Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Zažívací nesnáze
Autor Zpráva
Dicer

Člen
# Zasláno: 16 Říj 2012 17:25

Ahoj,

chci se zeptat. Stejně, jako každý, kdo to s posilováním myslí vážně jsem si i já koupil nějaké ty suplementy. Nicméně mám s nimi takový malý problém. Tak do dvou/tří hodin, kulantně řečeno, to jde všechno ven. Vůbec netuším, kde je problém. Dělá mi to více druhů produktů, takže v tom to asi nebude. Chci se zeptat, zda je to normální a co s tím? Jednak mě štve, že to asi pak nemá efekt, který to má mít a taky není moc příjemné vědět, že za pár hodin budu urgentně potřebovat záchod... Díky za jakoukoliv radu.

Adam
KamilZ

Člen
# Zasláno: 16 Říj 2012 19:15 - Změnil/a: KamilZ

Hm, jak dlouho posiluješ, že potřebuješ suplementy? Kolik toho do sebe láduješ? Prvních pár měsíců/let v pohodě vydržíš bez nich, jen se základní, správnou stravou. Až budeš mít 100kg svalů, tak je začneš potřebovat...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Říj 2012 19:52

Tak pokud chceš nějakou relevantní radu, bylo by dobré se zmínit jaké suplementy bereš, kdy a jak dávkuješ. Mícháš je ve vodě, v mléku? Jak se stravuješ jinak? Jak často posiluješ, kdy? Máš nějaké zdravotní problémy, bereš léky?

42let @ 195cm @ 125kg
stichy

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 07:14

to ze vydrzis bez suplementu prvnich par mesicu posilovani je podle me blbost suplementy jen nahrazuji zdravou stravu rychlejsi a prihodnejsi cestou pro sportovce rozhodne to neni neco za co by ses mel stydet ze beres

dale treba nevidim smysl cvicit bez kloubni vyzivy atd tim se tak akorat zbytecne odrovnavas
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 11:51

Pokud trpíš průjmy z víceméně libovolných suplementů, tak je problém s osmolaritě roztoku/žaludku/střevech. Jinými slovy, vzniká příliš husté prostředí v zažívací soustavě, tělo stáhne vodu z okolních orgánů a vznikne průjem.

1) Víc pít. Ne jednorázově, ale častěji upíjet vodu, čaj...

2) Ředit si nápoje s větším množstvím vody; pro jistotu ne v mléce

3) VELMI důležité: pít gainery a proteiny na lačný žaludek. Ne ihned po jídle, a dokonce ne dříve než dvě hodiny po jídle.
Mnoho zažívacích potíží vzniká tím, že lidé na nedobře natrávené normální jídlo lijí rychle stravitelné nápoje, které berou s sebou právě t zbytky nenatráveného jídla.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Dicer

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 11:54

Díky za odpovědi. I kdyz hned s tou prvni nesouhlasim.

2 Legi: Co se týče druhů suplementů, jak jsem řekl již dřív, kombinuju jich víc s určitým ohledem na rady tetsua (teda až na ten MM) k obsahu bílkovin a sacharidů. Jsou to Phd Pharma gain před tréninkem a Mutant Mass a Anabolic GF po tréninku.

Míchá samozřejmě ve vodě.

Jinak se stravuju spíš nevyváženě a nepravidelně. Ne, že bych to tak chtěl, ale já mám studijně i pracovně dost rozházený týden a nic moc s tím nenadělám. Posiluju třikrát týdně - pondělí/středa/pátek, taky jak mi to vyjde, ale snažím se posilovat ráno.

Žádné zdravotní problémy kvůli kterým bych měl brát léky nemám. Akorát jsem kuřák, což by teoreticky mohlo mít na trávení vliv.

Napadlo mě, jestli by třeba nepomohlo brát s tím zároveň vlákninu?
Dicer

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 11:59

Než jsem napsal odpověď, tak mi odpověděl i tetsuo Díky.

2 tetsuo: S tím pitím většího množství vody problém nebude, denně vypiju 3 až 4 litry, a to opravdu rovnoměrně během dne (narozdíl od jídla). Zkusím ředit víc vodou a dávat si bacha na odstup od klasického jídla. Uvidím, jak to dopadne... ještě jednou všem díky!
Dicer

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 12:01

No a ještě si tedy dovolím jednu otázku na tetsua: nebylo by tedy nejlepší dát si ráno gainer místo snídaně a paj jít posilovat?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 14:48

nebylo by tedy nejlepší dát si ráno gainer místo snídaně a pak jít posilovat? - Lze to. Je ale nutné počkat tak hodinu, pokud je množství sacharidů větší než 30-40 g.

Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Říj 2012 14:48

Protože jsem také ranní ptáče, dovolil bych si přispět. Nevím jak Ty, ale já vstávám pravidelně v 5.00 Hned po probuzení tam mrsknu WPC syrovátkovej proteiňák s trávícíma enzymama a nic víc. Postupně začínám pocucávat vodu. V 6.00 začíná trénink. Po tréninku hned gainer atd.
Po probuzení následuje taky návštěva místa, kde se nezdraví ani na vojně samozřejmě. Během tréninku vypiju tak 1 až 1,5 litru vody, záleží na počasí a roční době. Proto si myslím, že gainer před tréninkem je nesmysl, protože
z něho dostaneš akorát tak hypoglykemickej šok. Říkáš, že bereš před trénikem Phd Pharma gain. To je snad gainer, nebo se pletu? Pokuď ano, můžeš to mít právě z toho. Ovšem takhle na dálku těžko soudit.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2012 15:03

Hypoglykemický šok z gaineru? Konzumací sacharidů vzniká v krvi nedostatek cukru?

Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Říj 2012 16:10

Už mě z toho hrabe, samosebou jsem myslel hyperglykemii, sorry. Spousta lidí má diabetes a neví o tom. Posilování a příjem suplementů mohou první příznaky i docela dost dobře kamuflovat, ale netvrdím, že je to zrovna Tvůj případ.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Říj 2012 09:27

No, z 30-40 g by se nemělo moc stát, pokud to nebude čistá glukóza. Samozřejmě, nálože 80-100 g už jsou dost šlupka pro kohokoli.

Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Říj 2012 14:22

To je pravda. Já mám třeba teďka gainer, kde je jako dávkování uvedeno denně 147g, ve dvou dávkách. To je bratru 73,5g a když Ti k tomu ještě ujede ruka, může to být pěknej hukot. Proto je dobrý jak už jsem tady někde na fóru psal, ten gainer vypít postupně během půl hodiny pokud možno.

42let @ 195cm @ 125kg
tetsuo

Člen
# Zasláno: 19 Říj 2012 09:12

Nebo si dát poloviční porci, upíjet postupně pár minut, půl hodiny pauza a pak dopít podobně druhou půlku.

Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0