Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Vitamíny
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
tetsuo

Člen
# Zasláno: 21 Čvc 2011 11:45

Zinek funguje na bílkoviny i sacharidy.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
ZANGER

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2011 08:58

ten hydrolizovaný kolagen nalačno, nebo třeba po jídle?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 23 Čvc 2011 11:00

Jako většinu proteinových surovin ideálně půl hodiny před jídlem.

koudi

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 12:33 - Změnil/a: koudi

Zdrar chlapi,
když se tu bavíte o zinku atd.
Koupil jsem si zinek 15mg/tbl a ostropestřec 125mg/tbl. od Medpharmy.
Zinek budu brát po jídle tak 4x denně a ostropestřec 2x denně.
Jsem silový sportovec, cvičím 3x denně fullbody a k tomu mám spoustu aerobních aktivit. Většinou každý víkend popíjím alkoholické nápoje .

Mé otázky jsou:

Je správné brát zinek po jídle? (měl by se dobře rozouštět s bílkovinama)

Je správné brát ostropestřec po jídle v těchto dávkách? (na internetu píšou všude něco jiného a nikde na bodytestu ani posilovani jsem dávkování nenašel)

Vadí hodně když při užívání ostropestřece budu o víkendy pít? (musí být kůra úplně bez alkoholu či jen snížím účinnost?)

Máte někdo zkušenosti se společností Medpharma? Odebírám od nich prakticky všechny vitamíny a minerály a lékárnice mi vždy doporučují jiné firmy. (proto jsem si Medpharmu oblíbil )

Ptám se zde, protože vím že tu nedostanu klasické, ale antimýtové alternativní odpovědi
Filas

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 12:46

U toho "cvicim 3x denne fullbody" jsem se docela zasmal . Predpokladam, ze je to preklep
b3a7

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 12:57 - Změnil/a: b3a7

Záleží v jaké formě je ten zinek, který máš.

Citrát, laktát a glukonát je nejlepší brát cca 20 min před jídlem. Ale ono je to asi skoro jedno, já osobně to beru jenom po jídle.

A zinku by mělo být kolem 100mg.

S medpharma žádnou zkušenost nemám.

fullbody 3x denně pobavilo. Stejně jako formulace "Jsem silový sportovec" a "Většinou každý víkend popíjím alkoholické nápoje", protože to moc dohromady nejde. Sportovec a alkohol.

No, každého věc. Neřikám, že si nikdy nic nedám, ale většinou každý víkend je na silového sportovce trochu moc. Ale jak řikám, každého věc. Záleží taky na množství.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 13:07

Zinek pomáhá zpracovávat bílkoviny i sacharidy. Nejde u něj o to, že by se "s bílkovinami lépe rozpouštěl".
Vyšší dávky zinku zvyšují hladinu inzulínu, což se dopředu vyplatí u sacharidů.

Otázka, na co ten ostropestřec přesně potřebuješ. Podobně jako třezalka a další bylinky se vyplatí brát po jídle.

"Vadí hodně když při užívání ostropestřece budu o víkendy pít? (musí být kůra úplně bez alkoholu či jen snížím účinnost?) " - Jaká kůra? Ostropestřec se bere právě na ochranu jater, což může mít svou účinnost právě při pití alkoholu. Hodně osvědčený prostředek je i lecitin. Nemusí být nutně práškový nebo granulovaný, dobré jsou i vařené žloutky.

b3a7

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 13:10

jenom tak trochu mimo téma. když cca 15 min před koncem beru BCAA, tak je dobrý k tomu přidat ten zinek ještě?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 13:16

Ano, je to velmi vhodné. BCAA, zinek, chrom, může být i HCA a HMB. (Ne že bych to teď tak bral, jen jmenuju vhodné věci.)

b3a7

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 13:19 - Změnil/a: b3a7

BCAA beru 5 tablet, zinku by mělo stačit ta tableta po 25mg.

U chormu si nejsem jistej, ale beru celkem 3 tablety denně, může být víc?

HCA si zase musim koupit, aspoň 500 tablet, 100 vydrželo něco přes týden.
ZANGER

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 13:55

Z čeho se vůbec vyrábí čistej kreatin monohydrát?
Říkal jsi že cca 1kg hovezího pada 1g kreatinu, i když pochybuju že porazí celou krávu a budou z toho mít jen 150g kreatinu
koudi

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 14:02

Já ten článek psal v práci, tak je to rychlovka.
Samozřejmě, že cvičím 3x týdně a silovým sportovcem myslím to, že v posilovně jedu lift, vzpírání a strongman cviky dohromady a hraju závodně hokejbal, takže mimo posilovnu trénuju dynamiku, crossfit a hiit.

Ten zdroj zinku je oxid zinečnatý.

Alkohol piju dost no, je léto fesťáky, pořád nějaká akce, tak jsem chtěl nějak poštelovat játra . Tetsuo já vím ,že se bere hlavně při nadměrném pití alkoholu, ale všude píšou, že když začneš brát ostrostřepec, tak máš alkohol úplně vysadit. Z tvého komentu logicky chápu, že není potřeba

Každopádně děkuju za rychlé odezvy. Sleduju posilování i bodytest každý den. Kdyby jste měli zájem, tak si vedu log na ironfactoru

http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3763
tetsuo

Člen
# Zasláno: 28 Čvc 2011 14:05

zinku by mělo stačit ta tableta po 25mg.
Ano

U chormu si nejsem jistej, ale beru celkem 3 tablety denně, může být víc?
Stačí.

HCA si zase musim koupit, aspoň 500 tablet, 100 vydrželo něco přes týden.
Já to bral jen jednou, právě asi jen těch 100 tablet Jestli někdy budu chtít trochu přitopit pod kotel, zkusím to zas.

Z čeho se vůbec vyrábí čistej kreatin monohydrát?
Člověče, nevím. Taky by mě to zajímalo. Kreatin, mimochodem, v těle vzniká z různých aminokyselin, čili se dá možná udělat i nějaká uměle řízená reakce mezi nima. To by se pak nemusel kreatin jako čistá látka vytahovat už z různých organických tkání. Ale fakt nevím, kecal bych.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0