Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / železo
Autor Zpráva
porty

Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 10:48

Dobrý den,

zajímalo by mě jestli se dá sehnat i nějaké kvalitní železo v potravinovém doplnku pro lidi kteří jí často mléčné výrobky a chtějí si tak jeho přirozenou ztrátu nahradit.

Moc děkuji za odpoved
tetsuo

Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 13:12

Suseny hovezi jatra. Tam mas spoustu vyborne vyuzitelnyho zeleza, plus silne anabolicke vitaminy A a D, velmi kvalitni jaterni lecitin a dalsi latky, ktere maji ten efekt, ze navic zlepsuji i cinnost tvych vlastnich jater.

Jinak lze jist i normalni jatra - tresci, kureci, veprovy, hovezi...

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
porty

Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 13:42

Děkuji za odpověď a existuje něco taky na podporu činnosti ledvin?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 14:23

Voda

A nektere urologicke caje.

Ronin

Člen
# Zasláno: 15 Pro 2010 19:02

Máš snad nějaký zvláštní důvod suplementovat více železa než máš přirozeně v potravě,krom toho že máš velký příjem mleč.výrobku? Máš chudokrevnost?..problém s koordinací či jiné vjemy z nedostatku železa? Mléčné výrobly zabraňují zásobování železa v téle.Tak požívání mleč.vyrobku s železem moc nechápu. Železo je problematický prvek,jeho zvýšené množstvý a to i málo je dost toxické. Fosforový protein(vejce) a fykáty (v celozrné mouce) nedají šanci železu nějakou využitelnost,takže využitelnost nula. Stejně tak je to u vlákniny(železo,vápník,zinek). Vláknina zabraňuje využitelnost těchto minerálu. Železo přijímané ze stravy má využitelnost 2-10%..chalát 10krát vysší! Jinak při infekčních onemocnění (chřipka atd) by se nemělo železo zvýšeně požívat,natož suplementovat.Jelikož podporuje infekcím jejich rychlejší množení,a žel. přijímané v době nemoci se nevyužívá ,ale pouze uskladňuje!
porty

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2010 09:54

ok, ale ten zinek a lecithin by mi neměli uškodit, ne? Zinek chci vyzkoušet na bílé skvrnky na nehtech a ještě by mě zajímala omega3, bohužel nejsem člověk, který by chtěl nabírat hmotu, ikdyž nikdy neříkej nikdy, tak se tady typ mé otázky nehodí a chápu to. Jde mi jako studentce u té omegy3 a lecithinu o lepší podporu myšlení a samozřejmě, když lecithin pomáhá i játrům, tak jen dobře pro mě, nevím jestli mám věřit nějakému ginku bilobě, mě osobně pomohla ta omega a u lecithinu zatím nemám větší zkušenosti.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2010 10:25

Zinek a lecitin se s zelezem netlucou.
Gingko "jenom" prokrvuje mozek (a zbytek tela). Lecitin mozek vyzivuje, protoze to je fosfolipid a mozek se sklada prevazne z fosfolipidu.
Jen je vyhodnejsi nebrat lecitin v kapslich, ale zasadne jen v podobe granuli nebo prasku. Kapsle maji 40 %, prasek a granule 99 %.

Ronin

Člen
# Zasláno: 16 Pro 2010 21:08 - Změnil/a: Ronin

Omega3 můžeš brát,ale s kombinací omega 6,takže tučné ryby (sleďe,losos atd)...takže jejich vyvážený poměr též dobrý v rostliném ojeji(řepkový,olivový atd...) ale i nejnovější poznatky říkají že omega3 také nejsou bez negativa. Ale tím ti nebudu motat hlavu,jen to chce pestrou stravu.
porty

Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 09:43

klidně mi ji zamotej, já beru tuhle, tam je asi jen omega 3 http://www.kzw.cz/produkty/super-omega-3-749.asp, pak mají http://www.lekarna.cz/walmark-omega-3-6-9-500mg-to b-30/ 3,6,9 což nevím jestli ta 9 je dobrá, chtěla bych se zeptat ohledně lecithinu granulovaného, chci ho koupit tetě, má zjištěný zvýšený cholesterol, jestli ji ten opravdu čistý granulovaný nic neudělá, je to přece jenom starší dáma a mám strach aby se ji nic nestalo, koupila jsem ji právě tu zmiňovanou super omegu od Walmarku, jestli ji to bude stačit na snížení nevím. Taky by mě zajímalo jestli se dá sehnat omega, někde levněji, ale kvalitní jako ten Walmark, nebo lékárnou prodávané preparáty, ale moc děkuju za rady
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 10:17

Ano, lecitin SNIZUJE cholesterol, je na to vylozene doporucovany.

Ronin

Člen
# Zasláno: 17 Pro 2010 20:34 - Změnil/a: Ronin

No tady je ten haček Sice nevím co je na te omega3 tak Super,když na ní nic super nemůžu najít,ale je to asi tím že lidé na názvy typu Super,Monstr,Mega rádi slyší. Braní samotné omegy3 je dle mého blbost. Dokazuje to i pokus kdy po dobu několika týdnů byla omega3 podávana několika lidem. Byl u nich rapidní pokles bilych krvinek(což jsou hlavní vyhledávači a zabiječi různě zdegenerovaných buněk,a co víc tak hlavně zabijí a drží pod kontrolou rakovinnotvorné buňky!! ) Omega 9 (např. oliv. olej)jsou v pořádku a měli by ji užívat hlavně ženy s možným výskytem rakoviny prsu. Ale jen pro schrnutí,tady je důležitý jejich vyváženost,řepný olej je unikátní v tom že má skoro optimální vyvážený poměr omega3/omega6 o něco horší je olivový atd.... Měřítko vyváženosti je 1:1 GLA/EPA/DHA jako obsach v lidské tkáni. Takže máš možnost si vyhledat optimální poměr v tabletách omega3/omega6 nebo si dát řepkový olej třeba do různých salátu,popřípadě zařadit do jídelníčku ryby.Hlavně nevěřit všemu co v lékárnách nabízejí. Ne vše od Walmarku je dobrý. Pokuď to budeš přehánět stím Super,Super,Super omegou 3 a tím způsobovat v krvi její silnou dlouhodobéjší dominanci tak pak může přijít i její horší vlastnost způsobující nesprávnou činnost srdce,infarkt,rakovinu, různá psychická onemocnění. A abych pomotal hlavu,tak je také důležité z čeho nebo jakých ryb je ten suplement dělaný,protože DHA je jen v lososu,sardinek a pár dalších ryb. A většina doplňků pro neznalost lidí je dělaná ze sledů a nesmyslně pomíchaná s rostlinými tuky.Pak debata asi řepný nebo olivový olej.Většina vědců říka jednoznačně olivový,ty objektivnější říkají že kvuli vyváženosti řepný,ale bohužel je více logičtějších kladů na ten olivový.Proto i já když někomu řeknu že No.1 je řepný,podvědomě si vždy dám stejně ten olivový,protože si vždy odpovím včem je lepši před řepným,krom toho že nenajdeš jednoznačný názor tak olivový těch jednoznačných názorů má víc,ale to je na nekonečnou debatu a frázování.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 10:44

Tohle uz zamotava hlavu i mne. Prece jen bych to chtel videt rozepsany strukturovaneji.

Ronin

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 21:19 - Změnil/a: Ronin

Mastné kyseliny zkr.EMK jsou omega 3,6,9 ELKOSAPENTAENOVÁ a DOKOSAHEXAENOVÁ zkráceně EPA/DHA jsou součásti omega 3 tuků(lipidů). EPA/DHA jsou vícenenasycené mast.kyseliny.Jsou esencialní což znamená že si je organisnus nedokáže vytvořit,proto většina lidí trpí jejich nedostatkem. A proč olivový oproti řepnýmu? Protože se sice všude říka že řepný olej má skoro optimální vyváženost omega3/omega6,ale už nikdo neřeší že ve všech rostliných oleju s vyjímkou olivovýho,mandlovýho a arašídovýho je poměr omegy6 s omegou3 v poměru 20 ku 1 oproti správného poměru 5 ku 1,ale ten zásadní problém je že se tam jedná převážně o nasycené mast.kyseliny (což jsou ty špatné) tohle spolehlivě zaniká u olivo.oleje a podobných zmiňovaných. EPA/DHA jsou u řepkového ojeje znemožněna,vysoký počet dvojných vazeb mimo jiné určuje specifiku působení a náchylnost ke žluknutí (oxidaci) a tím je nadbytek kys. Alfa-linole-nové.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 21:30

Porad tomu nerozumim.

Ronin

Člen
# Zasláno: 18 Pro 2010 21:42 - Změnil/a: Ronin

Nedá se to asi schrnout do pár vět. Něco podobného jsem našel na [url=http://www.knivic.unas.cz přes google třetí odkaz (omega podrobně) Omlouvám se za složitost,nejde mi zkopírovat odkaz.
eSko

Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 14:39

Ronin:

EPA = eikosapentaenová

Mimochodem, víš proč se jí tak vůbec říká?
Ronin

Člen
# Zasláno: 20 Pro 2010 21:06 - Změnil/a: Ronin

Nevím na co narážíš....
eSko

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2010 11:30 - Změnil/a: eSko

Hodně lidí používá tunu odborných výrazů, aniž by věděli, proč se jim tak říká a to je chyba, protože vše se vším souvisí. A vzhledem k tomu, jak jsi napsal i kyselinu alfa linolenovou, to také pořádně nevíš a v takovém případě by jsi si měl dohnat informace, než někdo příjde a začne se ptát na složitější věci.
Ronin

Člen
# Zasláno: 21 Pro 2010 19:29 - Změnil/a: Ronin

Jak bylo řečeno nejsem biochemik,zajímám se o to co je pro mě podstatné a jasné.A pro mě je tohle vše srozumytelne co sem napsal.Pokud se někdo bude ptát v čem nemám jasno,tak radit nebudu.Od tebe bych také nečekal že vše budeš dokonale znát ať jsi třeba vědec.Pokud ty se touto problematikou zajímáš tak budu rád ,když přispějěš.Prozatím ani nevím ským mám tu čest ........Chtěl sem jen říct že jsem lajk,který ve svém volnu studuje.Mám mezery,ale ne tak velke abych nerozuměl té základní problematice.Pochybuju že někdo z fóra se zabývá výzkumem tuků tak dopodrobna že může diskutovat na vědecké urovňi.Někdo je lépe poučený někdo méně.....
porty

Člen
# Zasláno: 24 Pro 2010 21:28

Ještě by mě zajímalo, jestli je možné, aby firmy u potravinových doplňků mohly zaručit garantovaný obsah účinných látek v každém jednom balení, hodně lidí mi totiž říkalo, co právě dělá v lékárně , že jsou hlídána jiná hlediska, ale to, jestli tam je to, co tam má být, tak o to se nikdo nestará, tak nevím
eSko

Člen
# Zasláno: 25 Pro 2010 22:28

Oni ti v lékárně nemůžou rozebrat pilulku a zjistit nějak ve svý laborce, zda je tam deklarovaný obsah, o to se starají farmaceutické firmy, které dotyčné preparáty vyrábějí. Potraviny a léky jsou u nás přísně kontrolovány, veškeré množství na 99 % odpovídá, spíše se jedná o samotnou využitelnost, která klesá nebo stoupá podle toho, jak jsou dané aktivní látky navázány na své specifické nosiče, s jakým jídlem zrovna určitý doplněk stravy bereš apod., v tomhle bych viděl největší problém. Například obyčejný zinek má využitelnost někde kolem 5 - 10 %, zinek vázaný na řetězec aminokyselin (v chelátové vazbě) má využitelnost někde kolem 60 %.
Ronin

Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 11:58 - Změnil/a: Ronin

Jasně 60% procent a více.Pak se dá jeho využitelnost zvyšovat správným načasováním,dobře zvolenou kombinací jídel apod.Pak to může být i kolem 90%. Dnešní hektická doba, (stres atd.) a nezdravá strava a ruzné civilizační moderní choroby způsobené naší chybou nám vzaly naši optimalní produkci HCI (kyseliny chlorovodíkové) to má za následek ukládání špatně strávených minerálů a různých solí do kloubního preparátu a vznikají tak ruzné kloubní nemoci.Takže ,i tak minerály při nadměrné konzumazi dokážou naopak škodit. Takže lidé s vysším obsamem Kys.chlorovodikove vstřebávají minerály jednodušeji. Na stav naší HCI existuje krkací test z jedle sody,a vody. Různé minerálky a soli z kloubu se dají vyplavit silným čajem z bobkových listů..atd.
eSko

Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 12:14

V žaludku se nachází HCl, to je pravda, ale je to kys. chlorovodíková. Ono by nebylo od věci si zopakovat periodickou tabulku prvků, nazvat HCl uhlovodíkovou je na propadnutí na základní škole
tetsuo

Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 12:19

A to je jeden z duvodu, proc mam s nekterymi Roninovymi prispevky problem. V halde zajimavych veci se objevuji takoveto ulety.
Cela ta debata o vyuzitelnosti mineralu a vitaminu je strasne zajimava, ale tezko se v ni orientovat.

eSko

Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 12:28

Trošku mi to příjde, že přišel možná někde k zajímavým informacím, ale teď to špatně a chybě intepretuje, což je škoda, protože laik co se v tom nevyzná to předá dál a pak vznikají nesmysly, se kterými jdou zase lidé hádejte za kým, ano, za nutričními terapeuty a my pak jenom žasnem )
Ronin

Člen
# Zasláno: 26 Pro 2010 12:42

Samozřejmě opraveno,je to blbost.. Je to základní chyba,ale vyznam zustava stejny.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0