Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / záda
Autor Zpráva
Jarin

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 21:54 - Změnil/a: Jarin

Ahoj Tetsuo-potřeboval bych poradit s bolestí zad!
V minulosti jsem cvičil,ale bolest zad jsem nemíval,nyní jsem se ke cvičení vrátil a po 2 týdnech cvičení mě chytli záda,dole v kříži,že jsem druhý den nemohl ani vstát z postele!
Ten den jsem udělal rozcvičku před cvičením,pak jsem začal dřepy,ne moc velká váha,asi 35kg,pak jsem přešel na výpady se zátěží 12kg do každé ruky,po tomto cviku jsem chtěl poponést lavici a už jsem ji neudržel a musel ji pustit jak mě chytli záda,nikdy se mi to nestalo,tak nevím v čem byla příčina,jediné co jsem udělal jinak bylo to,že jsem nepoužil opasek,jak ke dřepům tak k výpadům,což jsem předtím dělal,ale dočetl jsem se,že ze začátku u malích vah se zatím vzít nemusí,chtěl jsem ho vzít až při větších váhách,myslím,že jinak cviky umím,jelikož postupuji podle knihy a jednou jsem byl u doktorky a ta mi ukázala jak cvičit,aby mě to neškodilo zádům,mám 172cm a 60kg,děkuji za odpověď

Jarda
b3a7

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 21:57

Promiň, ale nejde to číst. Nechápu smysl těch padesáti teček za každou větou. Strašně nepřehledný.

Nechápu, co je to za zvyky.
Jarin

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 21:57

Ještě jedna věc,musel jsem na injekce,po týdnu už cítím záda jen minimálně,ale chci se zeptat za jak dlouho bych se mohl vrátit opět ke cvičení,tak abych si zas neublížil a záda byli už připraveny,děkuji

Jarda
Jarin

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 22:03

opraveno,sorry

Jarda
b3a7

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 22:04

Nejsem Tetsuo, ale dost možný, že:

1. rozcvička byla nedostatečná
2. váhy byly nastaveny špatně
3. technika byla špatná

Dobře se rozcvičit, zvolit správnou váhu a samotná technika provedení cviku je taky fakt důležitá (u dřepů obvzlášť).
b3a7

Člen
# Zasláno: 14 Srp 2011 22:09

Je možný, že s opaskem si tu techniku prostě prováděl jinak. Pokud je někdo rozcvičený a cvičí správnou technikou je riziko nějakýho zranění fakt minimální.
Jarin

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2011 14:08

Dobře,díky za názor......

Jarda
quaero

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2011 15:49

Já bych ještě doplnil

4. Ochablý hluboký stabilizační systém. Naprostá většina bolestí (nejenom) zad je způsobena právě tímto.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0