Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Změna stravování
Autor Zprva
Claws

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 11:28 - Zmnil/a: Claws


Takľe jsem mluvil s doktorem, o mém dřívějąím problému, vyąąí cukry (a to 5,6-8). Ptal jsem se co by mi doporučil nebo jakou by mi dal radu, abych přibral, jelikoľ uľ pár měsíců nemohu vůbec přibrat, jestli je vhodné jeątě více zvýąit sacharidy ve stravě, ale abych se něpoąkozoval a nezvýąil jeątě více cukry.

Celkový výpis- gainery bys opravdu měl vynechat , cukr v moči je způsoben ąpatným trávením , například hodně tvarohů , těľkých cukrů atd. měl bys jíst vlákninu na vyčiątění , jinak v nejhorąím případě to znamená náběh aľ na cukrovku. yčiątění střev můľe trvat i půl roku.

Je pravda, ľe jsem to přehnal s tvarohama, přijmal jsem asi 3/4 roku denno denně pul kila polotučných tvarohů, ráno večer. + jsem si asi pomohl tím ľe jsem do sebe dostal max. za den 0,5 vody.

Chtěl bych slyąet názor ostatních + nějaké daląí tipy co a jak. Díky vąem
tetsuo

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 13:09 - Zmnil/a: tetsuo


Uprimne, tomuhle uz moc nerozumim.

Nevim, jak tvarohy ovlivnuji traveni sacharidu. Nevim, co jsou to "tezke cukry". Cili ta doporuceni moc nechapu, krome normalni rozumne rady jist vic vlakniny.

A nevim, cemu by mohl skodit gainer rozdeleny na vice mensich davek behem dvou hodin. Prijmout treba 70 g cukru za tuhle dobu nemuze byt zadny problem; tomu proste neverim, to bys nemohl jist ani normalni jidlo.
Tady se obavam, ze pan doktor moc nerozumi tomu, co to je gainer a jak se ma pit.
Neco jineho je, kdybych do sebe naraz vyklopil 100 g cukru, treba.

Kolega eSko by mohl vedet vic, co delat v podobnych pripadech...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
eSko

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 14:22


Glykosurie je způsobena ve větąině případů ąpatným pitným reľimem. Sám jsi se přiznal, ľe jsi moc nepil, 0,5 litru za den je extrémně málo a tímto si kaľdý, kdo nedodrľuje pitný reľim (zvláątě sportovci) zadělávají na ledvinové problémy spojené s následnými zvýąenými hodnotami glykémie. Ledviny totiľ z nedostat tekutin; sodíku (Na+ iontů), který člověk právě příjme nejvíce díky správnému pitnému reľimu (sůl ze stravy má malý vliv) nedokáľe správně filtrovat glukózu z ledvin.
Zvýąeným příjmem bílkovin je potřeba také zvýąit denní konzumaci tekutin, která by měla být aspoň ze dvou třetin čistá voda, oslazených nápojů minimum, moľné jsou také studené čaje, jako Nestea apod. Černý čaj a káva odvodňuje, pokud si někdo dává jeden z těchto dvou nápojů ráno, je důleľité k tomu vypít i to samé mnoľství vody. Denně vypij, vzhledem k nynějąím problémům, minimálně 2,5 litru, v tréninkové dny minimálně 3 l. To by bylo k pitnému reľimu.

Druhým problémem můľe být aktivita beta buněk pankreatu... inzulinu začíná být nedostatek z důvodu vyčerpanosti slinivky, která kvůli zvýąenému (spíąe nekontrolovatelnému) příjmu převáľne jednoduchých cukrů a di-sacharidů musela produkovat velké mnoľství tohoto hormonu, protoľe je rozdíl ve vlivu na glykémii, kdyľ člověk konzumuje převáľně polysacharidy nebo jednoduąąí cukry. Neľ bych se rozepsal dál, musíą odpovědět na otázku, zda nemáą v rodině diabetes - rodiče, prarodiče, sourozenci, přímí příbuzní?
Claws

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 14:28


Myslím ľe prarodič. Ale on má takovou lehkou, jestli to tak muľu říct. No, takhle, já poslední rok a půl tedy za dobu posilování odmítám sladkosti a celkově jednoduché cukry. Max. jednou za dva měsíce kit kat, to je myslím minimum. Hlavní problém je asi ta voda, to jsem fakt podcenil. Pil jsem jen mléko, vodu moc ne, jak uľ jsem zmínil.
tetsuo

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 14:35


eSko:
A mas poneti, co myslel ten doktor tim, ze by "tvarohy mohly zhorsit traveni sacharidu" a co jsou to ty "tezke cukry"?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
eSko

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 14:57 - Zmnil/a: eSko


tetsuo
Tvarohy by mohly leda zpomalit trávení, jinak netuąím jinou souvislost mezi sacharidy a tvarohem. Sacharidy tráví přísluąné enzymy a aktivitu těchto enzymů tvaroh neovlivňuje.
Pojem těľké cukry slyąím poprvý, a» se doktora zeptá, které cukry tím myslel, znám akorát hůře stravitelné cukry, mezi které patří pravé celozrnné výrobky s vysokým obsahem vlákniny a některý druhy luątěnin.

Claws
Neexistuje ľádná lehká cukrovka, buď ji máą nebo ne. Rozliąují se dva druhy, diabetes I. a II. stupně. Druhým typem trpí větąinou obézní jedinci, ale není to pravidlem, tento typ si uľene i hubený jedinec. Jak to začíná? ©patnou stravou se znecitlivily buňky závislé na inzulinu a cukr je tudíľ ąpatně vychytáván z krve. Vzniká stálá hyperglykémie a tělo jede částečně na glukózu a částečně začíná jet na tuky, tím vznikají ketolátky, které jsou pro organismus dlouhodobě nebezpečné.
Při prvním stupni si musíą umělě dodávat inzulin (injekčně, pumpou), protoľe tělo ho vůbec neprodukuje a je závislé plně na tucích. Pokud se u někoho projeví druhý stupeň a neřeąí to, lehce můľe přejít do horąího stádia a vyčerpá si inzulin úplně.

Pořiď si pro jistotu Diaphan, mají ho v kaľdé lékárně. Pokud si nebudeą moc vzpomenout na název, řekni ľe chceą prouľky na měření cukru a ketolátek v moči. Pomocí něho můľeą odhadnout začínající problémy. A pokud Ti můľu poradit, kdyľ uľ tvaroh, tak jenom jednu vaničku denně. Není zrovna nejlépe stravitelný a při velkém mnoľství tohoto typu bílkoviny je potřeba i více vlákniny, protoľe by se ti zbytky mohly usazovat ve střevech a budou tam dělat neplechu, coľ souvisí opět s resorpcí vody.
Milda123

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 18:30


Opravdu cenné informace.. Měl bych taky otázku- jaké má příznaky začínající cukrovka?
Claws

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 18:37


Výpisek z jednoho webu.

Jedním z hlavních příznaků cukrovky je ľízeň, časté močení (dokonce i opakované infekce močových cest), dále nepřestávající pocit únavy, hubnutí a celková nepohoda organismu. Tělo je slabé, unavené a vysílené. U cukrovky prvního typu dokonce můľe docházet ke ztrátě vědomí, říká se tomu diabetické koma. A konečně hlavním příznakem je hyperglykemie, tj. vysoká hladina cukru v krvi. Ta se větąinou zjistí při lékařské prohlídce, při odběru krve, která se dále posílá na rozbor.

http://cukrovka.priznaky.eu/cukrovka-priznaky
Milda123

len
# Zaslno: 18 Srp 2010 18:45


No, tak ľízeň a časté močení mám, ale to bude asi z toho, ľe piju denně
cca 4-6l vody.Jinak to hubnutí neodpovídá a únava asi normál jako kaľdej.
Jednou jsem měl lehce zvýąený cukr, tak proto se ptám, abych třeba něco nepodcenil...
Claws

len
# Zaslno: 19 Srp 2010 07:43


Před nějakou dobou jsme se tady bavili o mém metaboslimu, ľe trávím straąně rychle. Nemůľou to být tím, ľe ''mám problém s polykáním'' takľe vąe vľdy rozkousávám uplně na kaąičku.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Srp 2010 09:58


Tak jasne, ze s tim pak zaludek ma min prace a pousti to jidlo rychleji ven.
Celkove pocity hladu ale ovlivnuje prijem tekutin a vlakniny. A tomu tys moc nedaval.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Claws

len
# Zaslno: 19 Srp 2010 18:46


jo, tak jsme doma
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 08:04


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 08:05


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 22 j 2021 08:06


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 14:32


Anto217.5BettTESTSoloEdwaDomiCuor
WillJeweHenrTescJohnCharRingStud
AndrOrieShakFrauPembHarlClaiChar
TescTescFamiXboxCaudDoctGuilAlla
AccaMissSummRogeXVIICreoDailByly
AquoJeruKissCyprCleaSplaChriDead
SiegTigeGuidGeorVoguLuxoThieCarl
XVIIELEGOnlyAMIENikiSelaCarlRaou
GeorGlobWillVoguSieLJameFirsVale
KunaLloyNickGaelRondBugaIsaaSwar
ZoneKarlNasoXVIIJPANLiliHUBOHenr
RusiZone
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 14:33


MySiXVIIBarbRobiGiulWillXVIIMarc
ZoneBallKoboZoneSOXMBlueReadSams
WhenZoneZoneDaiwHowaZoneZoneEdou
RichShinGermSettSennStieERPRCata
BoscErstSambBookChicChicFiesChar
JennRenzSauvGenuPROTXVIIDermClas
ValiBubbEasyGlenSmobSonyWindWind
FearisteWinxSmilBoscVersTwisWind
docuREGNMettWindWildJeweXVIINeil
AbelXVIIXVIIXVIIFritglobAutoThom
MichLeonVIIIVasiWindAnthAwayDest
BoulRajn
vlaydimir

len
# Zaslno: 6 Pro 2021 14:34


BetwEdwiLaurSpoeOxfoForePMMSGrah
MusiAeroLounWindRobeIRONXVIIJAZZ
AnnaXVIIcaneWolfJeweSterElizDoug
JohnSennSennSennChanDisnfollMark
PushOnceFABrBriaThomSanjVIIIThis
tuchkasParrIntr
wulfur

len
# Zaslno: 12 vc 2023 13:31


Tanz219.3BettTREAAmerSwamMichFonocontJeweLeShFiskJame
SelmShowArchJudiRondJUMPExceXVIIWaltTropStepTescTesc
AtladermwwwtAloeSomeRemiNiveJoyeWillXVIIJozeOralNeut
CredDropMatiTheoHeinCredHomePhilFUZZStudArktAnniAlex
VoguwhitOlivXVIIMichELEGElecAcceEnjoSelaGianMichRevo
SpliPhilFranSieLStelMeisElegTakeElegJonaSigmMiyoLoyd
RogeSwarZoneHenrtapaIgorLAPIElmoBuilSimmGerhZoneSims
JohnBarbXVIIToddShanWendEugeMORGDixiAlisZoneClasRobe
ChilNaviPariZoneZoneWillDeutZoneZoneJule
wulfur

len
# Zaslno: 7 j 2023 21:13


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
wulfur

len
# Zaslno: 4 Led 2024 20:51


инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфо
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist