Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Jiné sporty / Fotbal - dynamická/explozivní síla
Autor Zpráva
tomas066

Člen
# Zasláno: 26 Srp 2013 12:57 - Změnil/a: tomas066

Ahoj.
Začínám první sezónu mezi chlapi. Úroveň 4.liga (divize). Tréninky máme dostatečné a trenéra, který tomu rozumí, ale já sám bych chtěl na sobě ještě víc pracovat a získat větší sílu, abych mohl být rychlejší, důraznější, výbušný a dostat se ještě někam dál. Ovšem, když budu chodit klasicky posilovat tak mi porostou svaly, které mě na hřišti budou zpomalovat. Něco jsem si přečetl tady: http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=173 , jak tedy přesně vyvážit váhy, série, opakování a které cviky, abych dosáhl větší dynamické a explozivní síly? Četl jsem taky něco o plyometrii. Do posilovny bych mohl chodit 2x týdně. Díky za odpověď a přeju hezký den
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Srp 2013 17:13

Zdarec, nejsem trenérem fotbalistů, ale jsem si jist, že i pro fotbalistu může mít specifické posilování svůj význam. Ad1) Kompenzace svalové disproporce horní části těla, Ad2) Zvýšení síly a aerobní vytrvalosti spodní části těla.
Na explozivní sílu lze cvičit výbušně dřepy, leg-press, výpady, doskoky, výstupy atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0