Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Pro ľeny / Prosím o radu
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
sarusenka1990

len
# Zaslno: 2 Pro 2011 23:29


Dobrý den,
moc prosím o radu. Je mi 21 let, mám 168 cm a 62kg a chtěla bych zhubnout zhruba 8kg a to v oblasti břicho,zadek,nohy. Straąně mě začalo bavit plavání,tak jsem se chtěla zeptat,zda li je vhodné na hubnutí?Četla jsem na to odliąné názory v různých článcích a tak bych se na to chtěla zeptat Vás,jako odborníka. Popřípadě jakou jinou vhodnou pohybovou aktivitu byste mi doporučil?
Předem děkuji za Vaąi odpověď.
Marková Sára
tetsuo

len
# Zaslno: 3 Pro 2011 15:45 - Zmnil/a: tetsuo


Obecně se cvičením moc nehubne. Hubne se hlavně dietou. Plavání není vyloľeně ideální - jak kvůli teplotě vody tak proto, ľe málokdo plave způsobem, který umoľňuje pálení tuků nejefektivnějąím způsobem.

Nejlepąí je
a) navodit před tréninkem stav mírné hypoglykemie (nedostatek cukru v krvi) a zvýąit v krvi přítomnost nenasycených tuků (tělo pak začne uvolňovat z podkoľí tuk jako palivo místo cukru)

b) nejprve 40-50 minut vyčerpávat zbytek glykogenu ze svalů či krve. Intenzivní kruhový trénink (posilování s vyąąími počty opakování) a potom 30-45 minut lehká aerobní aktivita. Teprve ta spaluje tuk. Samotná aerobka není efektivní. Není efektivní ani struktura tréninku - nejprve aerobka a potom posilování.

c) Lze si taky dávat ráno procházku nalačno. Taky je moľno pouľívat krátkou intenzivní intervalovou aerobku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Eva

len
# Zaslno: 9 Pro 2011 16:30


Ahoj, jsem absolutní laik. Manľel posiluje, cvičí doma, má posilovací lavici, činky a daląí věcičky, trénuje pravidelně. Uvaľovala jsem o koupi boxovacího pytle - hruąky, má to nějaký význam pro posilování? Má to být dárek a nechci koupit nějakou zbytečnou blbost a nemám se koho zeptat.
Díky moc za radu. Eva
P.S. omlouvám se, ľe otravuji v této diskusi, ale nenaąla jsem jinou.
amirax

len
# Zaslno: 23 no 2012 14:40


Dobrý den, asi před 3 měsíci jsem začala intenzivně cvičit, potřebovala jsem nutně po 4 těhotenstvích zpevnit svaly. Cvičím doma pouze vlastní vahou max. s 2kg činkou. Začala jsem cviky na nohy a zadek(výpady, dřepy s různým uhlem či na ąpičkách..), pak jsem přidala ruce a nakonec břicho. Při cvičení čerpám z vlastní zkuąenosti, kterou mám z dlouholetého navątěvování posiloven a z internetu. Vľdy se řídím tím, jetli mám pocit, ľe sval zabírá. Cvičím buď denně nebo obden asi 1 hodinu a před cvičení vľdy zařazuji strečink. Ale vyděsilo mě, ľe jsem během tohoto cvičení nabrala přes boky z původních 91 cm na 96 cm, ale v pase je to stejné cca 67. Bohuľel nemám váhu, tak nevím, jestli i váha ąla nahoru. Je to moľné, ľe je to cvičením? Můľu čekat, ľe se obvod bude stále zvyąovat? Neměla bych sníľit intenzitu? A jakou intenzitu by jste doporučoval vy? Pokrok je znatelný, zvláątě na zadku a na břiąe, ale nedaří se mi zlepąit zadní stranu stehen těsně pod hýľděmi, jaké cviky by jste doporučoval tam? A jaké cviky jsou vhodné pro formování rukou při takovém domácím cvičení a jestli je nutné pořídit i činky na posilování rukou? A poslední otázka. Nemám problém s váhou, při výące 173 váľím cca 58(poslední váľení před vánocemi), takľe neřeąím aerobní trénink, ale je nutné ho zařadit, aby svaly byly skutečně pevné a pruľné, nebo si vystačím s posilováním. Podotýkám, ľe jinak jsem vpodstatě celý den na nohou a pohybu mám vcelku dost, ale nezpotím se u něj. Děkuji za odpověď
tetsuo

len
# Zaslno: 23 no 2012 16:16


Doporučuju hlavně tyto články:

http://www.body-test.cz/tvarovani-tonovani-rysovan i-versus-objem

http://www.body-test.cz/omyly-ohledne-rysovani-a-n abirani-objemu

http://www.body-test.cz/mytus-proc-zeny-nechteji-p osilovat-a-proc-by-mely

Je tam vysvětlena řada souvislostí - předevąím to, ľe ochablé svaly nadzvedávají vrstvu podkoľního tuku. Pokud chcete menąí objem boků, znamená to spalovat tuk. Nejde o problém rychlého nárůstu svalů. Jen změnu svalového tonusu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
amirax

len
# Zaslno: 24 no 2012 12:00


Dobrý den, články jsem několikrát pročetla. A naprosto jsem znejistěla, jestli má moje cvičení vůbec smysl. Znamená to tedy, ľe pokud nezařadím i aerobní aktivitu a nezhubnu ten tuk, tak nebudou přes daląí cvičení zadek a ostatní svaly vypadat pevnějąí? Zvětąení objemu boků mi vlastně ani nevadí resp. nepotřebuji nutně zmenąovat objem boků. Anebo pokud budu dál pokračovat ve cvičení pouze posilováním doma bez anebo s minimální zátěľí, budou výsledky časem viditelnějąí nebo jde pouze o zmíněný svalový tonus, který během pár dnů opadne? Děkuji
tetsuo

len
# Zaslno: 24 no 2012 13:00 - Zmnil/a: tetsuo


Na hubnutí má smysl předevąím to, ľe se hodinu aľ dvě po tréninku nejí. Tehdy se tuky spalují nejvíc.

Důkladněji je to vysvětleno zde:
http://www.body-test.cz/efektivni-spalovani-podkoz niho-tuku


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
amirax

len
# Zaslno: 25 no 2012 16:42


Děkuji za daląí přínosný odkaz. Opět jsem pozorně přečetla, ale stále jsem nepochopila, jestli kdyľ nezhubnu ten tuk, tak nebude vidět ani po deląím cvičení daląí pokrok? Mimochodem dnes jsem se měřila po více jak 2 týdnech a mám přes boky o 2 cm méně, přesto, ľe jsem dále pravidelně cvičila a vizuálně opravdu vąechny posilované svaly vypadají pevnějąí. Je to uľ obrat k lepąímu? Dnes jsem navíc po 40 minutách posilování podle Tréninku pro holky a ľeny na tři dny v týdnu, který jsem naąla v jiné radě pak zařadila 25 ostré chůze. Je to tak správně? Děkuji za odpověď a omlouvám se za natvrdlost v tom, ľe pořád otravuju s tím samým.
tetsuo

len
# Zaslno: 26 no 2012 00:34


Ano, za posilování patří jeątě lehké kardio.
Pak je ale zásadní minimálně hodinu nejíst. Bez toho je to spalování málo efektivní.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
amirax

len
# Zaslno: 18 vn 2012 23:37


Dobrý den, tak jsem daląí 4 měsíce (celkem 7 měsíců) pilně cvičila. A cvičení doplňovala sviľnou chůzí. Aby mě nenudilo cvičit stále stejné věci, cviky jsem obměňovala. Po nyní jiľ 7 měsících můľu říct, ľe mám krásně zpevněné břicho, jak jsem neměla ani před dětmi, vyrýsovaly se mi ramena a pevněji působí i prsní svaly. Myslím, ľe jsem při cvičení myslela na vąechny svaly. Nyní cvičím 3x týdně asi 1 a půl hodiny. A hlídám si i stravu, vyloučila jsem nekvalitní sacharidy a zvýąila mnoľství bílkovin a jím více ovoce a zeleniny. Ale mým problémem zůstávají nohy, přestoľe je cvičím pravidelně a ze vąech stran, tak při pohledu do zrcadla je to znát, jsou pevnějąí, jakoby se zvedly a zmenąily, ale při chůzi nejsou úplně pevné a dost se třesou. Cílenou dietu jsem nedrľela, váľím 56 kg na 173 cm. Podle svých předchozích dotazů a vaąich odpovědí myslím, ľe chyba asi bude stále v přebytku tuku? Je to tak? Nebo stačí vydrľet cvičit dále a zlepąí se to? Anebo je cvičení málo intenzivní? Opravdu nevím kde mám přidat. Děkuji za odpověď.
tetsuo

len
# Zaslno: 19 vn 2012 11:51


Tak gratuluju, chce to samozřejmě pokračovat dál.

Cvičit 3x týdně hodinu a půl je takový dobrý základ. Cokoli se k tomu přidá, bude fajn. Můľe to být to, ľe budete chodit do práce pěąky (nebo aspoň část cesty), ľe nebudete pouľívat výtah, ale chodit do schodů, ľe si ráno nalačno dáte 10-30 minut jakéhokoli nepřílią namáhavého cvičení apod.

Pokud neberete ľádné doplňky, moľný je extrakt zeleného čaje, práąkový-syplý lecitin (ne kapsle), synefrin, MCT olej. Jednou denně střídmě kofein, ale nepřehánět to.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
poprsie

len
# Zaslno: 6 no 2014 16:51


Ahojte, viem ľe sa nedá schudnú» iba z pŕs ale potrebujem nejaké účinné cviky na prsia, vąetko: spevnenie, nadvihnutie, vytvarovanie ale hlavne pokiaµ je moľné zmenąenie vs. schudnutie z pŕs....potrebujem to súrne. Eąte jedna otázka: je moľné ľe behanie môľe spôsobi» natiahnutie prsníkov a tým pádom ovisnutie, alebo resp. tým ľe skáčem prsia chudnú alebo môľu ovisnú», čo sa vlastne s nimi v tedy deje. A je rozdiel bez ohµadu či s podprsenkou alebo bez.? (vek 25)
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 no 2014 16:54


Platí přímá úměra...míň tělesného tuku, menąí...povadlejąí prsa a naopak. Musíą si určit priority,,,,buď hubená, nebo kozatá...


48let @ 195cm @ 135kg
Kamca000

len
# Zaslno: 12 no 2014 11:59


Dobrý den, mám jeden takový dotaz.

Je mi 19 let, měřím 166 cm a vaľím zhruba 55 kg. Mým přáním by bylo jeątě troąku zhubnout a poté si tělo zpevnit. Myslíte, ľe mám začít nejprve s upravou jídelníčku a s cviky na hubnutí, nebo se mám rovnou zajímat o posilování? Do posilovny zatím chodit nemuľu, tak se o to chci pokusit cvičením doma.
Vím, ľe to je asi blbý dotaz, přečetla jsem toho na internetu uľ hodně, ale jsem z toho uplně zblblá, a vůbec nevím, jak začít


Děkuju za odpověď
Legi

Modertor
# Zaslno: 12 no 2014 12:04


Podle výąky máą ideální váhu..kde máą problém? Postni foto...bez toho se to nedá posoudit...


48let @ 195cm @ 135kg
Spede

len
# Zaslno: 12 no 2014 12:17


Nerozumím větě Do posilovny zatím chodit nemuľu
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 12 no 2014 12:25


Tieľ sa mi zdá, ľe čím viacej človek číta tým väčąí chaos má v hlave
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 12 no 2014 12:26


No ako napísal Legi bez foto sa to nedá posúdi»
liliana

len
# Zaslno: 12 no 2014 12:35


na zhubnutí, zpevnění a trochu svalu jsou ideální hiit tréninky.. já na nich víceméně jedu přes rok..


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Kamca000

len
# Zaslno: 12 no 2014 13:23


No nějak v mojem okolí nemůľu sehnat brigádu a posilovna leze moc do peněz, takľe si to teď vzhledem ke studiu nemuľu dovolit. Ideální váhu moľná mám, ale taky mám vąude "faldíky", tak bych s tím chtěla něco dělat
Děkuju liliana za tip, zkusím si o tom něco pozjią»ovat
Legi

Modertor
# Zaslno: 12 no 2014 13:39


Faldíky? Fotku celé postavy v plavkách máą?


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

len
# Zaslno: 12 no 2014 13:42


a kdo nemá faldíky,ľe =)


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Modertor
# Zaslno: 12 no 2014 13:47


Tak Ty třeba ľádný nemáą...tak tady nehaľ faldíkama...


48let @ 195cm @ 135kg
liliana

len
# Zaslno: 12 no 2014 13:48


jo, je vidět, ľe jsi mě jeątě neviděl v plavkách


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
Legi

Modertor
# Zaslno: 12 no 2014 13:50


No já za to nemůľu, ľe si je zrovna neměla na sobě...


48let @ 195cm @ 135kg
Kamca000

len
# Zaslno: 12 no 2014 13:52


Fotku momentálně nemam a ani se mi nechce moc pořizovat Spíą jsem jen chtěla vědět na co se mám tedy zaměřit, jestli na hubnutí nebo posilování no. Doma nějaké stroje máme a jídelníček bych taky změnila, akorát pořád nevím, co vlastně chci
liliana

len
# Zaslno: 12 no 2014 13:53


na oboje, Kamčo


*** KDO CHCE, HLEDÁ ZPŮSOBY, KDO NECHCE, HLEDÁ DŮVODY ***
vlaydimir

len
# Zaslno: 21 j 2021 03:01


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 21 j 2021 03:02


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 21 j 2021 03:03


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist