Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Dotaz na suplementaci Protein,kreatin
Autor Zpráva
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 6 Zář 2013 20:05

Zdravím,
prosím o informaci zda je vhodné dávat si kreatin do proteinoveho napoje a uzivat soucasne.

2)A zda je dobre smichat 100procentni whey protein se susenymi bilky?
jasny bude toho vic,ale zda to je či není v poradku teda nevim...predem dik za informace.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Zář 2013 20:47

Ne, kreatin užívej společně s gainerem.

Smíchat to můžeš. Vylepšíš tím využitelnost, nicméně stále je to slabota.
Osobně nechápu, proč ještě někdo kupuje čistej whey protein a snaží se ho svépomocí vylepšovat.

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2013 12:10

OK, díky...

no měl jsem za to,že tento protein (http://www.fitness.cz/proteiny-na-rust-svalu-nad- 1500g/optimum-100-whey-gold-standard-2270g-s355541 6 ) je dobrý a tím,že bych ho dolnil tímto sušeným bílkem (URL ) bych jej vylepšil a zároven by ho bylo víc .... Takže jsem mimo jo?
Ale co používat,když je to jak říkáš slabota? mohl bys to rozvést?

2)A k tomu kreatinu,tak osobně Gainer neberu,jen protein takže - ráno si dávám proteina a cca za hodinu si dam kreatin,je to tak ok?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Zář 2013 13:52

Tak nevím, jestli jsi mimo, ale funguje to asi takhle. 100% syrovátkový protein má poloviční využitelnost, což znamená, že jen polovina bílkovin se metabolicky zpracuje, ta druhá je vyloučena ven. Proteiny, které napodobují složením aminokyselin stavbu kosterního svalu, mají využitelnost kolem 80%. Standartně jsou o cca. 10-50% dražší, ale když si přepočítáš cenu gramu opravdu využitého proteinu zjistíš, že jsou tyto proteiny v podstatě levnější. Připočítej si ještě zatížení a intoxikaci organismu odpadními proteiny ze syrovátkových proteinů. Co Ti vychází?

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Zář 2013 13:53

Jo, proč nebereš gainer? Hubneš?

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2013 14:46

Jasný to dává smysl,hergot ale je to alchymie - takže pokud jde o protein tak jaký si vybrat ? Nějaké konkrétní odzkoušené typy? BTW:Ten protein co používám(akorát jsem ho dobral) jsem vygooglil a je to střed údajně best of proteinu pro 2013.
Co si myslíš o tom? odkaz : URL

A gainer neberu jelikož jsem se dočetl(a teď jsem zvědav zda je to pravda nebo ne),že pokud chci získat svalovou hmotu a nechci příbrat na váze stačí protein.

Btw: měřím 176cm a mám 90kg - myslím,že nepotřebuju kila nahoru,ale spíš bych ocenil ještě shodit nějaký tuk,abych se vyrýsoval.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Zář 2013 20:25

O tom proteinu si myslím, že je to syrovátkový izolát, s využitelností cca. 50%. Pokuď spotřebitel nic o biologii neví, což je přiznejme si většina, hodnotí se chuť, rozpustnost a design nálepky. A tohle všechno je u tohoto proteinu top!

OMG! Gainer (cukry) aktivuje tvorbu inzulínu, což je nejanaboličtější hormon v těle. Čili svaly porostou i bez něho, ale asi rychlostí růstu bonsaie. Z gaineru braného po tréninku se nepřibírá. Přibírá se z nevhodné stravy, z přežírání atd.

Tuk shodíš přiměřenou stravou a tréninkem kombinovaným s aerobní činností.

Btw, potřeboval by jsi toho hodně vysvětlit. Nabízím osobní konzultace, viz odpovídající topic. Účastnit se mohou jak zelenáči co s tréninkem začínají, tak pokročilí, co chtějí nový úhel pohledu. Stačí se přihlásit a dojet do Brna.

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 7 Zář 2013 21:53

Takže protein i gainer ? To už je celkem zabíračka na finance,ne?
A prosím tě nějaký konkrétní typ vhodného proteinu a gaineru - nejlíp odkaz na nejaky shop sem můžes postnout?

A ty pořádáš nějaké semináře? nebo tak něco? to je zajímavý,rád bych se dozvěděl něco nového.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Zář 2013 07:44

http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=12&topic=4370

Z toho seznamu si něco vyber. Co se týče gainerů, dobrý jsou Go 15 a 30 od Extrifitu, PVL Mutant mass, Royal mass atd.

Taky si přečti toto. Těch základních suplementů je trošku víc.
http://forum.posilovani.net/index.php?action=vthre ad&forum=2&topic=7959

To nejsou semináře, ale osobní konzultace. Ty si sepíšeš co potřebuješ vědět a já se Ti to pokusím vysvětlit. Dost to šetří čas a peníze.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Zář 2013 15:35

Suplementy jsou ok, až na to, že jsou zbytečně drahé.
Suplementy se kupují zde:
http://www.namaximum.cz/uvod/

Jak co brát, je v tom článku napsané. BCAA se berou buď těsně před koncem, nebo po tréninku, nikoli před, jak je idiotsky tvrzeno. Kreatin vždy až po tréninku, nejlépe nasypat do gaineru. V netréninkové dny se oboje bere ráno.

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 8 Zář 2013 16:33

ok, a jak je to s proteinem v kombinaci s gainerem ?

Ted beru protein ráno,odpoledne a večer. Když budu mit k tomu gainer,tak jak to střídat,popř. kdy co brát?
Nebo jinak řečeno: Ted bud brát gainer v netrenk.dny rano s kratinem a jinak oboje po treninku,jak jsi napsal. A kde tedy zaradit protein?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Zář 2013 16:41

V kolik hodin trénuješ?

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 8 Zář 2013 16:43

Většinou navečer - takže 18-20.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 8 Zář 2013 20:34

Hmm, horší čas na trénink je už jen 20-22.

Základem je protein hodinu před tréninkem, protože poslední normální jídlo bys měl jíst nejpozději 2 hodiny před tréninkem a to něco lehčího, tzn. žádné hovězí, vepřové atd. Potom tak do 30 minut od konce tréninku dej gainer. 60-90 minut po tréninku se dává protein.

Vše ostatní je nadstavba, čili pokuď se rozhodneš dávat gainer+protein (smíchat 20+20g) ráno a protein jako poslední jídlo večer, nic tím nezkazíš. Ba naopak.

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 8 Zář 2013 21:15 - Změnil/a: CodexNekro

Je to blbý čas,to je mi jasné ,ale bohužel to jinak nedavam,když to jde jdu dřív a o víkendech chodím přes poledne.. v práci mi dávaj zabrat.

K tomu dávkování jestli to můžu shrnout :

Takže treninkovy den :
ráno : gainer+protein (smíchat 20+20g)
odpoledne :hodinu před trenikem protein - (pak 2 hodky cviceni) - pak gainer s kreatinem - pak za hodku a pul po gaineru opet protein? Chapu to spravne?
večer : v treninkovy den je asi zbytečne si dávat jeste vecer protein,že?zvlast kdyz cvicim navečer,je tak?

A netreninkovy den:

rano gainer+protein (smíchat 20+20g) -ale,kde tady zaradit kreatin? mam ho mixnout s proteinem a gainerem ? může se to?

odpoledne nic ?

vecer : posledni jidlo protein.

Pochopil jsem to dobře?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Zář 2013 12:17

Shrnul jsi to správně, až na to, že protein na večer po tréninku si určitě dej a to vyšší dávku (min. 40g).

rano gainer+protein (smíchat 20+20g) -ale,kde tady zaradit kreatin? mam ho mixnout s proteinem a gainerem ? může se to?

Může.

odpoledne nic ?

Normální svačinu.

42let @ 195cm @ 125kg
CodexNekro

Člen
# Zasláno: 10 Zář 2013 12:18 - Změnil/a: CodexNekro

Diky moc za rady a informace..vcera jsem nakoupil a ode dneska jdu na to !
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0