Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / Období po kreatinu
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Miki97

len
# Zaslno: 9 Be 2013 18:59


Vím, ľe tohle téma tu bylo mnohokrát, ale nemohl jsem stále vyřeąit mou otázku.Teď jsem si objednal 2x balení po 400g kreatinu (1x denně 5g (ľádnou "plnící" fázi dělat nebudu) ). Má otázka zní, kdyľ doberu tyhle balení (samozřejmě s pauzama po 8týdenním braním) ztratím ty svaly, které jsem nabral s kreatinem, kdyľ si ho pak zase nekoupím a budu třeba uľ jen jíst "naturální" suplementy (tvaroh a celkově vhodná strava) + trénink?

trochu zjednoduąeně :ztratím svaly, kdyľ přestanu brát kreatin, ale budu mít stále vhodnou stravu a trénink?
díky za odpovědi, hezký den;)
Legi

Modertor
# Zaslno: 9 Be 2013 19:28


Ne neztratíą, Kreatin není anabolický steroid.


48let @ 195cm @ 135kg
Miki97

len
# Zaslno: 9 Be 2013 20:53 - Zmnil/a: Miki97


Já jen, ľe jsem četl, ľe jse tím zavodní svaly a po vysazení kreatinu se voda "vyplaví".
Miki97

len
# Zaslno: 9 Be 2013 21:29


Takľe to není pravda jo?
Legi

Modertor
# Zaslno: 10 Be 2013 06:05


Tak tohle pravda je.


48let @ 195cm @ 135kg
Miki97

len
# Zaslno: 10 Be 2013 15:44


Tak teď nevím z které odpovědi si vybrat...

ztratím teda svaly co jsem s kreatinem nabral nebo ne?
Legi

Modertor
# Zaslno: 10 Be 2013 16:19


Tak svaly nejsou z vody, takľe teď úplně nechápu o co jde. Kreatin váľe vodu, ale pouze v podkoľí, nikoli ve svalu.


48let @ 195cm @ 135kg
Miki97

len
# Zaslno: 10 Be 2013 17:10


Tohle jsem chtěl slyąet;)!
Jen mi ąlo o to, kdyľ vysadím kreatin jestli zhodím vąe, co jsem s ním nabral.
Legi

Modertor
# Zaslno: 10 Be 2013 17:39 - Zmnil/a: Legi


Chtěl bych se fanouąkům biomedicíny omluvit, protoľe moje odpovědi nebyly úplně fakticky správné. Předně sval obsahuje vodu, z faktického hlediska hodně vody. Kreatin funguje tak, ľe dodává buňkám Kreatinfosfáty, coľ je palivo a dále působí aktivně na mnoľení satelitních buňek, coľ jsou buňky odpovědné za hypertrofii, čili laicky řečeno za zvětąování svalu. Čím více svalových buňek, tím více vody. Vysazení Kreatinu ovąem nemá přímo za následek reverzní ztrátu nově nabytých svalů. Čili jen pro pořádek, moje předeąlé odpovědi jsou smyslem správné, jen fakticky poněkud zavádějící.


48let @ 195cm @ 135kg
Miki97

len
# Zaslno: 10 Be 2013 18:32


Ano, děkuji za "opravu".....Jen odbočím, teď mi doąel kreatin a nebudu dělat "nasycovácí fázi" pojedu jen 5g denně, jak takhle dlouho můľu brát kreatin? Tedy otázka, za jak dlouho musím dát pauzu a na jak dlouho?
Legi

Modertor
# Zaslno: 10 Be 2013 19:11 - Zmnil/a: Legi


Tak to je moc zajímavá otázka, na kterou jsem doposud odpovídal, ľe s tímto dávkováním lze Kreatin uľívat kontinuálně. Shodou okolností jsem dnes četl pár vědeckých studií, které uľívání Kreatinu pro mladé sportovce nedoporučovali s odkazem na zřejmou schopnost akcelerovat vznik rakovinného bujení. On totiľ Kreatin jak jiľ bylo řečeno podporuje vznik nové tkáně a bohuľel není schopen rozliąit, toto je sval, to je dobrý, toto je rakovina, to je ąpatný, ale vezme to vąechno najednou. Takľe aby bylo jasno, Kreatin nezpůsobuje rakovinu, jen ji můľete dostat o 20 let dřív, neľ by se to stalo přirozeně. Proto na Kreatin začínám pohlíľet troąku kritičtěji, neľ tomu bylo doposud a radím Kreatin spíąe cyklovat. Pouľíval bych ho jen u hlubokých stagnací a začátečníky bych od pouľívání Kreatinu úplně odrazoval, protoľe to prostě nemá smysl. Kreatinu je jiľ deląí dobu věnována zvýąená pozornost a tak daląí klinické studie budou bezpochyby následovat.


48let @ 195cm @ 135kg
Miki97

len
# Zaslno: 11 Be 2013 09:19


Tak teď jsem trochu zaraľen, mám 16 let 190 cm 78kg a teď jsem si objednal 800g kreatinu s plánem ho do příątí zimi uplně vysadit /dobrat. Tak co teď s ním? Tahle odpověď /zpráva mě fakt překvapila a celkem odradila....a teď se i dost bojím o své zdraví.
Miki97

len
# Zaslno: 11 Be 2013 09:36


A jak tedy popř. cyklovat?
maacher

len
# Zaslno: 11 Be 2013 09:47


vubec se toho neboj, pokud ho mas tak ho muzes,zaradit, v tvem veku vsak muzes klidne pockat. Davkuj 5 g po treninku a v netreninkovy den ke snidani.
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Be 2013 10:00


No, já se Ti nedivím, já z toho byl taky perplex, ale zase na druhou stranu, kdyľ se nad tím zamyslíą, tak to zas moc překvapující není. Rakovina ľaludku se například někdy léčí tzv. devitalizací rakovinné tkáně, čili zaąkrtí se přívod krve (tudíľ ľivin) do nádoru a nastane apoptóza (buněčná smrt), tedy jinak řečeno, nádor odumře. To uvádím proto, abys pochopil princip jak to funguje. V souvislosti s rakovinou tedy můľeme mluvit o vąem, co vyľivuje buňky, tedy i o cukrech, bílkovinách atd. a taky kvůli tomu nepřestaneą jíst. Nechci to nijak zlehčovat, ale se vąí váľností Ti mohu říct, co mi vľdycky říkal děda, který tam byl. V koncentráku nikdy nikdo neumřel na rakovinu. Primárně je to tedy o zdravém ľivotním stylu, nepřejídat se, cvičit atd.

Kreatin cykluj vľdy v objemové fázi, coľ dá rozum. V objemovce tedy nasaď Kreatin v dávce 1g na 20kg váhy a neber ho déle neľ 3 měsíce.


48let @ 195cm @ 135kg
TheRespect

len
# Zaslno: 11 Be 2013 12:58


K tomu tématu, \"jestli po skončení dávkování kreatinu dojde ke katabolismu svalů\" :

Jím pořád stejně, cvičim, řekl bych jeątě intenzivněji, ale ihned, jak sem vyřadil kreatin, tak sem ąel s objemem během 14dní dolů (nejvíc jsou znát ruce, 14dní potom, co sem vysadil kreatin, tak -2cm dolů)

Asi je to tim, ľe se mi z těch svalů odvodnila ta nataľená voda, ale v tom případě tvrzení, ľe člověk zůstane naprosto stejný, jako při braní kreatinu podle mě neplatí!
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Be 2013 13:37


Máą pravdu, kdo má normálně nízkou hladinu Kreatinu ve svalech, tak natáhne hodně vody do svalů a potom o tu nataľenou vodu samozřejmě při vysazení přijde. Zkuąenosti budou individuální. Nicméně jde jen o vedlejąí efekt Kreatinu (i kdyľ asi vítaný) a moje ujiątění o zachování svalových přírůstků při vysazení Kreatinu stále platí, protoľe Kreatin plní primárně jiľ dříve popsanou funkci. Za přihlouplé tvrzení v jednom z mých předchozích příspěvků jsem se jiľ omluvil. Mazat to uľ nebudu.


48let @ 195cm @ 135kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 11 Be 2013 13:55


Jeątě jedno doplnění. Vysazení Kreatinu můľe způsobit i odvodnění podkoľí a to z jednoduchého důvodu. Pokud při uľívání Kreatinu hodně pijete, coľ byste měli dělat, společně se zvýąeným příjmem sodíku v objemovém tréninku se logicky více zavodníte. Následně vysadíte a kdyľ začnete rýsovat, voda se z podkoľí opět vyplaví. Společně s odvodněním svalů to můľe dělat vcelku rozdíl a zřejmě z tohoto důvodu se vyskutují takovéto dotazy. Opět proto opakuji, reverzní ztráta se týká pouze vody.


48let @ 195cm @ 135kg
manasss10

len
# Zaslno: 13 Be 2013 11:19


dobry den
vidím ľe tomu hoden rozumíte taky bych se rád zeptal mam 18 let a vaľím pouhych 59kg rad bych mabral 5kg ale delam profesionálne sport..muľu začit brat kreadin dejme tomu jenom 1 mesic a pak uľ nic nebrat jenom cvičit nespadne mi vaha zase dolu...nebo spią o kolik se váha sniľí a za jak dlouho...
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 Be 2013 11:56


Za jeden měsíc se stane jen to, ľe nátáhneą vodu, dejme tomu 1-2kg a po vysazení ji zase ztratíą. Za jeden měsíc lze nabrat jen tuk, svalů opravdu minimálně. Pokud děláą sport, zvyą inteligentně příjem ľivin, tzn. kolem tréninků příjímej jen tekutou stravu a jez minimálně 5x denně. U Tebe bude zřejmě chyba tady, přílią rychlý metabolismus a málo ľivin. Ale v tomto věku je to normální.


48let @ 195cm @ 135kg
TheRespect

len
# Zaslno: 4 Dub 2013 17:15


Jak jsem psal výąe o mé zkuąenosti s vysazením kreatinu, jak je moľný, ľe se furt zmenąuju?

Přece neni moľný, abych furt to, co jsem nabral zase vąechno schazoval, kdyľ jím furt dost a cvičim furt tvrdě.

Připadá mi, ľe u mě nastal takovej obrácenej jojo efekt. Kdyľ si přeměřim partie, tak mám uplně vąude méně, neľ předtím, kdyľ jsem si vzal poprvé kreatin. Začíná mě to docela dost psychicky deptat.

Legi, neni proto nějaké logické vysvětlení?
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Dub 2013 17:25


Takhle se to nedá vysvětlit. Nemám přesný údaje, kolik jsi ztratil, za jak dlouhou dobu atd. Mohu jen vąeobecně teoretizovat. Taky tam můľe být milión jiných vlivů, jako je změna tréninku, strava, přidání, nebo ubrání suplementů, čili ovlivňuje to spousty věcí okolo. Tuąím, ľe uľ posilujeą min. 3 roky, takľe nejsi ľádnej zelenáč. Nevím jak jsi na tom s tukem, jestli jen neztrácíą tuk atd. Generelně platí, ľe ztrácet svalovou hmotu můľeą v zásadě pokud máą - dlouhodobě negativní energetickou bilanci, nejsi schopen přijaté ľiviny z jakéhokoli důvodu strávit a vyuľít, nebo pokuď jsi váľně nemocný a nevíą o tom. Ptákoviny typu - ąpatně se stravujeą atd. vynechávám.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 6 vc 2013 10:14


Legi
a to jsem si myslel jak je kreatin bezpečný, dojím co mám a kaąlu na něj.
a co místo něj, HMB?
quakmen

len
# Zaslno: 6 vc 2013 10:17


jo jinak ho beru v den kdy necvičím 5g hned po ráno s maltodextrinem a v den kdy cvičím ráno a jeątě 5g po cvičení mám asi 90kg
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 vc 2013 11:17


Počkej, to jsi pochopil ąpatně. Neodváľil bych se tvrdit, ľe je Kreatin zdraví nebezpečný, ale ani ľe je zcela bezpečný. V jednom z mých předcházejícím příspěvku jsem funkci a dopady uľívání popsal. Kdyľ jsi zdravý a nemáą v rodině rakovinu, můľeą být relativně v klidu. Kdyľ máą dáno, ľe za 10 let dostaneą rakovinu, funguje přeľírání, kreatin, HMB a steroidy naprosto nejvíc, asi jako kdyľ lejeą do ohně čistej peroxid vodíku, čili rakovinné bujení akcelerujeą. Z mých skromných znalostí biomedicíny z toho pro mě vyplývá, ľe uľívání androgenních látek jako je Kreatin a HMB je před 30-tým rokem vyhazování peněz z okna, protoľe si takto mladí cvičenci dokáľou stravou a tréninkem udrľovat dostatečnou endogenní produkci testosteronu, coľ je pro růst svalů daleko důleľitějąí. U starąích cvičenců, nebo naturálů uľ to má význam. Rizika jsou v porovnání s uľíváním steroidů násobně menąí. Jak jiľ bylo uvedeno, HMB funguje velmi podobně, ale dle mnoha názorů respktovaných kulturistů je HMB jeątě učinějąí neľ Kreatin, coľ zatím nemohu z osobní zkuąenosti potvrdit.


48let @ 195cm @ 135kg
quakmen

len
# Zaslno: 6 vc 2013 13:16


tak to jsem to ąpatně pochopil, myslel jsem ze by to mohlo vyvolat časem rakovinu, v rodině naątěstí na rakovinu neuměl. jinak kreatin zkusím vyměnit za HMB. ty to HMB bereą kdy a kupujeą ho ve 4fitnes.cz a nebo máą nějakého favorita.
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 vc 2013 13:22


Ne, HMB teprve plánuji a koupím to tam, co jsi psal.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 13:36


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 13:37


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 13:38


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist