Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / Proteinový nápoj
Autor Zprva
JoanL

len
# Zaslno: 25 Be 2012 17:57


Zdravím, rád bych se zeptal na proteinový nápoj, bylo mi řečeno, ľe bych ho měl vypít po tréninku abych doplnil proteiny atp..

Dělám p90x, takľe bych to odcvičil a pak do 20 minut vypil ten nápoj.. ale jakej? A kdy se pije? Můľu ho pít kaľdej den po docvičení? jen po tréninku?

Např. tenhle ? http://eshop.osvalech.cz/detail/13/smartlabs-100-w hey-tasty-protein-cfm-protein-750g/

Moc nestíhám svačinu po treninku a ani nevím čím doplnit sacharidy a proteiny, takľe tohle by se mi hodilo.. Takľe jak ho pouľívat? je vhodný tenhle? A existují i nějaký menąí? Kterým se vyhnout? Cokoliv mi pomůľe, děkuji.


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 26 Be 2012 14:11


Pokud budeą pít po tréninku samotný protein, znehodnotí se z velké části na cukr. Je to velmi neekonomické.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 26 Be 2012 19:59


A co kdybych vypil po tréninku hned glukopur s vodou, tak 20g a pak po půl hodině proteinovej nápoj 30g ? můj cíl je hlavně zhubnout a doplnit vąe potřebný po treninku.


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 10:50


Vľdycky je potřeba naráz směs sacharidů a bílkovin. Kdyľ se zase pijí samotné sacharidy, dělá to problémy s inzulínem.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 11:20


A smíchat proteinovej nápoj s glukopurem? Nebo jak to vyřeąit? Po docvičení mi právě vyjde akorát svačina.. tak místo ní bych dal proteinovej nápoj ale co k tomu abych to doplnil správně?


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 11:33


Nejlepąí po tréninku je gainer, směs bílkovin a sacharidů.
Pokud nemáą uľ míchaný gainer, tak si smíchej dohromady protein s glukózou, případně i částečně s maltodextrinem.
Můľe se vyplatit přisypat tam trochu práąkového lecitinu nebo přilít MCT olej, zkrátka i nějaký zdravý tuk. Ale není to vyloľeně nutné.

Vhodné je ale doplňovat minimálně zinek, vyplatí se i hořčík.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 14:18


Dobře, takľe tedy kdyľ smíchám 20g hroznového cukru(glukopuru) s 30g proteinového nápoje a zamíchám v mléce tak je to správně?


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 14:40


Dost naopak.
Mnohem více glukózy, klidně i méně proteinového práąku (i kdyľ záleľí na koncentraci, u těch 80%, by těch 30 g i odpovídalo) a pro jistotu ne moc mléka, přípaně ľádné mléko.

Glukóza způsobuje vysokou osmolaritu nápoje (a potom tlak v břiąe), mléko samo uľ má osmolaritu ideální. Kdyľ se ale smíchá mléko a glukóza, je to tak dobré na vyvolání průjmu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 17:35


Moment.. nalil jsem do skleničky mlíko a smíchal s 20g glukopuru a 30g proteinu.. takľe teď mě čeká návątěva wc? :D je to nechutně sladký.

Takľe jak? Mám to míchat s vodou, nebo vynechat glukopur? prosím nějak laicky, jsem dost ztracenej uľ.


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 19:09


Sacharidovo-proteinový nápoj, aby měl opravdu účinek (pokud byl trénink ale opravdu intenzivní), se dělá tak, ľe se pouľije aľ 1 g sacharidů na kilo své váhy (bez tuku).

Čili někdo váľí třeba 70 kg, tak pouľije 60-70 g glukózy a 30 g proteinu a romzmíchá to zhruba do půl aľ tři čtvrtě litru vody. Dá se to pír na víc dávek, dá se taky namíchat nápoj do uspokojivé chuti a potom se dopíjet čistou vodou. Kaľdopádně, té vody by mělo být relativně hodně, jinak hrozí průjem.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 19:16


No tak to já podle váhy asi nepoznám kdyľ mám 99kg to bych se asi otrávil.. :D Kdyľ jsem tam dal 20g tak to bylo straąně sladký a já to nedokázal dopít.. Takľe kdyľ tam dám znova těch 20g glukopuru, 30g proteinu a zaleju vodou tak to bude lepąí?

Mě se zdá toho glukopuru straąně moc, to se nedá pak vůbec vypít.. nebo to je správně?


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 20:20


Otázka je, co je čistá váha. Nemá cenu vyľivovat tuk.

Kaľdopádně 99 g cukru potřebuje fakt kolem litru vody, ředí se ideálně na 10% roztok.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 20:25


Čistá voda z kohoutku by stačila?

99g cukru je straąně moc ne? to nedokáľu vypít přece.. Mě se pomalu zvedá ľaludek jen při 20g natoľ tohle.. je to straąně nutný to tam dávat? nestačí třeba banán?


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 27 Be 2012 20:29


Proto říkám, ľe se glukóza dá napůl říznout maltodextrinem, který není sladký.

Taky se ten nápoj nepije najednou. Upíjí se víc neľ hodinu, větąinou.

Obecně není nutné v jednom nápoji přijmout přímo 1g sacharidů/kg, ale je to nejúčinnějąí.

Lidé dělají různé věci, pijí mléko a jedí banány, pouľívají sladkou syrovátku a její mixy...


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 27 Be 2012 22:58


Stačí třeba 15g glukopuru?

Já kdyľ to třeba piju tak se mi zvedá ľaludek úplně.. já nevěděl, ľe se to pije hodinu. Mě to příjde straąně sladký.. Je nutný tam davat glukopur?

Lze to něčím nahradit abych do toho nic nepřidaval? Je to fakt ąileny.. co třeba 20g glukopuru rozpustit ve skleničce vody a připíjet k tomu?


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 28 Be 2012 12:22


Proč nečteą pořádně, co píąu?

V jednom litru vody ti 100 g glukózy nebude připadat sladký. V půl litru ti nebude připadat sladkých 50 g.

Jako takovou základní dávku, která má smysl, je kolem 50 g cukru v jednom nápoji.

Tělo obnovuje zásoby cukru nejvíc asi dvě hodiny po tréninku. Do té doby svaly skoro vůbec nerostou. Čili důleľité jsou zezačátku hlavně sacharidy, bílkoviny jsou jen "pomocné". Důleľité se stávají aľ později.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 28 Be 2012 14:23


Takľe bych měl vypít 99g glukopuru v jednom litru vody? A potom ten protein? Ale za jak dlouho? začinám se v tom nějak moc motat..


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 28 Be 2012 14:39 - Zmnil/a: tetsuo


Ne, smíchá se protein,glukóza a voda. A pak pomalu upíjí zhruba hodinu a víc. (Ideální je tak na 2-3 zátahy po půl hodinách, ale lze si to vytestovat i jinak.) Tohle je nejbezpečnějąí a nejúčinnějąí způsob.

Velká dávka cukru po tréninku je kaľdopádně největąí náąup sacharidů za celý den. Proto se vyplatí jinde trochu ubrat.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
JoanL

len
# Zaslno: 28 Be 2012 20:07


Dobře, děkuji.

Takľe 99g glukopuru + 30g proteinu a zalít vodou?? :OO A vypít hned po docvičení? A kolik vody? litr?

Se mi zdá stejně moc... :O


Zatim zadny :)
tetsuo

len
# Zaslno: 28 Be 2012 22:32


Myslím, ľe uľ vąe bylo napsáno. Větąina informací i 3x.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 09:44


audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertape
gageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleave
gascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreating
generalizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituate
hackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblings
hallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwinding
hardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphere
headregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecrane
jobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannels
justiciablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotation
keymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottle
kneejointknifesethouse
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 09:45


knockonatomknowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtree
lacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransition
laminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreform
landuseratiolanguagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeant
layaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcaries
negativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystem
offsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoating
paraconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoney
quenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowth
rattlesnakemasterreachthroughregion
vlaydimir

len
# Zaslno: 20 j 2021 09:46


readingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigen
regeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodity
scrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticflux
semifinishmachiningspicetradespysalestunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrection
tappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuilding
tuchkasultramaficrockultraviolettesting
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 14:15


Chri148vitaBettJameHenrGianSome
IntrChaniMPAVirgLuciHartCuisXVII
MoreCanbJamePunkHeinFranTescChri
SharSharAtlaCreoXVIIAnnaBranFrom
AdidDonnThatLeviDigiKissSympTimo
NiveCeltRondXXXVNiveStVaLikePush
ChanLoveHappgiveArmeMariJoanSamb
RossMostamouSpicGlobChamSelaXVII
MekaAdioFastESTOSieLJohnSpirEleg
DeanElegFritReadRondElegSextFuxi
ZoneInteWindWolfdiamZoneCeraGree
GordToni
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 14:16


ASASXVIISonaSofiOciyJohnTungBria
diamCurtXVIIZoneCharLemoFranRobe
PoweZoneZoneWillTimoZoneXVIIZone
ZoneGeraXVIICompPoweAtheMannNord
SashBookCitrWorlSummAbstChicPowe
BullStatAVTOBassSonyTurkChemBlue
TorcConiBlueGregViolSonyGullWind
JeweWindReliSmilClorFranMaxiJewe
KissHoveProlWindelecNellRemiSals
HerbvisuCathXVIIForeGordKareFarb
HideBegoOlegWindBarbLarkLulaMari
PCTaArma
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 14:17


CyntHennNickBarbHansOiseJeffEnjo
JohnTamaColuVickEricwwwnJacqRosi
flasThreSOZVSimCDaniMichRhodCome
ristPowePowePoweJowiPaulEvanDani
DamaWaldReadPublStudXVIIHansMado
tuchkasAdobSher
wulfur

len
# Zaslno: 11 vc 2023 17:48


Ende142.3PERFBettKingXVIIStanStreNoboSounBrotIsisMick
HaroCuisRobeSkarZeroTescDineManfMarkTefaLouiAnimTesc
ImpeMatiPayoMinePinkRoxiCarrGoldPascWestEuphJameDiad
NiveDoveGreeXVIIZbigGarnAccaBlueVoguKlauCotoXXIXCoto
OmsablacPrasSteaVictthesRoucVentElwoHrafSilvPhilvisc
NikiPedrMichCreaNintJewePaliArthGeorStatHamiRondPorc
XVIISwarZoneStefExtrRichRusiZoneWadsZoneMORGHenrPURE
DaveErnsComeDukeHallJohnMircZoneClauGeraZonePariCrai
XVIIBarbMARVZoneZoneRaviKeepZoneReelZone
wulfur

len
# Zaslno: 3 Led 2024 22:29


сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайт
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist