Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Jak jíst před a po tréninku a co si dát eventuálně jako náhradu gaineru?
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 28 Bře 2013 12:06

Buď žádné a nebo jen ráno ihned po probuzení.

42let @ 195cm @ 125kg
piwko

Člen
# Zasláno: 4 Čvn 2013 21:10

Ahoj. Chci se zeptat jak poznám ,že jsem správě posiloval?
BcKalyn

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2013 17:20

Zdravím,

Jelikož je toto fórum, (ostatně stejně jako celý web) plný protichůdných informací o požívání proteinového nápoje včetně množství a zejména času před/po tréninku, byl bych velice rád, kdyby zde nějaká zasvěcená duše napsala jak to tedy skutěcně je...
Někde se píše, že "proteiňák" ihned po tréninku, někde zase že nejlépe 30 - 60 minut po tréninku a někde zase, že v žádném případě dříve než než hosinu po tréninku... Jak to tedy, prosím, je? Z této protichůdnosti napříč internetem mne už bolí hlava...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Čvc 2013 21:24

Údaje se rozcházejí nejvíce z důvodu rozdílných cílů, proč se proteiny konzumují. Někdo je užívá z důvodu hubnutí, někdo objemu, záleží kdy dělá aerobní činnost apod. Proto, prosím, specifikuj k jakému účelu protein bereš, nebo co je Tvým cílem.

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2013 21:29

protein lze užívat i za účelem hubnutí? Já myslela, že dodává svalum potřebný materiál k jejich nakrmení a že záleží, jak je načasován aby se hublo..

co říkáš ovoci po cvičení?

*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Čvc 2013 21:43

Protein se používá v různých dietách, ale již z podstaty věci je to typická náhrada stravy ve sportu.

Ovoce po tréninku je všeobecně nevhodné. V objemu proto, že obsahuje vlákninu, která zpomaluje vstřebávání živin a v dietě proto, že obsahuje většinou hodně rychlých cukrů a hlavně fruktózu. Jsou jisté výjimky, které se dají akceptovat, jako např. banán.

42let @ 195cm @ 125kg
liliana

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2013 21:59

No já si občas dávala banán rozmixovaný v mléce..ted nejím nic..až po hodine převahu bílkovin.
Šlo mi o to, že na jiných stránkách jsem četla, že ovoce je ok, že po cvičení dodá energii a a v tu dobu se neukládá jako tuk..

BcKalyn

Člen
# Zasláno: 16 Čvc 2013 10:13

Peotein beru za účelem nabrání objemu.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 16 Čvc 2013 19:30

Standartně se doporučuje ihned po tréninku gainer a do hodiny protein. Osobně třeba míchám gainer s proteinem hodinu po, protože dělám ještě po tréninku aerobku a taky to funguje....na objem.

42let @ 195cm @ 125kg
spartan

Člen
# Zasláno: 18 Čvc 2013 00:03 - Změnil/a: spartan

Zdravím, chci se zeptat na mléko? Mám ho rád a nedělá mi problém vypít litr denně. Jak a kdy (před/po tréninku) bych ho měl konzumovat, aby to přineslo největší efekt, jestli vůbec? Děkuju za odpověď
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Čvc 2013 06:44

Mléko je jeden z nejlepších bílkovinných zdrojů vůbec. Pít se dá vyjma během tréninku v podstatě kdykoliv, samozřejmě v závislosti na jídelníčku a suplementačním plánu. Zohledňovat se musí otázka využitelnosti ostatních potravin a doplňků stravy a také obsah laktózy, což je mléčný cukr. Existuje též mléko bez laktózy, které je paradoxně sladší, než to běžné. Určitě lepší bude se orientovat také na jiné mléčné výrobky, jako jogurty, zakysané mléko a kefír.

42let @ 195cm @ 125kg
spartan

Člen
# Zasláno: 18 Čvc 2013 13:41

Takže je mléko vhodný zdroj pro nabírání svalové hmoty?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Čvc 2013 14:11

Tak asi to vyplývá z předešlého textu, že. Přesto, že je mléko velmi vhodné, hlavní zdroj bílkovin by měl být z masa, případně z proteiňáků, pokud se tady bavíme o silových sportech.

42let @ 195cm @ 125kg
dobespavel

Člen
# Zasláno: 18 Čvc 2013 21:57

Já dávám mléko na snídáni a potom jako poslední jídlo před spaním (s nabíráním tuku tady nemám nejmenší problém)

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Mminer

Člen
# Zasláno: 18 Čvc 2013 22:24

Chtěl bych poděkovat Tetsuovi za naprosto ultimátní zdroj informací (BTW nepřemýšlel jsi dát svoje příspěvky nějak dohromady a vydat je jako ebook?)

Jako začátečník se chci zeptat na používání gaineru - mám 2x týdně intenzivní trénink (bojové sporty). Prvních 20 - 30 minut je intenzivní fyzička, pak jedeme cca hodinu techniku (tj. méně fyzicky náročné) a na konci zase 20 - 30 minut zdrcující fyzičky.
Jak mám brát gainer? Mám ho začít upíjet už v průběhu tréninku po první fyzicky náročné části, nebo počkat až na konec celého tréninku?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 20 Čvc 2013 12:02

Počkej až na konec tréninku.

42let @ 195cm @ 125kg
Mminer

Člen
# Zasláno: 21 Čvc 2013 20:50

Díky za odpověď
Slaine

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2013 10:11

Dobrý deň. Chcem sa opýtať čo hovorite na banán po tréningu na doplnenie svalového glykogénu? Niekto vraví, že je v pohode a niekto že nie je vhodný. Tak ako to vlastne je? A ešte by som sa chcel opýtať či je nejaký rozdiel medzi Maltodextrinom a hroznovým cukrom. Ďakujem za odpoveď.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Srp 2013 20:27

Banán je vhodný, pokuď nemáš nic lepšího. 1.volba je vždy gainer, potom Glukopur s maltou, potom dlouho nic a.......potom banán.

Hroznový cukr- Dextróza (čili Glukopur) je monosacharid - rychlý cukr, který prudce zvyšuje glykémii (výrazně zvyšuje produkci inzulínu).

Maltodextrin je enzymaticky zpracovaný škrob, čili komplexní (pomalý) sacharid. Do gainerů se dávají obě složky, aby bylo vstřebávání postupné a glykemická šlupka nevyvolala hyperglykémii.

42let @ 195cm @ 125kg
Slaine

Člen
# Zasláno: 22 Říj 2013 20:28

Čaute. Keď v rysovačke po hodine tréningu robím 30.min kardio, mám mať tepovú frekvenciu kedy spaľujem tuk, alebo to v tomto prípade už nie je nutné?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Říj 2013 05:02

Ahoj, no jestli chceš hubnout, tak samozřejmě ano. Nejvíc tuků se spaluje při TF 100-120.

42let @ 195cm @ 125kg
Slaine

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2013 12:23

Čaute. Lidi, kedy je podla vás najlepší čas na rysovací tréning, alebo kedy chodíte cvičiť vy? Ja chodím cvičiť okolo 19:00. Hodina tréning a potom 30.min kardio na bajku. Potom 2.hodinky hladujem. To máme 22:30 a potom si už len dám polku nízko tučného tvarohu s mliekom a trošku ocukrujem. No a potom idem spinkať. Ide mi o to, že by sa to možno dalo robiť aj lepšie, takže čo mi poradíte?
liliana

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2013 12:27

no cukr bych tam nedávala a spinkat až dvě hodiny po jídle.. já cvičím nejraději dopoledne,ale tď to nejde..

Slaine

Člen
# Zasláno: 24 Říj 2013 14:05

No tak nejak som dúfal, že trošku cukru hádam nemôže uškodiť. Samotný tvaroh asi nezjem, aj keď som to nikdy neskúšal a spať 2.hodky po jedle? Uff to by bolo 00:30. Vstávam okolo 06:00 a potrebujem spať aspoň 8.hodín, inak by som to ráno nedal.
lukas Muller kultak

Člen
# Zasláno: 6 Lis 2013 12:39

muzu se zeptat docvcim v 7 vecer dam sacharidak pil sem to na jednou velke mnozstvi 100 gramu prasku. tak to rozdelim na 2 casti. a pises tu ze tak 120 minut po treninku si dat hlavni jidlo. jenomze to uz je u me v 9 vecer a kdyz du v 10 spat a to davam jeste protejn to je blbi ne ? dekuju za odpoved
dobespavel

Člen
# Zasláno: 6 Lis 2013 17:22 - Změnil/a: dobespavel

Tak si to pevné jídlo dej už hodinu po tréninku, těch 120 minut je hraničních

Nebo druhá varianta je být jen už na tekuté stravě

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
lukas Muller kultak

Člen
# Zasláno: 7 Lis 2013 13:25

prave ze sem vypil gainer v 7 vecer a po 8 dal jidlo a v 10 protejn. ale ted sem cet na tomto forum ze mas jist az 2 hodky po a ten gainer rozdelit na dve davky y vypit je do pul hodky.
lukas Muller kultak

Člen
# Zasláno: 7 Lis 2013 13:26

a kdybych teda to jidlo dal hodinu po treninku to bude zruba teda v pul 9 no v 10 du spat tak ten protejn nema cenu asi ne ?
Karolina

Člen
# Zasláno: 7 Lis 2013 14:38

Ne vypít do půl hoďky, do půl hoďky první dávku gaineru, když jde o přibrání, a po půl hoďce další dávku..sacharidy se doplňují přednostně ty dvě hoďky po tréninku.. Jak bylo tady napsáno ale ty dvě hoďky je vrchní hranice, někdo snese první pevné jídlo i dřív..

I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
Karolina

Člen
# Zasláno: 7 Lis 2013 14:40

Musíš zkoušet, co na tebe platí a co Ti bude vyhovovat...

I don´t work hard because I hate my body, I work out because I love it
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0