Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / 10-15 min nebo 30-60min?
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
cavic

Člen
# Zasláno: 30 Led 2015 14:36


Zdravím, měl bych dotaz. KDY dávkovat protein. Prošel jsem fakt hodně zdrojů, ale furt nemůžu přijít kdy. Některé zdroje uvádějí hned po tréninku a některé že 30 - 60 min po tréninku. A pak by mě ještě zajímalo, jestli je lepší brát dávku k snídani a nebo spíše k dopolední svačině. Děkuji moc za všechny odpovědi
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Led 2015 17:25


Protein, tedy jako tekutá náhrada stravy se používá předevší před a po tréninku, nicméně doplňují se jím i celkové bílkoviny, takže braní ráno a večer je zcela normální, protože je to výhodné. Protein (vícesložkový) je plně využitelný a lehce stravitelný, což se o zdrojích v potravě dá říct málokdy.
Po tréninku tělo začíná s obnovou a novovýstavbou svalových struktur nejdříve po 2 hodinách, takže s přihlédnutím k fyziologické prodlevě trávením se jeví ideální čas 90-120 minut po tréninku. Do té doby z proteinů tělo dělá díky glukoneogenezi cukry, protože je to tak fyziologicky nastaveno.


42let @ 195cm @ 125kg
cavic

Člen
# Zasláno: 30 Led 2015 18:48


Super, díky moc. Teď to už budu dělat správně
sandy

Člen
# Zasláno: 30 Led 2015 19:42


Otázka, na kterou existuje "deset" odpovědí a všechny mají podporu ve vědeckých výzkumech. Otázné je, opravdu dokážeme při cca hodinovém silovém tréninku /a vyvážené pevné celodenní stravě/ vyčerpat glykogen do té míry, že je organismus nucen přetvářet bílkoviny vzaté těsně po tréninku na sacharidy a defacto je znehodnocovat? Proč potom téměř všichni výrobci /včetně namaximum/ odporučí vzít např. hydro hned po tréninku, poukazujíce na to, že je to nejvhodnější doba, když ve "skutečnosti" se takto drahý protein změní na laciný sacharid?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Led 2015 20:13 - Změnil/a: Legi


Pokuď se budeme bavit o silovém anaerobním tréninku trvajícím minimálně 30 minut, existuje na tuto odpověď pouze jedna odpověď....učebnice fyziologie pro studenty zdravotnických oborů, strana 62, ISBN 978-80-247-1190-4.
Jinak ..... nikdy nevyčerpáš všechen svalový glykogen, to není fyziologicky možné. To bys umřel. Primárně je nastavené doplňovat vyčerpaný glykogen z jednoho zásadního důvodu a to z důvodu přežití. Bez dostupného glykogenu ve svalech se dost blbě utíká.

Co se týče argumentu uvádění výrobců o konzumaci hydra ihned po tréninku...no kdybych těžil diamanty, nebál bych se tvrzení, že takových 5 karátů ihned po tréninku zvyšuje proteosyntézu o 500%. Co karát, to jednou větší svaly!


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 30 Led 2015 21:50


Samozřejmě jsem neměl na mysli totální vyčerpání glykogenu, jen tu pomyslnou hranici, kterou dosáhneme anaerobním tréninkem. Jasně, po vysilující námaze dochází k hypoglykémii a tělo má tendenci vytvářet cukry i z nesacharidových zdrojů, ale stále stojí otázka na tom, kdy k tomuto stavu dochází. Ty píšeš již o 30 min, ale četl jsem i názory podpořené studiemi, které tvrdili, že do podobného stavu má organismus i po hodinovém silovém tréninku dost daleko. Já se přít nehodlám, sám v tom nemám jasno a vede mne čistá zvědavost, pokud jsem dobře pochopil, je hloupost měnit diamant hned na kámen a radši chvíli počkat, aby zazářil svým leskem, ale i tak nechápu snahu výrobců "klamat" a navádět zákazníky na znehodnocování nabízeného produktu formulí ihned po tréninku, když stačí napsat - vypij za 90 min po tréninku-. Předpokládám, že u bílkovin přijímanými zároveň se sacharidy /gainer/ to neplatí a je možné je přijímat hned po tréninku.
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 31 Led 2015 07:59


sandy to máš pravdu nájdeš rôzne tvrdenia a každý tvrdí že len tá jeho je tá pravá
po tréningu sacharidy spolu s bielkovinami sú ideálne no poznám kopec ľudí čo zaznamenali lepšiu postavu a výsledky keď sacharidy po tréningu vypustili celkom.
Čím to je?
Ono tie štúdie väčšinou zabúdajú dotiahnuť do konca a skúsiť to v reálnom živote
Drvivá väčšina má sacharidov v dennom príme až nadbytok a keď si ešte pridajú sa to ukladá do tukov
Je iné ak niekto behá maratón a ked cvičí do hodiny a tam má ešte kopec prestávok. Cvičí napríklad hrudník a biceps že by minul všetky svoje zásoby energie? to je hlúposť .
To sú veci na ktoré sa akosi zabúda
Niekomu po tréningu žalúdok ako keby zamrzol a nepracuje iný ho má v pohotovosti už v šatni ja si neviem napríklad predstaviť čakať nejakých 90 minút na proteín a preboha kedy by som potom jedol?

Momentálne sa zaoberám témou prečo je tak strašne veľa trénerov ale že ozaj na hovno aj ked sami majú vcelku dobré výsledky
Chcem o tom článok napísať.
Je to jednoduché nevedia veci prispôsobiť klientovi pochopiť, že on má iné potreby, metabolizmus jeho telo sa správa inak.
Aj teraz prišla jedna kočka k nášmu trénerovi celkom zničená zaplatila si troch trénerov a ono nie že jej niektorý pomohol ale vysledky boli ešte horšie.
Posledný sa držal systému čo najviac 0 to znamená den bez sacharidou dožubal jej imunitu celkove systém podlomil a ešte mu za to aj zaplatila

Tak tá čarovná poučka daj si presne toto v takomto množstve presne v tej minúte - nie je

Prečo namaximum odporúča proteín po tréningu? lebo je po tréningu vhodný tak ako aj gainer pri tom máme aj odporučené množstvo ktoré je samozrejme orientačné a každý si ho môže upraviť podľa potreby.
Jednému zákazníkovi poradím gainer je to ok ale inému len proteín prečo?
Lebo budem rád ak bude zákazník spokojný a nie že ešte stlstne do tuku to by sa už na mna asi neobrátil a to by ma mrzelo

Na koniec: názorov je veľa nechcem sa tu zatiahnúť do debaty táto štúdia povedala to by bol taký nezmyselný kruh
Jednak nemám na to čas a sú to hlúposti hľadať jednu poučku pre všetkých
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Led 2015 10:53


sandy: Nesmíš si plést fyziologii během zátěže a po zátěži. Během zátěže se cca. po 50 minutách (jedno jestli aerobní, nebo anaerobní) vyčerpá dostupný glykogen a organismus začne rozkládat aminokyseliny ze svalu v daném pořadí, nebo v případě aerobky začne oxidovat tuky. Myslet si, že když cvičím biceps, tak v nohách mám stále dost glykogenu, takže katabolismus nehrozí je omyl. Sval spotřebovává energii, která je k němu fyziologicky vázána a organismus nemá transportní mechanismy, které by byly schopny v tak masivní míře dodávat substráty vyčerpanému svalu. Omezená schopnost tranportu krví je v anaerobním režimu zcela nedostatečná. V tomto režimu nelze oxidovat tuky. Jak bylo řečeno, prioritou je obnova glykogenu, jež je možno ihned doplnit cca. o 40%. Zbytek se doplňuje 2-3 dny. Užití cukrů a hodně bílkovin ihned po tréninku nepřináší žádný benefit. Kdo věří v opak, je to jeho věc. Taky je potřeba zdůraznit, že já argementuji z pohledu cíle svalového objemu a síly. Ten, kdo chce zhubnout, bude používat zajisté jiné postupy.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 31 Led 2015 12:01


starosta: Samozřejmě chápu, že je to individuální a např. jedinec, který do sebe po tréninku kopne "pouze" hydro a nic dalšího neřeší může dosahovat lepších výsledků než ten, jehož police se prohíbá pod tunami suplementů, vše má nastudováno a se stopkami v ruce čeká na ten "správný" čas, kdy přijmout živiny. Osobně si myslím, že to potréninkové okno se často přeceňuje, resp. klade se na něj mnohem větší důraz než na ostatní příjem během dne, ano, je důležitým prvkem, ale zároveň "pouze" součástí celkové mozaiky. S tím doporučením - kdy a co - je to opravdu těžké a samozřejmě nepředpokládám, že věnuješ úsilí výrobě a prodeji nějakého doplňku jenom proto, aby jsi špatnou radou ohledně jeho používání deklasoval jeho kvalitu, bylo by to kontraproduktivní pro obě strany. Pokud to tak vyznělo, omlouvám se, nebylo to záměrem a jednalo se pouze o reakci na Legiho.
sandy

Člen
# Zasláno: 31 Led 2015 12:07


legi: Díky za info, to co píšeš, zní logicky, podrobím tvé závěry podrobnějšímu zkoumání Již jsem našel tu tebou výše uvedenou učebnici fyziologie, takže si ji v blízké době prostuduji, zatím jsem ji jen letmo proběhnul a jeví se jako inspirativní.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 31 Led 2015 18:16


Sandy, to nejsou moje závěry, to je fyziologie člověka - vědní obor. Já to jenom papouškuju.


42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 1 Úno 2015 21:11 - Změnil/a: Vermot


to legi: takze pokud jsem to pochopil spravne ty tvrdis ze do 90.min. po treninku nema smysl podavat proteiny protoze je telo stejne nevyuzije ke stavbe svalu ale "znehodnoti" na cukry..je to tak??dobre ale co se teda stane kdyz clovek docvici a az za 90.minut si da protein???co se mezitim v tele deje??a co by jsi doporucil cloveku ktery uziva po treninku JEN protein(vynechej radu aby prijmul po treninku sacharidy)??jak by to mel udelat?a co se aerobky tyce...jestli jsem to dobre pochopil tak navrhujes delsi nez 50.minut aby telo zaclo vyuzivat tuky...takze jaka je podle tebe idealni doba aerobky???
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2015 06:59


Tak tvrdí to doktoři, ale já bych jim věřil. Aby jsme byli úplně přesní, na cukry se znehodnotí přibližně 2/3 bílkovin, zbytek tělo využije pro jiné fyziologické děje, nikoli pro výstavbu svalů. Kdyby jsme šli úplně do detailu, tak organismus použije k obnově a novovýstavbě svalů úplně jiný bílkoviny, než který doplňuješ po tréninku. Používá ty, které už v organismu dávno byly. Přišli na to tak, že označili radioaktivně nově příjímané bílkoviny a sledovali, co se s nimi stane.

Tvůj dotaz - těch devadesát minut dochází k maximální oxidaci mastných kyselin, čili tělo si z tuků uvolňuje energii a doplňuje svalový a jaterní glykogen podle stupně zátěže. Co je nejlepší udělat záleží na cíli každého sportovce. Varianta bez gaineru je logicky ideální pro někoho, kdo chce zhubnout. Negativa jsou výrazně pomalejší svalový růst a delší doba regenerace. U někoho bude rozdíl menší, tu větší.

Co se týče aerobky, tam je to zase podmíněné fyziologicky. U long steady cardia dochází k pálení tuků až za 50 minut jak píšeš, takže pokuď chceš zhubnout opravdu tuky a ne jen vypotit kýbl vody, musíš jet alespoň 90 minut. To je časově náročné, proto byl vymyšlen HIIT. Ten funguje na bázi kyslíkového dluhu, asi podobně, jako by ses vyšplhal na Mont Blanc.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2015 08:47


legi: Měl by jsem ještě dotaz ohledně gaineru po tréninku. Je možné, resp. vhodné se vyhnout jednoduchým cukrům a použít cca hodinu po tréninku gainer s komplexními sacharidy /např. svačinový gainer od namaximum s vločkami/, event. si rozmixovat vločky a dát do nich protein? Nedochází k zhehodnocení proteinu z důvodu, že i vločky obsahují poměrně dost bílkovin a jejich aminokyselinové spektrum může negativně ovlivnit spektrum v samotném proteinu?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2015 10:38


To se samozřejmě dá udělat a je to i zdlouhodobějšího hlediska zdravější. Musíš se ovšem smířit s menší hormonální odezvou a o něco delší regenerací.
V gaineru bych využitelnost bílkovin neřešil. Je jich tam relativně málo a důležitější je celková využitelnost přijímaných bílkovin v rámci metabolického obratu 5-7 hodin. Nicméně musím přiznat, že osobně si gainer míchám sám a používám zásadně vícesložkáč.


42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2015 12:19


zjednodusene pro lidi jako ja ... takze pokud to dobre chapu ta oxidace mastnych kyselin se deje i po anaerobni zatezi..(coz jsem dosud netusil myslel jsem ze jen po aerobce)..a pro nekoho s cilem zhubnout je nejlepsi tech 90.minut nic nejist a az potom tam dat protein(spojeny s negativama vyse popsanyma)..a pro nekoho kdo ma zajem o narust svalove hmoty tam hned po treninku "pustit" sachry pro maximalni hormonalni odezvu coz zapricini narust svalu(pri spravnem jidelnicku,suplementaci atd.) je tak??? a je ta hormonalni odezva u te sandyho kombinace vlocky+protein o tolik mensi nez u "normalniho" gaineru s jednoduchymy cukry???
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2015 14:09


Tady bych se vyhýbal termínu ihned po tréninku. Jelikož se v organismu děje vše s určitým zpožděním, preferoval bych termín záhy po tréninku, nejdříve pak po 15-ti minutách, ideálně pak po 30-60 minutách.
Na otázku ohledně sacharidů je odpověď jasná. Celková inzulínová reakce odpovídá celkové glykemické náloži, nikoli glykemickému indexu sacharidu, čili stejné odezvy dosáhneš i větším množství pomalejších sacharidů. Je pouze otázka proč bys to dělal. Je to totiž pro GIT nevýhodné, více se zatíží a vydá více energie na trávení.


42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2015 14:55


Mám zase zánět hcd, tak mám čas, abych pro zájemce vypsal několik fyziologických zákonitostí, který pomůžou pochopit fyziologické děje v závislosti na tréninku a výživě.

Při aerobním zatížení umí organismus využívat všechny energetické zásoby. Využívají se v pořadí glykogen, tuk, svaly.

Při anaerobním zatížení neumí organismus oxidovat mastné kyseliny, takže je pořadí glykogen, následovaný svalovou hmotou. Silovým tréninkem s těžkými váhami o nízkém počtu opakování se vyčerpává méně svalového glykogenu, než při vyšším počtu opakování. Proto je při tomto druhu tréninku možno trénovat déle, bez nebezpečí katabolismu. Katabolismus je hojně využívaným strašákem při prodeji různých doplňků stravy, především BCAA. Ze svalu se začínájí odbourávat AMK v tomto pořadí... glutamin, kys. asparágová a teprve potom větvené AMK (známé pod zkratkou BCAA). Jelikož je glutamin nejzastoupenější AMK v lidském svalu, je úsměvné, že si fitness průmysl vybral právě BCAA pro svůj oblíbený nesmyslný slogan, že BCAA dokážou ochránit svalovou hmotu při tréninku. Toto nedokáže ani svěcená voda, ani glutamin a už vůbec ne BCAA. Svalový katabolismus je přirozený fyziologický děj při anaerobním tréninku trvajícím do vyčerpání dostupného svalového glykogenu a dosažením tzv. kortizolové hranice, kdy se tento hormon začne uvolňovat do krevního oběhu. Tělo se s tímto jednoduše vypořádá tak, že po příjmu sacharidů a bílkovin tuto poškozenou svalovou strukturu začne přednostně obnovovat.
Vzpomínaný inzulín je nejanaboličtější tělu vlastní hormon, který spouští anabolické reakce (dá organismu pokyn budovat) a stará se o transport živin do buňky a umožňuje jej. Čím vyšší inzulínová odezva, tím vyšší anabolická reakce. To je důvod, proč mají špičkoví kulturisté většinou vysokou citlivost na tento hormon a na anabolické hormony steroidní povahy obecně. Problémem je ovšem dlouhodobá stimulace slinivky břišní, která je za tvorbu tohoto hormonu zodpovědná. V tomto případě platí rčení....tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucho utrhne. Na druhé straně nikdo nedokáže říct, že zrovna ten, nebo onen dostane automaticky diabetes II. typu. To není pravda. Jen se výrazně zvyšuje riziko, že se tak stane.


42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2015 15:44


ponekud nechapu vetu :"To je důvod, proč mají špičkoví kulturisté většinou vysokou citlivost na tento hormon a na anabolické hormony steroidní povahy obecně." tzn. ze existuje nejaky postup ci latka kterou oni pouzivaji a tim citlivost zvysuji nebo to znamena ze na to musi mit geneticke predispozice??
sandy

Člen
# Zasláno: 2 Úno 2015 15:46


legi: Též jsem zvažoval použití vícesložkového proteinu do gaineru, můžeš pro inspiraci uvést tvůj recept? Ještě k těm aminokyselinám, mám i samostatný glutamin a zvažuji nákup BCAA, mám je užít hned po tréninku, nebo je mohu smíchat až cca hodinu po tréninku v gaineru?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 2 Úno 2015 16:02


Vermot: To je otázka genetiky, nicméně dá se tomu maličko pomoci. Když důsledně dlouhodbě vyloučíš potraviny s vysokým GI a budeš si hlídat jednotlivé porce sacharidů, citlivost se zvýší. Nutno přiznat, že je to ovšem začarovaný kruh.

Sandy: 15% vícesložkáče, 40% glukózy, 45% malty a k tomu asi 7g BCAA a 7g glutaminu. Je možné dát BCAA 15 minut před gainerem, aby se zvedla glykémie a urychlil se anabolický proces, ale kašlu na to, není čas. Za to to piju v podstatě naráz (100g v 400ml), takže je to celkem šlupka.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 3 Úno 2015 20:11


legi: Na 120 kilového chlapa se mi to jeví v pohodě, poznám nadšence, kteří podobnou směs ve stejném množství pijí 3xdenně a váží sotva 70 kg ..., to budou asi ti, jimž se to ucho jednou utrhne, až půjdou se džbánem pro vodu. Co se týče dávkování glutaminu, postačí při 88 kg 2x5 gr denně rozdělené do potrénínkového nápoje plus do nočního proteinu, v netréninkové dni jednu dávku ráno? BCCA by jsem dával jen do gaineru 5 gr hodinu po tréninku, může být?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 3 Úno 2015 20:43


Tak nejsem už nejmladší, že jo. Ono se to nezdá, ale s věkem se metabolismus výrazně zpomaluje a protože jsem zapřísáhlý naturál, není to čím očůrat.

To dávkování AMK se mi jeví jako velmi rozumné, dávkuji podobně.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 4 Úno 2015 16:49 - Změnil/a: sandy


Ne, že ono se to nezdá, ono to tak opravdu je, též budu mít zanedlouho čtyři křížky na krku, takže vím, o čem je řeč a mohu to potvrdit. Naštěstí, pokud je člověk zdravý a fyzicky aktivní, dá se s tím úspěšně bojovat, ale ty časy, kdy to šlo i bez boje jsou již dávno v tahu, teď už nám zůstáva pouze tah mrtvý. Ještě navážu na ty aminokyseliny, občas uvažuji kvůli zefektivnění tréninku i o nákupu beta alaninu, citrulátu a argininu, na druhé straně si nejsem jistý, zdá má smysl se tím nějak zaobírat, nikdy jsem předtréninkovky nebral a nikdy mne nijak ani nechyběly. Mají tyto přípravky i nějaký větší význam např. na regeneraci či na růst, nebo se spíše jedná "jen" o psychické nakopávače?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Úno 2015 20:49


Teoreticky by mělo. Osobně používám pouze citrulin. S nakopnutím taky nemám problém. Už když se probudím, je to nakoplý.
Tyhlety AMK fungují fyziologicky, nikoli jako psychický stimulanty.


42let @ 195cm @ 125kg
cavic

Člen
# Zasláno: 5 Úno 2015 22:14


Měl bych ještě dotaz, jestli se to dá brát takhle, že po tréninku si dám maltu a glukosu (1:1) a nějakých 90 minut po treninku protein. Jsem tu totiž celkem teď zmatený, tak jestli by to takhle fungovalo.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Úno 2015 20:34


V podstatě ano, jen ten k těm cukrům musíš přidat maličko proteinu, tak 10-20% obsahu a kdybys tam přidal 7g lecitinu, taky by to prospělo věci. Dále, nemusíš ten gainer dávat ihned po tréninku, ale radši později, klidně i hodinu po...budeš pálit tuky.


42let @ 195cm @ 125kg
sandy

Člen
# Zasláno: 17 Úno 2015 13:45


legi: Hodím dotaz sem, protože tu jsme se bavili o potréninkovém nápoji. Začal jsem si míchat vlastní gainer na základě tvého doporučení /vícesložkáč, maltodextrin, glukóza, BCAA, glutamin/, ale mladší bratr se nečekaně plácl přes kapsu a dovezl mi z UK all-in-one suplement, jehož složení vypadá dobře a když už je doma, tak ho chci využít. Bílkovinový zdroj je též vícesložkový, navíc jsou přidané BCAA, glutaminové peptidy a Creapure ve funkčních dávkách plus přidaný leucin, glycin, histidin, beta alanin a AAKG. Sacharidů je tam méně /glukóza, ovesná mouka, ječmenný škrob/, ale ty by jsem přidal přisypáním maltodextrinu. Problém je, že v jedné dávce je včetně přidaných aminokyselin až 50 gr bílkovin, což mi přijde jednorázově dost a potřeboval by jsem poradit, jak ho co nejúčelněji dávkovat, aby došlo k co největší využitelnosti. Pomohlo by např. rozdělění na dvě dávky a jejich požití s odstupem cca 1 hodiny či počkat s následujícím pevným jídlem delší čas od příjmu suplementu? Snížení dávky mne samozřejmě napadlo, ale došlo by zároveň i ke snížení hodnot přidaných látek, na druhou stranu v první pevné stravě po tréninku přijmu též cca 40 gr bílkovin a přijde mi dost kontraproduktivní přijmout 60% denního bílkoviného příjmu ve dvou hodinách.
Vermot

Člen
# Zasláno: 17 Úno 2015 16:55


Ja tu tez hodim dotaz jsem si jisty ze se budes usmivat protoze jsi na to uz jiste minimalne 1000x odpovidal ale omlouvam se ale asi nejsem uplne bystry :D :D :D
pises : behem anearobni zateze telo nedokaze oxidovat mastne kyseliny (hubnout tuky) ale ze v aerobce to jde...ok chapu..ale potom doporucujes ze po aerobnim i anearobnim treninku pockat s potreninkovym napojem cca 60.minut protoze mezitim budes hubnout tuk...nechapu... jaktoze najednou telo umi oxidovat mastne kyseliny i po anearobnim treninku??to se to jako nauci nebo co ??nechci byt rypal ale neni to chyba? jsem z toho jelen
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:25 - Změnil/a: Legi


sandy...to je v pohodě. Nesmíš míchat bílkoviny s volnými AMK a matematicky je sčítat. Tak to nefunguje. Volné AMK se nejdříve účastní různých fyziologických dějů a až následně jsou případně využity jako stavební bílkoviny. Nicméně jak to bude fungovat uvidíš, pokuď se nafoukneš jak vzducholoď, budeš muset ubrat, nejlépe vyhodit ty bílkoviny z pevné stravy, nebo je oddálit.

Vermote, Ty jsi jelito! Tak když skončíš s anaerobním tréninkem, klesne Ti přece tepovka a jsi v aerobním pásmu, čili fyziologicky se metabolismus přepíná z pálení glykogenu a svalů, na pálení tuků. Už je to ok?


42let @ 195cm @ 125kg
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Právě online: Hosté - 6
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist