Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Informace (aminokyseliny atd.) Struktura suplimentů
<< . 1 . 2 .
Autor Zprva
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 11:27


Vyraz "sekta" je samozrejme nadsazka.

Rekneme, ze zakladem viry jsou urcite nezpochybnovane pravdy. V tom se vira lisi od vedy, nebo rekneme idealniho fungovani vedy, ktera je ochotna zpochybnit jakykoli dosavadni predpoklad, pokud se pozorovanim a experimenty ukaze, ze to je jinak. (Zaroven je pritom potreba vytvorit novou teorii, ktera uvede nove poznatky do souladu.)
Nekteri vedci se muzou chovat dogmaticky, ale veda jako takova je otevrena diskusi a prehodnocovani.

Problem sekt je v tom, ze ony si tyto zpochybnujici otazky vubec nepripousteji a nelze jit v komunikaci s nimi do hloubky. Zaklad te viry je velmi melky, rozpada se uz po prvnich otazkach. Cili je nutne tento zaklad chranit a mlzit kolem nej.
Normalni prinosna komunikace vypada podstatne jinak, nez kdyz se bavis s nekym, kdo je dealer Herbalifu (a prakticky nevi nic o vyzive) a jen ti nuti vyrobky.

Herbalife vidim jako organizaci, ktera je postavene na melkem systemu viry, ale nema zadny duchovni rozmer, pouze rozmer hmotny-trzni; viry v urcite zbozi. Dusledne vzato to neni nabozenska sekta, ale spis ukazka toho, jak nektere firmy pouzivaji prvky komunikace typicke pro sekty. Dokonce bych rek, ze sama existence Herbalifu je ukazkou "krize nabozenstvi"


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 11:49 - Zmnil/a: Tryggve


Komunikace (marketing) mi pripada podobna jako v kterekoli jine obchodni firme:
1. dulezitost zkusenosti - uvede svuj priklad, nebo priklad na nekom z rodiny, znamych, komu to uzasne pomohlo
2. vedeckost - nekdy to vypada, jakoby sami obchodnici byli zaroven vedci, s jakymi dokazou prichazet vedeckymi argumenty
3. nalehavost - nejaky problem dokazou postavit tak, aby se zdalo, ze otazka koupit ci nekoupit stala otazkou zivota ci smrti.
Beru z te bakalarske prace. Timhle se snazi presvedcit obchodni zastupci jakekoli firmy.

Vira v doplnky stravy, ktere tu byly uz v 60. letech minuleho stoleti, to je opravdu zajimave v dobe o 50 let pozdeji. To jen dokazuje, jak lidi vubec nic nevi o vyzive, nezajimaji se o to a zbytecne utraceji.
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 12:14


Timhle se snazi presvedcit obchodni zastupci jakekoli firmy.
On to samozrejme neni jen pripad Herbalifu. To je proste princip podomniho prodeje. Je vcelku jedno, jestli prodava bible nebo nejaky bylinkovy caj.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 12:35


Předem Děkuju Vąem za příspěvky

Musím souhlasit s Tetsue ,, Sekta,, by se dala označit tato organizace , moľná ne celý herbalife ,ale ty podniky co patří pod ní určitě. Včera jsem ąel trochu do hloubky a vąechno si zjiątoval atd.

Abych řekl pravdu, sekta to je ąílená, prakticky furt mluvěj a na otázky odpovídaj stylem , ľe se to bude probírat později.

S kamarádem sme byly pozváni na tutu schůzku - klidně řeknu kam ,aby lidi věděli (studio 11 , národní 10, praha) za učelem Brigády nebo i práce jako výľivový poradce. Kdo by nechtěl prostě takovou moľnost ,kdyľ nás s kamarádem baví tento okruh. Dorazily sme na schůzku , doąli do 4. patra kde měla kancelář tato ,,sekta,, od herbalife ,mimochodem je to Wellness studio 11. Tak sme tam přiąly , sedli si na ľidle a čekaly , na chodmě uľ čekal nějaký kluk (dospělejąí tak kolem 20 , nevypadal ľe ví o co jde moc) a nějaká starąí paní (klientka). Po pár minutách přiąel daląí kluk . Pak na nás uľ vyběhla paní Alľběta Dřevová a hned si zapsala naąe jména a ľe můľem dál.

Rozhovor začal. Uvítala nás , seznámila nás s tou to společnosti atd.
Říkala nám jak k týhle práci přiąla ľe uľ jí dělá od 18cti a ľe má hrozný penize atd. A ľe sháněj lidi právě na to co se nebojej si vydělávat (ale uľ to jsem chtěl namítat. Já nechci tu práci dělat kvůli penězům- ale neučinil jsem námitku ,nechal jsme jí plácat dál) . Dále nám řikala Motivačky ve smyslu , Budete mit hodně kurzů , budete mít pak moľnost podnikat samy otevřít si např. wellnes studio atd (prostě motivačky ąílený, sám sem tomu uvěřil)
Pak se nás vyptávala co nás sem přivedlo. Ti dva kluci jako ľe chtěj práci a my s kamarádem ľe nás zajímá tento okruh a prostě vidíme nové moľnosti a znalosti popřípadně kvalitní informace. Pak se nás ptala kolik sme a jestli sme si uľ někdy vydělávala (bla bla bla .. někdo říkal něco ľe 100kč/h atd atd) ona nám pak řekla ľe tady budem vydělávat víc.
Kdyľ nám říkala něco konkrétně , k přípravkům herbaline. Nehorázně hlásila jak je uľívá a jak zhubla a jak se přitom rysujou svaly atd (vduchu jsem si furt dokola říkal.. tak nás má za lajky a prsotě říká nám to abychom pochopily) mezi jejím vychalovanim jsem si vąimnul ľe za ní na poličce tyto Herbalife produkty stojí vystavené. ,, Prosim Vás , jsou tamty produkty Ty o kterých hovoříte " ,,Ano!!" řekla. povídam ,, Mohla byste nám tady jenom ukázat , abychom se mohl podívat na etiketu po případně něco pročíst, kdyľ uľ nám o tom tady básnite " pání odpoěvěděla ,,Ne" a přihloupě zaąílhala a usmála. V tu chvíli jsem nevěděl jak zarágovat , největąí ticho .... po pár sekundách zablekotala něco ve smyslu , ľe se o tom dozvýme aľ na daląí schůzce ..
řek jsem si OK no , asi nechce něco uspěchat no
Pak nám dala na výběr ze 3 skupin

1.toto sezení mě nezaujala ani jako klienta ani jako budoucího zaměstnance - k tomu se přidal starąí kluk, ľe o vyľivě nemá ani páru takľe radąi jde (ale tady se mi nabízí otázka , ľe právě on By byl nejlepąí dealer :D )

2. zaujala mě ale jenom jako klienta

3. zaujala mě jako klienta a hlavně jako budoucího zaměstnance - sem sme se přidaly já a kámoą + jeden kluk

tak kluka poslala pryč za dveře a jako ľe bude mluvit ted snámy koknkrétně (ouuu wtf ? proč ho jako vyhazuje ? nechápal jsem)
Samozřejmě .. vypadlo zni ľe daląí schůzka bude pod částkou 300 kč a ľe tam se konečně dozvíme víc , ľe tam budou klienti atd . DALI SME TO !! !! ale aspon jenom zálohu kaľdej sto korun , pač sme jí řikaly ľe na nás dělá nějaký ąmelo atd .. ale měly sme uľ vymitý hlavy budoucnosti a co můľe bejt.

pak zni vypadlo ľe abychom tu začli pracovat musíme zaplatit 3000kč za licenci....
Dál to rozebírat , nebudu - byla to chyby

Ve čt máme s ni sraz. Uľ jsem se připravil. A prostě , budu chtít vědět nejvíc . Pokud vyjde na jevo ľe to je podfuk znemoľnim jí ąíleně.

Jenom jsem chtěl říct , ľe ikdych začal pracovat v takovédle skupině lidí. Nikdy bych nebyl ten co doporučí něco co je nejívc nekvalitní atd.

Proti tomu bojuju kaľdej den . Proti lidské hlouposti a sám sem si ted do jedné zajel (jenom kvůli tomu ľe jsem najivní a myslel jsem ľe s toho můľu získat samý znalosti , kurzy atd) - BLBOST- Je to sekta- která má svoje tajemství-

Nemohl bych nikdy něco někomu říct ve stylu (kup si tenhel protein a zhubneą) to bych se rači zastřelil...

Jinak děkuju vąem za příspěvky a berte tohle spíą jako varování !! na milion dizkůzích jsem se dočetl to samý . jak s lidí vytáhnou prachy a pak nic ... !!


Informace shromaľduj a ąiř dál
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 12:57 - Zmnil/a: Tryggve


Skoda stovky
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 12:58


Ber to v klidu. Ja uz prvni vlnu techle veci (multilevel marketing, letadla, pyramidy, Amway a spol.) zazil v prvni pulce 90. let a tehdy tomu verilo strasne moc lidi.

A dokonce - kdyz uz bych pristoupil na trochu zvrhlou logiku - to jeste mozna melo nejakou cenu, protoze sem na tom a) dalo vydelat, b) trh nebyl tak nasyceny a nebylo tu tolik vyrobku, cili tu a tam neco z nabidky tehle firem bylo slusny.

Dneska ale nad tim jen mavam rukou, je to pro me na stejny urovni jako scientologie. U niz taky verim, ze hodne lidem pomaha (a nemyslim to jako ironii). Ale je mi to protivny a vzdaleny. Myslim, ze existuje podstatne svobodnejsi a poctivejsi zpusob, jak vydelavat penize, ucit se novym vecem a poznavat svoje moznosti.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:11


Právě , za to mi to nestojí dělat z lidí jeątě větąí hlupáky.

Fakt nebudu dělat něco, co nemůľu tak vystát. Mě prostě nalákaly ty Motivační řeči(mě nazajímaly ty penize prostě , ale ty moľnosti) jako kurzy, pohovory , práce s lidma (ale to jsem nevěděl ľe se tam kříľí pojem poradce/prodejce )

Je to hnusný uplně co je tady za systém . A ľe se prostě dovolí tohle vąechno.


Informace shromaľduj a ąiř dál
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:11


Rozdil mezi MLM na jedne strane a letadly resp. pyramidovymi hrami je podstatny, MLM je legalni zpusob prodeje, letadla a pyramidy jsou nelegalnimi zpusoby vydelku, nejde tam o prodej zadneho produktu. Jeden z mala nezaujatych clanku na toto tema je tady: http://www.jakvydelavat.com/index.php/mlm a nebo tady: http://finexpert.e15.cz/let-k-milionum-pod-kridly- amway
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:25


Jo, samozrejme, ze tam je rozdil. Ale princip "naboru ovecek, ktere vydelavaji na toho nahore" je porad stejny.

"Jak uľ tomu tak bývá, celá věc je trochu komplikovanějąí. Výrobky, které vám jsou k distribuci nabízeny jako bezkonkurenčně nejkvalitnějąí, jsou také bezkonkurenčně nejdraľąí. Kvalita tam jistě bude, a pokud se budete účastnit různých seminářů, kde vám budou tvrdit jak nic lepąího neexistuje, začnete tomu sami slepě věřit. Člověk neznalý věci nemá důvod pochybovat, ľe ten sójový proteinový izolát vyrobený z BIO sóji je ten nejúčinnějąí, protoľe byl vypěstován přírodně a neobsahuje ľádné daląí ąkodlivé příměsi, ľe je to nejlepąí, co je na trhu k dostání. Nikdo uľ mu nepoví, ľe takový sójový protein lze koupit aľ 10x levněji, ľe daleko vyuľitelnějąí jsou jiné zdroje proteinů, a ľe izoflavony v něm zřejmě obsaľené nemusejí být vhodné pro muľe, protoľe jsou podobné ľenským pohlavním hormonům, a ľe dobrá chu» je u dneąních proteinových přípravků na úplně jiné úrovni, a nakonec, ľe ten izolát je pro tělo hůře vyuľitelný neľ koncentrát, který má niľąí procento zastoupení bílkovin, protoľe během výroby se aminokyselinové spektrum stane více nevyrovnané v důsledku několikanásobné filtrace za účelem zvýąení koncentrace bílkovin."
- Ha, tady uz to psal nekdo, kdo se o ty veci vylozene zajima.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:26


jenom kvůli tomu ľe jsem najivní a myslel jsem ľe s toho můľu získat samý znalosti , kurzy atd

To teda jsi. O prodej jde az na prvnim miste. Ty kurzy a skoleni budou, hadam, hlavne o prodejnich dovednostech...
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:50


Tetsuo , to jsem se nejvíc smál kdyľ jsem to četl. To uľ musel bejt někdo vzdělanějąí .
Spíą nechápu jako , ľe se prostě někdo nesnaľí tyhle skupiny nějak brzdit dělat jim dusnu. To mi nejde na rozum.

Ty kurzy a skoleni budou, hadam, hlavne o prodejnich dovednostech...
To uľ si ted myslim taky , Ale nám tam navrtaly do hlavy , ľe přednáąky budou vyloľeně o výrobkách atd. , ľe budeme mít moľnost se setkat s někym kdo má nobelovu cenu za medicínu + budeme mit kurzy od nějakech tuzemskej společností (vąechno říkala ľe se bude tykat vyľivového poradenství)

Ve čtvrtek , jdeme s tim kamarádem na nějakou schůzku větąí kde budou klienti atd . Tak tam prostě , chci získat nějaký informace a trochu tam zadusit


Informace shromaľduj a ąiř dál
wial

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 13:59


Hele, tohle nic neni. Byl jsem na "Uvodnim seminari LR" - LR je nejaka nemecka MLM firma distrubuujici kosmeticke veci a jako hlavniho tahouna maji vyrobky Aloe Vera (zakladaji si na tom ze ta jejich je nejlepsi a zpusob vyroby nejlepsi). Predrazena vec, placebo efekt 50% atd.

Slo o to ze to byl seminar nekde v Praze, 6 hodin tri dvouhodinove bloky(nebo 4 hodiny ? netusim). Hlavnim lakadlem byl majitel spolecnosti nejakej MLM guru ktery to mel cely vest.
Sileny. Pripadal sem si jak Nemec co posloucha Hitlera pri propagande pred druhou svetovou. Smal sem se celou dobu tem "obratum" tej radoby manipulaci, smesny, komicky. Jenze ceho si clovek vsimne , ze na ty lidi to funguje, ono jim to da tu motivaci a dou do vseho jako po hlave potom. Kazdou tu prestavku ty lidi ozivali vic a vic a kdyz to skoncilo odjizdela domu masa lidi naladenejch na vlne "ja dokazu vsechno". Jinak na konci teatralni predavani odmen - ty dostanes melouna za minulej rok, ty dva... je super videt ze tyhle veci fungujou uplne stejne dnes jako pred dvaceti lety.


www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 14:02


Spíą nechápu jako , ľe se prostě někdo nesnaľí tyhle skupiny nějak brzdit dělat jim dusnu. To mi nejde na rozum.
Letadla a pyramidy jsou nelegalni, multi-level marketing je legalni. Tam je opravdu problem jen s tim, pokud by ti lhali. Pokud ti jen mlzi nebo te motivuji a lehce s tebou manipuluji, tak to jim nikdo nemuze zakazat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 14:10


Jednou se me takhle pokusila zlanarit primo na ulici taky jedna zenska z LR, ale nenechal jsem se premluvit, ani na ten seminar. Je to hlavne kosmeticka firma,aloe vera zacali prodavat nedavno. Pamatuju si, ze mi rikala, ze vsude, kde pisou aloe vera, ze to neni prava aloe vera a ze ostatni vyrobky maji neucinny podil, ale jen vyrobky s aloe od LR ucinky maji...
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 14:21


Já bych se nikdy nenechal zlákat jako klient prostě.
Ale nejhorąí je , ľe mě lákaly ty moľnosti. Protoľe miluju ,,posilování,, (a vąechno kolem něj , vąechno ! ) Takľe i strava atd.

Přijde mi najivní od lidí jako klientů si něco nechat narvat do hlavy . To uľ je věc prostě toho jak jsou se znalostma na výąi.
Ale jak se má člověk bránit jako budoucí zaměstnanec ,kterej vydí jenom moľnosti , který mu byly vtlačeny do hlavy . - TO JE HROZNEJ MORDOR !

Spíą nechápu jako , ľe se prostě někdo nesnaľí tyhle skupiny nějak brzdit dělat jim dusnu. To mi nejde na rozum.
Letadla a pyramidy jsou nelegalni, multi-level marketing je legalni. Tam je opravdu problem jen s tim, pokud by ti lhali. Pokud ti jen mlzi nebo te motivuji a lehce s tebou manipuluji, tak to jim nikdo nemuze zakazat.

Tak ale uľ ze mě tahaj ted penize , za nic za sliby . Tak prakticky ted v danou chvíly jde o letadlo. Kdyľ chtěj 300 kila za schůzku + 3000 za licenci o který zatim nevim nic.

Určitě půjdu ve čt na tu schůzku a chci se v tom ątourat prostě , protoľe jako nějaký důsledky s toho pak vyvodit musim.


Informace shromaľduj a ąiř dál
Tryggve

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 14:31


Ty tri stovky za schuzku jsou podle me zbytecny, ale nikde neni psany, ze by si nemohla uctovat za schuzku penize. Pravnik si za schuzku rekne o desetinasobek tyhle cifry, ale spis vic. Licence 3000 je spojena s nakupem doplnku vyzivy od nich. Akorat bych se byt tebou zeptal, jestli je vratna, kdyz se rozhodnes skoncit. Rekl bych, ze ano. Herbalife pry garantuje, ze kdyz nebudes spokojeny s jejich vyrobky, muzes je vratit a vrati ti penize i kdyz vetsinu spotrebujes (info od kamarada, ktery si balicek od Herbalife objednal). Zaplatis akorat postovny, kdyz jim to posilas.

V letadlu, pyramidovych hrach zaplatis za registraci urcitou sumu (vetsinou desitky tisic) a nic nedostanes. Misto toho se snazis pod sebe dostat lidi, kteri taky zaplati penize a delaji to samy dal. V MLM si zaplatis za registraci v radech stovek az nekolik tisic, coz je spojeny s nakupem nejakyho balicku vyrobku. Ty pak nakupujes, uzivas, doporucujes a prodavas dal a budujes si sit odberatelu a dalsich distributoru, chapes ten rozdil?
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 7 Pro 2010 14:45


Ano chápu.

Prostě dealer. (co se týče MLM)
U piramidy a letadla prostě důvěřivec ,který furt věří ľe něco dostane.

btw.
Ta licence mi byla vysvětlena takhle :

Pokud tu chceą pracovat , musíą si ted zaplatit 300 na daląí schůzku : kde ti změříme podíl tuku, minerálů atd ve svalech a určitých partii + dostaneą večeři (zdravou ) a dozvíą se víc.

Tu licenci si musíą koupit částkou 3000 kč ,abys tu mohl vůbec pracovat . Dostaneą licenci (na to , aby si byl asi v právním vztahu s tou firmou) + můľeą prakticky jí vyuľívat v 54 zemích . Takľe v budoucnu si můľeą otevřít welnees např. někde v cizině atd.
Bez licence , dokud si jí nezakoupíą , nebudeą moct tady pracovat.
S licencí dostaneą Taľku plnou produktů od Herbalife + slevy který můľeą díky licenci vyuľívat nejdíř nějakých 10% a čím si víc aktivnějąí tim ty slevy jsou větąí aľ třeba 50% .

S penězma nám řikaly , ľe ta práce závisi jenom na nás a naąem času. Pokud budeme mit čas tak jako brigádnici si můľeą běľně kolem 8000 kč např. záleľí jenom na naąím volným času a kolik do toho dáme prostě toho času.

Tou Licencí mlela něco o tom , ľe pak můľem pracovat samy.
Hlavně nějak divně mlľila ,slova zákazníci. Říkala něco ve smyslu ,ľe bude naąe číslo např. na web stránkách nějaký a tam se mi někdo ozve já ho pak doporučím jim a mám s toho penize.. Asi nepamatuju si přesně.

Hlavně tím pohovorem házela furt čísla (peněz) . říkala jak v 18cti začala vydělávat kolem 5000kč měsíčně a ted uľ jí je 22 let a uľ díky tomu ľe má vąechno dostudovaný tak vidělává kolem 30 tisíc běľně. A říkala , ľe hledá zrovna lidi co nechtě ted jenom brigádu ale co si chtěj v budoucnosti vydělat aľ takový penize.

Uľ to je důkaz , ľe jí moc kvalifikace nezajímaj.


Informace shromaľduj a ąiř dál
eSko

len
# Zaslno: 13 Pro 2010 13:30


Prosím Vás, hlavně si nehrajte na ľádný výľivový poradce a na brigády typu "Výľivový poradce, stačí 20 hodin času týdně" ani nepiąte. Nemůľu se pak dívat na ty rádoby odborníky co mají kurz za nehorázný mnoľství peněz (čti okradení ze strany firmy) a umí velký prd. Nutriční terapie a věci s ní související jsou velkou problematikou a celoľivotním vzděláváním. Nikdy se nemůľete naučit tolik, co studenti na ąkolách lékařských fakult či zdravotnických VO©. Mimochodem, kurzista a lidi vzdělané podobným způsobem nikdy nemůľou pracovat samostatně jako nutriční terapeuti (k tomu je potřeba registrace na http://www.nconzo.cz/web/guest/home, ale tu dokončíte pokud doloľíte důkaz o vzdělání, nikoliv ukončení kurzu), moľná jen jako pseudoporadci ve výľivě, ke kterému ale půjde jen sebevrah.
StalinChlapecek

len
# Zaslno: 24 Pro 2010 21:34


Mimochodem, o kseftovani s aminokyselinama, je i tenhle film
http://www.csfd.cz/film/239653-informator/


Děkuju za doporučení Tetsuo. Aľ ted jsem to Zkouknul.
Je to ąíleně uľasnej film. Vůbec jsem nečekal takový vyvrcholení.


Informace shromaľduj a ąiř dál
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 13:14


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 13:15


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 13:16


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 19:53


BESC277.2BettCHAPXVIIChilBuenLove
FranRoseYvesTescJohnRoseTescDani
OlymAndrFiskTescZoneHorsWandHigh
TescJohnJulsPlanErleBrigMakeShak
MotsJaynDaddKuesWoodPlanLaboDove
KorrBallGillLionWellReneLikeVals
FunkFranRobeRaymPhilFeliTonyRegg
GuntFastNaviPaliRachSelaNikiXVII
NikigunmAnneSieLComeTrasFredPali
JohnBergJuliGramZoneMariModoZone
ZoneIrisTotaWhatdiamZoneMegaHono
MothJoha
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 19:54


TintHuntXVIIPianAlanGiniRobeJose
ZoneWilhPascZoneThomSearMaurUnfo
GeneZoneZoneXVIIChriChetZoneZone
ZoneCeciDecoWindOLEDStudRakeHotp
BekoINTEMaurmissSandGlamTropWood
HambLabaTexaAUTOSTARHaapReleCoun
RegaMagiHaloAudiAmerFreeFromWind
wwwmDianLEGOsupeRowePradBritMMOR
ElizDionMumiJorgMeetJeweGreaHaen
SaleRadmDmitXVIIFranJuliLizaGust
RoleLaurDumiPurpJeweSummLifeRuss
MarkNapo
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 19:55


JacqZimmNighAnneReveThomOgieMart
ParaAndrYourOtfrRidefranFresUnco
CedrTodaEnjoJohnPhilMicrCoreArth
TamrOLEDOLEDOLEDValeEtudAstrMicr
AndyHappTimeLeonPenbSleeHansUnit
tuchkasAmitChow
wulfur

len
# Zaslno: 12 vc 2023 15:39


Mari278.5BettCHAPHaraJohnhommYellXVIIeedbbertDessBara
MichTesclineBeyeDaiwFiskTeilZoneBeenJeweTescTescIllu
TulpAutrHarrDiadRadiJeweRolaOverJustUltiGeorLeonFree
NiveAngeWillVisuBeryKamiKamiRoyaRETAJeweOmsaWestNint
RichGianGhiaWhenStepVentShopElegWillBrixNikiXVIIRike
mattAstrDimaFunkCaprJuleVentSidoMariAndrQuanZoneMari
ELEGChetZoneJackWindStondiamZoneBleaGoulMileGottCaro
SideSFraOrchXXIVLynnJohnGaryZoneXXIVYangZoneXVIITake
XVIIDesmCoheZoneZoneWillProsChetZoneZoneZone
wulfur

len
# Zaslno: 7 j 2023 23:32


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
wulfur

len
# Zaslno: 4 Led 2024 23:25


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
<< . 1 . 2 .
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 6
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist