Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Názor na BCAA
Autor Zpráva
boomster

Člen
# Zasláno: 26 Bře 2014 22:11

Prosím o názor či zkušenosti s
http://shop.kulturistika.com/sportovni-vyziva/prom -in-bcaa-synergy/

Zda se hodí když jedu objem (20 let, ektomorf)
maacher

Člen
# Zasláno: 26 Bře 2014 23:04

investuj penize do neceho rozumnejsiho, bcca nepotrebujes, natoz v objemu
boomster

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2014 11:07

a to je? gainer mam
maacher

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2014 12:32

prvni je nejaky vitaminomineralovy komplex, rybi olej, nejaky protein,gainer, kreatin, nic vic nepotrebujes.
boomster

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2014 12:51

ok ok dík, jinak se ještě zeptám zda stačí uživát multivitamín (spektrum) který obsahuje 80mg vitamínu C, 100mg hořčíku + ostatní vitamíny. A místo rybího oleje nestačí brát Rakytník olej?
maacher

Člen
# Zasláno: 27 Bře 2014 15:15

pokud to mas doma, tak to klidne ber, potom bych poridil rybi olej a nejaky multak o vice slozkach
Koumak

Člen
# Zasláno: 17 Úno 2015 13:03

Zdravim
Chtěl jsem se poptat kolik davkujete bcaa?Co jsem tak slyšel,tak je dobre rano 2,5g a po treninku 10g.Připadně jestli doplňujete ještě navic L-leucin?
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 20 Úno 2015 23:28

Ahoj, ráno, aby to mělo smysl, tak cca 5-10g.

Jinak před, při nebo po tréninku okolo 20-30g BCAA.

Výhodně se dají koupit zde: http://www.namaximum.cz/kategorie/aminokyseliny/bc aa-instant/

S pozdravem

Jan Jícha
Legi

Moderátor
# Zasláno: 21 Úno 2015 08:00 - Změnil/a: Legi

Honzo, Ty máš slíbenou pětikorunu za každej prodanej gram BCAA?

V tom případě to musíš doporučovat líp!

Ráno dávkovat takhle. 20g pod jazyk a počkat až se to rozpustí. Asi tak jako když na mši svaté přijímáš tělo Páně. K tomu je potřeba se pomodlit. "Buď vůle Tvá, skříň BCAA plná...".

Před tréninkem nebudeme troškařit, ředitel potřebuje nový BMW. Vysypeme půl dózy BCAA do půl litra silné kávy a na ex vypijeme. Zde se už není třeba modlit, ale chystat si závěť.

Během tréninku doplňujeme dle individuální potřeby. Ti z vás, kteří během tréninku nedostali nabídku startovat na příští Olympii, evidentně nedávkovali dostatečně. Podvádět se holt nevyplácí.

Ti co přežili, si po tréninku rozmíchají zbytek balení do gaineru.

Zdá se vám 400g BCAA denně hodně? Jsou borci, jako např. Filip Grznár, kteří si tím posypávají buchty. Hlavně blondýny. V nebližší době připravujeme nové koncentrované BCAA s tajnou příměsí (Undestor). Bude se to jmenovat "Jíchův šleh".

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 21 Úno 2015 09:08

Srandičky,srandičky To 1kg baleni se vyplati.Do jake doby se to musi spotřebovat když to načnu?Ono bude asi třeba postupem čase přidavat ty davky..
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 22 Úno 2015 23:47

Legi Tvůj příspěvek, se kterým sis dal práci, neshledávám nějak zajímavým.

BCAA jsou proteiny jako každý jiný, proč mám dávkovat 30-40g syrovátky a 5g BCAA? Vysvětli.

Neříkám, že se mají dávat BCAA ráno. Někdo je dává někdo ne. Mají smysl v dietě a jen v tréninkový den a dokonce jen v obodbí před, při nebo po tréninku. A opravdu mi přijde směšné dávkovat 5g. A nejsem ovlivněn ani Filipem Grznárem ani Pavlem Beranem ani Robertem Humpálem.

Je to můj názor, který vyplývá z mých zkušeností. Pokud máš jiný, poděl se.

Zdar a slávu Tobě, legionáři.

S pozdravem

Jan Jícha
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Úno 2015 10:33

Legi Tvůj příspěvek, se kterým sis dal práci, neshledávám nějak zajímavým.

Neměl být zajímavý, měl být sžíravě satirický.

BCAA jsou proteiny jako každý jiný, proč mám dávkovat 30-40g syrovátky a 5g BCAA? Vysvětli.

Tato věta Tě usvědčuje z naprosté neznalosti základních pojmů, která u výživového poradce zcela šokuje. Neděláš rozdíl mezi syrovátkovým proteinem a BCAA, čili mezi proteinem, který je vázán peptidovou vazbou (kompletní protein) a mezi volnou aminokyselinou, v tomto případě mixem tří volných aminokyselin,
leucinem, izoleucinem a valinem (zkratka BCAA). Kompletní protein pro lidskou potřebu se skládá z dvaceti jednotlivých aminokyselin. Jsou zastoupeny jak v syrovátkovém proteinu, tak v mase, mléce a jiných potravinách. Liší se jen poměr jednotlivých aminokyselin, který určuje využitelnost toho kterého proteinu. Čím víc se poměr jednotlivých aminokyselin blíží struktuře složení lidské kosterní tkáně, tím víc ho organismus využije a tím míň musí přebytky odbourávat přes ledviny. Na každou jednotlivou volnou aminokyselinu existuje něco jako doporučená denní dávka, která ještě nezpůsobí metabolický rozvrat. Pod tím rozuměj, že nezpůsobí nerovnováhu jednotlivých aminokyselin v metabolickém obratu bílkovin. Ideální stav je ten, kdy neustále konzumuješ 100% využitelné bílkoviny, čili jinými slovy toho nejde v praxi nikdy úplně dosáhnout. Tím, že začneš doplňovat volné aminokyseliny, tento stav můžeš teoreticky zlepšit (využitelnost se zvýší), nebo ještě zhoršit (využitelnost se sníží). Čím vyšší jsou denní dávky jedné konkrétní aminokyseliny na úkor ostatních, tím větší vzniká nerovnováha v organismu. Důsledky mohou být od pouhé snížené využitelnosti a pomalejšího růstu svalové hmoty až po odbourávání svalové hmoty (tělo si chybějící aminokyseliny vezme ze svalové tkáně) až k totálnímu metabolickému rozvratu, který může teoreticky skončit až fatálně. Konkrétně u BCAA je doporučená denní dávka kolem 15 gramů. Volné aminokyseliny fungují nejdříve jako spoušteč metabolických dějů (např. BCAA jsou glukoplastické a zvedají glykémii) a až následně (v řádech hodin) se zapojí jako stavební AMK do celkového metabolického obratu (skóre) bílkovin. Volné aminokyseliny se používají jednak jako zmiňované spouštěče metabolických dějů a také proto, že urychlují regenerační procesy, hlavně doplňování svalového glykogenu. V případě volných aminokyselin neplatí rovnice více = lépe. Při užívání volných aminokyselin je potřeba mít komplexní znalosti fyziologie a metabolických dějů, protože jinak to může mít přesně opačný efekt, než konzument zamýšlel. Reklama je bohužel zaměřená přesně směrem více = lépe, což je logické, protože výrobci a prodejci jde primárně o výdělek. Prodám 10x víc BCAA, mám 10x vyšší výdělek. Mnohé konzumenty ovlivňuje i skrytá reklama v článcích v komerčních časopisech. Přijde kulturistická hvězda a napíše, že bere tak 80g BCAA denně, že se mu to nejvíce osvědčilo. Konzument už ovšem netuší (nebo možná některý ano), že milý špičkový kulturista jede na steroidech, které metabolické zákony bílkovin staví zcela na hlavu. Přirovnal bych to k formuli jedna. Taky používají jiné palivo, jiné oleje a životnost motoru je omezená na určitý počet závodů. Stejně jako u kulturistů na steroidech. Jejich životnost je 10-20 let a potom invalidka, nebo rovnou centrálka. Čili jestli doporučuješ svým klientům brát denně až 40g BCAA, ad jedna jim sabotuješ výsledky a ad dva jim z dlouhodobého hlediska likviduješ zdraví, o finanční újmě ani nemluvě.

42let @ 195cm @ 125kg
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 23 Úno 2015 13:39

Nikde netvrdím, že doporučuji 40g. Tazatel psal, že BCAA bere ráno, nato jsem odpověděl, že 2,5g BCAA nemá žádný smysl.

Ano BCAA jsou v syrovátce, v potravinách ... ale nejsou zde jako volná forma AMK. BCAA se nemetabolizují, jdou ihned do krevního řečiště.

Z jakého dlouhodobého hlediska? Ty snad držíš dietu 2 roky? Je super, že máš načtenou encyklopedii fyziologie a metabolických dějů, ale připravoval ses někdy na soutěž? Držel jsi dietu a šel jsi pod 8% tuku? (Ano, naturálně) .. Já jen, že bych Tě chtěl vidět v těžký dietě na dřepech při 5-10g BCAA...

Osobně ať tazatel jezdí kolik chce, já jen doporučuji to, co vyhovuje mně. Na Tvé tréninkové principy nebo rady v jiných vláken také nereaguji, i když danou problematiku vidím jinak. V kulturistice nejdou psát jednoznačné pravidla, teď ber 1,4g bílkovin na kilo váhy, jinak budeš do smrti dement, atp...

Každé tělo je jiné, někomu funguje to, někomu ono ...

A pokud by sis přečetl, můj příspěvek, doporučuji 20-30g BCAA v období před, při nebo po tréninku. Takže ideálně 10g BCAA před a 10g BCAA při tréninku. Nic víc.

S pozdravem

Jan Jícha
sandy

Člen
# Zasláno: 23 Úno 2015 14:47

rifleman: Neber to, prosím, v zlém, ale myslím si, že úvaha - Osobně ať tazatel jezdí kolik chce, já jen doporučuji to, co vyhovuje mně - je z Tvé pozice nepatřičná, protože rady ohledně suplementace by měli v první řadě zohledňovat požadavky uživatele, nikoliv Tvé. Jasně, každý vycházíme především z osobní zkušenosti, ale právě proto by i rady měli být komplexnější a vysvětlit problematiku ze širšího pohledu, protože zjednodušené vysvětlení si nezkušený člověk, nemající potřebu jít do hloubky, může nesprávně zafixovat a konání dle podobné rady může být opravdu kontraproduktivní z více hledisk. Tudíž my "neználkové" podobné názorové konfrontace můžeme jen ocenit a jsou pro nás velkým přínosem.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Úno 2015 15:11

Jinak před, při nebo po tréninku okolo 20-30g BCAA.

Já nevím jak to chápou ostatní, ale tohle se dá pochopit klidně i tak, že máš brát 20-30g BCAA před, během a po tréninku.

BCAA se nemetabolizují, jdou ihned do krevního řečiště.

BCAA se metabolizují jako všechny AMK, jen jinak. Přes játra jdou v nezměněné podobě do krve a následně do svalů (jenže pozor, nikoli v anaerobní zátěži při tréninku), kde probíhá jejich transaminace na alfa-ketokyseliny. Při zátěžových anaerobních stavech se BCAA koncentruje v krvi a zvyšuje glykémii, což následně vede k vyplavení inzulínu a následné hypoglykémii. Abys o něčem psal, bylo by dobré tomu nejdříve porozumět.

Z jakého dlouhodobého hlediska? Ty snad držíš dietu 2 roky? Je super, že máš načtenou encyklopedii fyziologie a metabolických dějů, ale připravoval ses někdy na soutěž? Držel jsi dietu a šel jsi pod 8% tuku? (Ano, naturálně) .. Já jen, že bych Tě chtěl vidět v těžký dietě na dřepech při 5-10g BCAA...

Koumák nikde nic nepsal o dietě. Nemám to jen načtené, k Tvé smůle (nebo štěstí?) tomu i rozumím v souvislostech. Mým zdrojem jsou doktoři, vědci a trenéři, nikoli reklamní texty na rádoby odborných stránkách. Ne, nikdy jsem se na soutež nepřipravoval a nikdy jsem nešel na 8% tělesného tuku. Nejsem magor. Zde radíme kondičákům, nikoli závodním kulturistům. Já samozřejmě moc dobře vím, že kulturisti berou zvýšené dávky BCAA především v dietě. Ale je potřeba říct v zásadě proč to dělají. BCAA se jak bylo řečeno metabolizují na ketolátky, které se mohou využít jako energetický zdroj pro svaly i mozek, pokuď je organismus v ketóze, což kulturisti v tvrdých dietách jsou. Jenže toto je extrémní stav organismu, ke kterému kulturisti dobrovolně přistupují, aby si dokázali, že jeden má větší biceps, než druhý. Stejný efekt by měl příjem kokosového oleje. Jenže nějakej blb kdysi zavedl, že je prostě nejlepší BCAA.

Osobně ať tazatel jezdí kolik chce, já jen doporučuji to, co vyhovuje mně. Na Tvé tréninkové principy nebo rady v jiných vláken také nereaguji, i když danou problematiku vidím jinak. V kulturistice nejdou psát jednoznačné pravidla, teď ber 1,4g bílkovin na kilo váhy, jinak budeš do smrti dement, atp...

To, že doporučuješ něco, s čím máš osobní zkušenost Ti nikdo nevyčítá. Já na Tvé příspěvky také nereaguji, s výjimkou, kdy jsou v přímém rozporu s realitou, nebo zdravotně ohrožují cvičence, což tenhle případ pohříchu byl. Dokud bude mít Starosta zájem, abych to tady vedl, s nečím takovým kdykoli počítej. Když někomu radíš, musíš vždy zohledňovat spoustu okolností. Proto je lepší doporučovat něčeho míň, než víc, i když víš, že i vyšší dávka je zcela bezpečná. Jaký bys měl pocit, kdyby se Ti 17-ti letý na základě Tvé "rady" o dávkování BCAA vykotil při benčpressu po hypoglykemickém šoku a vyrazil si všechny zuby? (soft varianta) S tou poslední větou se dá 100% souhlasit.

A pokud by sis přečetl, můj příspěvek, doporučuji 20-30g BCAA v období před, při nebo po tréninku. Takže ideálně 10g BCAA před a 10g BCAA při tréninku. Nic víc.

Viz má předešlá odpověď. Doporučuješ velmi nebezpečnou věc.

V případě, že by ses chtěl vzdělat a pro všechny ostatní je tento odkaz:
http://nas.lf3.cuni.cz/materialy/CVOL0015/mtb_amin okyselin_souhrn(5304c60f35e0c).pdf

42let @ 195cm @ 125kg
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 23 Úno 2015 18:33

Ok, nemá cenu se tu dohadovat, kdo má většího pinďou*a.

Já a dalších 10 lidí které znám osobně a cvičím s nimi ve fitku, žádné hypoglykemické stavy nepociťujeme. A je jedno, jestli jsem vzal 10, 20 nebo 30g bcaa (v období tréninku) ... Nikdy ...

S pozdravem

Jan Jícha
Legi

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2015 09:09

Nezhazuj to do roviny, že si tady poměřujeme orgány. Jestli neumíš normálně diskutovat, tak to nedělej.

Já a dalších 10 lidí které znám osobně a cvičím s nimi ve fitku, žádné hypoglykemické stavy nepociťujeme. A je jedno, jestli jsem vzal 10, 20 nebo 30g bcaa (v období tréninku) ... Nikdy ...

Ano, u většiny lidí to nezpůsobí nic, co by pocítili, zvlášť pokuď to neustále dokrmují. To ovšem neznamená, že je to prospěšné a nečemu to napomáhá. Neustále se propaguje, že BCAA dokáže ochránit svalovou hmotu během tréninku, to je zřejmě i důvod Tvého užívání. Každý, kdo má alespoň průměrnou inteligenci si spočítá, že když je organismus v anaerobní zátěži (což je čistě katabolický děj), nedokáže svalovou hmotu ochránit ani svěcená voda. Jediné, co ji dokáže ochránit, je omezení tréninkové jednotky v čase, aby se nezačaly používat energetické substráty ze svalu. Čili celý smysl mé kampaně proti BCAA není nic proti BCAA a jejich smyslu a užitečnosti při suplementaci silových sportovců, ale proti nadužívání a nesmyslným reklamním tvrzením, které jsou v příkrém rozporu s fyziologickými zákonitostmi, toť celé.

42let @ 195cm @ 125kg
Koumak

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2015 14:01

Hned před treninkem to je rizikove dat bcaa ale co,tak hodinu před?To už je jina kava
Koumak

Člen
# Zasláno: 24 Úno 2015 15:28 - Změnil/a: Koumak

Rovnou se zeptam kolik sypete l-glutaminu?Připadně jestli ho cyklujete?a denni davka 5g až 10g?Připadně kolik ma % ten co se prodava namaximum.?
Diky
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 24 Úno 2015 18:12

VAROVÁNÍ - toto doporučení vychází z mé osobní zkušenosti, rovněž ze zkušeností dalších desítek lidí (naturálů). Nikoho nenabádám ke stejnému dávkování, pouze se dělím o svou zkušenost ...

Dávkuji 10g po tréninku a 10g před spaním. (V tréninkový den to je tedy 20, v netréninkový 10g ...)

Zkoušel jsem dávkování menší i větší, toto se mi zdá nejoptimálnější. Regenerace svalů - subjektivně mi připadá lepší
Imunita - zdraví, od té doby co dávkuji glutamin a vitamíny nechodím k doktorovi.

S pozdravem

Jan Jícha
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 25 Úno 2015 10:41

Mne najviac pasujú bcaa cez tréning si zarobím ochutené v prášku a pomaličky ich popíjam počas tréningu to mi najlepšie sedí dácem si klasickú dávku čo má čistých 5 g
cavic

Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2015 14:02

Zdravím, uvažuji teď nad koupí BCAA z vašich stránek. Líbí se mi cena i složení. Jen bych se rád zeptal k čemu zde slouží sójový lecitin?
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0