Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Jak je to s rýží?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Freon

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 21:53

Ahoj. Zajímalo by mě kolik gramů sacharidů je ve 100 gramech uvařený rýže. Je jich tam jak se uvádí 76 g? ( a nebo je to v rýži před uvařením).

Snažim se do sebe cpát hodně sacharidů, deně aspon tak 500 g nejmíň. Ale nejsem si jistej jestli ty kvanta rejže co snim tomu odpovídaj.

Stagnuju už asi 2 měsíce na váze 83 kilo a nemůžu vejš. Bílkoviny se aspon snažim vyndat nad 120 g.

děkuju za odpovědi
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 21:55

Nutriční hodnoty uvedené na obalech nebo v tabulkách jsou na 100g neuvařené rýže. V uvařené rýži se sacharidy ve 100g sníží asi na třetinu.
Freon

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 21:56

aha. tak proto už nenabírám. sakra ale to tý rejže budu muset sežrat tak kilo za den aspon. to je děs
Freon

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 21:57

čili v takovejch 100 gramech uvařený rejže je tak cca 20 g sacharidů?
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 22:04

O trochu asi víc, tipuju tak 27g možná. Ale ono to není jen o rýži, záleží na celém jídelníčku, na pití, na tréninku, na spánku atd.
Freon

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 22:06

já vim. to chápu. ale já sem ektomorf a ty musej přijímat větší dávky sacharidů aby rostli. já se zasek na váze 83 kilo a nemůžu dál. nejsem schopnej do sebe narvat tolik jídla.
air maxim

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 22:34

poradim ti, tu rejži rozmixuj společně s nějakým ovocem (jablko, hrušky, broskve, jahody) samostantně co máš rád, k tomu dej med nebo cukr, mixuj to ne uplně na kaši ale na takový tekutější pokrm a můžeš to potom pít, dá se toho sníst opravdu mraky a pokud si tam dáš ty správný suroviny bude ti to chutnat i dlouhodobě... klidně i to kilo, kilo a půl za den do sebe nacpeš, plus další jídlo...
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 22:43

Sem napiš svůj jídelníček + množství.
kernel

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 22:55

V uvařené rýži se sacharidy ve 100g sníží asi na třetinu.
To jsi vzal kde? Zvýší se objem rýže a konečná hmotnost o vodu.
Kalorická hodnota vařením se o něco zvýší(eSko), ale tohle fakt ne.

Vůle odejde dřív než tělo.
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:00 - Změnil/a: b3a7

V uvařené rýži se sacharidy ve 100g sníží asi na třetinu.

Tak samozřejmě sem tím měl na mysli přesně to, co říkáš ty. Objem rýže se zvýší něco kolem 2,5 a tím pádem bude sacharidů ma 100g jen třetina co je v nevařené.
->

O trochu asi víc, tipuju tak 27g možná.

Andre

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:00

sacek ryze ma 120g, nutricni hodnota sacharidu u ryze je 80g na 100g hmoty, takze sacek ryze(120g) ma 100g sacharidu jak pred uvarenim tak po uvareni. to je pekna kravina aby ryze mela 30g sacharidu po uvareni
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:03

Pochopíte bože že se mi jedná o to, že když vezmu 100g UVAŘENÉ rýže. Né uvařenou rýži ze 100g. Ale přímo tu gramáž po uvaření 100g.

Tak tady prosimvás nedělejte ze mně debila a přečtěte si jak sem to myslel.
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:04 - Změnil/a: b3a7

A kdybyste byli aspoň trochu chápající, tak si přečtete dotaz:

Ahoj. Zajímalo by mě kolik gramů sacharidů je ve 100 gramech uvařený rýže.

Na který jsem odpovědel.

Jedná se o UVAŘENOU rýži. Tohle mě dokáže fakt nasrat takový keci.
Andre

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:08

klid, ja beru proste sacek ryze uvarene=100g sacharidu
b3a7

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:14

No jo, ale ten sáček uvařené rýže už není 120g ale skoro třikrát tolik. A to dotazujícího se Freona zajímalo - 100g uvařené rýže a to pochopitelně nemá stejně jako 100g neuvařené rýže.
Freon

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:24

děkuju za odpovědi a za ten recept na ten rýžovej nápoj. Nezní to špatně.

Můj jídelníček je asi takovej:

Ráno: mysli s mlíkem
Dopolední svačina: půl kila rýže se šunkou a sýrem
Oběd: školní jídelna..příloha většinou brambory, rýže někdy i těstoviny
Svačina: bud banánky, nebo když je trénink hned po škole tak po tréninku gainer

večeře: rýže/brambory + maso
druhá večeře: tvaroh + rýže + banán

to je asi tak vše, neuvádim množství protože je to většinou různý..až na pořádnou svačinku těch půl kila rýže
TheRespect

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:42

for b3a7: Taky sem z toho teda nepochopil, ze to myslis tak, jak napsal kernel !!!
Andre

Člen
# Zasláno: 5 Dub 2011 23:58

meni se objem. Ziviny se nemeni a pokud ano tak jen minimalne.

pul kila ryze ? to je pekna kravina nacpat do sebe 500g sacharidu na jednou.
kv1t

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 11:31 - Změnil/a: kv1t

B3a7 To myslel tak, že ze 120g sáčku rýže se stane po uvaření např 250g a z této uvařené vzal 100g.

Btw, nezdá se mi, že freon se ptal na tohle, ptal se na to, zda sachry z toho mizí.
b3a7

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 12:16 - Změnil/a: b3a7

Ahoj. Zajímalo by mě kolik gramů sacharidů je ve 100 gramech uvařený rýže.

Furt se na to neptal? Všimni si slova "uvařený". Dotaz směřoval k tomu, jestli ty živiny, které jsou uvedeny na obalech nebo v tabulkách, platí pro syrový stav nebo pro uvařený.

Si jako myslíte, že tu tvrdím, že živiny mízí vařením? Nebo co jako? Trošku o tom něco čtu a takovou blbost bych fakt nenapsal.

Ale mně je to jedno. Začnětě uvažovat, než napíštete takový chytrácký hlášky. Dík.

TheRespect - tak to seš bohužel stejně omezenej v chápání.

A kdyby to Freon myslel tak, že si dává k svačině 500g rýže vážené v syrovém stavu - tudíž něco kolem 1250g, tak pochybuju, že by to zaprvé dokázal sníst a zadruhé, že by stagnoval na váze když by při svém jídelníčku měl jenom na svačinu asi 400g sacharidů. Takže denně by mohl dávat kolem 1000 g sacharidů a že by nepřibral ani deko?

Tak i tak, na položený dotaz jsem odpovědel správně. Kdyby se ptal jestli je ve 100g rýže vážené v syrovém stavu stejně sacharidů u po uvaření, bylo by to něco jiného. Z dotazu mi vyplývá, že se ptá kolik g sacharidů je ve 100g uvařené rýže, takže syrové ji bude skoro třikrát méně.
TheRespect

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 17:35

for b3a7: Pokud vim, tak to nejdriv nepobrali 3 lidi, byla to trosku matoucky polozena otazka a nikdo se tady do tebe nepoustel, napsal sem, ze bych to zo toho taky nepochopil, nic vic.

Tak si priste teorie o omezenim chapani radsi nech v klavesnici !!!
b3a7

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 17:54 - Změnil/a: b3a7

Nebudem tady z toho dělat nějaký offtopic souboje. Nemyslel sem to zle. Jen mě prostě nasralo, co dokážou lidi špatně pochopit. To bych možná ještě bral, ale naprosto změnit tu ideu v mých příspěvkách a udělat ze mě pitomce, který tu mele blbosti, to už je prostě na moji povahu moc.
Freon

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 19:04

jo pochopil jsem jak si to myslel b3a7. K tý svačině: jim 500 gramů uvařený rýže. což neni zas tak moc
Freon

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 19:28

vyzkoušim ten rýžovej nápoj si udělat
b3a7

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 19:35

Můžeš třeba přidat i nějaké zdravé tuky - tučné ryby, ořechy a tak. Rýži si můžeš dělat i nasladko s glukopurem, skořicí nebo kakaem a ovocem.
Freon

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 19:56

No právě bych vyzkoušel ten nápoj na sladko co mi radil air maxim. Mohlo by to vyjít, když se to dobře ochutí. Chci nabrat na těch 90 kg. sem úplně nadrženej na tu váhu
b3a7

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 20:39

No jo

A co trénink? Hoď ho sem taky
martinbelha

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 21:58

Freon
dobry den jsem mirně pokročilí a potřeboval bych radu ohledně pumpovacího tréninku nějaký ten rozpis jestli by to šlo

belha
Freon

Člen
# Zasláno: 6 Dub 2011 22:16

trénink jedu ted silově vytrvalostní. Pondělí středa pátek.
http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=202

zatim asi měsíc. je to skvělý. vidim rapidní zlepšení. Rád bych zkusil hrát rugby tak se snažim nabrat sílu kterou bych pak dokázal využít.
Pucek

Člen
# Zasláno: 6 Led 2015 12:22

Mam dotaz ohledně tý rýže, před uvařením 100g ryže má cca 76g sacharidů, ten pytlík má (120g, což je cca 91g sacharidu) když ho uvařím (jen příklad, nevím přesně o kolik naroste jeho váha) tak třeba na 250g a v těch 250g ryže je těch 91g sachru ?? jako že ten celej pytlík po uvaření má stejně sachru jako před uvařením ?
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0