem už psal. Typicky to bývá někde kolem 4-5g na kg váhy. Bílkoviny se drží každý den na stejné úrovni a to kolem 1,8-2g na kg váhy. Tuků může být denně 20-40g, méně když jsou sacharidy vysoko a naopak.

Přijímat tuk jen ve formě olivového není dobré. Používej i řepkový a slunečnicový. Dále pak jez tučné ryby, avokádo, vlašské ořechy, případně doplňky jako Lecithin a rybí tuk.

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 24 Led 2013 16:26

Jo, to jsi mi psal ale jde mi to to, jestli je lepší to vlnit jak jsem ti říkal: 100 200 200 100 300 100 200 100 takhle na přeskáčku.. nebo klasicky jak píšeš ty: 50 100 200 300 50 100 200 300, nebo jen 100 200 300 a pořád dokola. K těm tukům, kolik bych těch lžic měl tedy denně jíst, abych splnil 20 g? Zůstaneme li u toho oleje, nevím jak bych to vypočítal u ořechu nebo avokáda.. Další věc se týká ještě kolik tedy v ten nejvyšší den, dejme li tomu, že požadovaná váha bude 70 kg což znamená že v nejvyšší den mám dát 70x4g= 280(cca.300) gramů sacharidů? Chápu tedy správně že se odvíjí od té váhy kterou cchi a né kterou ted mám? A když mám třeba těch 50g sach. a k tomu 150 g bilkovin, co tedy mám celý den jíst, to přeci nemuzu rozlozit do 6ti jidel, a preci není dobré nic nejíst ne? A jeste jsem dnes zjistil ze na obalu bcaa je ze obsauhuji nejaké mnozstvi sacharidu.. je nutne ho zapocitat do celkoveho prijmu? Díky za odpovedi na mé dotazy, vždycky mi něco napíšeš, ale odpověd na mé otázku v tom není tak s eptám znovu.. Díky za trpělivost.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Led 2013 18:46

Jak to budeš vlnit, je celkem jedno, ale lepší bude postupně navyšovat a časem přidávat 1-2 dva dny s nulou. Budeš pak víc hubnout.

Na www.lucy.cz máš uvedeno, kolik má která potravina tuků.

Ano, chápeš to správně, počítá se to na cílovou váhu.

No když máš 50g sacharidů, tak jíš jen tolik, abys ty předepsaný sachry, bílkoviny a tuky dodržel. Jó hubnout není žádná sranda.

Ano, pokud bereš suplementy, musíš všechno započítat.

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 27 Led 2013 16:19

Tak sem si to tedy napsal na 50 100 200 300 a budu točit. Když to nepujde za 14 dní tak to ztížím na 0 100 200 300 a nejhroší varianta kdyb ani to nezabralo: 0 50 100 200 300. Trenér mi říkal že každý 6tý až 8mý den si má dát volný co s etýče jídla, že to metabolismu prospěje, takže si můžu dát třeba mekáče dorty a nevím co ještě za prasárny.. Tak bych se chtěl jen zeptat, kdy je ho nejlepší dát. zatím ho vždycky zaměním 7mý den za den s nejvyššími sachry. Díky za info.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 27 Led 2013 17:03

Trenér mi říkal že každý 6tý až 8mý den si má dát volný co s etýče jídla, že to metabolismu prospěje, takže si můžu dát třeba mekáče dorty a nevím co ještě za prasárny..

Nedoporučuju, to potom nemusíš dělat, toto je dieta, né bakchanálie!

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 29 Led 2013 11:30

Já vím, ale četl jsem to různě a spousta lidi říkalo, že je to potřeba jelikož když to člověk nezařadí tak se ten metabolismus tak spomalí, že hubnutí trvá déle atd.. Hlavně je to psychická vzpruha jako p*** A když se hned druhý den dá 100 nebo 0 tak to neuškodí, navíc se nemá šanci ani nic uložit zpět do tuku.. Sám sem to dřív nechtěl dělat ale řel mi, že je to potřeba.. tak ted tedy nevím.. proto se ptám na názor více lidí a né jen jeho..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Led 2013 11:39

Metabolismus urychluje trénink a četnost jídel denně. Pokud za den spořádáš více kalorií než spálíš, co si myslíš, že s těmi kaloriemi tělo udělá? Z mýho pohledu jsou prasečí dny pouze výmluva lúzrů, co nemaj morál. Pokud máš jídelníček dobře spočítanej a správně trénuješ, nic se Ti moc nezpomalí.

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 29 Led 2013 17:25

No sám si říkal, že když mám na den třeba 0 nebo 50 sach. což sním k snídani, zbylých 140 v bílkovinách nelze udělat četný jídelníček(2x maso 80 g + 2x koktejl a si na 140). Klidně bych si ho nedával, ale v tom přídadě nevím proč se to tedy všude uvádí i na cizojazyčných forech.. Když si vyhládlý takl se ti to maximálně vše natahá do svalů a než se stihne něco uložit přichá den s 50kou a ranním kardiem, takže bych to osbně jako problém nevidel ale nevím.. no mám ho mít až za 5 dní tak ještě rozmyslím...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 29 Led 2013 18:14

Aha, Ty nějak nechápeš, že 100g kuřecího masa obsahuje jen 20g bílkovin. Tzn., že v den s nulou, můžeš sežrat půl kila masa a jeden koktejl, plus nějakou tu zeleninu k tomu. To se Ti zdá málo? Všechny kalorie nad denní spotřebu se uloží ve formě podkožního tuku.

42let @ 195cm @ 125kg
stw6633

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 14:22

To chápu, ale dávám si 200g a 200g.. to je taková normální lidská porce.. proto rovnou říkám 40.. 40 obědu a 40 k večeři k tomu koktejl k snídani a po tréniku a sem tam..
stw6633

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 18:06

No, spíše mě zarazilo to: Všude na foru se tu píše, že nikomu sacharidové vlny nedoporučujete, pokud to není závodní kulturista, ale píšete ať zhubne zdravě a pomalu zdravou upravenou stravou? Ale co to k sakru má být? 1) Všude píšou, že pokud jenom snížíte příjem energie z jídla a naopak navýšíte pohybové aktivity, tak si na to tělo během týdne zvykne, zpomalí se metabolismus a tělo naopak začne energií šetřit. Proto nechápu, jak to tedy myslíte, když tady někomu třeba napíšete ať vlny nedělá, že stačí upravit stravu a chodit na silové tréninky a taky zhubne.. V realu si to moc nedokážu představit kvuli vyse uvedenym faktum... 2) Věc je to, že pokud zhubne nějakým zázrakem na tu požadovanou váhu, a pak bude zase klasický jíst, dostane tvz. jojo efekt.. Proč tedy píšete, že je to zdravější než vlny? Budu velmi rád, když mi to nějak objasníte, rád se naopak přiučím, jelikož informací je mnoho, každý říká něco jiného a člověk ve finále neví co si tedy vybrat..

Další věc je to, co má tedy člověk dělat když se dostane na nějakou tu svojí „vysněnou postavu bez tuku“. Asi nejde celý život držet nějaké diety či omezení.. První co mě napadá, je jíst relativně zdravě a do toho dávat občas kardio.. ale zase problém vidím v tom jak někdo může v dlouhém časovém horizontu zůtávat relativně vyrýsovaný a navíc přibírat.. to by musel jet vlny celou dobu.. Ale co mě zaráží je to, že znám lidi, co jedí jako normální lidi, pomalu přibírají a zaroven zustavani relativně bez tuku, pritom absolutne neřeší kolik čeho snědli..
Dalsi co me napadá je to, že nechápu, že když držím dietu(vlny- zdravá strava + kardio) hlídám si každé jídlo tak hubnu pomaleji než když jím sračky typu fast food. Minulé 2 měsíce jsem absolutně neřešil co jím - mekáče, bagety, pizzy na denímm pořádku a přitom jsem naopak shodil než přibral, což je celkem paradoxní..
Tak mě vlastně napadá, že když člověk dosáhne nějaké váhy se kterou je spokojen tak stačí žrát sračky a do toho chodit cvičit a člověk nepřibere ani deko..
Mám z toho už celkem zamotanou hlavu a navíc nevím, jestli ty vlny mám vůbec dojíždět, když říkáte že to není moc ok..
maacher

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2013 18:51 - Změnil/a: maacher

Ono jde o to. ze kdyz jis fasfood, tak sice muzes hubnout, ale prve rade hubnes svaly, kdy vsak tuky zustavaji. Coz asi nechces. Proc nekdo ji hodne ruznych zakazamych jidel a je relativn stihly, je diky somatotypu. Endomorf nemuze jist jako ektomorf. Takze si musis najit optimalni hranici zivin , pri ktere budes rust, ale nebudes prijimat mnoho tuku. Obcas vlnit sacharidy neni problem, ale neni dobre extremne vlnit sacharidy jako v predsoutezni priprave. Tam uz se jedna o tvrdou dietu a sam muzes videt, kolik kilo zavodnici po zavodech opet naberou. Takze dle meho je optimalni vyhodit z jidelnicku veskery bordel, jist kvalitne a nemusis to hrotit vlnami.Pro zajimavost napis svuj jidelnicek a ja si myslim, ze spolecne ho upravime tak, ze to pujde i bez vln.
stw6633

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2013 15:12

No taj jídelníček mám ted perfektní, pokud cvičím a jímu toho tak to mám vše spočítané přesně na gramy, ať se jedná o sachridy které příijmám pouze z rýže a vloček, v objemu i těstovin, tak i o bílkoviny(hovězí, kuřecí rybí maso). Nic jiného nejím, prostě vůbec nic jiného, neexistuje že bych si dal třeba sušenku nebo něco podobného.. A když zrovna žádnou stravu nedržím, tak jím každý den něco úplně jiného, takže to ti nějak nevypíšu.. Jde mi spíš i o ty další dotazy a vidím, že asi ani ostaní nevědí odpovědi na tyhle otázky co jsem psal, jelikož na to asi nedokáží odpovědět.. Škoda, doufal jsem v rozhřešení.. :D Jinak ty jídla si myslím se somatotypem nemají moc společeného.. jak říkam, přes tričko mám relativně hubenou postavu ale na středu tělo se mi ta m*** pořád drží.. a jak už sem říkal, když jím fast foody tak nepřiberu ani deko, a když jsem v zimě jel zdravej objem tak sem se nabalil jak prase tukem, což je trochu dmeotivující se nějak stravovat.. Další věci co jsi řekl a nerozumím moc tomu: Když hubneš, tak si pravděpodobně v energetickém deficitu, což znamená, že když hubneš svaly tak zároveň ale i tuk.. Proto sou tyhle lidi co žerou sračky a jenom chodí do fitka neustále rysnuty, byt s malym množstvím svalove hmoty.
maacher

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2013 15:29

Ono na tom není nic těžkého. Ty říkáš, že když jíš kvalitní objem, tak se sprasíš. Tak asi příjímáš pořád moc jídla. Ono neznamená, že když máš objem, tak že můžeš toho jídla jíst kvanta. Jednoduše strava musí být kvalitní, ale ty sacharidy ubírej, až si najdeš takovou hranici, na které budeš růst, ale těch tuku nebudeš nabírat tolik. Dejme tomu že dáš 2 gr. bílkovin, nějaké tuky, a sacharidy začneš na 4 gr. , po nějaké době se zvážíš a když to půjde moc vzhůru, tak ubereš na 3 gr. a zase se po nějaké době zvážíš. Co se týče tuků, tak bych je nijak zvlášť nezařazoval, tuky máš ve vločkách, v hovězím mase, ve vejcích, takže pokud říkáš, že tak snadno nabíráš, tak bych zvlášť tuky do stravy nedával. Sám musíš zkoušet, každé tělo je jiné a takhle u internetu ti nikdo neporadí. Nebo si zajdi na InBody a nech si udělat přesnou diagnostiku.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0