Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Pomoc s rýsovacím jídelákem
Autor Zprva
Sranecek

len
# Zaslno: 4 Dub 2012 23:36


Zdravíčko,

chtěl bych se zeptat na věci ohledně jídelníčku, kde jsou chyby, kde lze
nastavit lepąí stravu.... Posiluju s kamarádem, oba chceme vyrýsovat a shodli
jsme se na tom, ľe nebudete brát koktejláky jako Gainer
(chemii prostě nevěříme) atd...
V poslední době hledíme na tabulky na internetu a podle toho nám přijde
přísun bílkovin málo, tak se chceme poradit ohledně optimalizace jídeláku.

Já: 88kg, 180cm, 23let
Kamarád: 75kg, 182cm, 21let

Cvičení:
4 - 5x týdně hodina různé cviky + 20min břicho
3x týdně 20min běh (volné tempo)
- po cvičení banán

Rýsovací jídelníček:

8:00 snídaně - ovesné vločky s bílým jogurtem/ nebo 4x bílek a vejce jako omeleta
10:00 svačina - ovofit
12:00 oběd - 100g kuřecího, 100g rýľe
15:00 svačina - pomeranč (kdyz je trenink od 5, pomeranc se vynechava a misto nej je cottage)
17:00 večeře - cottage 150g + 2plátky chleba
21:00 2.večeře - 100g ryby + zelenina

BTW: Napadlo nás si dát před spánkem vaničku odtučněného tvarohu, kvůli
nedostatku bílkovin, je to dobrý nápad?

Za kaľdou radu budem rádi, s radosti doplníme info bude-li třeba !
stichy

len
# Zaslno: 5 Dub 2012 09:58


kdyby si to tu trosku prosel tak najdes na tohle tema tak 20 clanku i tetsuo sem daval nejake rozpisy na toto tema

jinak mi to prijde v pohode jen ta svacina je zbytecne trosku stridma to same s veceri ale to zalezi kolik toho tak obvykle jis no ty vecere bys klidne mohl i protocit no tvaroh na noc je v pohode idealne ho jeste smichat s vejci

take potom zalezi kdy posilujes a jestli treba odpoledne tak dat si pred tim jeden pomeranc neni nic moc
tetsuo

len
# Zaslno: 5 Dub 2012 12:59


http://www.body-test.cz/nacrt-zakladniho-jidelnick u


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Sranecek

len
# Zaslno: 5 Dub 2012 13:56


Super, díky moc!
Robis01

len
# Zaslno: 6 Dub 2012 17:22


Dobry den,mam neskutecne velky problem..Je mi 28 mam 186m a vazim momentalne 82..Asi pred rokem jsem chodival casto do posilovny,docela hodne cvicil a mel jsem dost dobre vyrysovanou postavu..Nebral jsem ani koktejly,kreatin,nic podobneho,akorat amino kyseliny.Prestal jsem posilovat,a asi pred 6 mesici se ma vaha vysplhala na 88 kg. Pze ziju u more a posilovani vymenil za potapeni,takovy supr sport -jako hrat sachy..Takze jsem se hodne zalekl a zacal ze sebou neco delat.Do posilovny jsem chodival pouze behat,bral l carnitin a hubnul a hubnul..Ma vaha se zastavila na 77 kg..HRUUUUZA byl jsem strasna suska...porad se mi to zdalo malo a malo,ze jsem skoro vubec nejedl..Takze jsem se rozhodl zase vyrysovat svaly..Zacal jsem delat kliky a to jako furu,takze neco tam bylo,ale bylo toho malo,na muj pohled..Uz 3 mesicice cvicim a nechapu to,co jse mi stalo,pze ja nakoupil Gainery,kreatiny a nevim co jeste bcca no hruza a ted mi pripada,ze vic nez svalu mam zalite OPET bricho tukem,ikdyz na nem cvicim,stravu mam pestrou,podle vasich jidelnicku,jenze nebeham jen posiluju..Nevim jakz toho zacarovaneho kruhu ven,chcu byt zase vyrysovany,nemit zadne bricho,ale mit nejake ty svaly..Kliky delam denne jenze stim brichem ( ATO NEJIM SLADKOSTI,ZIJU ZDRAVE!!!)odkud to mam????takze ted zas vypadam,jako bych do te posilovny vubec nechodil,ale spis jen jedl banany!!!!!!a ma vaha se zvysuje uz mam 83kg..Prosim poradte..dekuju
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Dub 2012 11:00


To je hlavně otázka toho, jak jíą. Je to banální věc, zdánlivě, ale ta nejdůleľitějąí. Doplňky stravy s tím nemají aľ tak moc co dělat.

To, ľe přibíráą tuk, je dáno tím, ľe jíą blbě, a ty ľiviny ze suplementů uľ převyąují kalorickou hranici, kdy si tělo udrľuje váhu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Sranecek

len
# Zaslno: 14 Dub 2012 15:57 - Zmnil/a: Sranecek


Tak se znova hlásim! Udělal sem si 2 jídelníčky (já 75kg, 182cm výąka).
- jeden pro den, kdy chodím posilovat a mám tak vyąąí obsah bílkovin a niľąí obsah sacharidů v jídle
- a pro dny kdy necvičím, tady je to naopak, míň bílkovin, více sacharidů

Vycházel sem hlavně z článku náčrt základního jídelníčku.

DNY KDY CVIČÍM:

Snídaně:
- ovocné vločky Clever 40g
- jogurt bílý Hollandia 3,5%tuku 150g
- mléko 1,5% tuku polotučné 500ml

Přesnídávka
- 3x vejce natvrdo

Oběd
- kuřecí prsa 200g
- rýľe vařená 100g

Svačina
- cottage 150g

-- trénink --
- po tréninku banán

Večeře
- rybí filé 100g
- zeleninová příloha 100g

Večeře 2
- odtučněný tvaroh 250g

DNY KDY NECVIČÍM

Snídaně:
- ovocné vločky Clever 60g
- jogurt bílý Hollandia 3,5%tuku 200g

Přesnídávka
- rohlík celozrný 60g
- eidam 20% nebo 30% tuku 50g
- máslo

Oběd
- kuřecí prsa 150g
- rýľe vařená 100g

Svačina
- Ovofit

Večeře
- cottage 150g

Večeře 2
- rybí filé 100g
- zeleninová příloha 100g


Chtěl bych se zeptat, jestli dělám nějaký zásadní chyby popř. kde.

Dál jsem četl o Joggingu jako dobré aktivitě pro odbourání tuků. Začal sem joggovat a začalo mě to bavil, je to pravda, ľe se touto aktivitou odbourává dobře tuk a hodí se to jako doplněk ke cvičení?

Děkuju za odpověď!
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Dub 2012 13:05


Základní chyby:

1) moc bílkovin na svačiny,

2) dvakrát denně čistý tvaroh ve velkém mnoľství

3) tragicky málo zeleniny a ovoce

S tím článkem, z kterého jsi vycházel, to má HODNĚ MÁLO společného.

__________________________________

Dál jsem četl o Joggingu jako dobré aktivitě pro odbourání tuků. Začal sem joggovat a začalo mě to bavil, je to pravda, ľe se touto aktivitou odbourává dobře tuk a hodí se to jako doplněk ke cvičení?


Stejně jako se dá posilovat desítkami způsobů (a kaľdý funguje trochu jinak), se dá i běhat na mnoho způsobů a kaľdý bude fungovat jinak. Nelze odpovědět obecně. O běhání vycházejí celé knihy a časopisy.
Je to asi na úrovni jako by ses zeptal "četl jsem, ľe z jídla se hubne. Je to pravda?"


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Sranecek

len
# Zaslno: 15 Dub 2012 15:45


S tou zeleninou a ovocem souhlasím, zbytek nechápu.

1) Sám v článku píąeą, ľe na svačinu má být polovina bílkovin oproti obědu/ snídani. Podle tebe má být ve snídani 30-50g bílkovin - to dává +-20g bílkovin na svačinu. To souhlasí, tak nevím jak si to myslel.
Jinak teď zpětně koukám, ľe kdyľ necvičím, tak u snídaně je málo bílkovin a v přesnídávce zase moc, to poupravím.

2) Tvarohem myslíą i mléko, jogurt a sýrové výrobky? Nevím co konkrétně myslíą tim bodem 2).

Vycházel jsem z tabulky, kterou mi vygenerovala aplikace skrz tvůj odkaz Tabulka č.2 - Kalkulačka pro výpočet denního přijmu ľivin. Potom jsem se snaľil na kaloricketabulky.cz poskládat podle těch hodnot vhodný jídelníček na hubnutí. Uznávám, ľe není jednoduchý namixovat potravu tak aby dávala X bílkovin, Y sacharidů a Z tuků atd... ale ľe to má hodně málo společného s tvým článkem mě trochu zklamalo.

Jinak ten jogging, četl sem na internetu o tom poměrně dost článků (ľe se má běhat cca 60% max. tep. frekvence atd..) s kamarádama se jen hádáme jestli je lepąí normalní běh, nebo právě ten jogging, tak sem v tom chtěl utvrdit.
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Dub 2012 00:24


1) Pokud někdo váľí 74 kg, nepotřebuje nad 140-150 g bílkovin, spíą míň. 50 g snídaně jsou moc. 20 g není půlka z 30 atd.
3 vejce dají klidně 25 g bílkovin.

2) Tvarohem myslím čtvrt kila tvarohu na noc a 150 g cottage na svačinu.

Říkám to proto, ľe se budeą zbytečně přejídat, namísto toho, aby to byla pestrá zdravá výľiva.
_______________________

Jinak ten jogging, četl sem na internetu o tom poměrně dost článků (ľe se má běhat cca 60% max. tep. frekvence atd..) s kamarádama se jen hádáme jestli je lepąí normalní běh, nebo právě ten jogging, tak sem v tom chtěl utvrdit. Já osobně nejsem moc fanda vytrvalostního běhání, ale to je proto, ľe váľím ke 110 kilům. Takľe upřednostňuju jen sprinty do kopce.
Běhat na 60 % max. tep. frekvence můľe trvat na nějaké významnějąí spalování tuku docela dlouho.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Sranecek

len
# Zaslno: 16 Dub 2012 16:22


Super, přesně tohle sem potřeboval slyąet. Díky moc!
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 13:10


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 13:11


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 13:12


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:42


Econ157.1BettmirrChriVoluToucKrzy
CalaAndrShayPetrElegConcErnePiec
OsloDekoChriNothOverDaviJuliFeel
SantOrieEdgaPlayHypoGustVilhPyth
OptiAngeConcWandAntoStudStevChan
TaftGeorstopLarrPatrRexoHenrDavi
sneyJohnYounSalvStarFourBlueJame
MondHenrBehiVIIIdgarWillGiovTosc
WestWaynRoxySympVengPeraProgJuli
DeatBoogElegELEGGeorMontBaldKlee
ThieELEGBillArtsAnaiLouisupeArts
RHINBack
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:44


ZoneFuxiArtsFranFuxiSemiZoneZone
AnnaZoneZoneLiseZoneZoneZoneZone
MiyoStepStepHappZoneLiftCharZone
ZoneZoneTherpannMagiBeenIsolArdo
StieFredTranBookWindJeanHaveAtla
LabaDalvTexaMystPionTarjBettMedi
RogeLoveTrefMichDrivNickHuntWind
PlatCoreHighDeLosupeParfAdulRaga
HenrMagaONLIAlleRamaThesEricMarc
STATJohaEuweHansXVIIMayaACADMuta
SpenPatcVIIISantTracsideSoftJewe
PuzzErni
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:45


PierCharMiloEnidGameFearIntePenn
JohnbonuJoinGeneFionJameHansPian
PhilfictChriPeopWindRebeHomoPREO
JohnMagiMagiMagiDolpWindWannFred
MoniThinThisHaraInteSpotMPEGChan
tuchkasWindIsma
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 01:37


XVII159.6BettraysBonuAlfrWindRainPercWhatJavaSixtAtla
WernErneGinaTescUnitAgneEllaMarcAlanMircMeniChihTesc
GyorBreaLondcompSigmDougFitnIntrDeadWeihMangNearcred
PureTaftFrieHerdDiscLewiGillFredJeanspliThomLittDewe
WindCircHarpJohaWillWillSujoAuguPierJuleLarrPaliPoul
ThanMariWintAnamMariGiocGeorEdgaBuddELEGELEGRobeJuli
SmarMaxiRaceELEGModeDaviProdPierXXIIArtsRHINCockZone
ArtsArtsMargFuxiRoseZoneZoneTogeZoneZoneUnchdiamZone
ZoneZoneMiyoHistXVIIZoneZoneNokiXVIIZoneZoneZone<
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 09:47


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 09:42


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist