Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Gainery - různé dávkování
Autor Zpráva
Paulie9

Člen
# Zasláno: 5 Kvě 2013 16:59

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat jak správně upravit dávkování gaineru..Můj první gainer, který jsem si koupil byl Actions Whey Gainer od Aminostar a ten za pár týdnů doberu. Brzy budu tedy objednávat gainer nový a nevím zda zůstanu u Aminostaru či vyberu jiný, mám už i několik tipů, ale co mě udivilo bylo velmi odlišné dávkování. V současné době dávkuji 50g již zmíněného Actions Whey od Aminostaru - podle návodu na krabici i internetu -..ale takový Royal Mass doporučuje 100g, Weider GMM4000 už 150g, FA MassCore 200g a třeba PVL Mutant Mass v jedné dávce doporučuje 260g - což je více jak pětinásobek toho co mám v jedné dávce teď! Oproti 50g je to obrovský rozdíl. Nejsou ty gramáže trochu mimo? Očividně jsou psané pro lidi, které jsou v podstatně pokročilejším stupni posilování a váží více než já.. nemůžu se srovnávat a brát stejné dávky jako někdo kdo má třeba 90-110kg (posiluji zhruba pět měsíců, 173cm, 76,5kg). Proto bych chtěl vedět jak si dávkování upravit vzhledem ke své váze - pokud bych zvolil třeba Weider FaMassCore, případně, pokud zůstanu u Aminostaru jestli mám zvednout dávkování třeba na 75g

Děkuji
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Kvě 2013 21:17

Klasika je dávkovat 1g gaineru na kg váhy ihned po tréninku, nejlépe rozdělené na dvě části kvůli slinivce. Otázka je ovšem, jaký máš somatotyp a kolik Ti je let. Starším a pokročilejším stačí polovic, hrozí OTP!

42let @ 195cm @ 125kg
Paulie9

Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2013 19:02

Děkuji za odpověd,

Je mi 18 let, pokud bych se měl zařadit podle skupin somatotypu tak pravděpodobně budu jakýsi mix endomorfa a ektomorfa - a z obou jsem si pravděpodobně vzal bohužel to nejhorší - velmi slabé kosti, téměř bez ramen, mé "téměř holčičí" předloktí a chuť zlepšit svojí postavu mě donutilo cvičit.. naopak oproti domu silnější stehna a trochu břicho, i když za to si dost můžu stravou z minulosti, od doby co cvičím se to podstatně zlepšuje.

Jinak nejsem si jistý jestli jsem úplně pochopil tu část s rozdělením gaineru na dvě části - po tréninku piji gainer a přibližně hodinu poté jím jídlo bohaté na bílkoviny. Kdy tedy zařadit tu druhou část gaineru? to že se má gainer pít pomalu - klidně i 15-30 minut, protože se jedná o velký energetický příjem jsem slyšel - bylo to myšleno takhle?

Bylo by vhodné zvýšit dávkování na 1g na 1 kg váhy a nebo zůstat u stávajících 50g?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Kvě 2013 19:59

Ano, chápeš to dobře. Gainer pít delší dobu.
Pokud tloustneš jen se na cukr podíváš, zůstaň radši u těch 50g. Podívej, jsem na tom podobně a proto beru jen 30g a to mám teď aktuálně 112kg.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0