Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Období po kreatinu
Autor Zpráva
Miki97

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2013 18:59

Vím, že tohle téma tu bylo mnohokrát, ale nemohl jsem stále vyřešit mou otázku.Teď jsem si objednal 2x balení po 400g kreatinu (1x denně 5g (žádnou "plnící" fázi dělat nebudu) ). Má otázka zní, když doberu tyhle balení (samozřejmě s pauzama po 8týdenním braním) ztratím ty svaly, které jsem nabral s kreatinem, když si ho pak zase nekoupím a budu třeba už jen jíst "naturální" suplementy (tvaroh a celkově vhodná strava) + trénink?

trochu zjednodušeně :ztratím svaly, když přestanu brát kreatin, ale budu mít stále vhodnou stravu a trénink?
díky za odpovědi, hezký den;)
Legi

Moderátor
# Zasláno: 9 Bře 2013 19:28

Ne neztratíš, Kreatin není anabolický steroid.

42let @ 195cm @ 125kg
Miki97

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2013 20:53 - Změnil/a: Miki97

Já jen, že jsem četl, že jse tím zavodní svaly a po vysazení kreatinu se voda "vyplaví".
Miki97

Člen
# Zasláno: 9 Bře 2013 21:29

Takže to není pravda jo?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 06:05

Tak tohle pravda je.

42let @ 195cm @ 125kg
Miki97

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2013 15:44

Tak teď nevím z které odpovědi si vybrat...

ztratím teda svaly co jsem s kreatinem nabral nebo ne?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 16:19

Tak svaly nejsou z vody, takže teď úplně nechápu o co jde. Kreatin váže vodu, ale pouze v podkoží, nikoli ve svalu.

42let @ 195cm @ 125kg
Miki97

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2013 17:10

Tohle jsem chtěl slyšet;)!
Jen mi šlo o to, když vysadím kreatin jestli zhodím vše, co jsem s ním nabral.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 17:39 - Změnil/a: Legi

Chtěl bych se fanouškům biomedicíny omluvit, protože moje odpovědi nebyly úplně fakticky správné. Předně sval obsahuje vodu, z faktického hlediska hodně vody. Kreatin funguje tak, že dodává buňkám Kreatinfosfáty, což je palivo a dále působí aktivně na množení satelitních buňek, což jsou buňky odpovědné za hypertrofii, čili laicky řečeno za zvětšování svalu. Čím více svalových buňek, tím více vody. Vysazení Kreatinu ovšem nemá přímo za následek reverzní ztrátu nově nabytých svalů. Čili jen pro pořádek, moje předešlé odpovědi jsou smyslem správné, jen fakticky poněkud zavádějící.

42let @ 195cm @ 125kg
Miki97

Člen
# Zasláno: 10 Bře 2013 18:32

Ano, děkuji za "opravu".....Jen odbočím, teď mi došel kreatin a nebudu dělat "nasycovácí fázi" pojedu jen 5g denně, jak takhle dlouho můžu brát kreatin? Tedy otázka, za jak dlouho musím dát pauzu a na jak dlouho?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 10 Bře 2013 19:11 - Změnil/a: Legi

Tak to je moc zajímavá otázka, na kterou jsem doposud odpovídal, že s tímto dávkováním lze Kreatin užívat kontinuálně. Shodou okolností jsem dnes četl pár vědeckých studií, které užívání Kreatinu pro mladé sportovce nedoporučovali s odkazem na zřejmou schopnost akcelerovat vznik rakovinného bujení. On totiž Kreatin jak již bylo řečeno podporuje vznik nové tkáně a bohužel není schopen rozlišit, toto je sval, to je dobrý, toto je rakovina, to je špatný, ale vezme to všechno najednou. Takže aby bylo jasno, Kreatin nezpůsobuje rakovinu, jen ji můžete dostat o 20 let dřív, než by se to stalo přirozeně. Proto na Kreatin začínám pohlížet trošku kritičtěji, než tomu bylo doposud a radím Kreatin spíše cyklovat. Používal bych ho jen u hlubokých stagnací a začátečníky bych od používání Kreatinu úplně odrazoval, protože to prostě nemá smysl. Kreatinu je již delší dobu věnována zvýšená pozornost a tak další klinické studie budou bezpochyby následovat.

42let @ 195cm @ 125kg
Miki97

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2013 09:19

Tak teď jsem trochu zaražen, mám 16 let 190 cm 78kg a teď jsem si objednal 800g kreatinu s plánem ho do příští zimi uplně vysadit /dobrat. Tak co teď s ním? Tahle odpověď /zpráva mě fakt překvapila a celkem odradila....a teď se i dost bojím o své zdraví.
Miki97

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2013 09:36

A jak tedy popř. cyklovat?
maacher

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2013 09:47

vubec se toho neboj, pokud ho mas tak ho muzes,zaradit, v tvem veku vsak muzes klidne pockat. Davkuj 5 g po treninku a v netreninkovy den ke snidani.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Bře 2013 10:00

No, já se Ti nedivím, já z toho byl taky perplex, ale zase na druhou stranu, když se nad tím zamyslíš, tak to zas moc překvapující není. Rakovina žaludku se například někdy léčí tzv. devitalizací rakovinné tkáně, čili zaškrtí se přívod krve (tudíž živin) do nádoru a nastane apoptóza (buněčná smrt), tedy jinak řečeno, nádor odumře. To uvádím proto, abys pochopil princip jak to funguje. V souvislosti s rakovinou tedy můžeme mluvit o všem, co vyživuje buňky, tedy i o cukrech, bílkovinách atd. a taky kvůli tomu nepřestaneš jíst. Nechci to nijak zlehčovat, ale se vší vážností Ti mohu říct, co mi vždycky říkal děda, který tam byl. V koncentráku nikdy nikdo neumřel na rakovinu. Primárně je to tedy o zdravém životním stylu, nepřejídat se, cvičit atd.

Kreatin cykluj vždy v objemové fázi, což dá rozum. V objemovce tedy nasaď Kreatin v dávce 1g na 20kg váhy a neber ho déle než 3 měsíce.

42let @ 195cm @ 125kg
TheRespect

Člen
# Zasláno: 11 Bře 2013 12:58

K tomu tématu, \"jestli po skončení dávkování kreatinu dojde ke katabolismu svalů\" :

Jím pořád stejně, cvičim, řekl bych ještě intenzivněji, ale ihned, jak sem vyřadil kreatin, tak sem šel s objemem během 14dní dolů (nejvíc jsou znát ruce, 14dní potom, co sem vysadil kreatin, tak -2cm dolů)

Asi je to tim, že se mi z těch svalů odvodnila ta natažená voda, ale v tom případě tvrzení, že člověk zůstane naprosto stejný, jako při braní kreatinu podle mě neplatí!
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Bře 2013 13:37

Máš pravdu, kdo má normálně nízkou hladinu Kreatinu ve svalech, tak natáhne hodně vody do svalů a potom o tu nataženou vodu samozřejmě při vysazení přijde. Zkušenosti budou individuální. Nicméně jde jen o vedlejší efekt Kreatinu (i když asi vítaný) a moje ujištění o zachování svalových přírůstků při vysazení Kreatinu stále platí, protože Kreatin plní primárně již dříve popsanou funkci. Za přihlouplé tvrzení v jednom z mých předchozích příspěvků jsem se již omluvil. Mazat to už nebudu.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 11 Bře 2013 13:55

Ještě jedno doplnění. Vysazení Kreatinu může způsobit i odvodnění podkoží a to z jednoduchého důvodu. Pokud při užívání Kreatinu hodně pijete, což byste měli dělat, společně se zvýšeným příjmem sodíku v objemovém tréninku se logicky více zavodníte. Následně vysadíte a když začnete rýsovat, voda se z podkoží opět vyplaví. Společně s odvodněním svalů to může dělat vcelku rozdíl a zřejmě z tohoto důvodu se vyskutují takovéto dotazy. Opět proto opakuji, reverzní ztráta se týká pouze vody.

42let @ 195cm @ 125kg
manasss10

Člen
# Zasláno: 13 Bře 2013 11:19

dobry den
vidím že tomu hoden rozumíte taky bych se rád zeptal mam 18 let a važím pouhych 59kg rad bych mabral 5kg ale delam profesionálne sport..mužu začit brat kreadin dejme tomu jenom 1 mesic a pak už nic nebrat jenom cvičit nespadne mi vaha zase dolu...nebo spiš o kolik se váha sniží a za jak dlouho...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Bře 2013 11:56

Za jeden měsíc se stane jen to, že nátáhneš vodu, dejme tomu 1-2kg a po vysazení ji zase ztratíš. Za jeden měsíc lze nabrat jen tuk, svalů opravdu minimálně. Pokud děláš sport, zvyš inteligentně příjem živin, tzn. kolem tréninků příjímej jen tekutou stravu a jez minimálně 5x denně. U Tebe bude zřejmě chyba tady, příliš rychlý metabolismus a málo živin. Ale v tomto věku je to normální.

42let @ 195cm @ 125kg
TheRespect

Člen
# Zasláno: 4 Dub 2013 17:15

Jak jsem psal výše o mé zkušenosti s vysazením kreatinu, jak je možný, že se furt zmenšuju?

Přece neni možný, abych furt to, co jsem nabral zase všechno schazoval, když jím furt dost a cvičim furt tvrdě.

Připadá mi, že u mě nastal takovej obrácenej jojo efekt. Když si přeměřim partie, tak mám uplně všude méně, než předtím, když jsem si vzal poprvé kreatin. Začíná mě to docela dost psychicky deptat.

Legi, neni proto nějaké logické vysvětlení?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 4 Dub 2013 17:25

Takhle se to nedá vysvětlit. Nemám přesný údaje, kolik jsi ztratil, za jak dlouhou dobu atd. Mohu jen všeobecně teoretizovat. Taky tam může být milión jiných vlivů, jako je změna tréninku, strava, přidání, nebo ubrání suplementů, čili ovlivňuje to spousty věcí okolo. Tuším, že už posiluješ min. 3 roky, takže nejsi žádnej zelenáč. Nevím jak jsi na tom s tukem, jestli jen neztrácíš tuk atd. Generelně platí, že ztrácet svalovou hmotu můžeš v zásadě pokud máš - dlouhodobě negativní energetickou bilanci, nejsi schopen přijaté živiny z jakéhokoli důvodu strávit a využít, nebo pokuď jsi vážně nemocný a nevíš o tom. Ptákoviny typu - špatně se stravuješ atd. vynechávám.

42let @ 195cm @ 125kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 6 Čvc 2013 10:14

Legi
a to jsem si myslel jak je kreatin bezpečný, dojím co mám a kašlu na něj.
a co místo něj, HMB?
quakmen

Člen
# Zasláno: 6 Čvc 2013 10:17

jo jinak ho beru v den kdy necvičím 5g hned po ráno s maltodextrinem a v den kdy cvičím ráno a ještě 5g po cvičení mám asi 90kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Čvc 2013 11:17

Počkej, to jsi pochopil špatně. Neodvážil bych se tvrdit, že je Kreatin zdraví nebezpečný, ale ani že je zcela bezpečný. V jednom z mých předcházejícím příspěvku jsem funkci a dopady užívání popsal. Když jsi zdravý a nemáš v rodině rakovinu, můžeš být relativně v klidu. Když máš dáno, že za 10 let dostaneš rakovinu, funguje přežírání, kreatin, HMB a steroidy naprosto nejvíc, asi jako když leješ do ohně čistej peroxid vodíku, čili rakovinné bujení akceleruješ. Z mých skromných znalostí biomedicíny z toho pro mě vyplývá, že užívání androgenních látek jako je Kreatin a HMB je před 30-tým rokem vyhazování peněz z okna, protože si takto mladí cvičenci dokážou stravou a tréninkem udržovat dostatečnou endogenní produkci testosteronu, což je pro růst svalů daleko důležitější. U starších cvičenců, nebo naturálů už to má význam. Rizika jsou v porovnání s užíváním steroidů násobně menší. Jak již bylo uvedeno, HMB funguje velmi podobně, ale dle mnoha názorů respktovaných kulturistů je HMB ještě učinější než Kreatin, což zatím nemohu z osobní zkušenosti potvrdit.

42let @ 195cm @ 125kg
quakmen

Člen
# Zasláno: 6 Čvc 2013 13:16

tak to jsem to špatně pochopil, myslel jsem ze by to mohlo vyvolat časem rakovinu, v rodině naštěstí na rakovinu neuměl. jinak kreatin zkusím vyměnit za HMB. ty to HMB bereš kdy a kupuješ ho ve 4fitnes.cz a nebo máš nějakého favorita.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Čvc 2013 13:22

Ne, HMB teprve plánuji a koupím to tam, co jsi psal.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0