Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / 10-15 min nebo 30-60min?
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
cavic

len
# Zaslno: 30 Led 2015 14:36


Zdravím, měl bych dotaz. KDY dávkovat protein. Proąel jsem fakt hodně zdrojů, ale furt nemůľu přijít kdy. Některé zdroje uvádějí hned po tréninku a některé ľe 30 - 60 min po tréninku. A pak by mě jeątě zajímalo, jestli je lepąí brát dávku k snídani a nebo spíąe k dopolední svačině. Děkuji moc za vąechny odpovědi
Legi

Modertor
# Zaslno: 30 Led 2015 17:25


Protein, tedy jako tekutá náhrada stravy se pouľívá předevąí před a po tréninku, nicméně doplňují se jím i celkové bílkoviny, takľe braní ráno a večer je zcela normální, protoľe je to výhodné. Protein (vícesloľkový) je plně vyuľitelný a lehce stravitelný, coľ se o zdrojích v potravě dá říct málokdy.
Po tréninku tělo začíná s obnovou a novovýstavbou svalových struktur nejdříve po 2 hodinách, takľe s přihlédnutím k fyziologické prodlevě trávením se jeví ideální čas 90-120 minut po tréninku. Do té doby z proteinů tělo dělá díky glukoneogenezi cukry, protoľe je to tak fyziologicky nastaveno.


48let @ 195cm @ 135kg
cavic

len
# Zaslno: 30 Led 2015 18:48


Super, díky moc. Teď to uľ budu dělat správně
sandy

len
# Zaslno: 30 Led 2015 19:42


Otázka, na kterou existuje "deset" odpovědí a vąechny mají podporu ve vědeckých výzkumech. Otázné je, opravdu dokáľeme při cca hodinovém silovém tréninku /a vyváľené pevné celodenní stravě/ vyčerpat glykogen do té míry, ľe je organismus nucen přetvářet bílkoviny vzaté těsně po tréninku na sacharidy a defacto je znehodnocovat? Proč potom téměř vąichni výrobci /včetně namaximum/ odporučí vzít např. hydro hned po tréninku, poukazujíce na to, ľe je to nejvhodnějąí doba, kdyľ ve "skutečnosti" se takto drahý protein změní na laciný sacharid?
Legi

Modertor
# Zaslno: 30 Led 2015 20:13 - Zmnil/a: Legi


Pokuď se budeme bavit o silovém anaerobním tréninku trvajícím minimálně 30 minut, existuje na tuto odpověď pouze jedna odpověď....učebnice fyziologie pro studenty zdravotnických oborů, strana 62, ISBN 978-80-247-1190-4.
Jinak ..... nikdy nevyčerpáą vąechen svalový glykogen, to není fyziologicky moľné. To bys umřel. Primárně je nastavené doplňovat vyčerpaný glykogen z jednoho zásadního důvodu a to z důvodu přeľití. Bez dostupného glykogenu ve svalech se dost blbě utíká.

Co se týče argumentu uvádění výrobců o konzumaci hydra ihned po tréninku...no kdybych těľil diamanty, nebál bych se tvrzení, ľe takových 5 karátů ihned po tréninku zvyąuje proteosyntézu o 500%. Co karát, to jednou větąí svaly!


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 30 Led 2015 21:50


Samozřejmě jsem neměl na mysli totální vyčerpání glykogenu, jen tu pomyslnou hranici, kterou dosáhneme anaerobním tréninkem. Jasně, po vysilující námaze dochází k hypoglykémii a tělo má tendenci vytvářet cukry i z nesacharidových zdrojů, ale stále stojí otázka na tom, kdy k tomuto stavu dochází. Ty píąeą jiľ o 30 min, ale četl jsem i názory podpořené studiemi, které tvrdili, ľe do podobného stavu má organismus i po hodinovém silovém tréninku dost daleko. Já se přít nehodlám, sám v tom nemám jasno a vede mne čistá zvědavost, pokud jsem dobře pochopil, je hloupost měnit diamant hned na kámen a radąi chvíli počkat, aby zazářil svým leskem, ale i tak nechápu snahu výrobců "klamat" a navádět zákazníky na znehodnocování nabízeného produktu formulí ihned po tréninku, kdyľ stačí napsat - vypij za 90 min po tréninku-. Předpokládám, ľe u bílkovin přijímanými zároveň se sacharidy /gainer/ to neplatí a je moľné je přijímat hned po tréninku.
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 31 Led 2015 07:59


sandy to máą pravdu nájdeą rôzne tvrdenia a kaľdý tvrdí ľe len tá jeho je tá pravá
po tréningu sacharidy spolu s bielkovinami sú ideálne no poznám kopec µudí čo zaznamenali lepąiu postavu a výsledky keď sacharidy po tréningu vypustili celkom.
Čím to je?
Ono tie ątúdie väčąinou zabúdajú dotiahnu» do konca a skúsi» to v reálnom ľivote
Drvivá väčąina má sacharidov v dennom príme aľ nadbytok a keď si eąte pridajú sa to ukladá do tukov
Je iné ak niekto behá maratón a ked cvičí do hodiny a tam má eąte kopec prestávok. Cvičí napríklad hrudník a biceps ľe by minul vąetky svoje zásoby energie? to je hlúpos» .
To sú veci na ktoré sa akosi zabúda
Niekomu po tréningu ľalúdok ako keby zamrzol a nepracuje iný ho má v pohotovosti uľ v ąatni ja si neviem napríklad predstavi» čaka» nejakých 90 minút na proteín a preboha kedy by som potom jedol?

Momentálne sa zaoberám témou prečo je tak straąne veµa trénerov ale ľe ozaj na hovno aj ked sami majú vcelku dobré výsledky
Chcem o tom článok napísa».
Je to jednoduché nevedia veci prispôsobi» klientovi pochopi», ľe on má iné potreby, metabolizmus jeho telo sa správa inak.
Aj teraz priąla jedna kočka k náąmu trénerovi celkom zničená zaplatila si troch trénerov a ono nie ľe jej niektorý pomohol ale vysledky boli eąte horąie.
Posledný sa drľal systému čo najviac 0 to znamená den bez sacharidou doľubal jej imunitu celkove systém podlomil a eąte mu za to aj zaplatila

Tak tá čarovná poučka daj si presne toto v takomto mnoľstve presne v tej minúte - nie je

Prečo namaximum odporúča proteín po tréningu? lebo je po tréningu vhodný tak ako aj gainer pri tom máme aj odporučené mnoľstvo ktoré je samozrejme orientačné a kaľdý si ho môľe upravi» podµa potreby.
Jednému zákazníkovi poradím gainer je to ok ale inému len proteín prečo?
Lebo budem rád ak bude zákazník spokojný a nie ľe eąte stlstne do tuku to by sa uľ na mna asi neobrátil a to by ma mrzelo

Na koniec: názorov je veµa nechcem sa tu zatiahnú» do debaty táto ątúdia povedala to by bol taký nezmyselný kruh
Jednak nemám na to čas a sú to hlúposti hµada» jednu poučku pre vąetkých
Legi

Modertor
# Zaslno: 31 Led 2015 10:53


sandy: Nesmíą si plést fyziologii během zátěľe a po zátěľi. Během zátěľe se cca. po 50 minutách (jedno jestli aerobní, nebo anaerobní) vyčerpá dostupný glykogen a organismus začne rozkládat aminokyseliny ze svalu v daném pořadí, nebo v případě aerobky začne oxidovat tuky. Myslet si, ľe kdyľ cvičím biceps, tak v nohách mám stále dost glykogenu, takľe katabolismus nehrozí je omyl. Sval spotřebovává energii, která je k němu fyziologicky vázána a organismus nemá transportní mechanismy, které by byly schopny v tak masivní míře dodávat substráty vyčerpanému svalu. Omezená schopnost tranportu krví je v anaerobním reľimu zcela nedostatečná. V tomto reľimu nelze oxidovat tuky. Jak bylo řečeno, prioritou je obnova glykogenu, jeľ je moľno ihned doplnit cca. o 40%. Zbytek se doplňuje 2-3 dny. Uľití cukrů a hodně bílkovin ihned po tréninku nepřináąí ľádný benefit. Kdo věří v opak, je to jeho věc. Taky je potřeba zdůraznit, ľe já argementuji z pohledu cíle svalového objemu a síly. Ten, kdo chce zhubnout, bude pouľívat zajisté jiné postupy.


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 31 Led 2015 12:01


starosta: Samozřejmě chápu, ľe je to individuální a např. jedinec, který do sebe po tréninku kopne "pouze" hydro a nic daląího neřeąí můľe dosahovat lepąích výsledků neľ ten, jehoľ police se prohíbá pod tunami suplementů, vąe má nastudováno a se stopkami v ruce čeká na ten "správný" čas, kdy přijmout ľiviny. Osobně si myslím, ľe to potréninkové okno se často přeceňuje, resp. klade se na něj mnohem větąí důraz neľ na ostatní příjem během dne, ano, je důleľitým prvkem, ale zároveň "pouze" součástí celkové mozaiky. S tím doporučením - kdy a co - je to opravdu těľké a samozřejmě nepředpokládám, ľe věnujeą úsilí výrobě a prodeji nějakého doplňku jenom proto, aby jsi ąpatnou radou ohledně jeho pouľívání deklasoval jeho kvalitu, bylo by to kontraproduktivní pro obě strany. Pokud to tak vyznělo, omlouvám se, nebylo to záměrem a jednalo se pouze o reakci na Legiho.
sandy

len
# Zaslno: 31 Led 2015 12:07


legi: Díky za info, to co píąeą, zní logicky, podrobím tvé závěry podrobnějąímu zkoumání Jiľ jsem naąel tu tebou výąe uvedenou učebnici fyziologie, takľe si ji v blízké době prostuduji, zatím jsem ji jen letmo proběhnul a jeví se jako inspirativní.
Legi

Modertor
# Zaslno: 31 Led 2015 18:16


Sandy, to nejsou moje závěry, to je fyziologie člověka - vědní obor. Já to jenom papouąkuju.


48let @ 195cm @ 135kg
Vermot

len
# Zaslno: 1 no 2015 21:11 - Zmnil/a: Vermot


to legi: takze pokud jsem to pochopil spravne ty tvrdis ze do 90.min. po treninku nema smysl podavat proteiny protoze je telo stejne nevyuzije ke stavbe svalu ale "znehodnoti" na cukry..je to tak??dobre ale co se teda stane kdyz clovek docvici a az za 90.minut si da protein???co se mezitim v tele deje??a co by jsi doporucil cloveku ktery uziva po treninku JEN protein(vynechej radu aby prijmul po treninku sacharidy)??jak by to mel udelat?a co se aerobky tyce...jestli jsem to dobre pochopil tak navrhujes delsi nez 50.minut aby telo zaclo vyuzivat tuky...takze jaka je podle tebe idealni doba aerobky???
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 no 2015 06:59


Tak tvrdí to doktoři, ale já bych jim věřil. Aby jsme byli úplně přesní, na cukry se znehodnotí přibliľně 2/3 bílkovin, zbytek tělo vyuľije pro jiné fyziologické děje, nikoli pro výstavbu svalů. Kdyby jsme ąli úplně do detailu, tak organismus pouľije k obnově a novovýstavbě svalů úplně jiný bílkoviny, neľ který doplňujeą po tréninku. Pouľívá ty, které uľ v organismu dávno byly. Přiąli na to tak, ľe označili radioaktivně nově příjímané bílkoviny a sledovali, co se s nimi stane.

Tvůj dotaz - těch devadesát minut dochází k maximální oxidaci mastných kyselin, čili tělo si z tuků uvolňuje energii a doplňuje svalový a jaterní glykogen podle stupně zátěľe. Co je nejlepąí udělat záleľí na cíli kaľdého sportovce. Varianta bez gaineru je logicky ideální pro někoho, kdo chce zhubnout. Negativa jsou výrazně pomalejąí svalový růst a deląí doba regenerace. U někoho bude rozdíl menąí, tu větąí.

Co se týče aerobky, tam je to zase podmíněné fyziologicky. U long steady cardia dochází k pálení tuků aľ za 50 minut jak píąeą, takľe pokuď chceą zhubnout opravdu tuky a ne jen vypotit kýbl vody, musíą jet alespoň 90 minut. To je časově náročné, proto byl vymyąlen HIIT. Ten funguje na bázi kyslíkového dluhu, asi podobně, jako by ses vyąplhal na Mont Blanc.


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 2 no 2015 08:47


legi: Měl by jsem jeątě dotaz ohledně gaineru po tréninku. Je moľné, resp. vhodné se vyhnout jednoduchým cukrům a pouľít cca hodinu po tréninku gainer s komplexními sacharidy /např. svačinový gainer od namaximum s vločkami/, event. si rozmixovat vločky a dát do nich protein? Nedochází k zhehodnocení proteinu z důvodu, ľe i vločky obsahují poměrně dost bílkovin a jejich aminokyselinové spektrum můľe negativně ovlivnit spektrum v samotném proteinu?
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 no 2015 10:38


To se samozřejmě dá udělat a je to i zdlouhodobějąího hlediska zdravějąí. Musíą se ovąem smířit s menąí hormonální odezvou a o něco deląí regenerací.
V gaineru bych vyuľitelnost bílkovin neřeąil. Je jich tam relativně málo a důleľitějąí je celková vyuľitelnost přijímaných bílkovin v rámci metabolického obratu 5-7 hodin. Nicméně musím přiznat, ľe osobně si gainer míchám sám a pouľívám zásadně vícesloľkáč.


48let @ 195cm @ 135kg
Vermot

len
# Zaslno: 2 no 2015 12:19


zjednodusene pro lidi jako ja ... takze pokud to dobre chapu ta oxidace mastnych kyselin se deje i po anaerobni zatezi..(coz jsem dosud netusil myslel jsem ze jen po aerobce)..a pro nekoho s cilem zhubnout je nejlepsi tech 90.minut nic nejist a az potom tam dat protein(spojeny s negativama vyse popsanyma)..a pro nekoho kdo ma zajem o narust svalove hmoty tam hned po treninku "pustit" sachry pro maximalni hormonalni odezvu coz zapricini narust svalu(pri spravnem jidelnicku,suplementaci atd.) je tak??? a je ta hormonalni odezva u te sandyho kombinace vlocky+protein o tolik mensi nez u "normalniho" gaineru s jednoduchymy cukry???
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 no 2015 14:09


Tady bych se vyhýbal termínu ihned po tréninku. Jelikoľ se v organismu děje vąe s určitým zpoľděním, preferoval bych termín záhy po tréninku, nejdříve pak po 15-ti minutách, ideálně pak po 30-60 minutách.
Na otázku ohledně sacharidů je odpověď jasná. Celková inzulínová reakce odpovídá celkové glykemické náloľi, nikoli glykemickému indexu sacharidu, čili stejné odezvy dosáhneą i větąím mnoľství pomalejąích sacharidů. Je pouze otázka proč bys to dělal. Je to totiľ pro GIT nevýhodné, více se zatíľí a vydá více energie na trávení.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 no 2015 14:55


Mám zase zánět hcd, tak mám čas, abych pro zájemce vypsal několik fyziologických zákonitostí, který pomůľou pochopit fyziologické děje v závislosti na tréninku a výľivě.

Při aerobním zatíľení umí organismus vyuľívat vąechny energetické zásoby. Vyuľívají se v pořadí glykogen, tuk, svaly.

Při anaerobním zatíľení neumí organismus oxidovat mastné kyseliny, takľe je pořadí glykogen, následovaný svalovou hmotou. Silovým tréninkem s těľkými váhami o nízkém počtu opakování se vyčerpává méně svalového glykogenu, neľ při vyąąím počtu opakování. Proto je při tomto druhu tréninku moľno trénovat déle, bez nebezpečí katabolismu. Katabolismus je hojně vyuľívaným straąákem při prodeji různých doplňků stravy, předevąím BCAA. Ze svalu se začínájí odbourávat AMK v tomto pořadí... glutamin, kys. asparágová a teprve potom větvené AMK (známé pod zkratkou BCAA). Jelikoľ je glutamin nejzastoupenějąí AMK v lidském svalu, je úsměvné, ľe si fitness průmysl vybral právě BCAA pro svůj oblíbený nesmyslný slogan, ľe BCAA dokáľou ochránit svalovou hmotu při tréninku. Toto nedokáľe ani svěcená voda, ani glutamin a uľ vůbec ne BCAA. Svalový katabolismus je přirozený fyziologický děj při anaerobním tréninku trvajícím do vyčerpání dostupného svalového glykogenu a dosaľením tzv. kortizolové hranice, kdy se tento hormon začne uvolňovat do krevního oběhu. Tělo se s tímto jednoduąe vypořádá tak, ľe po příjmu sacharidů a bílkovin tuto poąkozenou svalovou strukturu začne přednostně obnovovat.
Vzpomínaný inzulín je nejanaboličtějąí tělu vlastní hormon, který spouątí anabolické reakce (dá organismu pokyn budovat) a stará se o transport ľivin do buňky a umoľňuje jej. Čím vyąąí inzulínová odezva, tím vyąąí anabolická reakce. To je důvod, proč mají ąpičkoví kulturisté větąinou vysokou citlivost na tento hormon a na anabolické hormony steroidní povahy obecně. Problémem je ovąem dlouhodobá stimulace slinivky břiąní, která je za tvorbu tohoto hormonu zodpovědná. V tomto případě platí rčení....tak dlouho se chodí se dľbánem pro vodu, aľ se ucho utrhne. Na druhé straně nikdo nedokáľe říct, ľe zrovna ten, nebo onen dostane automaticky diabetes II. typu. To není pravda. Jen se výrazně zvyąuje riziko, ľe se tak stane.


48let @ 195cm @ 135kg
Vermot

len
# Zaslno: 2 no 2015 15:44


ponekud nechapu vetu :"To je důvod, proč mají ąpičkoví kulturisté větąinou vysokou citlivost na tento hormon a na anabolické hormony steroidní povahy obecně." tzn. ze existuje nejaky postup ci latka kterou oni pouzivaji a tim citlivost zvysuji nebo to znamena ze na to musi mit geneticke predispozice??
sandy

len
# Zaslno: 2 no 2015 15:46


legi: Téľ jsem zvaľoval pouľití vícesloľkového proteinu do gaineru, můľeą pro inspiraci uvést tvůj recept? Jeątě k těm aminokyselinám, mám i samostatný glutamin a zvaľuji nákup BCAA, mám je uľít hned po tréninku, nebo je mohu smíchat aľ cca hodinu po tréninku v gaineru?
Legi

Modertor
# Zaslno: 2 no 2015 16:02


Vermot: To je otázka genetiky, nicméně dá se tomu maličko pomoci. Kdyľ důsledně dlouhodbě vyloučíą potraviny s vysokým GI a budeą si hlídat jednotlivé porce sacharidů, citlivost se zvýąí. Nutno přiznat, ľe je to ovąem začarovaný kruh.

Sandy: 15% vícesloľkáče, 40% glukózy, 45% malty a k tomu asi 7g BCAA a 7g glutaminu. Je moľné dát BCAA 15 minut před gainerem, aby se zvedla glykémie a urychlil se anabolický proces, ale kaąlu na to, není čas. Za to to piju v podstatě naráz (100g v 400ml), takľe je to celkem ąlupka.


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 3 no 2015 20:11


legi: Na 120 kilového chlapa se mi to jeví v pohodě, poznám nadąence, kteří podobnou směs ve stejném mnoľství pijí 3xdenně a váľí sotva 70 kg ..., to budou asi ti, jimľ se to ucho jednou utrhne, aľ půjdou se dľbánem pro vodu. Co se týče dávkování glutaminu, postačí při 88 kg 2x5 gr denně rozdělené do potrénínkového nápoje plus do nočního proteinu, v netréninkové dni jednu dávku ráno? BCCA by jsem dával jen do gaineru 5 gr hodinu po tréninku, můľe být?
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 no 2015 20:43


Tak nejsem uľ nejmladąí, ľe jo. Ono se to nezdá, ale s věkem se metabolismus výrazně zpomaluje a protoľe jsem zapřísáhlý naturál, není to čím očůrat.

To dávkování AMK se mi jeví jako velmi rozumné, dávkuji podobně.


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 4 no 2015 16:49 - Zmnil/a: sandy


Ne, ľe ono se to nezdá, ono to tak opravdu je, téľ budu mít zanedlouho čtyři kříľky na krku, takľe vím, o čem je řeč a mohu to potvrdit. Naątěstí, pokud je člověk zdravý a fyzicky aktivní, dá se s tím úspěąně bojovat, ale ty časy, kdy to ąlo i bez boje jsou jiľ dávno v tahu, teď uľ nám zůstáva pouze tah mrtvý. Jeątě naváľu na ty aminokyseliny, občas uvaľuji kvůli zefektivnění tréninku i o nákupu beta alaninu, citrulátu a argininu, na druhé straně si nejsem jistý, zdá má smysl se tím nějak zaobírat, nikdy jsem předtréninkovky nebral a nikdy mne nijak ani nechyběly. Mají tyto přípravky i nějaký větąí význam např. na regeneraci či na růst, nebo se spíąe jedná "jen" o psychické nakopávače?
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 no 2015 20:49


Teoreticky by mělo. Osobně pouľívám pouze citrulin. S nakopnutím taky nemám problém. Uľ kdyľ se probudím, je to nakoplý.
Tyhlety AMK fungují fyziologicky, nikoli jako psychický stimulanty.


48let @ 195cm @ 135kg
cavic

len
# Zaslno: 5 no 2015 22:14


Měl bych jeątě dotaz, jestli se to dá brát takhle, ľe po tréninku si dám maltu a glukosu (1:1) a nějakých 90 minut po treninku protein. Jsem tu totiľ celkem teď zmatený, tak jestli by to takhle fungovalo.
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 no 2015 20:34


V podstatě ano, jen ten k těm cukrům musíą přidat maličko proteinu, tak 10-20% obsahu a kdybys tam přidal 7g lecitinu, taky by to prospělo věci. Dále, nemusíą ten gainer dávat ihned po tréninku, ale radąi později, klidně i hodinu po...budeą pálit tuky.


48let @ 195cm @ 135kg
sandy

len
# Zaslno: 17 no 2015 13:45


legi: Hodím dotaz sem, protoľe tu jsme se bavili o potréninkovém nápoji. Začal jsem si míchat vlastní gainer na základě tvého doporučení /vícesloľkáč, maltodextrin, glukóza, BCAA, glutamin/, ale mladąí bratr se nečekaně plácl přes kapsu a dovezl mi z UK all-in-one suplement, jehoľ sloľení vypadá dobře a kdyľ uľ je doma, tak ho chci vyuľít. Bílkovinový zdroj je téľ vícesloľkový, navíc jsou přidané BCAA, glutaminové peptidy a Creapure ve funkčních dávkách plus přidaný leucin, glycin, histidin, beta alanin a AAKG. Sacharidů je tam méně /glukóza, ovesná mouka, ječmenný ąkrob/, ale ty by jsem přidal přisypáním maltodextrinu. Problém je, ľe v jedné dávce je včetně přidaných aminokyselin aľ 50 gr bílkovin, coľ mi přijde jednorázově dost a potřeboval by jsem poradit, jak ho co nejúčelněji dávkovat, aby doąlo k co největąí vyuľitelnosti. Pomohlo by např. rozdělění na dvě dávky a jejich poľití s odstupem cca 1 hodiny či počkat s následujícím pevným jídlem deląí čas od příjmu suplementu? Sníľení dávky mne samozřejmě napadlo, ale doąlo by zároveň i ke sníľení hodnot přidaných látek, na druhou stranu v první pevné stravě po tréninku přijmu téľ cca 40 gr bílkovin a přijde mi dost kontraproduktivní přijmout 60% denního bílkoviného příjmu ve dvou hodinách.
Vermot

len
# Zaslno: 17 no 2015 16:55


Ja tu tez hodim dotaz jsem si jisty ze se budes usmivat protoze jsi na to uz jiste minimalne 1000x odpovidal ale omlouvam se ale asi nejsem uplne bystry :D :D :D
pises : behem anearobni zateze telo nedokaze oxidovat mastne kyseliny (hubnout tuky) ale ze v aerobce to jde...ok chapu..ale potom doporucujes ze po aerobnim i anearobnim treninku pockat s potreninkovym napojem cca 60.minut protoze mezitim budes hubnout tuk...nechapu... jaktoze najednou telo umi oxidovat mastne kyseliny i po anearobnim treninku??to se to jako nauci nebo co ??nechci byt rypal ale neni to chyba? jsem z toho jelen
Legi

Modertor
# Zaslno: 18 no 2015 15:25 - Zmnil/a: Legi


sandy...to je v pohodě. Nesmíą míchat bílkoviny s volnými AMK a matematicky je sčítat. Tak to nefunguje. Volné AMK se nejdříve účastní různých fyziologických dějů a aľ následně jsou případně vyuľity jako stavební bílkoviny. Nicméně jak to bude fungovat uvidíą, pokuď se nafoukneą jak vzducholoď, budeą muset ubrat, nejlépe vyhodit ty bílkoviny z pevné stravy, nebo je oddálit.

Vermote, Ty jsi jelito! Tak kdyľ skončíą s anaerobním tréninkem, klesne Ti přece tepovka a jsi v aerobním pásmu, čili fyziologicky se metabolismus přepíná z pálení glykogenu a svalů, na pálení tuků. Uľ je to ok?


48let @ 195cm @ 135kg
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist