Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Pro ženy / prečo nenaberám objem?
Autor Zpráva
Alica

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 17:32

Ahoj. Začala som posilovať s činkami stehná a zadok. Chcem si ich vyrysovať väčšie, čiže nabrať v nich na objeme, pretože teraz som priliš chudá. Po mesiaci tréningu mám však pocit, že zadok sa mi priliš zmenšuje a praveže je ploskejší ako kedykoľvek inokedy. Potvrdil mi to aj priateľ, že už nemám taký pekný okrúhli zadok. Čo robím zle a čo mám robiť, aby som nabrala objem aj do zadku? Ďakujem...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2012 17:38

A jak posiluješ? Uveď seznam cviků, jak dlouho posiluješ denně, trošku to popiš, ať si můžu udělat obrázek. Taky napiš jak se stravuješ, může to být problém s výživou atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Alica

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 17:52

som uplny zaciatocnik, takze od toho sa odvija aj to, ze sa neviem este spravne stravovat. Kamarat, co posiluje povedal, ze mi spise plan, podla ktoreho by som mala papat. Moj bezny jedalny listok sa sklada z kuracieho masa, ryze, zemiakov, vela vela zeleniny, mliecne vyrobky ako syry, milujem bryzdu, tvaroh, vajicka, ovocie. Nejem vobec salamy, hovadzie a bravcove maso.
Denne cvicim asi pol hodinu. A co sa tyka cvikov, robim drepy a potom kadeco, co som nasla na nete, co opisuju zeny, ze je skvele na zvacsenie objemu zadku....
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2012 18:08

Tak podle toho co píšeš, jdeš na to inteligentně, super. Do zdravé stravy patří také zdravé tuky. Holky se jich neprávem a zbytečně bojí.

Ty cviky co fungujou na zadek jsou:
dřepy, výpady a hyperextenze

Problém je, že zadek je sval jako každý jiný a že pokud chceš aby "rástl",
je nutno ho cvičit objemově (anaerobně). Takže musíš jít směr silová klec, naložit na činku a dřepovat neurekom.

42let @ 195cm @ 125kg
Alica

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 18:15

Dakujem velmi pekne za odpoved! Urcite budem o vsetkom studovat viac, lebo som naozaj len zaciatocnik.
Nie je mi este celkom jasne, kolko serii cvikov (trebars drepov) si mam dat... Citala som kdesi, ze menej cvikov s vacsou vahou...Je to tak?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 1 Pro 2012 18:35

Tak pro začátečníky je ideální trénink celého těla (fullbody). Můžež třeba trénovat 3x týdně s tím, že 2x bude fullbody a jednou se extra zaměříš na ty cviky na zadek. Fullbody cvičíš od každé svalové partie jeden cvik, třeba 3-4 série o 8-12 opakováních. Na ten zadek si vybereš 3-4 cviky a uděláš od každýho 5-6 sérií. Ale pořadně, až se Ti budou klepat kolena. Musí to u posledních 2 opakováních každé série bolet.
30 minut cvičení je málo, cvič čistého času 45 minut + 15min. rozcvička před a 10 min. statický strečink po.
Dobré je taky hlavně ze začátku chodit po tréninku na masáž, to abys mohla příští den vstát z postele.
Vhodná suplementace také není na škodu, třeba zrovna na svalové křeče pomáhá hořčík. Je proto dobré ho mít v tréninkovém pití atd.

42let @ 195cm @ 125kg
Alica

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 18:38

DAkujem velmi pekne!!!!!!! Nech sa dari aj tebe vo vsetkom!
tetsuo

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2012 23:12

Nelichotivě je nutné dodat, že zatím je tam asi svalů málo a šel dolů tuk, čili tvar zadku vypadá hůř. Budování svalů je běh na dlouhou trať, chce to tak rok dva. I když největší změny bývají vidět v prvních měsících.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Alica

Člen
# Zasláno: 8 Pro 2012 13:56

tetsuo, samozrejme, ze som na tom zadku mala predovsetkym tuk Cvicila som dlhe roky, ale skor cez tanec, pilates a podobne. Teraz prvy raz skusam posilovanie. Robim hlavne drepy s cinkou....Na stehnach uz zacina byt vidno, ze nieco robim, ale ten zadok sa praveze zmensuje a dost ma to zarazilo. Preto som aj napisala tu.

Co si myslite o tomto? Toto je zadok, ktory nadobudol objem posilovanim, alebo len prejedanim sa?

Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Pro 2012 14:43

Fíha, to je materiál. To bych na posilku netipoval. To je prostě hodně sportu, pohybu a sexu....

42let @ 195cm @ 125kg
amirax

Člen
# Zasláno: 15 Čvc 2013 15:28

Ahoj, už jsem ti párkrát psala a celkem se řídila tvými radami ohledně cvičení a jídla. Teď už je to přes rok a půl co pravidelně cvičím, momentálně teď od února např. Zuzku Light, www.rutina. cz, myslím, že se tomu říká bodyrock a opravdu mě to baví. Váhově jsem zůstala skoro stejná (asi o 2 kg míň), objem boků ale hlavně pasu šel dolů, přes počáteční nárůst v prvních týdnech cvičení. Teď mám v pase 64 a boky 92,5, což považuji po 4 dětech za fakt úspěch. Na zadek a břicho si nemůžu stěžovat, i když pořád vidím možnost zlepšování, ale ať dělám, co dělám, tak ruce mám jak hůlky s lehkým náznakem svalu. Dělám bez problémů pánské kliky, přítahy ke stolu, zády k židli, různé typy kliků, používám i 2 až 3kg činky na ruce a při cvičení nohou asi 8 kg. Před a po cvičení piju bílkovinový nápoj a denně přijmu 60 až 80 g bílkovin. Problém je, že pak už jsem tak plná, že do sebe stěží dostanu sacharidy a asi celkově málo jím anebo je možné, že prostě mám takovou stavbu těla. Přemýšlela jsem o změření si podkožního tuku atd. anebo možná něco přibrat, aby měly svaly z čeho růst? Napadlo mě koupit nějaký sacharidový nápoj. Je ale pravda, že když je málo času, tak třeba někdy celý den nejím, než abych do sebe něco jen tak naházela. Jinak mám 173 a 56 kg, takže tak max. 4 kg by mi nevadily.
Pro příklad můj včerejší jídelníček, kdy jsem se fakt snažila jíst: piju vodu nebo čaj a mléko, ovoce moc nemusím, sladkosti v podstatě vůbec, protože mi nechutnají, mám ráda ryby, maso hlavně vařené nebo dušené, šunku, sýry, hodně tvaroh, syrečky, celozrnné pečivo, zelenina, hodně často luštěniny
snídaně: 3 kousky celozrnného perníku(peču sama, málo cukru, celozrnná mouka, málo oleje) a 400ml mléka
svačina: 1 okurka a 100g sýra
oběd: hrachová polévka a krajíc chleba
svačina: domácí tvaroh na slano cca 200g, rajče
večeře: špenát s vajíčkem a 1 brambor, hrnek mléka
Dnes budu cvičit a pak si dávám ten bílk. nápoj ještě rozmíchaný v mléce. Piju asi hodinu před a asi do půl hodiny po cvičení nebo to nahrazuji tvarohem nebo sýrem, šunkou. Co by jsi mi poradil a je vůbec možné při tomto stylu cvičení mít svaly na rukou. Děkuju Martina
Legi

Moderátor
# Zasláno: 15 Čvc 2013 21:18

Aboj Martino, nenabíráš svalovou hmotu, protože nemáš z čeho. Ten jídelníček energeticky naprosto nedostačuje. Přečti si, prosím, nejdříve toto.

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959

42let @ 195cm @ 125kg
adrubina

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 19:40

Dobrý den.
Chtěla bych se poradit, jak přibrat svalovou hmotu, ale čistě, bez tuku. Zhubla jsem 7 kilo. Nejspíš i trochu svalů, ale většina z toho byly tuky, svaly mám samozřejmě taky. Dost na nohou a ruce taky ujdou. Ale přece jen vážím docela málo. (příjde to spíš mamce, je mi 14 a z 55kil jsem zhubla na 47.8[to jsem měla dneska, celkově se ta váha drží malinko pod 48], měřím přibližně 163, možná +-2cm víc) Chtěla jsem docílit tak 12-15% tuku v těle, prostě abych měla i břišáky a tak.. Břišáky tam někde pod tou tenkou vrstvou tuku budou Potřebuju ještě vyrýsovat břicho a prostě přibrat svaly a ubrat tuk. Začala jsem teda i víc jíst a 3x týdně posiluju (st-bicepsy,tricepsy, pá-nohy, ne-ramena,záda,hrudník[to mám většinou nejvíc času a tyhle partie tolik nepřeháním, jako nohy a ruce] a párkrát si jdu zaběhat, tak 3-4x, ale teď běhám spíš kratší tratě a někdy střídám normal,sprint, nebo taky dost jezdím na kole ) Takže bych potřebovala poradit, jak přibrat tak 2 kila na svalech a taky jak vyrýsovat břicho a i ruce. Pořád mi příjde, zle když budu jíst, tak prostě už ten tuk nespálím. Chápu, že je to možná na můj věk celkem brzo, nebo že to jsou vysoký cíle..ale příjde mi, že čím dřív, tím líp a snad mi to nějak nezkazí dospívání
Jinak tady je příklad tréninku:
Bicepsy - 3 cviky, 3-4 série, 12-15 opakování
Tricepsy - podobně jako bicepsy
Nohy - stehna - 3 cviky, 3-4 série, 15-20 opakování, lýtka 2 cviky 15-20 opakování
Záda,ramena,záda - 3-4 série u všeho a 12-15 opakování
Ukázka jídelníčku:
Snídaně(6:00) : ovesná kaše s ovocem, jogurt + ovoce , ovoce + ovesné vločky + odstředěné mléko - prostě snídaně je vždycky sladká , zelený čaj
Svačina(8:45) : teď mi je dělá mamka, aby byla vklidu, ale větśinou je to slunečnicový chleba s cottage, kus zeleniny nebo ovoce
Oběd(mezi 12:00-13:00) : to máme bohužel ve škole, ale pokouším se jíst to kvalitnější z výběru :D
Svačina(14:00-14:30): jogurt+tvaroh+nějaký oříšky+kakao, slunečnicový chleba+cottage/lučina+zelenina
Večeře(17:00): to si dám většinou velkou nálož zeleniny třeba se slunečnicovým chlebem, nebo si udělám sóju, nějaký salát
A pak si ještě kolem 7. dám tvaroh s něčím (skořice,kakao)
Chodím spát mezi 20:00-21:00
Děkuji za odpověď
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 15 Kvě 2014 22:34

Ahoj, jídelníček ujde, zařadil bych k večeři maso.

Obecně nejde nabírat svalovou hmotu bez žádného tuku, to nedokáží ani kulturisté na AS, takže se musíš smířit, že nějaké procento tuku nabereš.

Docela dost to ovlivníš jídlem, ovoce, kakao, oběd ve škole na tuku - tohle všechno je rozporuplné, záleží to na tělesném somatotypu člověka.

Rozděl si sacharidy na 4-5 g na tělesnou váhu, 1,2-1,5g bílkovin, 0,5-0,7g tuku. Křivka sacharidů by měla klesat s ohledem na čas během dne, bílkoviny a tuky by se měly držet stejně (jakože na večer už si nedávej 80g rýže jako přílohu, ale stačí třeba 30...)

Uvidíš, co to s tebou udělá za 1 měsíc, a podle toho upravíš množství makro živin.

S pozdravem

Jan Jícha
adrubina

Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2014 14:58

Moc děkuju za odpověď.
Tak s tím nabíráním teda moc nevím.. Přece jen se toho tuku docela bojím.. A nějaké rady, jak vyrýsovat to břicho? Pořád tam mám docela tuk, ne hodně, ale břišáky prostě vidět nejsou. Cvičím ob den 5 cviků se zaměřením na všechny části.
A jen jsem se chtěla zeptat, jestli si myslíte, že je moje váha (47.8kg) na mou výšku (163cm) a věk (14) málo? Mě to zas tak nepříjde, vzhledem k tomu, že jsem ještě dítě a na svůj věk celkem nevyspělá :D
Jinak se zkusím aspoň orientačně držet vašich rad
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 16 Kvě 2014 15:59

Cvičením se břicho nevyrýsuje, ale dietou. Tělo musí přejít do deficitu cca o 200kcal, než vydáš, a se správnou stravu a zařazením kardia, začne tělo shazovat kg. První 3 týdny je to jen voda, po 4 týdnech diety se začíná teprve spalovat tuk.

S pozdravem

Jan Jícha
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0