Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Výživa / Kompletní a ideální jídelníček pro všechny
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Autor Zpráva
UGLYBASTARD

Člen
# Zasláno: 30 Lis 2012 23:29

Zdravim, mam dotaz ohledne konzumace tvarohu na noc...
Pridavam si do nej totiz vanilkovy cukr, pak to ma mnohem lepsi chut :D, nicmene sem se kdysi bavil s kamaradem a ten mi radil, jiz nevim z jakeho duvodu, ze cukr to vsechno pokazi a zasadne nemichat. Chci se tedy zeptat jak to je a jestli to je opravdu velka chyba..?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2012 05:41

Já bych teda k tomu vanilkovýmu cukru místo tvarohu dal na noc šlehačkovej dort! A rakvičky k tomu!

42let @ 195cm @ 125kg
UGLYBASTARD

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 10:08

Pokud de o pribrani nakejch tuku tak to mi je celkem jedno, zatim... sem celkem beztucnej... de mi o to pokud pritomnost toho cukru nejak neneutralizuje postupny traveni toho tvarohu... Jinak odpoved lze napsat i normalne bez ironie zadny uceny z nebe nespadl
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2012 11:29

Ale dyk jo. To tvrzení je blbost. Hlavně si dávat řepnej cukr na noc je ptákovina.

Já jen šílím z toho, že jsme tady téma tvarohu na noc probírali za poslední dva dny minimálně dvakrát a je mi to už žinantní neustále opakovat. Prosím proto o přečtení pár příspěvků zpátky. Díky.

42let @ 195cm @ 125kg
Bfinger

Člen
# Zasláno: 3 Led 2013 00:37

Ahoj nevim ejstli to sem patří ale chtěl bychs e zepta na mineraly a vitaminy jeim todle tenhle mlutivitamín http://www.medpharma.info/specialni-pripravky/mult ivitamin-s-mineraly-42-slozek-extra-c-q10-107-tabl et + tohle protí akne docal to zabíra http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/nature-s-bou nty-zacne-proti-akne-100-tablet/specifikace/ a ještě tyhle minerály http://vitaminy-a-mineraly.heureka.cz/walmark-vapn ik-horcik-zinek-forte-100-tablet/
Je to v pořádku nehrozí mi nějáke možné předávkování něčím ?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 3 Led 2013 14:31

Když už tvaroh nasladko na noc, tak si do něj přimíchej sladidla, jakou jsou sukralóza nebo stevie.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Danny13

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 10:15

mám dotaz na výživu, cvičím cca rok a půl a za tu dobu jsem nabral 20kg (z 59kg na 79kg), je mi 22let.....od ledna jsem se rozhodnul, že v pondělí a úterý pojedu objemový trénink (gainer a bcaa před a po posilování) a ve čtvrtek a pátek rýsovací + kardio (cvičení s více opakováními + 25min. kardio - např. rotoped)......v tyto dny si nechci dávat gainer, ale pouze bcaa, aby tělo spalovalo tuky, je to tak správně????........další otázka se týká jídelníčku: teď jsem si tady přečetl, že se ráno nedoporučují uzeniny, co proteińák po ránu???.....můj jídelníček do teď vypadá:
7.00 vstávám
7.30 protein
8.30 chleba + kuřecí šunka
10.30 chleba + kuřecí šunka
13.00 oběd (maso, někdy nějaká omáčka-nic tučnýho + těstoviny, brambory, rýže)
15.30 sachariďák (ne v dny kardio tréninku)
16.00-18.00 posilovna
18.30 sachariďák
19.30 večeře (vajíčka, někdy to co zbyde z obědu :D )
21.30 protein

další dotaz je, jestli je takhle jídelníček v pořádku????
pokud budu mít v den kardio, mám ho nějak změnit???
co říkáš na ten proteiňák hned po probuzení???? neměl bych ho nahradit spíš bcaa???

poslední dotaz se jedná o doplňky stravy:
můj cíl je ještě trochu nabrat objem, ale zároveň chci začít shazovat podkožní tuk z břicha a boků (není ho tolik, ale prostě se mi to nelíbí), mám nějak změnit doplňky stravy......jediné co teď "beru" je ten protein, sacharid a BCAA......

moc děkuji za odpovědi
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Led 2013 11:56

Máš tam 7-9 jídel. Strašně moc. Nezvyšuj si zbytečně často glykémii, vede to ke zdravotním problémům.
Stačí 5-6 jídel denně, větší jen 3.

Nejíš zeleninu, ovoce, kysané mléčné výrobky, ořechy.
Šunka není něco, čeho máš jíst denně hodně, stejně tak pečivo.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Danny13

Člen
# Zasláno: 10 Led 2013 08:53

o.k. díky za radu, ještě si tady pročtu celé fórum, abych byl chytřejší a pak si sestavím nový jídelníček......
jenom ještě k tomu co jsem psal:
je špatné si ráno dát v 8.00 proteiňák a k tomu třeba dva chleby se sýrem a pak až třeba v 10.00 banán a nějaký jogurt????
před posilováním vynechám sachariďák, abych snížil počet jídel.
ořechy jím někdy večer u televize, jinak během dne ne.
jestli ti to nevadí a poradil by jsi mi ještě, během dneška/víkendu bych sepsal nový jídelníček a poprosil bych tě, jestli by jsi se k němu vyjádřil, posilovna je pro mě dost důležitá a vím, že správné jídlo je základ, akorát nemám takový přehled jako ty......předem děkuju
Jirka73

Člen
# Zasláno: 5 Úno 2013 10:50

Zajímalo by mě jestli je vhodné a jak často zařazovat do jídelníčku vepřová nebo hovězí játra a i jiné ryby v konzervách než jenom tuňák (ne v oleji), co si o tom myslíte?
supercaptain

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2013 18:44

Ahoj, přečetl jsem si tento post o výživě a měl bych par otázek.

Mým cílem je zhubnout. Aktuálně vážím 108 kg (183cm, 22 let), přestože jezdím na cyklotrenažeru při tepu 130-+10 tak nehubnu. Jezdím 3 - 4 týdně, do posilovny nechodím. Respektive váha se hýbe maximálně o 2kg. Snažil jsem se upravit jídelníček ale evidentně ne dost.

Podle informací z fóra jsem zjistil, že bych měl sacharidy, bílkoviny a tuky přepočítat na cílovou váhu.
Chtěl bych zhubnout na 100Kg znamená to tedy že bych měl sníst 3g/kg sachry, 2g/kg bilk, až 0,9/kg tuky

300g sacharidů + 200g bílkovin + až 90g tuků každý den ? Já už jsme totiž z těch protichůdných názoru zmaten. Každý tvrdí něco jiného.

dík za odpověd
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2013 19:26

Je to vcelku složité téma, přečti si celý tento topic a pokud se budeš chtít ještě na něco zeptat, ozvi se.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=5&topic=7235

42let @ 195cm @ 125kg
supercaptain

Člen
# Zasláno: 25 Úno 2013 10:17

Tak téma jsem si prečetl a mám pár otazek.

Změřil jsem si bazální metabolismus pomocí 2 online kalkulaček a vyšly mě hodnoty kolem 8190 – 9679 kJ. Podle těchto kalkulaček je BM na 85-87% takže je zpomalený. Proto abych zhubnul musím tento metabolismus zvýšit/zrychlit.

Předpokládám že zrychlení nastane prostřednictvím pravidelné kvalitní stravy 5-6x jidel/den (

Tedka mě zajímá jestli má mít strava hodnotu těch +- 9500 kJ nebo více, pokud bude mít více mám následně tento přebytek spálit pomocí sportu (cyklotrenažer).

dík za odpověd.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 25 Úno 2013 11:54

Jestli je metabolismus zpomalený, se nedá určit podle BM. I když se to dá předpokládat samozřejmě. Pokud chceš hubnout, příjem energie by měl být lehce deficitní, nebo vyrovnaný s tím, že naučíš tělo pálit mastné kyseliny, čili tuk. Problémem deficitního příjmu je, že se tělo za nějaký čas tomuto přizpůsobí a metabolismus se zase zpomalí.

Zrychlení metabolismu nenastane primárně zvýšením počtu jídel, ale v závislosti zrychleného příjmu energie a výdeje, což znamená především cvičením.

Jestli si četl pořádně ten topic, dozvěděl jsi se tam, že pouhým ježděním na ergometru toho tuku moc nespálíš. Přečti si ty pasáže několikrát dokola. Důležité je namyslet komplexní trénink a stravování tak, aby to dávalo smysl. Pokud něco nezapadá, neznamená to automaticky že nemůžeš zhubnout, ale ztratíš spoustu času a peněz. Zbytečně.

42let @ 195cm @ 125kg
comboxxx

Člen
# Zasláno: 2 Bře 2013 15:30 - Změnil/a: comboxxx

Dobrý den,
Měl bych takovou prosbu. Všude se dočítám, že jeden z nejdůležitějších věcí pro nabírání svalové hmoty je mít správný jídelníček. Do teď jsem spořádal všechno, co šlo a jen když byl hlad. Takže sem si zkusil vytvořit takový, který by mi vyhovoval a chtěl bych poprosit o jeho zhodnocení a časově ho ještě nějak zkusit rozvrhnout. Navíc si moc nejsem jistý s tím rozvrhnutím doplňků.

Měřím 176cm při váze 77kg bez žádných viditelných „špeků“ 22let. Většinou vstávám v 9 hodin.

Čtvrtým měsícem chodím ob den do posilovny 3x týdně + v necvičící dny nějaký abs workout na břicho.

Dle mých počtů bych v necvičící den měl spořádat asi 100g bílkovin a tréninkovém 150g.

Snídaně: Ovesné vločky s mlékem + jablko

Přesnídávka: Celozrnný chléb s uzeninou

Oběd: podle toho, co je na jideláku (většinou nějaké maso s rýží, nebo těstoviny s masem) + nějaká zelenina

Svačina: Tréninkový den (WPC 80) 30g; Volný den: Acidofilní mléko 0.5l+ banán

Večeře: Po tréningu (Hroznový cukr 30g + 6g Crea mono pure, po půl hodině 30g protein+30g hroznový cukr) Volný den: ryba, těstoviny s masem v menší porci, nebo zeleninový salát

Druhá večeře: Vejce s chlebem, nebo tvaroh
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Bře 2013 19:16

Doufám, že termín "nějaká zelenina", neznamená ve skutečnosti "žádná zelenina". Pokud chceš jíst v tréninkový den 2g bílkovin na kg váhy, je nutno se starat o probiotické prostředí v trávícím traktu, aby to jen neprosvištělo střevem jak japonskej rychlovlak. Asi tušíš, že tyto velmi prospěšný malý potvůrky si smlsnou jen na vláknině, takže příjem zeleniny a ovoce je stejně důležitý. Bez toho nelze růst.

Na večer tvaroh moc vhodný není, upřímně řečeno tvaroh nepatří mezi nějaké extra kvalitní zdroje bílkovin. Existují lepší alternativy. Ono je podle posledních výzkumů lepší jíst méněkrát za den, než každý 3 hodiny hystericky koukat na hodinky. Začínají se čím dál více prosazovat hydrolizované proteiny a to ne jen ty syrovátkové, ale i ty kaseinové. Kolikrát si říkám, že by bylo zdravější večer již nejíst vůbec nic a celou gastroenterologickou soustavu nechat přes noc odpočinout. Už to 2 týdny zkouším a cítím se lépe.

42let @ 195cm @ 125kg
YoungCassius

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 14:47

Je rozdíl mezi stravou v tréninkový a netréninkový den?
Vypočítal jsem si, že bych měl denně příjmout 115g bílkovin a 550g sacharidů- Tohle mám dodržovat opravdu každý den nebo jen v tréninkový den?
maacher

Člen
# Zasláno: 12 Bře 2013 17:08

v treninkovy den se doporucuje zvysit bilkouiny a snizit sacharidy, v netreninkovy den opacne. Ja to treba nedelam a prijmam konstantni pocet zivin vsechny dny.
Milda123

Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2013 11:14

Stává se vám někdy, že když není ráno moc času a posnídáte gainer, za půl hodiny jde ven řidší stolice? Většinou to je OK, jen se mi tohle občas stane. To ten gainer jen proletí střevama bez užitku?
Milda123

Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2013 09:25

Tak jsem asi divnej a po gaineru se občas po.éru jen já :D
Bfinger

Člen
# Zasláno: 5 Srp 2013 23:53 - Změnil/a: Bfinger

Ahoj tetsuo. Potřeboval bych zkontrolovat jídelníček případně přidat nějáké rady a tipy. Gramáž je velmi orientační protože jim hodně podle pocitu a ne podle dácek na miligramy předvážené.
Měřím 179 cm a vážím 74 kg cvicčím cca rok full body( hodně dřepy, MT, bench shyby, kliky na bradlech) Před posilováním jsem vážil 68 kg. Jsem ektomorf
Jídelníček je následovný
Snídaně: Ovoce( Většinou to sezoní ovoce, tj. Jabkla, nektarinky atd) + ovesné vločky( 5-6 polévkových lžiček) + 200 ml mlíka
Svačina: Celozrný chléb( 100 g) + šunka a tvrdý sýr + ovoce většinou banán
Oběd: Maso + příloha vařené brambory, rýže nebo těstoviny+ Zelenina
Svačina: V podstatě stejná jako dopoledne akorát místo ovoce je zelenina. A místo šunky se sýrem cotage nebo kefírové mlíko
Večere v podstatě stejná jako oběd. Samozřejmně jiný druh masa a přílohy.
Jídlo před spaním jevetšinou bílý jogurt cca 250g + hrst vlašských ořechů + zelenina. Občas toto jídlo nahradím sacharido-protei,novým nápojem.
A chtěl bych se zeptat je problém když si někdy dám třeba tvarohové knedlíky nebo jako přílohu mám huskové knedlíky ?
A když už jsme v tom mohu se zeptat jak to vypadá s portálem http://www.body-test.cz/? Doufám že tento projekt pouze "odpočívá" a už brzo bude plný nových počných článku. Pro mě byl tento portál velmi inspirativní
dobespavel

Člen
# Zasláno: 11 Srp 2013 22:23

Tetsuo zde na foru již nepůsobí, pokud po něm něco chceš, musíš se zaregistrovat na tebou zmíněný body-test.cz, kde je rozsáhlé forum

Odpovím ti tedy aspoň já:
Ten jídelníček je v pohodě, jen tak dál
A pokud občas sníš něco, co se moc do zdravé stravy nehodí, tak by to při tvém tělesném typu němělo mít na nic vliv, takže se toho vůbec nemůsíš obávat, věř, že existujou i horší věci pro tvé tělo

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Noogal

Člen
# Zasláno: 4 Zář 2013 06:19

Čau Pavle,

potřeboval bych radu ohledně jídelníčku. Jelikož mám 12-ti hodinové směny v práci a chodím ted dost často + cestování + trenink apod. tak si v pracovní dny nestíhám vařit. Ve volné dny nemám problem si uvařit a s jídelníčkem až tak pomoct nepotřebuji, skoro všechno jsem zde přečetl a vyloženě profik byt nemusím, takže mi to stačí, ale rád bych přece jen výsledky měl a v pracovní dny mám poměrně stereotypní jídelníček a pochybuji, že dobře sestavený. Posiluji dle treninkového plánu, ale většinou 3x týdně. 190cm cca 90kg celkem slušná forma. Jídelníček ve zmíněný pracovní den:

snídaně: proteinový nápoj (80-90%) + 1x ovesná kaše (65g)
po cca 30-60 min následuje trenink v treninkový den
během treninku celkem cca 1l vody (tady mám dotaz jestli minerálku nebo pramenitou vodu, většinou mám denně 1,5l minerálky a cca 3-4 l pramenité vody) + BCAA v prášku 25g. Po tréninku sacharidák (mutant mass) cca 50 sacharidů (asi 90g prášku) po půl hodině po treninku dávám to samé znovu. Asi za další hodinu - hodinu a půl 50 g proteinaku a po asi hodině následuje každé dvě hodiny sušené hovězí maso 25g (9,5g bílkovin) + 4ks kneckebrotu (celkem za 4ks - 3,6 g bilkovin a 26,4g sacharidů) namazaný půl vaničkou tvarohu.. to se opakuje jak už jsem řekl každé 2 hod 4x za noc = 2 vaničky tvarohu, 4x balení sušeného hovězího masa, 16 ks kneckebrotu. Chápu, že to není ideální v nepracovní den mám stravu znatelně lepší, ale takhle když si nemohu vařit, Vás žádám o návrhy na vylepšení popř. alespon adekvátní alternativy za jednotlivé složky. Děkuji mnohokrát. Tomáš B.
dobespavel

Člen
# Zasláno: 4 Zář 2013 13:44 - Změnil/a: dobespavel

Napadá mě snad jen možnost si jídlo připravit předem doma (těstovinové saláty, rizoto apod.) a nosit si ho s sebou do práce v krabičce (dózce)
Nebo být v práci na tekuté stravě

22 let
181 cm
84 kg
Prosím o tykání
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Zář 2013 16:45

Tome, během tréninku je lepší minerálka, ale ještě lepší je hypotonický iontový nápoj, který funguje také jako plazmový expandér (ředí krev).

BCAA užívej nejdříve 15 minut před koncem tréninku, ne dřív, protože zvyšuje glykémii vnitřních orgánů, což není zdravé.

Předpokládám, že mluvíš o pracovní době v noci. Sušené hovězí v takovém rozsahu určitě nedoporučuju jednak z důvodu špatné stravitelnosti a také protože obsahuje spoustu soli (pokuď není natural). Bílkoviny bych řešil jogurtem, zakysaným mlékem atd. Knäckebrot se dá nahradit celozrným pečivem, nebo třeba celozrnými rýžovými chlebíčky.

42let @ 195cm @ 125kg
Noogal

Člen
# Zasláno: 4 Zář 2013 20:33

Děkuji oběma. Ionták když je cash kupuji také, ale je fajn, že alespon nedělám chybu s tou minerálkou.

Ale s těmi BCAA jsi mě překvapil. Jinde jsem naopak četl, že během treninku jsou BCAA úplně nejlépe využity a že jindy (kromě ještě rána na lačno) se v žaludku vždy nachází něco, co trávení ztíží (po treninku hned sacharidák atd). Mám tedy posunout užívání BCAA na konec treninku a tím i o pár minut posunout potrenikovy sacharidový nápoj?

A co se týče pracovní doby, opravdu je to noční směna. S denní směnou bych nestíhal posilovnu :D. Jinak co se týče toho sušeného hovězího na první dny po volnu si opravdu mohu navařit a když to stihnu, tak to i dělám, ale to je na jeden max dva dny. Sušené hovězí jsem volil právě kvůli náhradě za vařené maso, opravdu pokud mám např. 5 dní vkuse můžu nahrazovat maso mléčnými produkty abych nahradil bílkoviny? Samozřejmě v práci denní dávku bílkovin a sacharidů upravuji pomocí tekuté stravy, ale větší váhu jsem přikládal pevné stravě, která jak koukám má mezery :/.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Zář 2013 06:38

BCAA přijmuté na konci tréninku zvýší glykémii a zlepší vstřebávání cukrů do buňky, takže odsunovat příjem sacharidů rozhodně nemusíš. Osobně bych i protein dával nejpozději hodinu, hodinu a půl po tréninku, protože min. půl hodiny trvá, než se ocitne v krevním oběhu.

Nahradit maso jinou bílkovinou samozřejmě krátkodobě lze. V noci jde spíše o to, že je trávící soustava v útlumu a trávit maso jí dělá potíže. Proto je výhodnější papat stravitelnější věci, jako mléčné výrobky nejlépe bez laktózy, nebo být, jak říkal Pavel, na tekuté výživě.

42let @ 195cm @ 125kg
c4sper

Člen
# Zasláno: 6 Zář 2013 03:04

Chces rict legi, ze kdyz clovek spí přes den a má noční směnu , že je soustava v útlumu ?? Jak muze zaludek rozpoznat esi je den nebo noc ..?
Mam pred sebou hovezi steak, ale nebudu váhat :d

Cíl je sen ke kterému napíšete datum !
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Zář 2013 05:27

Organismus to na základě střídání denní doby (světla) pozná neboj. Samozřejmě když máš noční denně, tak se časem této změně přizpůsobí, ale nadšenej z toho nebude nikdy. Je to proti přírodě.

42let @ 195cm @ 125kg
Spede

Člen
# Zasláno: 17 Říj 2013 21:07

Jak při jídelníčeku, mám dodržovat rozestupy mezi jidly? Potřebuji pořád něco žmoulat v puse
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0