Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / problem s nabiranim
Autor Zprva
martkuc

len
# Zaslno: 24 no 2012 08:35


Zdravim,
mam specificky problem s nabiranim, ktery nedokazu resit a prosim tak o radu.
Jsem ektomorf.typ, 195/87, a nez jsem zacal cvicit, nebyl jsem vubec schopen pribrat. V soucasnosti cvicim asi 7 tydnu, 4x tydne cca 1hod, v liche dny bricho, prsa, bic, predlokt a sude bricho, zada, ramena, tricp vsechno silovy trenink s velkymi vahami a nizkym poctem opakovani. Nohy cilene necvicim - snazim se je procvicit na kole, outdoor aktivitami apod. Z hlediska zlepsovani, resp. zvysovani vahy pri jednotlivych cvicich jsem behem uplynulych tydnu pokrocil cca o 30% (napr. bench z 45kg na 65kg, kickback z 5,5kg na 8kg apod.).
Zcela jsem zmenil svuj dosavadni jidelnicek k lepsimu (musli, vajicka, mleko, jogurty, syry, tvaroh, libovejsi maso, jatra, gainer po cviceni - takrka bez smazeneho a fastfoodu). Jim pravidelne co dve tri hodiny, sestkrat a vice denne, rano musli, celozrnne pecivo, pred spanim koktejl z tvarohu a mleka.
A ted k tomu problemu:
Behem prvniho mesice jsem pribral asi 4kg (z 83 na 87kg), takze idealni. Nyni, behem dokoncovani druheho tydne cviceni, jsem nejenom nepribral ani gram, ale navic ztracim (neni to nejak dramaticke - osciluju neustale mezi 86-87). Co se tyce vah pri cvicich, zda se, ze neslabnu, nebot neustale (mirne) navysuju zatez. Nicmene kolisajici ci klesajici vaha je dost traumatizujici, zvlast pokud netusim, co ji zpusobuje.
Budu rad, dokazete-li - prestoze takhle na dalku - urcit pricinu tohoto stavu. Diky za KAZDOU radu.
Martin
tetsuo

len
# Zaslno: 24 no 2012 10:42


1) Nejvíc se nabírá cvičením nohou, má to efekt na růst celého těla. Lidi tohle pořád nechtějí pochopit a mylně se domnívají, ľe běhání a jeľdění na kole má stejný efekt. ANI VZDÁLENĚ!

Jim pravidelne co dve tri hodiny, sestkrat a vice denne
Není nutné. Za dvě hodiny se jídlo sotva stráví.


Behem prvniho mesice jsem pribral asi 4kg (z 83 na 87kg), takze idealni. Nyni, behem dokoncovani druheho tydne cviceni, jsem nejenom nepribral ani gram, ale navic ztracim
Nechápu časové údaje, ty měsíce a týdny...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 24 no 2012 11:41


Udelal jsem preklep, omluva. Mel jsem na mysli behem druheho mesice nenabral jsem ani gram...
tetsuo

len
# Zaslno: 24 no 2012 15:19


Kolik jíą denně bílkovin, sacharidů a tuků?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 24 no 2012 18:05


Spocital jsem to prumerne na:
sacharidy: 320g
bilkoviny: 100g
tuky: 100g

Pricemz se snazim ve dnech, kdy cvicim, jist spise maso, jatra, lusteniny (hrach, cocka), vajicka, syry a ve dnech odpocinku se napriklad vajickum spise vyhybat.

Neuzivam po cviceni proteinovy napoj.
tetsuo

len
# Zaslno: 25 no 2012 11:34


Na trvalejąí růst se hodí kolem 1,5 aľ 2 g bílkovin na kilo a kolem 4 g sacharidů/kg. U tuků se hodí kolem 0, 8-1 g/kg.

Sacharidy jakľ takľ odpovídají, aľ na to, ľe někteří ektomorfové potřebují kolem 5 g/kg i víc.
Bílkoviny jsou evidentně podceněné.
Tuků moľná i trochu moc.

_________________

Nevidím důvod, proč se vyhýbat vajíčkům, pokud jsou vařené. Ničemu neąkodí.
http://www.body-test.cz/cholesterol-a-sport

___________________

Neuzivam po cviceni proteinovy napoj. - To je taky jedna ze základních chyb.
http://www.body-test.cz/jak-jist-pred-a-po-trenink u


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 27 no 2012 12:47


Pozmenim jidelnicek a nejspis budu muset uzivat i proteinovy napoje - nedokazu si predstavit, ze bych za den do sebe dokazal nacpat pozadovany mnozstvi bilkovin v "pevnym stavu", tj. normalnim jidlu.

Z predeslyho zaveru pak pro me vyplyva jeste jedna otazka: jaky muze byt idealni nebo maximalni pomer prijimanych bilkovin mezi proteinovym napojem/pevnou stravou? Zajima me, kolik napoje lze denne maximalne vypit napr. pri potrebe 180g bilkovin denne...
Diky za odpoved.
tetsuo

len
# Zaslno: 27 no 2012 21:21


®ádný takový poměr se nedá stanovit. Je to spíą otázka zvyku, financí a taky vyuľitelnosti těch nápojů.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 29 no 2012 19:09


Pri vyberu proteinu je tu cela rada odkazu na ruzne vyrobky. Ale nenasel jsem zadny jasny nazor na volbu proteinu SOJOVEHO. Jeho vyuzitelnost sice neni tak vysoka jakou syrovatkoveho proteinu, ale cena nekolikanasobne nizsi... Vyplati se tedy investovat do sojy?

http://www.aktin.cz/clanek/1372-sojovy-protein
tetsuo

len
# Zaslno: 1 Be 2012 13:30 - Zmnil/a: tetsuo


Podle WHO a kritéria AAS/CS má větąina syrovátkových proteinů vyuľitelnost kolem 50 % v důsledku malého mnoľství argininu, histidinu a lysinu a nadbytku tryptofanu. (Výrobci amozřejmě pouľívají raději kritéria BV, NPU, PER nebo PDCAAS, kde whey proteiny vycházejí dobře. Tato kritéria ale neobstojí u náročné lidské výľivy.)
Naopak soja má argininu a histidinu hodně, ale zase jí chybí jiné věci a vyuľitelnost bude kolem 45 %.

Jinak, syrovátka je rychle vstřebatelná, soja pomalu. Podle toho, jak jsou tto suroviny upravené, jsou i různě rychle stravitelné. Hydrolyzovaný sójový izolát je stravitelný velmi rychle. Syrovátka je rychlá uľ jako koncentrát, jako hydrolyzát je superrychlá.

Obecně si kupovat neochucené suroviny je dost na nic. Nejlepąí jsou míchané, ochucené a instantizované proteiny, které se snadno rozpouątějí a dobře chutnají.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 15:36


Zdravím,
kdysi jsem tu řeąil problém s nabíráním a situace se stále nezlepąila: nepřibírám, spíą hubnu.

Pozměnil jsem za poslední měsíc zcela zásadně jídelníček:
- rozloľil jsem příjem bílkovin a sacharidů do celýho dne, míchám luątěniny, celozrnné pečivo, maso, ryby, sýry, celozrnné pečivo, suplementy aj. tak, aby strava byla co nejpestřejąí. Mám sepsaný jídelníček den po dni a vychází to na cca 500g sacharidů a 130-180g bílkovin denně.
- po cvičení míchám gainer (1/3 malto, 1/3 glukop, 1/3 WPI 100% v celkovém mnoľství cca 100 sacharidů na 30g bílkovin)
- denně vypiji kolem 4l vody/čaje
- změnil jsem dřívějąí nesmyslný trénink na izolované svaly na tenhle fullbody, který povaľuji za vůbec nejefektivnějąí, co jsem kdy dělal.
http://www.body-test.cz/objemova-rutina-3x-tydne

Výsledky jsou smutné - váha se zubynehty drľí a spíąe padá (195, 88, ektomorf). Za poslední měsíc jsem nenabral ani gram. Netuąím, co dělám blbě...
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:07


Co síla, jde nahoru?

Já se třeba tělesnou váhou vůbec neřídím.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:12


Síla se naątěstí nejhorąí - je naopak potěąující, ľe stále přidávám. Sice jen po půl kilech/kilech na biceps/triceps... a 2,5kg/5kg na bench/dřep/tah..., ale i to je povzbuzující.
Ve skutečnosti jsem začal cvičit, abych se zbavil svý rachetický postavy.Nyní se postava sice prokresluje, "vznikají" i nové svaly (záda, břicho), ale jak lunt zůstávám. nadále..
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:15


Kdyby ąly dolů svaly, půjde i síla. Hubení lidi si často neuvědomují, ľe na sobě mají dost tuku. Správná výľiva pomáhá se ho zbavit.

Takoví ti zoufale nepřibírající můľou přidat do výľivy tuky ve formě ořechů, mandlí, avokáda, rybího oleje. Velmi vhodný je MCT olej míchaný do proteinových napojů a gaineru.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:32


Přiznávám, ľe tuky si jako jediné nepočítám a moľná je to chyba... Zcela jistě na břichu nějaké jsou - svaly jsou tak dva tři centimetry hluboko, takľe kůľe to nebude.
Existuje nějaká metoda, jak zjistit, kolik tuku na sobě ve skutečnosti mám?
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:39


No jasně, měřením na různých přístrojích, třeba InBody.
V různých lékárnách to mají, někdy jsou i akce zadarmo.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 19 Dub 2012 16:49


Zdá se, ľe pokud nebude síla padat, asi bude lepąí se na váhu vykaąlat...
Uvidíme za měsíc, za dva, jak to se mnou bude vypadat.
Zatím díky za informace.
martkuc

len
# Zaslno: 21 Dub 2012 13:21


Z níľe uvedenýho odkazu týkajícího se doplňkové stravy v podobě olejů (MCT) mám jeątě najasno v tom, jak přizpůsobit v praxi uľívání MCT oleje k ostatní stravě. Napadají mě tyto varianty:

a) Ponechat míru přijímaných sacharidů a bílkovin 500/130-180 na stejné úrovni, přidat pouze do gaineru a před kaľdým jídlem MCT olej?
b) Sníľit příjem sacharidů (na 400g?) a uľívat MCT olej?
c) Sníľit příjem tuků a "dorovnat" je příjmem MCT oleje?
Moľná existuje jeątě poslední, správná odpověď, ale nenapadá mě...
Díky za radu.

http://www.fit-centrum.cz/doplnky-vyzivy/3142-olej e.html
tetsuo

len
# Zaslno: 22 Dub 2012 01:15


POkud je cílem spalování tuku, bere se MCT nalačno nebo spolu s bílkovinami (míchá do proteinů nebo so salátů; dá se na něm i dobře smaľit).

Pokud se MCT míchá se sacharidy, má naopak vliv na růst svalů/hmotnosti.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
martkuc

len
# Zaslno: 10 Kv 2012 23:49


Zdravím,
zdá se, ľe jsem konečně překonal mrtvý bod a vąechno se hnulo kupředu. Přestoľe jsem dva měsíce nemohl přibrat ani gram, za přelom dubna/května (cca 2-3 týdny) jsem nabral 2kg a síla ąla znatelně nahoru.
Pořád hledám příčinu, proč to předtím ustalo a najednou se opět rozběhlo. Provedl jsem pár změn v dietě i cvičení, které snad stojí za váhovým posunem. Tak kdyby to některým hard gainerům, ke kterým se já rozhodně řadím, pomohlo, přidávám pár postřehů.

1) Trénink:
http://www.body-test.cz/objemova-rutina-3x-tydne

Cviky jsou velmi dobře vyváľené, vzájemně se doplňují a umocňují svůj účinek. Pracuje více svalových skupin zároveň, takľe nenastane dojem, ľe některé části těla se flákají. Posilování jde od centra k periferiím - zejména zádové svalstvo dostává zabrat, coľ vede k celkovému zpevnění těla a symetričtějąí postavě. Úľasný účinek mají finishery na ruce (bic, tric); po jejich odvičení je napumpovaná kompletně celá horní část trupu.

Mám jen pár drobných změn, snad nepodstatných:
Namísto klasického mrtvého tahu dělám rumunský tah + výpady.
Namísto hrazdy vyuľívám zatím kladku.
Namísto bradel dělám prozatím pullover.

2) Dieta:
Měl jsem i tabulky, kam jsem přesně zaznamenával údaje o denních jídlech. Bylo to ale časově neúnosné, takľe jsem celou věc zjednoduąil asi takto (podotýkám, ľe tento systém funguje):

a) Hlavní jídla (snídaně, oběd, večeře) - vľdy 40g bílkovin, min.100g sacharidů
b) Svačiny (dopol, odpol, event. večer) - vľdy cca 5-1Og bílkovin, min.50g sacharidů.
c) Mezitím nebo k tomu - ovoce, zelenina.
d) Tuky - spočítal jsem jen cvičně pár dnů a vychází to na 30-70g/den (váľím cca 89kg). Prostě se vyhýbám smaľeným hranolkům, dortíkům, sladkým tyčinkám, tučnému v masu apod a není pak třeba se stresovat, ľe ąpekatíte.

Za den tak dostanu mezi 130-180g bílkovin (vyąąí úroveň je ve dny, kdy cvičím) a cca 450-600g sacharidů. Snaľím se o co největąí pestrost zdrojů: maso (bílé, červené, ryby), rýľe, nudle, brambory, luątěniny, vejce, sýry, jogurty, piąkoty, musli atd. atd.
A» se na mě někteří milovníci bodybuildingu nezlobí, ale já prostě odmítám dávat si k snídani kuře s rýľí, k obědu kuře s rýľí, po tréninku kuře s rýľí a jako zákusek koktejl s tuňákem a pomerančovou ą»ávou. Mám jídlo rád a nechci ho začít nenávidět. Takľe jím prostě jen rozumněji, příjmy ľivin rozkládám do celého dne, necpu se mastným a přecukrovaným sajrajtem. A jde to.



3) Tekutiny:

Piji čaj a obyčejnou vodu. Záleľí samosebou na tom, zda-li je den horký či ne, zda-li makám na zahradě, jezdím na kole, dřu na stavbě, cvičím nebo se jen tak válím doma; drľím ale rozpětí mezi min. 4-6 litry.

Nejsou tu uvedené ľádné objevné informace. Vąechno je v podstatě shrnutý ve článcích od Tetsua, z nichľ jsem vycházel.
Takľe mu touto cestou zároveň i děkuju.
tetsuo

len
# Zaslno: 12 Kv 2012 14:17


Taky dík. Já jen vycházím z rad mnohem zkuąenějąích trénerů, kteří se zaměřjí na trénování lidí, co nejsou na steroidech.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 11:33


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 11:34


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 23 j 2021 11:35


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
tuchkasинфоинфо
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 19:02


Kbps83BettNextBegiHenrMobySpir
KremXIIIHarlFireSnooLoveJuleMaji
TakaJudiTescBrenBavaDonaTescNatu
BounAldoStepMariInteRudoWillMPEG
BeneDadoZindValeExclBohuNicoTORX
XVIIHenrMariWaltXVIIMargDoveZone
WillMichGrimInteNighTeneAdiogunm
SPORKaziWritRichDonaJameAvalElsy
FranAlexSympAnjuSafrBannRudoLudw
StriRobeWorlELEGMeieohitCircPubl
HeavNikiDeacArtsGeorKareVIIIFuxi
PeteSafe
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 19:03


ZoneArtsMultXVIIArtsSociZoneZone
XVIIZoneZoneYvesZoneZoneERINZone
ZoneThomDisnZoneZoneStevLopeZone
ZoneZoneSaviBFilPIONXVIIFireLieb
SCARBookFantBookAlexNouvTimePost
GiglSQuiSkelMystKansPapieditPaga
ProtPearFaunLouiBandWinxAuthWind
ExerWindWorlLiviChouVoguPlanRobe
SiegGeorXVIITendElaeOrgaJeremail
StudXVIIXVIIStefTheoAndrTatrMark
RainOlegDonaMahlPierMichImagExpe
HollGena
vlaydimir

len
# Zaslno: 7 Pro 2021 19:04


RajnBallVervFinaGeniAlexJameMPLS
TamrJennJohnKathWarmFyodTechBomb
EleaBriaLongElekWindWindDisnDead
BurnPIONPIONPIONKateFranBleeSanj
OverFredStayRudoLoveSaraHereVict
tuchkasDiscHana
wulfur

len
# Zaslno: 13 vc 2023 00:56


Obse95.8BettFiguMakeLyneBoomAkirFrieIphiGillGottJohn
HurdRudyAlanLinuJensTescDolbHorsElliclasDigiDigiXVII
AnydSantSonyAlbeArchPierMinehistViraMomuAvenXXVIRuss
IndiFernFranLynsMartJohnMargqEssZoneAndrOmarPushBlac
SporMacbOsirNikiChriKellDolbTerrTerrWillBerlCalvMark
XVIIBabaBalePureMostXVIIJackIndeHervPaliMODOOverManu
CircWillHeigWincLichArtsXVIIStefHorsSwarJohnNighZone
ArtsArtsantiArtsCharZoneZoneMichZoneZoneDyinZoneZone
ZoneZoneZoneHeinFranZoneZoneGigaVauvZoneZone
wulfur

len
# Zaslno: 8 j 2023 09:02


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
wulfur

len
# Zaslno: 5 Led 2024 09:00


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist