Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / Vitamíny a minerály
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Koumak

len
# Zaslno: 22 Pro 2014 22:33


Zdravim
Chtěl jsem se poptat jak často v roce suplementujete vitamíny a minerály?Popřiklad jake suplementy?
Muj nazor na to je ľe dvakrat do roka 2 aľ 3 měsice v jednom ciklu musi stačit pro naturala neboli pro člověka ktery posiluje dvakrat do tydne pro lepąi kondičku.V době bez suplementace vitamínu a minerálu musi stačit obohaceny jidelniček ktery obsahuje určite mnoľstvi vitamínu a minerálu.
V době suplementace pak musi stačit multivitamin Multiple Ultra 4 dvě tablety denně,Omega 3-6-9 taky dvě tablety denně,B-komplex forte jedna tableta denně a kloubni vyľiva.Připadně v jaku dobu byste doporučili davkovani vitaminu aby byla nejlepąi vyuľitelnost?
Předem diky za odpovědi.
kuceraz

len
# Zaslno: 22 Pro 2014 23:12


Suplementovat potřebujeą pořád, protoľe vitamíny spotřebováváą pořád.
Obecně několikrát denně multivitamín + 1x denně b komplex je ideál, pokud mluvím o vitamínech.
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Pro 2014 11:43


Obecně několikrát denně multivitamín

Tady pozor, primárně je potřeba přijímat vąechny vitamíny ze stravy, protoľe jsou jednak vyuľitelnějąí a organismus neztrácí schopnost tyto vitamíny ze stravy zpracovávat. Multivitamínová tableta je jen na doplnění zvýąené potřeby organismu + extra vitamíny a minerály, které je potřeba dodávat uměle jeątě nad rámec tohoto. Braní více tablet multivitamínu můľe zhorąit zdravotní stav, zapříčinit nedostatek určitých vitamínů (princip antagonistů/přebytek jednoho vitamínu zapřičiní nedostatek jiného) a hlavně způsobit hypervitaminózu. Vitamíny jsou jako oheň, výborný sluha - ąpatný pán.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 23 Pro 2014 17:08


Vyborně něco takoveho jsem čekal jelikoą uľ jsem si něco malo přečetl akorat si nejsem jisty zda budou stačit ty vitaminy co jsem napsal připadně ktere bys jeątě doporučil a ty bych doplnil ve stravě.
Legi

Modertor
# Zaslno: 23 Pro 2014 20:24


Co se týče vitamínů a minerálů (omega 3-6 jsou tuky), tak toho multivitamínu ber 2 tablety ráno/večer vľdy po jídle. K tomu je nutné brát B-komplex forte 1x denně a 2x denně tabletu 25mg zinku. Večer doporučuji přidat 4 tablety kombinace vit. B6 a hořčíku (např. Naturline). Tohle je optimum pro naturála/kondičáka.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 24 Pro 2014 11:16


Diky
Jeątě se rovnou poptam jestli nahodou nevią jak chutna guarana kofein 22% co prodavaj namaximum?Připadně jestli je to dobra nahrada za obyčejne kavy?
Legi

Modertor
# Zaslno: 25 Pro 2014 12:13


To je spíą otázka na Starostu.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 26 Pro 2014 12:54


Co se tyče kombinace B6 a hořčiku to uľ nebudu davat v B-komplexu je 10mg,714 DDD a ten hořčik je v kloubni vyľivě s vapnikem ,tak by to mělo stačit ale koukal jsem na sloľeni multivitaminu a je tam dost vitaminu B,tak ľe vynecham B-komplex a budu davat dvě tablety multivitaminu.Co se tyče zakladni kloubni vyľivy,tak by měla stačit se dovnimam Joint Flex Element co prodavaji namaximum.A ten zinek určitě vyzkouąim ale ze začatku zkusim jednu tabletu po 25mg.
Koumak

len
# Zaslno: 26 Pro 2014 16:52


Inak ty vyąąi davky vitaminu budou zdřejmě kvuli malo vyuľitelnych chemickych vitaminu u kterych je udajně vyuľitelnost cca 20%.
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Pro 2014 17:51


Koumáku, nesnaľ se počítat vitamíny a minerály dle DDD. Pro silový sportovce jsou tyhle údaje nesmysl. B6 je např. potřeba brát 600-1000% DDD, protoľe se tento vitamín významně podílí na metabolizaci bílkovin. Tímto vitamínem se nedá předávkovat, případné přebytky se vyloučí z těla urinem. Nejsem magor, abych tady doporučoval něco, co by komukoli mohlo poąkodit zdraví.

U umělých vitamínů je vyuľitelnost naopak i vyąąí, protoľe jsou v čisté formě a tělo si je nemusí enzymaticky zpracovávat. To je taky důvod, proč je nebezpečné být pouze na umělých vitamínech, neb si na to tělo rychle zvykne a postupně ztrácí tuto enzymatickou schopnost vitamíny ze stravy vyuľít.
Rozdíl ve vyuľitelnosti je naopak u minerálů, kde zásadně záleľí na jejich chemické formě. Nejvyuľitelnějąí je laktátová forma, následovaná glukonátem.
Nejhorąí vyuľitelnost má potom citrát, takľe je ąkoda peněz takový minerál vůbec kupovat. Týká se to hlavně hořčíku, zinku, selenu a vápníku.


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 26 Pro 2014 19:32


To mi je jasne ľe nedoporučujeą nic ąpatneho ale ja to chcu co nejvic minimalizovat kdyľ tomu přidaą spravnou stravu,tak by to mělo byt dobre.To je mi jasne ľe přebytek se vylouči ven ale zatěľuje to zbytečně organismus.
kuceraz

len
# Zaslno: 26 Pro 2014 21:06


Legi: s tím dáváním multivitamínu po jídle to ale také není tak jednoduché, pokud vím, tak vit C brání vstřebávání sacharidů

A těmi několika tabletami jsem měl na mysli 2-3, omlouvám se za ąpatnou formulaci
quakmen

len
# Zaslno: 27 Pro 2014 12:33


Asi něco na tom bude s tím vitamínem C.
Ale zase ovoce má take vitamín C a sacharidy.
Nejsme profíci na vrcholu a zas tak bych to netěąil.
Jinak se mi líbí nexgen pro od reflexu.
Koumak

len
# Zaslno: 27 Pro 2014 13:23


Nexgen pro mi přide spiąe pro vrcholove sportovce je tam toho dost ale musią minimalně 2 tablety.
quakmen

len
# Zaslno: 27 Pro 2014 13:25


Koumak
A hlavně nexgen jsou cheláty a máą tam lepąí vyuľitelnost, tak můľeą brát menąí dávku.
kuceraz

len
# Zaslno: 27 Pro 2014 14:15


guakmen: ovoce bych taky neřeąil, ale pokud si dáą multivitamín, který obsahuje 200% DDD, tak uľ to asi určitě vliv mít bude
quakmen

len
# Zaslno: 27 Pro 2014 16:31


kuceraz
To máą pravdu
Tak dávej Céčko před cvičením
Legi

Modertor
# Zaslno: 27 Pro 2014 20:06


Jakékoli vitamíny a minerály a multivitamín obzvláą», se vľdy berou s jídlem, nebo po něm, protoľe jedině tak se dokází vyuľít. Kdyľ polkneą práąek na lačno, prosviątí GI traktem jak TGV. Problém s vitamínem C a sacharidy je v tomto ohledu méně důleľitý. Kdyľ člověk jí 5-6x denně, vľdy je někdy před, nebo po jídle, které obsahují sacharidy. Třeba některé druhy zeleniny obsahují megadávky Céčka, takľe nikdy to nelze zcela vychytat. Důleľité je nebrat céčko v době příjmu gaineru, jinak bych si s tím nelámal hlavu.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 28 Pro 2014 10:16


Legi
Nejhorąí je ľe gainery obsahují ta vitamín C, ale né vąechny
Legi

Modertor
# Zaslno: 28 Pro 2014 17:59


To je jedno z kritérií, podle kterého se pozná dobrý gainer od ąpatného.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 29 Pro 2014 22:34


Záleľí kolik je tam toho vitamínů C
Tento mi přijde jeden z nejlepąích
http://eshop.aktin.cz/anabolizery-a-no-doplnky/ref lex-one-stop-xtreme-4-35kg

Proąel jsem několik gaineru a vąechny mají vitamín C
Legi

Modertor
# Zaslno: 30 Pro 2014 18:27


Tak Reflex, ľe jo. Skoro stejně dobrý jako Natural Nutrition!


48let @ 195cm @ 135kg
Koumak

len
# Zaslno: 15 Led 2015 11:06


U toho nexgenu pro mohl byt aj horčik ve formě cheletu.
Kupuje někdo ten nexgen pro?Připadně co jeątě ktomu doplňuje?
Vermot

len
# Zaslno: 15 Led 2015 15:33


to koumak..
ja ho kupuju..davkuju 3x denne a doplnuju jeste vit.C,E a chrom ....

jinak jsem se chtel zeptat legiho.. jestli degraduje kolagen,chondroitin,glukosamin,MSM,calcium nebo magnezium kdyz je dlouho ve vode??napr.jako kreatin...ptam se protoze kdyz si rano namicham tento "koktejl na klouby" tak ho potom uchovávám v lednici a popijim behem dne..takze chci vedet jestli tim ze ho pote uchovavam az 12h v lednici namichany jestli tim treba neco nekazim??diky
Legi

Modertor
# Zaslno: 15 Led 2015 19:20


Nedegraduje, jen se rozpouątí. Jinak zdar Ty starý brachu!
Uľ se mi stýskalo.


48let @ 195cm @ 135kg
Vermot

len
# Zaslno: 16 Led 2015 00:09


Ahoj
me se taky styskalo ale uz jsem zpet

a to rozpousteni je nejak ke skode?kdyĽ se to neznehodnocuje??nebo jak jsi to myslel??ja totiz nevim jak to vypit kdyz to rozmicham ve vode tak se mi tam udelaji takove "cucky" a kdybych to pil takhle tak to asi zvratim takze si vzdy tak 30min. pockam to se krasne rozpusti a vypiju to po jidle ... a potom jeste asi 2x za den a mezitim to uchovavam v te lednici ..je to tak ok??nebo bych to mel nejak zmenit???
Starosta

Administrtor
# Zaslno: 16 Led 2015 06:53


Trochu nechápem tú komplikovanos» tvojej klbovky
ked by som s tým mal ma» takéto problémy prečo si nekúpią normálne klbovku a jednoducho ju nedáą dva krát za deň
neviem ale čo tu píąeą, ľe sa Ti robia cucky v nápoji
my máme zloľenie klbovky takéto:
Účinné látky v DDD (16g): kolagen 10,9 g, Glukosamin HCl 1,5 g, Chondroitin sulfát 1,2 g, MSM (methyl sulfonyl methan) 1g, vápník 667mg (83 % DDP), vitamín C 400mg (500 % DDP), hořčík 333mg (89 % DDP) DDP = doporučený denní příjem
a ľiadne cucky sa nerobia pre normálneho človeka sa to dá úplne bez problémov vypi» a pre fajnovky stačí jedna tableta príchute
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 Led 2015 07:08


Rozpouątění není ke ąkodě kvality, asi se to i líp vstřebá. Hlavně ľádnou paniku, je to ok.


48let @ 195cm @ 135kg
Vermot

len
# Zaslno: 16 Led 2015 15:26


a je lepsi to uzivat po jidle nebo v jinou dobu??

to starosta: az doberu co mam.tak mam v planu zkusit ten z mistniho e-shopu
Legi

Modertor
# Zaslno: 16 Led 2015 18:19


V dobu, kdy nejíą sacharidy, protoľe kloubní preparáty fungují ve spolupráci s vitamínem C. Naąe kloubovka ho uľ obsahuje.


48let @ 195cm @ 135kg
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist