Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Colostrum
Autor Zpráva
Aquim

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 09:31

Cus, rád bych si zakoupil colostrum ale nevim presne jake a od jake firmy... nejlepe aby melo co nejvice hodnot IGF a TGF. Na internetu přesné hodnoty těchto růstových faktorů sem neviděl, pak dále bych rád věděl dávkování jestli má někdo zkušenost díky...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 17:42

Pro vyraznejsi rust svalu je potreba 20-30 tisic nanogramu rustovych faktoru denne. Neni to levna zalezitost.

Jedine kolostrum, ktere se v Cesku prodava a ma hodne IGF a minimum imunoglobulinu, je Nutri-Exact.

Ostatni firmy se soustredi na imunoglobuliny.

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Aquim

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 20:35

koukal sem ale má je vyprodané.... škoda... ale asi si od něho koupim i sušený játra,inosin a creatine.... docela levny a nevadi kdyz to budu kombinovat takhle dohromady i s colostrem?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 21:53

Suseny jatra zlepsujou vyuzivani vsech ostatnich vyrobku. Proste ti posili cinnost jater.
Inosin je funkcni vecicka, ale zrovna s jatrama nema nic spolecnyho.
Kreatin funguje vzdycky

Aquim

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 22:10

teďka trošku OT... možná je to blbá otázka jim celkem čistě ale dávám si sojové řezy (zora) hlavně po tréninku.... vidiš to jako vysloveně zbytečnou laskominu nebo to má i nějaký vliv ten sojový protein. diks za odpovědi
tetsuo

Člen
# Zasláno: 4 Srp 2008 23:07

Mam pocit, ze je tam dost tuku, bily repny cukr a bilkovin moc ne. Navic se soja dlouho travi. Jako idealni jidlo po treninku to nevidim.

Kraken

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2009 22:27

Pořidil jsem si jedno Colostrum (500 kapslí) od Nutri Exact a nejsem si zcela jistej jak a kdy dávkovat na mých +- 95 kilo. V rámci poměru cena/výkon jsem zvažoval 10g/den. V případě, že by mělo smysl trochu přitlačit na pilu bych snad i nějaké přikoupil, než aby to vyšlo "na prázdno".

Co se píše na Exactu, tak dejme tomu ráno na lačno(bez bílkovin), což mi posune první jídlo o půl hodiny. To mi nepřijde jako ideální. Takže ke kolostru ovoce a gainer až za půl hodiny a je to OK?

To samé před a po tréninku. Celkově by mě zajímalo jaký má význam dávat ho okolo tréninku, když nebudu moci dát žádné bílkoviny před a ani po.

Předem díky za odpovědi.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 1 Pro 2009 22:43

Staci, aby ti vytravilo dve hodiny od posledniho jidla, kde jsi mel bilkoviny. Pak si das kolostrum a za hodinu dalsi jidlo.

Kolostrum pred treninkem zvysuje hladinu IGF v krvi, mel bys to v treninku pak poznat silove. Pokud spolecne s kolostrem davkujes pred treninkem ciste aminokyseliny, tak to neni problem.

Dobra varianta je brat kolostrum v noci, kdyz se vzbudis na zachod. Zapit hodne vodou.

Jinak, v tom baleni jsou stopro tablety, ne kapsle. Ty tablety jsou vyhodny, ze se daji cumlat a vstrebavaji se castecne uz pres sliznici v ustech.

Kolostrum se nedavkuje na vahu, davkuje se v cyklech - mesic intenzivni kura, mesic bez. (Pokud nebudes cyklus opakovat, nic se nestane.)

Kraken

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 09:37

Staci, aby ti vytravilo dve hodiny od posledniho jidla, kde jsi mel bilkoviny. Pak si das kolostrum a za hodinu dalsi jidlo.

Takže není problém, že se třeba eidam tráví určitě déle jak dvě hodiny?

Dobra varianta je brat kolostrum v noci, kdyz se vzbudis na zachod. Zapit hodne vodou.

To samé s tvarohem před spaním, který se pokud se nepletu tráví 6-8 hodin. Také nevadí když si dám třeba za 4 hodiny kolostrum?

Kolostrum pred treninkem zvysuje hladinu IGF v krvi, mel bys to v treninku pak poznat silove. Pokud spolecne s kolostrem davkujes pred treninkem ciste aminokyseliny, tak to neni problem.

A když je mi celkem jedno, jestli budu silnější na tréninku v rámci kolostra, ale radši bych něco nabral a zesílil, tak je pořád nejvhodnější ho brát před tréninkem? Kdy a proč ho tedy brát a v jaké gramáži? Čisté aminokyseliny momentálně neplánuji.
dále vycházím z toho, že deset gramů/den bude dost...
tetsuo

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 13:43

Takže není problém, že se třeba eidam tráví určitě déle jak dvě hodiny?
Neni uplne dobry jist spoustu tucneho eidamu.
Ale v zasade - bilkovin se netravi tak dlouho. Ty uz budou rozlozeny, cili v zaludku nebudou aktivni travici enzymy, ktery nici prave specialni latky (IGF atd.) v kolostru.

To samé s tvarohem před spaním, který se pokud se nepletu tráví 6-8 hodin. Také nevadí když si dám třeba za 4 hodiny kolostrum?
Tvaroh se NEtravi 6-8 hodin. Tvaroh se travi docela rychle. On se jen bilkovina z nej (kasein) vstrebava ze streva hodne dlouho. Traveni (v zaludku) neni totez co vstrebavani (ve streve).

A když je mi celkem jedno, jestli budu silnější na tréninku v rámci kolostra, ale radši bych něco nabral a zesílil, tak je pořád nejvhodnější ho brát před tréninkem? Kdy a proč ho tedy brát a v jaké gramáži? Čisté aminokyseliny momentálně neplánuji.
dále vycházím z toho, že deset gramů/den bude dost...

Trenink bys mel zacinat tehdy, kdy mas vytraveno, cili to je vhodna doba. Pokud si das pred treninkem jen nejake vitaminy a treba zeleny caj, tak to traveni kolostra nijak neovlivni.
10 g se v te sarzi, kterou mas, rovna 20 tabletam denne. To by melo byt ok.

Kraken

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 18:57

1, Snad není problém se 100g 30% eidamu 3-5x týdně. Zbytek tuků jde převážně z ořechů, vajec a rybího oleje.

2, Takže modelová situace, kdy to bude dávkování co nejvíce efektivní by měla vypadat nějak takto?

Tréninkový den:

Během noci:
Kolostrum 4g

Trénink:
Gainer v odpovídající dávce
(30-60 min)
Kolostrum - 3g
Trénink
Kolostrum - 3g
(30 min)
Gainer #1
(30min)
Gainer #2

Dny bez tréninku:
Noční dávka a dvě další před velkými jídly.

3, Má nějaký smysl (ekonomicky pojato) nesuplementovat kolostrum v situaci, že druhý den netrénuji ("poslední trénink v pátek a je neděle")?

4, Mělo by nějaký smysl nakombinovat kolostrum s MCT olejem? Mám ho doma přebytečný litr.

Samozřejmě děkuji za odpovědi, jsem zase o něco informovanější
tetsuo

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 20:07

1, Snad není problém se 100g 30% eidamu 3-5x týdně. Zbytek tuků jde převážně z ořechů, vajec a rybího oleje.
Predpokladam, ze pouzivas i olej na vareni nebo do salatu, pripadne, ze nejaky tuk ma i maso...

2) Modelova situace je ok. Nocni a predtreninkove davkovani urcite. Po treninku to muze byt problematictejsi.
Uvidis sam, jak dobre se ti bude regenerovat, kdyz si das sacharidy s pulhodinovym zpozdenim. To zavisi dost na typu treninku, tvoji trenovanosti apod.

3) Kolostrum napomaha regeneraci porad, navic zvysuje imunitu. Pokud trenujes po-st-pa a v nedeli uz chces usetrit penize, tak ok.

4, Mělo by nějaký smysl nakombinovat kolostrum s MCT olejem? Mám ho doma přebytečný litr.
Nevim, jestli je nutna kombinace. MCT je skvela vec do salatu, je to dokonce nejlepsi vec na smazeni, protoze se neprepaluje (nema dvojne uhlikove vazby).

Kraken

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 22:01

1, Zeleninu konzumuji tak jak je a maso zas tak často nemám, takže momentálně moc ne.

2, S regenerací jako takovou rozhodně problém nemám, takže snad OK.

3, Jde mi hlavně o jakýsi proklamovaný anabolický efekt. Jak jsem předeslal regeneruji na výbornou. Jestli by nebylo lepší se soustředit jen na tréningové dny s dávkou 15 gramů...

4, Možná by stálo za řeč dát MCT hned po tréninku v nějaké základní dávce a kompenzovat pozdější gainer. S inzulínem to sice nehne, ale rychlá energie to je.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2009 23:11

1) Mnohe vitaminy ze zeleniny se rozpousteji v tucich. Navic pravidelne male davky rostlinneho tuku prispivaji k tomu, ze se lip spaluje podkozni tuk.

3) Muzes predsunout vetsi davky pred trenink. V den volna pak muzes davkovat kolostra min. Je to mozna varianta.

4) Telo obnovuje glykogen. Tuk uz nepotrebuje a tuk na cukr-glykogen nepromenis. MCT ma jisty smysl pred treninkem.

Kraken

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2009 00:29

1, V tom by neměl být problém. Užírám v průběhu dne ořechy, k tomu sem tam eidam, jogurt, takže nějaký tuk v průběhu dne je. S tím by neměl být problém.

4, Myslel jsem, že dokud se nedoplní energie, tak se glykogen pořád spaluje ve zvýšené míře a MCT olej by ho trochu ušetřil, ale před tréninkem by to bylo asi rozumnější.

Díky za rady
tetsuo

Člen
# Zasláno: 3 Pro 2009 11:00 - Změnil/a: tetsuo

Myslel jsem, že dokud se nedoplní energie, tak se glykogen pořád spaluje ve zvýšené míře a MCT olej by ho trochu ušetřil, ale před tréninkem by to bylo asi rozumnější.

Tělo spaluje při tréninku cukr v krvi, pak cukr ve svalech a pak už rozkládá aminokyseliny ze svalu. Příjem tuku nepomůže, na obranu proti nezbytnému rozpadu svalů po tréninku pomůže jen příjem sacharidů a bílkovin (případně čistých aminokyselin, převážně BCAA, glutaminu-glutamové kyseliny a alaninu).

Bohdan

Člen
# Zasláno: 1 Lis 2019 23:16

Já se teda většinou snažím najít nějaké produkty, které jsou od místních českých firem, protože tím podpořím místní podnikatele a potravináře. Dál je to dobré na místní zdroje, protože proč bych měl konzumovat něco, co se přiveze přes půlku světa.
Taky jsem sháněl kolostrum a našel jsem toto kolostrum z jižní Moravy. Zatím ho užívám jen asi týden, tak nedokážu přesně říct, jaké to bude mít účinky. Ale jestli bude fungovat, tak myslím, že poměr cena / výkon by mohla být super.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0