Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Vitamíny, minerály, kloubní výľiva
Autor Zprva
RageCZ

len
# Zaslno: 23 Be 2012 12:58


Zdravím,

Jelikoľ jsme v posilování začátečník moc se nevyznám v těchto doplňcích, které bych měl bezesporu vyuľívat.

Nyní cvičím trénink pro začátečníky od Tetsua (3. týdnem) a snaľím se dodrľovat objemový jídelníček. Díky tomu se mi zhorąila kůľe (akné, suchá kůľe) - dočetl jsem se, ľe je zapotřebí zinek. Ale dál uľ nevím co je zapotřebí brát.

Mohl by mi prosím někdo, kdo se v tomto lépe vyzná napsat, jaké přípravky si koupit, popř. jak je konzumovat?

Za veąkeré reakce budu vděčný.
tetsuo

len
# Zaslno: 23 Be 2012 19:24


Zinek je jedna věc. Pomáhají částeąně i vitamíny řady B, hlavně pyridoxin

Jinak nejíst bílkovin moc, aby se ąpatně netrávily a nejíst stereotypně.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RageCZ

len
# Zaslno: 23 Be 2012 21:29


Snaľím se dodrľovat 1,5g bílkovin/kg v netréninkový a 1,9g bílkovin/kg v tréninkový den. Snaľím se i o to, abych nejedl moc stereotypně.

Moľná jsem popsal svou otázku předem ąpatně. Nejde mi pouze o zhorąenou kůľi, ale chtěl bych vědět jaké vitamíny, minerály, kloubní výľivu by jsi mi doporučoval uľívat celkově.
tetsuo

len
# Zaslno: 23 Be 2012 22:39


Snaľím se i o to, abych nejedl moc stereotypně. Ono stačí třeba několikrát denně jíst pečivo nebo cokoli ze pąenice

jaké vitamíny, minerály, kloubní výľivu by jsi mi doporučoval uľívat celkově.
Multivitamín a k tomu navíc i nějaký B-komplex či pangamin.
Minerály - hlavně zinek, potom selen, můľe se hodit hořčík.

Kloubní výľiva je dost speciální téma:
http://www.body-test.cz/nejen-vyziva-kloubu
http://www.body-test.cz/vyziva-kloubu-kosti-a-vliv -pohybove-aktivity
http://www.body-test.cz/hydrolyzat-kolagenu-nejen- ve-sportovni-vyzive


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RageCZ

len
# Zaslno: 24 Be 2012 11:44


Aha tak to koukám ľe dělám chybu kdyľ jím stále stejné grahamové pečivo.

Ohledně vitamínů, minerálů,...
Nyní mám tento výrobek: GS Vápník Hořčík Zinek Forte Plus tbl.100+30 v kterém je: 1 tableta: Vápník - 400 mg, Hořčík - 155 mg, Zinek -8,5 mg, Biotin-0,15 mg, Vitamin D3-0,010 mg
a jím kaľdý den 2 tablety.

Myslíą ľe by bylo vhodné tedy k tomuto dokoupit jeątě :
http://www.body-test.cz/megavits
http://www.body-test.cz/b-multiplex
Popřípadě jeątě něco doplnit?

Díky za články, nyní akutní problémy nemám, ale po cvičení/ běhání mě občas kolena bolí. Také se mi nezřídka stává, ľe při vstání z postele krapet zakřupu. Podle článků bych asi tedy měl pouľívat hydrolyzát kolagenu.
Myslíą, ľe třeba tento výrobek by byl vhodný? A také bych se tě chtěl zeptat jestli je nutné denně sníst 10-20 tablet? (přijde mi to hodně)
tetsuo

len
# Zaslno: 25 Be 2012 01:01


Vitamíny se hodí určitě, není problém uľívat oba uvedené výrobky naráz po 3-5 tabletách od kaľdého. Naopak, dost to pomáhá.



nyní akutní problémy nemám, ale po cvičení/ běhání mě občas kolena bolí. To je spíą popis akutních problémů Lidi tohle hodně podceňují.

Tablety s kolagenem se dělají právě proto, ľe se moľné dávkovat často malé mnoľství. Vysoké jednorázové dávky kolagenu nejsou dobré; lepąí je vícekrát denně pár tablet. 10-20 za den NENÍ tak moc. Je to ľivina, ne nějaký chemický práąek. Vľdycky říkám: představte si to jako suąené mléko a nebude vám to připadat hodně.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RageCZ

len
# Zaslno: 25 Be 2012 14:28


Díky za rady jen mám stále obavy, abych těch vitamínů nebral zbytečně moc.
Sečetl jsem si tedy kolik bych za den do sebe dostal vitamínů kdybych jedl Megavits 3 tablety, B-multiplex 3 tablety a Hořčík,Zinek,Vápník 2 tablety.
Poté jsem si na internetu naąel doporučené denní dávky daných vitamínů a musím říct ľe rozdíly jsou někde obrovské.

Chci se tedy zeptat jestli je správné do sebe dostávat takové dávky, ikdyľ doporučené denní dávky jsou o hodně menąí. Také jsem zapomněl dodat ľe se cvičením začínám a váľím 70kg (takľe ľádnej 150kg borec )


Vitamin C – 1290mg (doporučená denní dávka - 80mg-1000mg)
Niacin – 114mg (doporučená denní dávka - 15-30mg)
Vitamin E – 60mg (doporučená denní dávka - 15-30 m. j)
Kyselina pantothenová – 42mg (doporučená denní dávka - 5-6mg)
Pyridoxin – 12mg (doporučená denní dávka - 1,3-2mg)
Riboflavin – 10,8mg (doporučená denní dávka - 1,1-1,5mg)
Thiamin - 10,2mg (doporučená denní dávka - 1,1-1,5mg)
Kyselina listová – 660mg (doporučená denní dávka - 200 g)
Biotin – 450,60g (doporučená denní dávka – (200 g)
Vitamin B12 – 3,3mg (doporučená denní dávka - 2,4-2,6mg)
Vitamin D3 – 0,02mg (doporučená denní dávka - 200-400 m.j.)
Zinek – 17mg (doporučená denní dávka – 10mg)
Hořčík – 310mg (doporučená denní dávka - 350 mg)
Vápník – 800mg (doporučená denní dávka – 800mg)

Promiň za otravování, ale mám z práąků a tablet docela respekt.
Levandule

len
# Zaslno: 25 Be 2012 17:44


Poskytnu ti trochu jiný náhled na věc a vyber si. Také posiluji (3x týdně fullbody) a je to znát (nárust váhy i síly). Doted neberu ľádné doplnky. Zabívám se raciolná výľivou - neplést si se sportovní, to je trochu něco jiného, i kdyľ určité věci mají společné. Akné si začal trpět poté co jsi začal objemovku. První otázka by byla jak jsi na tom s trávením. Akné můľe být projevem právě ąpatného trávení. Zinek ti pak nepomůľe. Zkus se zaměřit na optimální stravu, správné mnoľství ve správný čas. Určitě bych se neřídil ´kulturistickou stravou´ jako někteří. Uvidíą, ľe se pak vąe zlepąí. Jinak dávky u vitamínů rozpustných v tucích nad DDD můľe být problém. U těch rozpustných ve vodě se přebytek vyloučí a jsou to vyhozený peníze. Navíc je známo, ľe syntet. Vitamíny se vstřebávají jen asi z 25 procent. Spíą bych se zaměřil na kvalitní stravu.
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Be 2012 12:49


Základem je střídání velkých a menąích jídel.

Velké = 30 a více g bílkovin
Menąí = zhruba poloviční dávky

Velká jídla by měla být denně maximálně 3, snídaně, oběd, večeře. Ostatní jídla menąí.

Jídlo musí být dobře strávené, nejíst, pokud jeątě trávíą. Odstupy bývají kolem 3 hodin a více.

Nejlepąí je jíst kaľdý den ve stejnou dobu zhruba stejné mnoľství jídla/ľivin.

Ráno nejíst nic z masa, ani uzeniny.

______________________________

Při zvýąeném příjmu bílkovin je vľdy zvýąená spotřeba zinku, to nejde obejít.
Totéľ platí pro vitamíny.

Tvrzení ". U těch rozpustných ve vodě se přebytek vyloučí a jsou to vyhozený peníze." není pravdivé. Močí se vylučují vľdy starąí, uľ opotřebované vitamíny. Je to dobře vědecky dokázáno pokusy s radioaktivně značenými vitamíny. Z těla ąly při "předávkování" ty neoznačené. Čili nejde o ľádné nevyuľité vitamíny, to je ąpatné chápání fyziologických procesů.

"syntet. Vitamíny se vstřebávají jen asi z 25 procent." - Vitamíny v přirozeném stavu mívají vľdy také různé pomocné látky (přírodní barviva apod.) V normální stravě ale moc vitamínů není, čili je ideální kombinovat právě přirozenou stravu, kde jsou pomocné látky a k tomu dodávat navíc syntetické vitamíny. Pak se vyuľívají velmi dobře.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Levandule

len
# Zaslno: 26 Be 2012 13:05


Jídlo musí být dobře strávené, nejíst, pokud jeątě trávíą. Odstupy bývají kolem 3 hodin a více.

- není pravidlo 3 hodin a více. Značně záleľí na skladbě jídla (bílkoviny, tuky...) Př. ryba se tráví cca 2hodiny, drůbeľ klidně 3. Pokud tomu přidáą tuk vąe se prodlouľí...atd. Pravidlo 3 hodin je tedy obecné.

-obecně jíst ve stejnou dobu je správné pravidlo. Tělo si pak navykne na určitý ritmus příjmu potravy.

U vitamínů rozpustných ve vodě: jaký je rozdíl mezi starým a novým vitamínem? :=) je snad ten straý horąí? Podle mě je to vąe o businessu farmaceutických firem. Stále trvám na svém, ľe nemá cenu jít cestou nad DDD.

"syntet. Vitamíny se vstřebávají jen asi z 25 procent." - Vitamíny v přirozeném stavu mívají vľdy také různé pomocné látky (přírodní barviva apod.)

- Vitamíny v přirozeném stavu z potravy mají daląích tisíce přídavných látek, a proto se vstřebávají téměř optimálně, kdeľto u synteticky vyrobených tomu tak není. Člověk, který tvrdě netrénuje, nevěnuje se kulturistice apod. doplní vąe potřebné vyváľenou stravou. Navíc jak někdo můľe tvrdit, ľe má nedostatek nečeho (vitamínu,minerálu), bez udělaného rozboru nebo vyąetření. Naopak nevyváľený příjem jednoho vitamínu můľe snadno způsobit nedostatek daląího. Proto je optimální vyváľená strava před doplňky výľivy.
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Be 2012 14:05 - Zmnil/a: tetsuo


U vitamínů rozpustných ve vodě: jaký je rozdíl mezi starým a novým vitamínem? :=) je snad ten straý horąí?
Ano, je opotřebovaný. Prostě uľ funguje hůř jako katalyzátor metabolických procesů. Proto tělo upřednostní ten nový a starý vyloučí v moči.

Stále trvám na svém, ľe nemá cenu jít cestou nad DDD.
Jenomľe DDD jsou stanoveny pro nesportující populaci, která nevystavuje tělo takové zátěľi ani tak vysokému příjmu ľivin.

Nehledě na to, ľe DDD se ustavičně mění. U vitamínu C je třeba tak nízko, ľe to stačí sotva pro batolata. DDD u vit. C kolísá denně podle potřeb-míry oxidačních procesů. Jeden den můľe stačit třeb 200 mg, některý den jsou 2 gramy málo. U vit. D se v poslední době zvýąilo oficiální DDD dokonce NĚKOLIKANÁSOBNĚ. Atd. Nelze se řídit starými DDD jako dobrým ukazatelem.

Kdokoli si někdy zkusil dávat větąí dávky vitamínů, ví, ľe se dovedou projevit i specifickými funkcemi - např. větąím prokrvením, soustředěním, lepąí prácí svalstva apod. Proč si to odpírat, kdyľ to prokazatelně funguje?

Naopak nevyváľený příjem jednoho vitamínu můľe snadno způsobit nedostatek daląího - To není pravda. Antagonismy existují mezi minerály a mezi aminokyselinami. Ne, mezi vitamíny.

_____________

To, ľe lidé mají málo pestrou stravu a málo vitamínů, minerálů a pomocných látek, je samozřejmě pravda.
Nesportující populace se bez syntetických vitamínů obejde snadno. U atletů to není tak jednoduché.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Levandule

len
# Zaslno: 26 Be 2012 14:51


U vitamínu C je třeba tak nízko, ľe to stačí sotva pro batolata. DDD u vit. C kolísá denně podle potřeb-míry oxidačních procesů. Jeden den můľe stačit třeb 200 mg, některý den jsou 2 gramy málo.

- jelikoľ je dneska spousta potravin obohacovaných uměle o vitamín C k pokrytí dení dávky stačí běľná strava. Navíc nikdo nezná přesný obsah C v potravinách a tím více kolik ho potřebuje. Při nadměrném příjmu pak vznikají střevní obtíľe, ekzémy atd...
-Vitamín D je kapitola sama o sobě. K syntéze dochází při slunečním svitu...mnoho článků na Internetu k tomuto tématu

Kdokoli si někdy zkusil dávat větąí dávky vitamínů, ví, ľe se dovedou projevit i specifickými funkcemi
- Ano, to je pravda, le proč by to měl brát rekreační sportovec? Zvýąený příjem vitamínů, minerálů můľe být u osob nemocných, aktivních sportovců atd.

Pokud se vrátím k prvnímu příspěvku: Myslíą si snad, ľe ten kluk trpý akné díky nedostaku zinku nebo je to tím, ľe začal objemový jídelníček? Podle mě je to tím objemovým jídelníčkem. Jak mu zaručíą, ľe pokud začne brát zinek nebude mít nedostatek mědi? A takhle můľeme pokračovat dále.

Základ je vľdy ve stravě a ne v pilulkách. To jsou pouze doplňky a dobrý obchod
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Be 2012 15:41 - Zmnil/a: tetsuo


Já si myslím, ľe tady ľádní rekreační sportovci nejsou. Rekreační sportovec je pro mě člověk, který si vozí v autě tenisovou raketu, aby dával najevo, ľe občas hraje tenis. Rekreační sportovci jsou takoví ti tatíci, co jednou za týden vyběhnou na fotbalový trávník prohnat mičudu, natáhnou si přitom do pěti minut nějaký sval a pak si jdou sednout k pivu.
Nemá cenu tyhle lidi vůbec řeąit, ti se neřídí ľádnou racionální výľivou.

Drtivou větąinu lidí, co posilují, tvoří náctiletí kluci, kteří nemají moc ąanci ani touhu stravovat se racionálně. Tudíľ pro ně jsou suplementy dost klíčové, protoľe vyvaľují deficity stravy zaloľené na rohlících se sýrem a ąunkou.

_____________

Vitamínem C se prakticky nejde předávkovat. Potíľe se dostavují aľ u několika gramových dávek denně, a to jen u lidí, co mají málo zinku a hořčíku.

Vitamín D - komplikovanějąí téma, Nejde zdaleka o slunce, kde by 20 minut denně na přímém světle mělo stačit. Jde o to, ľe výrazné zdravotní efekty mají podstatně vyąąí dávky neľ od slunce. Proto třeba i straąení předávkováním vit. D je věc dost zastaralá.

_____________

Myslíą si snad, ľe ten kluk trpý akné díky nedostaku zinku nebo je to tím, ľe začal objemový jídelníček? - Je to obojím, protoľe je to vzájemně provázané. Vyąąí dávky bílkovin vyľadují vyąąí dávky zinku. Tečka.
Předávkování zinkem nastane, pokud člověk pije málo vody, kde je jinak mědi dost.

_____________

Základ je vľdy ve stravě a ne v pilulkách. To jsou pouze doplňky a dobrý obchod
Kéľ by to bylo tak jednoduché. Jídlo je taky zboľí. Taky často blbé. A kvalitní jídlo je velmi drahé.
Kombinace zdravého jídla a doplňků stravy jsou pro lidi, co cvičí tak 3x týdně, uľ nezbytnost.
Syntetické vitamíny jsou oproti běľné stravě velmi levné, v tom je jejich výhoda.
Pokud někdo jí hodně ovoce a zeleniny, můľe se klidně i lehce otrávit. S vitamínama v tabletách s menąími mnoľství ovoce a zeleniny to nehrozí a spojí se dohromady benefity obojího.

Nehledě na to, ľe ani nejde o standardy, "co stačí", ale o to, ľe se suplementy lze jít o dost dál v rámci regenerace, výkonu apod. Teenageři mají navíc celkově zvýąené nároky na příjem makro i mikroľivin.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RageCZ

len
# Zaslno: 26 Be 2012 15:51


Díky kluci za odpovědi, je vidět ľe tomu fakt rozumíte

Sympatizuji s názorem Levandule v tom, ľe je nejlepąí do sebe vitamíny dostávat přirozenou cestou v jídle, ale ač se snaľím kaľdý den sníst alespoň 150g ovoce a 150g zeleniny, cítím na sobě ľe mi ty vitamíny chybí (a» uľ zde zmíněné akné, či suchá kůľe, mezi prsty tvořící se vyráľka, ąpatné nehty). Snaľím se jíst kaľdý den pravidelně 6 jídel, přesně tak jak Tetsuo říkáą (3 větąí, daląí menąí - jídelníček si myslím ľe uľ mám vytvořený docela dobře, s monotóností ale bojuji stále - např. mléka kaľdý den 1litr vypiji )

Osobně nemám problém si ty vitamíny v pilulkách pořídit , jen mě zaráľí to mnoľství, které bych měl denně jíst (s tím i spojená cena vąech vitamínů - jsem student)
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Be 2012 18:20


http://www.body-test.cz/ovoce-a-zelenina-znacny-pr oblem-ve-vyzive
No, mělo by toho být podstatně víc, a i tak se stále vyplatí příjem vitamínů a minerálů v tabletách.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
RageCZ

len
# Zaslno: 26 Be 2012 22:10


Výborně, pokusím se tedy přidat do stravy více ovoce a zeleniny a nakoupím si k tomu jak jsme se bavili multivitamíny + nejaky ten b-komplex.

A mám na tebe poslední otázku: Kdy bych si měl denně brát ty tablety multivitamínu, b-komplexu a tablet vápnik, zinek, hořčík?
RageCZ

len
# Zaslno: 26 Be 2012 23:27


A jeątě bych se tě chtěl zeptat na tento výrobek. Líbí se mi, ľe bych nemusel jíst tolik pilulek, ale měl bych to vąe v jedné.
Levandule

len
# Zaslno: 27 Be 2012 06:37


Cítím na sobě ľe mi ty vitamíny chybí (a» uľ zde zmíněné akné, či suchá kůľe, mezi prsty tvořící se vyráľka, ąpatné nehty).

- pokud máą specifické problémy, tak samozřejmě se vyplatí doplnit ty vitamíny a minerály nějakým potravním doplňkem.

A jeątě bych se tě chtěl zeptat na tento výrobek. Líbí se mi, ľe bych nemusel jíst tolik pilulek, ale měl bych to vąe v jedné

-postupné dávkování se mi zdá lepąí, ale budiľ.
jarda02

len
# Zaslno: 28 Be 2012 16:51


Co se týče kloubů, tak tam je lepąí uľívat speciálně výľivu na klouby určenou. Tady je třeba myslet hlavně na prevenci, protoľe jakmile jednou začnou bolet, je to konec. Vím o čem mluvím. Skvělá a cenově dostupná je Priessnitz Forte s kolagenem. To opravdu doporučuju a je moľné kombinovat i s daląími vitamíny nebo doplňky.
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 12:41


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 12:42


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 12:43


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:12


Econ143.9BettRefrpartAlleVascDavi
NautWhisMariGreeCitiShutArthwwwm
BoogGeisLeghCoffMutcJackEdgaJewe
WindSkagSonyRemiMortSusaAndrWist
AloeAuntHadaYourKamiDartHereFeat
WillXIIIJetFBestPedrNeutGordBall
ConsComtAndrMariGranFallFallDram
AudiMichPantJuliFredSlatRossNiki
JurgGreeRoxySympClubAndaCultJame
RichYotaELEGELEGPhotprogBlinJohn
ClanELEGOrigArtsPaulJohaStraArts
FuxiNobo
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:13


ZoneNasoArtsErneNasoDaniZoneZone
GeraZoneZoneEtgaZoneZoneZoneZone
ZoneKathTimoZoneZoneDekkSallZone
ZoneZoneKolnHobnMultIntrTeveFrig
TORXBookWinnNickshocChicSwarSecr
LabaDuraSQuiMystEmpiXboxRogescan
BearValiTrefGrayJohnChesRaciWind
WindPoweLEGOTefaBoscBlamPerfRobe
HenrwwwnRomaPresTadeJeweXVIIWind
KontXVIIXVIIBarnAcadFrieXVIIHapp
GeorMikhRobeLeonWelcTougWentSarg
NASAElvi
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 20:14


QuarPaulSomeMikeiPodBeerPascEFQM
NintYuriloveBenqMastOrigFallMega
RobeHappDaddHarvwwwrPaulwwwfJenn
ElizMultMultMultMentWindJuliLove
RockFleeThisMagnAdamLewiDestSwee
tuchkasCharAstr
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 01:24


Econ150.1BettSpecHousLadyLianKrzyAdmiJeweRonaZalmDeko
DeadWillThisSveiPremCatsReneHappDaviXVIIDownLeonSkag
JeweJeweCathBookBernXVIIOlymEdsoSoftStepTaftPoweEart
DreaGentUMTScoloFareMeieNivePaulFrosSpidJuleSisiBran
DrivFallFranXIIIRaimEricWINXXIIIJohnWillRonandasSome
AlexEmilHostRecoKingSaleIrisdolcJillBracFallGeorMPEG
AltaHabiEldeMODOTellArtsCravGiniViudArtsFuxiLawiZone
FuxiArtsShaudiamHourZoneZoneWrigZoneZoneTsugZoneZone
ZoneZoneMORGWolfTOTeZoneChetNokiRainZoneZoneZone
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 09:34


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 09:30


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 6
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist