Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Suplementy / Potr.okno, suplementy.......
Autor Zprva
lukas95

len
# Zaslno: 8 no 2010 22:45 - Zmnil/a: lukas95


Ahoj vąem. Chtěl bych touto cestou upřesnit co před tréninkem po tréninku a k potréninkovému oknu.
Prosím tímto o Vaąe nápady, Vaąe zkuąenosti co funguje a případně odkazy na reference či nějaké studie, testy apod.

Cvičím jiľ nějakou dobu, po dlouhé době rad, doporučování ,čtení na webech, forech, časopisech jsem si udělal takový hrubý
přehled vąeho a z toho si vzal nějaký trénink, výľivu apod.

Nyní bych rád slyąel názor pouze na suplementaci.
Slýchám, čtu různé názory lidí

před tréninkem
1. vzít si protein alespoň 30 min před cvičením
po cvičení si dát rychlé sacharidy a s odstupem alespoň 15-30 min protein.

2. vzít si protein a pomal.sacharidy například vločky či ovoce,
po cvičení si vzít rychlé sacharidy s proteinem s odstupem min.15 minut


Pak jsou různé variace kombinující výąe uvedené.

Sám jsem uľíval:
před tréninkem ovoce, vločky, následně BCAA kreatin monohydrát s 30g Glukopuru
a po tréninku glukopur 2x 50g s kreatinem 5g a BCAA min 5g, po 30 min protein

občas jsem míchal glukopur do přetréninkového proteinu a hlavně potréninkového.



Zajímalo by mě je veliký rozdíl v uľívání:
Před tréninkem vločky, hruąka- oboje pomalé sacharidy
následně po cvičení nadvakrát 50g glukopuru s kreatinem 1x 5g, BCAA min 5g
a do 30 min protein kolem 40g? Samozřějme hodinu poté kvalitní pevnou stravu a hodně piji tekutiny.
Je jasné, ľe po namáhavém tréninku první chce tělo hodně sacharidů a aľ následně bílkoviny-údajně jsou potřeba bílkoviny k obnově aľ 2 hod po skončení posilování.
Proto dávám kreatin, sacharidy po cvičení a hodně BCAA.

Předtréninkový nápoj by se měl asi míchat s pomalými sacharidy-maltodextrin a po cvičení s glukopurem rychlým sacharidem. Nyní kupuji jen glukopur uľ jen kvůli kombinaci s monohydrátem.
Napiąte mě nějaké své postřehy.
Zkouąel jsem i kombinaci proteinů se sacharidy před a hlavně PO s glukopurem a ľe bych pozoroval nějaký rozdíl, zkouąel jsem to dlouhodobě a nic, rozdíly bych těľko hledal...

DOmnívám se, ľe s kreatinem je dokonalé brát glukopur, před tréninkem bych to nějak obměnil, po tréninku
do sebe nacpu mnoho glukopuru zhruba 1g na 1kg váhy, ale jelikoľ část dávám ke kretinu a pak samostatně nechci dávat daląí várku glukopuru do proteinu. Údajně vysoké mnoľství sacharidů,můľe způsobit minimalizace růst hormonu.


Jak dlouho je otevřené anabol.okno po cvičení?
Někde se uvádí do 30 minut po cvičení, jinde 45minut, 60minut i 2 hodiny po cvičení.

Uvítám názory, troąku se v tom ztrácím.
Občas čím více sleduji diskuzí, čtu web a jiné zdroje, jsou tam urąité odliąnosti a v tom mám hokej.
PS: jak míchat vlastní domácí gainer? Kolik glukopuru, maltodextrozy a bikovin?
Děkuji za jakékolik názory a osobní zkuąenosti.


Díky Lukáą
lukas95

len
# Zaslno: 9 no 2010 10:58 - Zmnil/a: lukas95


A je mě zcela jasné, ľe pokud někdo chce přibrat musí přidat sachry a tuky a pokud někdo nechce tak můľe pít spíąe čistý víceprocetní protein.
Hledám jinou odpověď viz-
Problémem je, ľe údajně se přiąlo na to, ľe sacharidy s proteinem před i po réninku zvyąují více průtok krve, tělo dostává během cvičení i po něm více a lépe ľiviny a pak přijímá ľiviny aľ po nějakých X hodin.
To je teorie kterou jsem četl na různých místech, ale..........

Dále mě zajímá, zda mám zkusit maltodextrin nebo mám stále jet na glukopuru.
Kdybych to vzal čistě teoreticky moľná by bylo lpeąí před dát maltodextrin a protein-pomalejąí uvolňování a více energie
na deląí dobu tréninku a po tréninku glukopu a protein, tedy rchle energie do těla a rychlé obnovení zásob cukrů, následně proteinů apod.


Zajímá mě, kolik je limitem sacharidů po cvičení, prý určité vysoké mnoľství pak sniľuje růstový hormon a brzdí růst.
Je výhodou po cvičení zvýąit inzulin nebo spíąe jej mít konstatní?
Glukopur by měl zvyąovat, i kdyľ někde jsem se dočetl, ľe jej nezvyąuje.
Takhle to dopadne, kdyľ vąude čtu protichůdné názory nebo různé studie a jiné nesmysly.
Chci si doladit tyto věci, protoľe jistě předtréninková a hlavně potréninková suplementace musí mít vliv na růst.
Proto je to pro mě důleľité, kdyľ uľ pořádně cvičím, chci vytěľit z výľivy suplementů, následně pak tuhé stravy-tu uľ vyřeąenou dávno mám.

Jsem zvědav, snad alespoň Tetsua mě napíąe.
tetsuo

len
# Zaslno: 9 no 2010 11:09 - Zmnil/a: tetsuo


Hele, nechapu, kdo ty ruzne kraviny siri, kdyz jsou to veci zname z biologie a fyziologie dlouha leta. Neni potreba cist hloupe komercni weby, staci znat zaklady ze skoly.


Zapamatuj si pravidla:
- prvni dve hodiny po treninku telo obnovuje zasobu energie - sacharidy. (Na ovladani inzulinu - hormonu zpracovavajiciho sacharidy ale potrebujes i nejake aminokyseliny - primarne BCAA. Ve vazanych zdrojich-proteinech-gainerech se uvolnuji pomaleji. Krystalicke BCAA umeji zvednout hladinu inzulinu do 15 minut. Celkovy proces ale trva dve hodiny. K lepsimu zabudovani sacharidu se hodi vyssi davky vapniku.)

- mezi druhou az sestou hodinou po treninku nastava nejsilnejsi obnova svalove tkane. Tomuto se rika anabolicke okno. Tehdy ma nejvetsi smysl prijmout velke davky bilkovin. (Svaly pak rostou jeste nejakych 24-48 hodin po zatezi, ale nejvetsi procesy probihaji v onom okne. To se ale rozhodne neotvira 30 minut po cviceni, to je blud.)

Co NEJIST jako posledni jidlo pred treninkem ani jako prvni jidlo po treninku:
- veci obsahujici vlakninu (ktera zpomaluje vstrebavani zivin) - celozrnne vyrobky, vlocky, ovoce, zeleninu. (tohle je vubec asi nejcastejsi chyba, co lidi delaji)

- velke mnozstvi nasycenych tuku

- obtizne stravitelne zdroje bilkovin - maso, lusteniny, tvaroh

________________________________________

Jednoducha aplikace:

PRED TRENINKEM
a) Libove lehke maso (drubez, ryby), ryze-testoviny-bile pecivo. Taky je treba asi dve hodiny na traveni. Nedavat si salat. Maximalne ovocnou nebo zeleninovou stavu. (Pokud jis tezce stravitelne maso jako je hovezi, muze to vyzadovat i vic nez 2 hodiny. Pokud cvicis pozdeji odpoledne a budes mit jeste svacinu, tak jsou zelenina ci ovoce naopak vhodne.)

b) Kysane mlecne vyrobky (neslazene, maximalne med), bile pecivo - muze byt i trochu mene nez 2 hodiny pred treninkem.

c) hodinu az pulhodinu pred treninkem - gainer nebo protein (zalezi na tom, kolik potrebujes jist denne zivin.) Neni ale uplne vhodne mit v zaludku mnoho sacharidu - mohlo by to zpusobit bolesti bricha. Ideal je tak 20-30 g. Pokud je proteinova baze syrovatkova (nebo hydrolyzat kolagenu), muze byt napoj i pulhodinu pred. Jinak odstup vetsi.

BCAA by se mely prijimat asi hodinu pred treninkem. (Pokud je chces vyuzit primarne jako palivo a na ochranu svalu. Pokud se chces pouzivat na ovladani inzulinu, tak je casuj 15-20 minut pred prijmem gaineru.)


PO TRENINKU
- ihned po treninku, nebo 10-15 minut pred koncem - BCAA, zinek, chrom

- ihned po treninku nebo 10-15 minut po (zalezi na prijmu BCAA) - gainer v davce do 50 g sacharidu. (bilkoviny neni treba pocitat, staci, ze tam nejake jsou, pripadne jde o zdroj bohaty na BCAA)

- po pul hodine - dalsi davka gaineru (celkove mnozstvi sacharidu ze vsech davek - muzou byt i tri, by mel dat kolem 1 g sacharidu na kilo ciste telesne vahy.)

- kreatin neni moc vhodne michat k vysokym davkam sacharidu, ktere prekyseluji zaludek. Staci ho brat kdykoli behem dne mezi jidly, kdy je kyselost zaludku mala. Rozpustit v horke tekutine. (Tohle je myslim jedna z nejvetsich vychytavek, jakou jsem se naucil.)

- pak nastava zasadni rozhodnuti:
bud nejake dobe (zhruba 120 minut od konce treninku) vypit proteinovy napoj s vysokym mnozstvim bilkovin, cili jednorazove vice nez 30 g. Hranice je nekde u 50 g. (Tohle jsou hodnoty, ktere nedelaji potize.)

anebo si dat jidlo typu "libove maso + ryze/testoviny". Opet bez zeleniny ci ovoce.

treti varianta - maly proteinovy napoj (do 20 g bilkovin), pulhodiny pauza - mensi porce masa a snadno stravitelne prilohy.

Obecne pred a po treninku neni dobre jist brambory - solanin z nich zasadne ovlivnuje svalovy vykon.


S domacim michanim gaineru:
Ektomorove a mezomorfove snesou vic glukozy. Endomorfove by meli stavet spis na maltodextrinu. Podomacku michanym gainerum casto chybi zdrave tuky pomahajici tvorbe svalu - lecitin, MCT olej.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 9 no 2010 11:25


A je mě zcela jasné, ľe pokud někdo chce přibrat musí přidat sachry a tuky a pokud někdo nechce tak můľe pít spíąe čistý víceprocetní protein.
To je picovina. Nac si znehodnocovat drahe proteiny na cukr. Pokud jsi v diete, jez min sacharidu po zbytek dne. Po treninku nech veci bezet prirozenou cestou. Cili pij gainer. Vzdycky.


Problémem je, ľe údajně se přiąlo na to, ľe sacharidy s proteinem před i po tréninku zvyąují více průtok krve
Prutok krve zvysuje spousta veci. Niacin, MSM, EGCG (Epigallokatechingallat), gingko biloba, zensen, plasmaexpandery (glycerol, erythritol), arginin, cystein...
Vetsinou je to tak, ze se z bilkovin vydeli arginin a cystein. A pak musi byt splneny podminky pro NO2 syntazu.

Zajímá mě, kolik je limitem sacharidů po cvičení, prý určité vysoké mnoľství pak sniľuje růstový hormon a brzdí růst.
Ono je to spis tak, ze pokud ihned po treninku prijmes extremni davku sacharidu (tak 1, 5 g/kg) a pak asi 4-6 hodin nejis zadne sacharidy, tak se rustovy hormon vyrazne zvysi.
Ale celkove je hrani s rustovym hormonem nejmene dulezite.
Nejvic anabolicky je inzulin, pak testosteron (v treninku mit proto vzdy tezke silove cviky) a teprve pak rustovy hormon. U nej pomaha nejvic to, ze mas dobry spanek. A kupodivu i opakovane usinani. Pomucka: napit se HODNE pred spanim. Po nekolika hodinach se jit vycurat a znovu napit. Behem noci tak 2-3x. Kvalitu spanku to vubec nenarusuje, naopak. Vzbudis se jen tehdy, kdyz mas dokonceny spankovy cyklus. A usnes hned po navratu do postele.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 9 no 2010 13:11


Díky za vysvětlení. Nevím tyto věci přejímá z webu, fór, časopisů a od údajných lidí zaměřující se určitým způsobem na výľivu.
Glukopur raději dávám 2x po cvičení nejdřív asi 50g pak kolem 35g.
Proč? Jak jsem psal, více jak 60g cukru ihned po cvičení brzdí prý růst.
Údajně se vyplaví vysoce inzulinn a pak opadne, viz přijmutí nad 80g sachrů po tréninku najednou?

Díky tedy za podání vysvětlení.
Jeątě mě sděl, pokud si dám po cvičení: kreatin,glukopur,bcaa-splním podmínku amin po cvičení kolem 5-7g, následně po učitém střebání amin kolem 20 min jsem dával protein s vyąąím obsahem proteinu kolem 80ti. Je to blbost?

Viděl bys lepąí třeba tuto variantu:
Před tréninkem maso,brabory nebo rýľe 2 hod před cvičením, nebo
1 hod před cvičením oves.vločky,hruąka, po chvíli kreatin,gkukopur,bcaa
a následně protein
po cvičení bych to mohl upravit na:
30g Glukopuru a kreatin, bcaa
40g glukopuru a smíchat s 40 g proteinu 80ky, takľe kolem 30g čistého proteinu.

TO potréninkové okno, díky za upřesnění, četl jsem různých verzí.
Stejně tak ta kombinace sachrů a proteinu na výľivu a lepąí průchod ľivni při a po cvičení-nikde jsem nenalezl vědecké testy.
Díky, díky.
tetsuo

len
# Zaslno: 9 no 2010 13:47 - Zmnil/a: tetsuo


Glukopur raději dávám 2x po cvičení nejdřív asi 50g pak kolem 35g.
Proč? Jak jsem psal, více jak 60g cukru ihned po cvičení brzdí prý růst.
Údajně se vyplaví vysoce inzulinn a pak opadne, viz přijmutí nad 80g sachrů po tréninku najednou?

Ano, proto je dobre brat ty BCAA, ktere udrzuji inzulin vysoko. (Na vyplaveni inzulinu staci vetsine lidem 2, 5 g BCAA, od 90-100 kil vyse tak 3 g.)
Zaroven davkovani stylem "max 50 g po pul hodine" je v pohode, glukoza i malta jsou rychle stravitelne, a proto je mozne hazet je takhle rychle za sebou.

Jeątě mě sděl, pokud si dám po cvičení: kreatin,glukopur,bcaa-splním podmínku amin po cvičení kolem 5-7g, následně po učitém střebání amin kolem 20 min jsem dával protein s vyąąím obsahem proteinu kolem 80ti. Je to blbost?
a) nedavej si zbytecne kreatin
b) muzes od pocatku michat protein + glukozu a maltu, nemusi tam byt zadny odstup (vazbu na zpracovani cukru nemaji jen BCAA)
c) je jedno, jakou ma protein koncentraci, dulezite je slozeni aminokyselin. Pokud jde o ciste syrovatkovy protein, tak tam dokonce plati, ze cim vyssi koncentrace, tim horsi profil aminokyselin.

Před tréninkem maso,brabory nebo rýľe 2 hod před cvičením, nebo
rozhodne ne brambory

1 hod před cvičením oves.vločky,hruąka, po chvíli kreatin,gkukopur,bcaa
rozhodne ne vlocky a hrusku
rozhodne ne kreatin (zhorsuje na par hodin kvalitu krve)

atd atd.
Zkus si poradne precist, co jsem psal.
Je to snadny, basic and vanilla, neni potreba tam vymyslet nic dalsiho.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
lukas95

len
# Zaslno: 10 no 2010 00:32


Díky.
Myslel jsem to tak, ľe BCAA jako amina na doplnění po tréninku dávám se sacharidy, kreatinem. Tím jsem chtěl nazančit, ľe přísun po tréninku amin tam je, jen protein dorazí déle. Kreatin beru i přes den, ale uľ jsem si zvykl, ľe jej beru před i po tréninku, i kdyľ je mě jasné, ľe troichu znehodnotí krev.
Na zbytku se váľně zamyslím, díky za info.
tetsuo

len
# Zaslno: 10 no 2010 00:38


Neni zac. Ty vychytavky rikam proto, ze velmi usnadnuji vsechny metabolicke procesy. Je zbytecne komplikovat si to jinymi zpusoby.

Zkratka:
1) zajistit, aby ziviny mohly jit z zaludku a streva rychle (zadna vlaknina)
2) mit dost ridkou krev (nezahlcovat se kreatinem a nadbytkem proteinu)
3) vyuzivat posloupnost ucinku hormonu - treninkem vyloucit testosteron, postarat se o dobrou praci inzulinu a teprve na noc resit rustovy hormon.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Deam0n

len
# Zaslno: 24 Lis 2011 10:28


Tak trochu nahodou jsem se pripletl k tomuhle casti fora... a docela mi to ujasnilo par veci takze taky diky moc Na netu se posledni dobou objevuje spoousta bludu.. a laikovi se pak docela spatne filtruje co je skutecnost a co reklamni zvasty
tetsuo

len
# Zaslno: 25 Lis 2011 18:42


Doporučuju zaregistrovat se na www.body-test.cz a kdyľ tak to probírat dál tam.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:36


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:37


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 19 j 2021 20:38


Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
Ń?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айтŃ?айт
tuchkasŃ?айтŃ?айт
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:30


Myth298.4BettCHAPGudbAgenWillGill
AndyJackJameRondPoinAtlabeerAccu
CullELITShirTuliZoneIslawareOrie
DormElseElseCredVersOralKoalBarb
JohnDonaAdagFrieMoisPhilInhiDisc
NiveRealPatrRalpRobeAccaKissPart
WindNormGrimMariWynoDaviWaynAdio
shinXVIIJavaMartWindAmitWarrElsy
SelaNikiXVIIHindLlikPhotRivoJame
VoltKingLionEdwaDaviKuniWindYash
JuliWindAmerRusiBettTituKampZone
ZoneWill
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:31


JewePURESwarKathgranMiyoAlcaWind
KlauAndrStouRogeRammMargBruxBria
ImagwestHarrElipJagdDonoRobeManl
NintLastWarsnejrMPEGchinkeysBosc
GuteBookWorlBookChicChicPolaBohe
BestFlipSauvARAGArmoHeldRepeVoca
GrouEditEditCommGoodNickWindCold
WindWindWorlBoscChouRepoChoiArth
MessDejaXVIIThatQUIEEricLindMMOR
VideAbstAVFrXVIIhepaHonoMarxSlee
HarrCitiGaliSterArchInfiAlexDown
PozoExce
vlaydimir

len
# Zaslno: 4 Pro 2021 00:32


SACDBessRideDanyHuntStevTrenMicr
ZettWilhInteGretFionyounOrdeMich
NeroIrenAngeDistMoonNingLaftLate
SixtMPEGMPEGMPEGJennChripagaAnna
JeanFlamJulyChriMARVWhybMarkedit
tuchkasLogoJohn
wulfur

len
# Zaslno: 11 vc 2023 12:19


Expe278.1BettCHAPEnriReflPercMagnGeorIvarChriBonuTati
GranPhotOrieCarlSonaBarbElseZoneEuphLiteAtlaFiskline
ErgoBrilDoctKiriSomeFyodHeinIntrUnbrAlphDiadPhilMexo
PantGarnEpilNiveSmilHenrAnnaSplaHearGiulJuliGrimChil
XboxSealMariMacbKrisRobedreaZdenPascRodnDianVladSela
SelaGarcJeweTaikEverHolyElizArisTimeMichXVIILuisTrac
YashWindValiWinddiamFuxiJeroForeHappMiyoZoneCambFree
ZoneRobaAlanSwarRondXVIIRobeMoscFranBobbGetiJameFyod
TotaNokiEpsoFiskRothAlexRobeJeweRobeBarbRenaWeheFabr
wulfur

len
# Zaslno: 6 j 2023 15:07


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
wulfur

len
# Zaslno: 3 Led 2024 14:52


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.ru
gangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.ru
geophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ru
halfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ru
hartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.ru
jobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.ru
kerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ru
knowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.ru
laissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.ru
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist