Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Osobní rekordy / lytka problem
Autor Zpráva
drenis

Člen
# Zasláno: 3 Bře 2013 20:01


zdravím .. mám problem s levým lýtkem, celkově mám slabé lytka ale zaostava mi to leve oproti pravému byt levá noha je má silnejší .. v mladí sem měl poraněný kotník ale při cvičení to nijak neomezuje možná se jen nepatrně méně propíná při vyponech ale to opravdu jen o cm maximálně .. mohl by tohle byt ten problem ? a dá se to nějak řešit ? například o cvik víc ? diky za každou radu
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Bře 2013 21:10 - Změnil/a: Legi


Tak jistě to může být ten zásadní problém. 1cm v propnutí udělá za celou dobu co se to stalo vcelku dost paseky. Otázka je, jestli je omezená hybnost kotníku trvalá, nebo by se ta mobilita dala obnovit. V každé případě by to chtělo odborníka, takže Ti doporučím návštěvu fyzioterapeuta. Jinak můžeš aplikovat kompenzační cvičení na slabší nohu, tzn. přidávej objem práce.

Teď všeobecně o lýtkách. Zaprvé, málokdo má stejně velká lýtka. V podstatě je to z fyziologického hlediska nemožné, protože jedna noha je odrazová a tudíž výrazně silnější. Můžete si to vyzkoušet při skoku dalekém. Uvidíte ten rozdíl ve výkonu. Lýtka reagují nejlépe na mix těžkých a lehkých sérií s důrazem na lehčí série o vysokém počtu opakování. Proč? Lýtka jsou na dlouhodobou zátěž zvyklá (celý den chodíte a používáte je). Specielně u lýtek můžete perfektně zažít tzv. "ohnivou bránu", kterou musíte překonat, abyste zapojili do práce opravdu všechny svalová vlákna. Ohnivá brána se tomu říká proto, že asi po 25-35 opakování výponů, vás začnou lýtka pekelně pálit a mozek začne dávat povely k ukončení přetěžování, protože když vás chytne křeč, nejde už jaksi utíkat a to je základní lidský pud k přežití - utéct. Tuto psychickou bariéru je nutno silou vůle překonat. Pokud se vám to podaří, budete překvapeni, že udělat 80-100 opakování není tak těžké, jak jste si možná na začátku mysleli. Lýtka ale potom vyžadují hodně strečinku, abyste příští den vstali vůbec z postele.


42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist