Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Výľiva / Kompletní a ideální jídelníček pro vąechny
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Autor Zprva
tetsuo

len
# Zaslno: 9 Srp 2009 14:20


Kompletní jídelníček (typy potravin vhodných v určitou denní dobu)
Jedná se o výběr a moľné variace. Nikoli seznam vąeho, co je nutné jíst najednou


Snídaně - vařená vajíčka (ve skořápce nebo rozklepnutá do vody), vývar bez masa, obilné kaąe (ovesné či ľitné vločky, krupice, jáhly, kuskus, pohanka, bulgur, amarant, quinoa+horké mléko a med), celozrnné pečivo (nejlépe ľitné nebo ąpaldové), tvrdý sýr (ne tavený), mléčné výrobky (mléjo, jogurt, kefír, podmáslí), ořechy/jádra/semínka, ovoce (různé variace, ne nutně vąechno najednou)

Alternativa: gainer nebo meal replacement, nebo protein+ovoce - takto lze nahradi libovolné jídlo během dne.

Základní pravidlo – nejíst po ránu věci z masa, protoľe ľaludek nemá jeątě dost kyseliny. Jedinou výjimku tvoří marinované sledě, tam uľ je maso natrávené natolik, ľe to nevadí.

Přesnídávka - obloľený chleba/bageta (kvalitní, skutečně masová uzenina nebo uzená ryba, kvalitní sýr, vajíčko, luątěninová pomazánka), kysané mléčné výrobky, pudink, ovoce, oříąky

-pokud trénujeą dopoledne, nejez uľ ovoce ani zeleninu (ani vejce a luątěniny), a spolehni se na tekutou nebo kaąovitou stravu – sacharidovo-proteinové nápoje (méně neľ 20 % bílkovin), gainery (nad 20 %) nebo kaąovitou dětskou výľivu typu sunar (zkus najit takovou, kde je víc neľ 12 % bílkovin a kde není přílią mnoho bílého cukru-sacharózy). Dej si menąí dávku hodinu aľ půlhodinu před tréninkem a potom velkou dávku v první hodině po tréninku.

Oběd – maso, příloha (rýľe, těstoviny, brambory, obilniny typu jáhly, kuskus, pohanka, bulgur, amarant, quinoa), zelenina (duąená nebo salát nebo čerstvá presovaná ą»áva)

Svačina - podobná jako přesnídávka
- pokud trénujeą odpoledne, viz poznámku u přesnídávky + zkus nejíst na oběd brambory (solanin z nich oslabuje svalový výkon)

Večeře – maso (menąí porce neľ na oběd, raději libovějąí), příloha (viz oběd), zelenina

2. večeře - vejce, luątěniny (sója, čočka, fazole, mungo), tvaroh (nebo tvarůľky, cottage apod.), celozrnné pečivo nebo vařené obilniny, zelenina (alternativa: proteinový napoj na bázi kaseinu + zelenina + olej/ořechy/jádra/semínka)

Jinak pár drobných kulinářských rad: Neváhej se naučit trochu vařit a ovládnout techniky úpravy masa jako je poąírování, nakládání do marinády, nebo duąení v předem připraveném vývaru (z masa či zeleniny) – získáą mnohem ą»avnatějąí jídlo.
Těstoviny, rýľi a různé obiloviny se naučte dělat „al dente“ (na skus) a větąinu masa na stupeň „medium“ (prostředek polosyrový). Neboj se objevovat nové suroviny a chutě.
Nepodceňuj polévky (příhodně roztahují a prokrví ľaludek) a klidně jídlo dochu» malou dávkou mléčného tuku – máslem, smetanou, ricottou, mozzarellou nebo cottagem (dodáą tělu onu startovací anabolickou dávku cholesterolu. Jak by řekl nějaký asijský mistr: „Cholesterol je tvůj přítel, učedníku.“).

Denně vypij aspoň 3 litry vody (lépe vetąí mnoľství, zvláątě v den tréninku; nepij ale víc neľ tři deci najednou – ľaludek by začal trávit naprázdno), jinak, za hodinu tréninku bys měl spotřebovat kolem tri čtvrtě litru vody (můľeą doplňovat postupně před, při a po tréninku). Neboj se pít na noc. Tělo se vzbudí, jen, kdyľ potřebuje - tedy jen při skončení jednoho spánkového cyklu, čili nebudeą nevyspalý. Po návratu ze záchodu ihned usneą a opakované usínání vylučuje více růstového hormonu.
Základní příjem vody by měla být pramenitá a z vodovodu, pak bylinkové a zelené čaje a potom lehce mineralizované vody. Vyhýbej se slazeným limonádám, nepřeháněj to s pitím černého čaje. Pozor na kávu a alkohol – silně dehydrují.

Střídej větąí a menąí jídla. Větąí = snídaně, oběd, večeře, menąí = ty ostatní; náročnost jídla na trávení se počítá hlavně podle mnoľství bílkovin. Velké mnoľství je cokoli nad 30 g, menąí jídlo by mělo být zhruba poloviční (pokud někdo váľí třeba jen 50-60 kilo, uzpůsobí tomu velikost jídla – velké = třeba jen 20-25 g). Je výhodné nejíst víc neľ 50 g sacharidů najednou – znamená to, ľe můľeą chvíli počkat a dát do sebe třeba s půlhodinovým odstupem daląí dávku.
Snaľ se jíst stále ve stejné denní časy – metabolismu nejvíc prospívá pravidelnost; naučí se ąlapat jak hodiny.

K tomu, abys věděl, kolik přijímáą ľivin, si musíą pořídit „tabulky výľivových hodnot“ nebo „nutriční tabulky“ (vyhledej si je a stáhni z netu) a aspoň základně si je musíą nastudovat.
Bez toho se prostě moc první měsíce nehneą. Pak uľ se to naučíą odhadovat a budeą umět rychle pracovat i s různými etiketami na potravinách.
Lidské tělo sice nepočítá makroľiviny (bílkoviny, cukry, tuky) na gramy, ale pracuje s určitými poměry a rozpozná, jestli má dlouhodobě či v konkrétní chvíli něčeho málo nebo hodně. Takľe to zas tak nepodceňuj.

Olej do zeleninových salátů pouľívej řepkový, lněný, brutnákový, nebo olivový (ten ale nepouľívej jako hlavní zdroj; jeho propagování jako nejlepąího oleje je přehnané). Neboj se tučných ryb, jsou velmi zdravé. Stejně tak vařené ľloutky-ty nemá smysl vyhazovat.

Maso během dne střídej, nejez pořád to samé. Z hlediska vyuľití bílkovin je nejlepąí maso hovězí (kolem 80 %, má jen nedostatek BCAA), po něm libové vepřové (cca 80 %), králičí, pak ryby a nakonec drůbeľ (ta má vyuľitelnost cca 60 %, krůtí je, mimochodem, lepąí neľ kuřecí). Je vhodné zaměřovat se na produkty domácího (bio) hospodářství. Kuřata ze supermarketů uľ jsou spíą kombinace polystyrenu a jakéhosi „masobláta“.

Zelenina a ovoce
Nejlepąí – rajčata, červená řepa, pastiňák, celer + borůvky, hroznové víno, ąvestky, broskve (Střídej čerstvou zeleninu a duąenou. Nejez přílią mnoho syrové zeleniny najednou - jednak nadýmá a jednak v ní před povařením zůstávají některé lehce ąkodlivé látky)

Čemu se vyhýbej: laciné uzeniny (ąunkové salámy, různé pěny, paątiky, měkké a trvanlivé salámy), tavené sýry, cornflaky (jako domnělé náhradě vloček a jiných obilnin). Smaľené věci, předevąím smaľené brambory na různé způsoby (zatěľuje to ľlučník, má to potenciálně rakovinotvorný účinek, celkově to oslabuje výkon svalů). To jsou asi nejčastějąí chyby.
Jinak není pro ektomorfy/hardgainery aľ takový problém jíst bílé a sladké pečivo, jako součást celkového denního příjmu sacharidů.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Riki

len
# Zaslno: 19 Srp 2009 17:53


V prvom rade by som sa chcel podakovat za super clanok o vyzive.
Mal by som otazku,niekde som cital o sacharidoch a ich deleni na dlhe a kratke sacharidy .Medzi tie dlhe patrili ovsene vlocky,ale dalsi priklad uvedeny nebol.
Ake su napriklad dalsie?
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Srp 2009 18:16 - Zmnil/a: tetsuo


Komplexni sacharidy jsou libovolne vyrobky oznacene jako celozrnne ci natural (napr. ryze) a obecne veci obsahujici vlakninu (napr. zelenina). Z specialnich cukru je pomalejsi maltodextrin.
Jinak vlocek je spousta druhu, nejen ovesne. Lidi na to casto zapominaji. Osobne mam nejradeji pohanku a jahly.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Riki

len
# Zaslno: 19 Srp 2009 22:48


O pohanke a jahlach som nidky nepocul ,musim sa potom pozriet v obchode.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 Srp 2009 22:58 - Zmnil/a: tetsuo


Meli by to mit v kazdym lepsim obchode. Pohanka se dodava bud jako ve forme vetsich zrn (musi se namacet a dele varit), nebo vlocek (ty jsou hotove ihned). Stejne tak by v kazdem supermarketu mel byt bulgur a kuskus, nebo zitne vlocky. Trochu hur se shani amarant a quinoa.

Osobne ani treba vubec nejim ovesne vlocky. Mnohem lepsi nez vlocky, je extrudovana ovesna mouka. Neoxiduje-nezlukne-nehorkne, ma mnohem vice zachovanych zivin, lip chutna a lepe se pripravuje.
V soucasnosti uz se da koupit v ruznych obchodech se zdravou vyzivou a taky se pridava do nekterych gaineru, protoze ma skutecne dobry potencial budovat svaly. Normalni ovesne vlocky jsou casto ne moc kvalitni a jakmile otevrete sacek, tak se zacnou kazit.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
zacatecnik123456

len
# Zaslno: 20 Srp 2009 09:42


Super clanek diky, ale mam otazku jak jsou na tom kukuricne lupinky?
tetsuo

len
# Zaslno: 20 Srp 2009 12:05


Nic moc. Nizky glykemicky index, casto pridavany bily cukr. Netvrdim, ze uplna hruza, ale jsou vyzivnejsi veci. Docela prijatelne je to po treninku. Tam se naopak nehodi vlocky. Kukurice ale obecne neni moc oblibene jidlo pro nabirani svalu. Znesnadnuje vyuzivani lysinu z masa. A lysin je uz i tam obecne nedostatkova aminokyselina ve strave.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
zacatecnik123456

len
# Zaslno: 20 Srp 2009 13:11


thx
Jenda

len
# Zaslno: 24 Srp 2009 04:11


AHOJ,

dovolte mi jeden dotaz... Zajimalo by mě jak je to třeba s pivem, nevěnuju se jen posilování těla, ale i jiným sportům - aerobní záleľitosti - po větčině výąe zmíněných aktivit vzniká ľízeň - jak moc je ąpatně zahnat ji pivem, třeba i mezi aktivitou (např. celodenní výlet na kole) Obecně je známo, ľe pivo bez alkoholu je povaľováno za iontový nápoj...
tetsuo

len
# Zaslno: 24 Srp 2009 09:33


Vse na tohle tema zde:
http://nutri-exact.cz/article_det.php?clanek=Pivo- a-sportovni-vykon&to=134

Vzhledem k tomu, ze to je komplexni clanek, neexistuje uplne jednoducha odpoved. Proste - jsme dospeli rozumni lide a piti piva je na nasem uvazeni. V zasade ale - pivo je i z hlediska cisteho obsahu mineralu velice slaby iontovy napoj. Vice iontu ma v podstate libovolna mineralka.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Borecx

len
# Zaslno: 1 Z 2009 13:02


jeątě bych měl dotaz k té snídani a večeři, tam můľu ty jidla libovolně kombinovat? jako sacharidy a bilkoviny dohromady?
tetsuo

len
# Zaslno: 1 Z 2009 13:56


V podstate libovolne. Ono zalezi na tvem zaludku a snasenlivosti jednotlivych potravin. Ale sacharidy a bilkoviny muzes jist rano i vecer.
Takove ty rady, po pate hodine odpoledne uz nejezte sacharidy, jsou dost mimo.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Martin23

len
# Zaslno: 25 j 2009 23:26


chcel by som sa opytat ohladne toho jidelnicka : takze ja mozem jes aj bravcove a aj hovedzue meso ? a na presnidavku si mozem dat aj rizove chlebyky? a mozem jest na desiaty aj bagety s udenou morcacou sunkou? a ked cvicim po obede mozem vypustit svacinu kedze po treningu si davam grainer dakujem
tetsuo

len
# Zaslno: 26 j 2009 07:31 - Zmnil/a: tetsuo


Z hoveziho je dobre zadni hovezi a svickova a ruzne minutkove steaky. Da se i mlete hovezi, z nehoz vypeces tuk v troube na pecicim papire.

Veprove-bravcove ma dnes podstatne min tuku nez mivavalo driv, protoze prasata jsou krmena dietnejsi stravou a zabijena driv. Pokud nejis vyslovene prorostlou krkovicku nebo veprove koleno, tak lze asi cokoli. Z kyty jen okrojit tuk po stranach. Zdaleka nejlepsi je veprova svickova, ktera kupodivu neni ani tak draha.

Ryzove chlebiky si muzes dat na svacinu-odpoledne, nebo presnidavku-desiatu, a v podstate kdykoli, kdy chces mit urcity prisun sacharidu. Jez je tak, aby se ti nezprotivily.

mozem jest na desiaty aj bagety s udenou morcacou sunkou?
jasne. Pokud to nejsou nejake sunty ze stanku, ale certva bageta s cerstvou sunkou a neni tam moc masla, margarinu nebo majonezy (nejlepe nic takoveho), tak ok.

a ked cvicim po obede mozem vypustit svacinu kedze po treningu si davam grainer
Tomu moc nerozumim. V kolik cvicis? Jis teda obed v den treninku, nebo ne?
Nevidim problem v tom, dat si hodinu a pul predem jogurt nebo kefir a k tomu bile pecivo.
Jinak, pise se gainer - od slova gain (pribirat), ne grainer (grain znamena anglicky zrní)


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Martin23

len
# Zaslno: 26 j 2009 14:27


no vidis a to pracujem v UK no ja cvicim o 14:00 a domov pridem az oklo 16:00 kedze po cviceni uzivam gainer tak neviem ci si mam davat este svacinu
Martin23

len
# Zaslno: 26 j 2009 14:43


ano jem obed ale mam to rozdelene asi takto

Ranajky 5:30
Desiata 8:00
Obed : 11:00
Trening 14;00- hodina az hodina a pol treningu
15;30gainer jedna odmerka
16;00 gainer druha odmerka
no a po trningu neviem ci si mam dat svacinu alebo mam az vecerat
18;00 vecera
20;00 vecera2
alebo mam si tie vecere posunut na 19;00 a 21;00 a okolo 17;00 si mam dat svacinu?
KamilZ

len
# Zaslno: 26 j 2009 15:36


Ahoj, asi budu mít z vaąeho pohledu hodně stupidní dotaz/problém. Měřím 183 cm a váľím 59 kg. Jsem "trochu" anorektik, protoľe se bojím jíst . Chci přibrat (tak na 75 kg), ale mám straąný strach, ľe to přeľenu a budu tlustý (před 3-mi lety jsem měl cca 90 kg a byl to hnus, dodnes nevím, z čeho to bylo). Pak jsem začal hubnout a "trochu" to přehnal. Teď se chci dostat nahoru. Jezdím hodně na kole (denně cca 1-2 hodiny) , 3x týdně posilka. Sním toho cca 1/2, co se tady píąe. Podle vąeho bych měl jít s váhou spíą dolů, já přesto stagnuji, nebo jdu mírně nahoru. Nedovedu si představit, ľe bych např. vysadil kolo, to bych asi vyletěl nahoru a ztloustnul ąíleným tempem, z čehoľ mám strach . Bojím se toho více seľrat, protoľe v zimě nebude kolo a taky hlavně proto, ľe se "rozeľeru" a aľ přiberu, tak nedokáľu přestat.
Můj hloupý dotaz - jak tohle řeąíte? Jakmile naberete poľadovanou váhu, tak jak se dokáľete omezit v jídle, abyste dál nepřibírali? Nemáte potom hlad? Nebo to alespoň trochu funguje tak, ľe by se přibírání "nějak" zastavilo samo (metabolizmus/organizmus by si zvykl na více jídla a také svaly by více pálily) a musel bych spíą přidat, abych si hmotnost udrľel (více svalů)?
Ráno po ąesté snídám 1-2 kusy ovoce nakrájeného ve 150g jogurtu + trochu (50g) musli a cca 2 rýľové chlebíčky. Pak, kdyľ jdu na kolo si dám snačinu např. 2 celozrné kaiserky se ąunkou, sýrem apod (nebo s marmeládou , jinak (bez kola/posilky) bohuľel ne ). Oběh normální - kuřecí, hovězí, těstoviny, rýľe. odpolední svačinu větąinou nezvládnu (mozek mi ji nepustí), takľe pak večeřím, větąinou +- 100g nějakého pečiva + 150g masa (nebo tuňáka, ąmakouna apod., 3 vajíčka se 100g tvarůľků). Nejím hranolky (ale moc mi chutnají) a obecně tučné.
Nemáte, prosím, nápad, jak z toho "ven" ?
tetsuo

len
# Zaslno: 26 j 2009 17:10 - Zmnil/a: tetsuo


Mas zpomaleny metabolismus, ktery z nedostatku zivin a prilisneho vydaje energie zacal setrit. Cili je potreba ho rozhybat

1) ze 2 hodin jizdy na kole denne to sniz na 1 hodinu a potom ubirej dny. Neni moc rozumne delat aerobni aktivity vic nez 2-3x tydne. Pak nastava ten efekt setreni energii, ktery se pri kazdem poruseni zivotospravy vrati v v tom, ze zacnes nabirat tuk.

2) "mozek nestiha jist" je vymluva. Od ceho mas nejaky diar, budik, mobil? Proste si to narid.

3) Nepridavej zatim moc sacharidu, ale pridej bilkoviny. Pocit hladu zahani salaty. Chut na sladke trochu tlumi chrom v tabletach.

4) jak vypada tvuj trenink v posilovne?


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Martin23

len
# Zaslno: 26 j 2009 17:32


ano jem obed ale mam to rozdelene asi takto

Ranajky 5:30
Desiata 8:00
Obed : 11:00
Trening 14;00- hodina az hodina a pol treningu
15;30gainer jedna odmerka
16;00 gainer druha odmerka
no a po trningu neviem ci si mam dat svacinu alebo mam az vecerat
18;00 vecera
20;00 vecera2
alebo mam si tie vecere posunut na 19;00 a 21;00 a okolo 17;00 si mam dat svacinu?
KamilZ

len
# Zaslno: 26 j 2009 19:35


tetsuo:
ad 1) - problem je v tom, ze me kolo strasne bavi, ale posledni dobou (rok-dva) to preslo do stavu, ze jezdim castecne i proto, abych neztloustl . Na jednu stranu chci pribrat, protoze citim, ze jsem mel driv vetsi paru a byl vice vpohode (200km trasa nebyl problem, ted bych to nedal), na druhou mam strach...

ad 2) - to jsi spatne pochopil, me to mozek proste nechce pustit snist (ze strachu ze ztloustnuti ...). Predstava, ze vynecham kolo a jeste pridam jidlo je pro me silena. Ja vim, ze to je spis na psychologa/psychiatra, ale ty jsem uz zkousel a nejvic se mi osvedcily prave rady "z praxe"

ad 4) - chodim s trenerem (je naprosto super !), jeden den zada, dalsi ruce, dalsi prsa, dalsi ramena. V zime i nohy (pres leto ne, ty potrapim dost na kole). Vetsinou obden, vychazi to cca 3x tydne, cvicim cca 40 minut (+ kazde cviceni jeste procvicim bricho).

Takze myslis, ze i kdyz (castecne) vysadim kolo a pridam na jidle, tak to prusvih nebude a naberu diky posilce prevazne svaly? A co az potom, co naberu pozadovanou hmotnost?
tetsuo

len
# Zaslno: 26 j 2009 20:58


Ranajky 5:30
Desiata 8:00
Obed : 11:00
Trening 14;00- hodina az hodina a pol treningu
15;30gainer jedna odmerka
16;00 gainer druha odmerka
no a po trningu neviem ci si mam dat svacinu alebo mam az vecerat
18;00 vecera
20;00 vecera2
alebo mam si tie vecere posunut na 19;00 a 21;00 a okolo 17;00 si mam dat svacinu?


Je vcelku jedno, jak to nazves. Byt tebou dam v sedm 1. veceri typu "libove maso + priloha" a v osm 2. veceri typu "vajicka/lustetiny/veci z tvarohu + trochu chleba a salat".


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 26 j 2009 21:11


ad 1) - problem je v tom, ze me kolo strasne bavi, ale posledni dobou (rok-dva) to preslo do stavu, ze jezdim castecne i proto, abych neztloustl . Na jednu stranu chci pribrat, protoze citim, ze jsem mel driv vetsi paru a byl vice vpohode (200km trasa nebyl problem, ted bych to nedal), na druhou mam strach...

Postupne ubirani aerobnich aktivit ti preladi metabolismus. Lepsi nez nahly skok.


ad 2) - to jsi spatne pochopil, me to mozek proste nechce pustit snist (ze strachu ze ztloustnuti ...). Predstava, ze vynecham kolo a jeste pridam jidlo je pro me silena. Ja vim, ze to je spis na psychologa/psychiatra, ale ty jsem uz zkousel a nejvic se mi osvedcily prave rady "z praxe"


Tak dej na radu z praxe, ze ze salatu s masem ci vajicky, nepriberes tuk.

ad 4) - chodim s trenerem (je naprosto super !), jeden den zada, dalsi ruce, dalsi prsa, dalsi ramena. V zime i nohy (pres leto ne, ty potrapim dost na kole). Vetsinou obden, vychazi to cca 3x tydne, cvicim cca 40 minut (+ kazde cviceni jeste procvicim bricho).
Uhm, to jsou ty splity, no. Cviceni celeho tela je sice ucinnejsi a silovy trenink nohou je neco jineho nez vytrvalostni, ale je tezke nekomu radit, aby zmenil trenera.
Pri tomhle systemu, co mas, napr cvicis tricepsy 3x tydne - u hrudniku, ramen a pazi, zatimto cviky na zada, ktere nejvic rovnaji postavu a umoznuji pak zvedat tezsi vahy a vic pribirat, delas jen jednou tydne.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Martin23

len
# Zaslno: 27 j 2009 01:56


no a co stou svacinou ako to mam urobit mozem to urobit ze v den volna ju budem mat a v den treningu si dam na miesto svaciny gainer?alebo mozem ju tam dat ale za hodinu po trningu?a este som sa chcel opytat kolko krat denne mam uzivat gainer v den volno?kedze ked trenujem si davam ranno a po treningu a v den volna si dam ranno a mozem vecer alebo lepsie bude po obede alebo mam to nahradit jedlom. dakujem
tetsuo

len
# Zaslno: 27 j 2009 09:43


Ale vzdyt jsem ti to psal, ze v den treninku si dej po treninku
gainer a pak si dej o hodinu driv prvni veceri. Nejakou "svacinu" neres, vzdyt je to jen pomocny nazev, dulezite jsou ziviny.

V den volna muzes mit stravu rozvrzenou klasicky na sest jidel, kolikrat budes pouzivat gainer zalezi na tvem uvazeni. Proste jen pocitej s tim, kolik ma urcita davka gaineru zivin a jak to zapadne do celkoveho planu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
KamilZ

len
# Zaslno: 27 j 2009 13:53


Diky moc za rady. Zkusim tedy rozhybat metabolismul jidlem a domluvit se s trenerem, abych chodil zada 2x tydne.
Nohy necvicim zamerne - pak jsem vzdy tak zniceny, ze nemuzu na kolo a chci si jeste uzivat zbytky dobreho pocasi . Ale uz to dlouho trvat nebude (pocasi), tak potom dostanou v posilce pekne zabrat !
tetsuo

len
# Zaslno: 29 j 2009 10:09


O duvod vic, proc nejezdit tolik na kole (nebudes zniceny), abys mohl posilovat nohy.

Kvalitni posilovani nohou (tedy ne pri sezeni na strojich) ma mnohem vetsi vliv na celkove rovnani postavy. Sezeni na kole ma presne opacny efekt.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
fila34

len
# Zaslno: 15 Lis 2009 18:43 - Zmnil/a: fila34


dobry den,
mam dotaz ohledne upravy sveho jidelnicku. cvicim v posilovne asi 4 mesice, 3-4 tydne.dopoledne i odpoledne, podle toho jak mam cas. navic hraji aktivne florbal. to jsou 3 treninky tydne, plus vikend zapas.
behem obdobi cviceni jsem pribral asi 8 kilo, nyni vazim 87 kg a merim 178cm.
myslim, ze bych mel trochu tuku shodit, ale nevim jak.
celkem dodorzuju vami vyse doporuceny jidelnicek, tak nevim jak toho dosahnout?
snidam casto vejce, bud omeleta se syerm a sunkou a pecivo plsu rajcata paprika predtim bily jogurt, zeleny caj, nekdy sladka snidane
nesvacim, protoze snidam az tak kolem 9 a kolem 12 jdu na obed, kureci, veprovy, hovezi steak, hranolky(to je asi hrich, ryze, testoviny, brambory
obcas odpoledni svacinka, nekdy neodolam rychlemu obcertstveni jako je hoevzi gyros v tortille se zeleninou od turka a vecere obcas maso, testoviny, vicemene to stejne co obedvam ale ne stejny den samozrejme...
piju jen vody,caje,dzusy

jak jsem jiz psal, tak cvicim odpoledne i dopoledne,
florbalovy treinkmivame od 20 do 22 a vetsinou pak mivam hlad a neodolam neceho se najist..pecivo, sunky,syry
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Lis 2009 19:08


Je to v podstate v pomeru zivin.
Na hubnuti je idealni delat sacharidove vlny. Standardni davka jsou 4 g/kg, u vln se jde na par dni niz, treba na 1-1,5 g/kg a potom jeden den se provadi kompenzace 5-6 g. V tech dnech na nizke hladine se provadeji vetsinou aerobni aktivity.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
fila34

len
# Zaslno: 15 Lis 2009 19:25 - Zmnil/a: fila34


takze chapu-li spravne, tak se mam naucit hlidat si prijem zivin, jeich mnozstvi ve strave? hlavne sacharidu..
standartni davkou se mysli celodenni davka?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Lis 2009 19:32


Standardni davka = davka brana jako zaklad pro dobry trenink a regeneraci.
Chcete z 87 kil shodit 8, pocitejste si vahu jako 80. 80 x 4 = 320 g sacharidu denne (nekolik dni 3-4 dny v tydnu napr.). Spodni krivka vlny bude 140 g nebo jen 80 g sacharidu, priblizne (na 2-3 dny), vrcholna (1 den) bude 400 g a vic.

Rano nejist sunku.
4 jidla denne jsou proste blbe. S tim se spatne operuje.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 13 . 14 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 1 [ wulfur ]
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist