Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Kreatin-diskuze
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 .
Autor Zpráva
mario

Člen
# Zasláno: 21 Čvn 2014 16:51

Ahoj.Je nutné brát spolu s kreatinem glukopur?.Vychází to dost draze on samotný kreatin drahej není ale glukopur jo.Nedá se ten sacharid nahradit něčím jiným? Třeba že bych dvě hodiny před kreatinem snědl ovesné vločky s jogurtem?
balbi

Člen
# Zasláno: 21 Čvn 2014 19:56

Můžeš ten kreatin brát i samotný, nemusíš k tomu ani rychlé sacharidy, to už studie vyvrátily. Ale klidně si to dej třeba s džusem, trochu maltodextrinu nebo cokoliv sladkého, ale klidně nemusíš nic.
mario

Člen
# Zasláno: 29 Čvn 2014 19:02

Ještě mám dvě otázky. Jaký je důvod kreatin vysazovat ? A ještě když kreatin nejlíp funguje když se bere úplně poprvé jaké jsou jeho další reakce? Když se bere opakovaně tak už takovou účinnost nemá. Je možný že jednou ten kreatin budu brát zbytečně protože už mi nepomůže? Jak moc působení kreatinu při opakovaném braní klesá?
vaffanculo

Člen
# Zasláno: 6 Pro 2014 01:38

Všude se píše, že máš brát kreatin se sacharidy, ale tady zase někdo tvrdí, že ten kreatin bude znehodnocen. Na obalu stojí brát před a po tréninku, ale tady se zase tvrdí opak. Tak já už ničemu nerozumim. Člověk je pak akorát nasranej, když se snaží něco dozvědět.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Pro 2014 09:48

Nevím, proč bys měl být naštvaný, psát si do profilu sprosťárny a jako nick mít italsky běž do prdele. S takovým přístupem se tam brzy dostaneš.

Na demokracii je jedna úžasná věc, která se často obrací proti nám samotným. Každej si může plácat co chce a tvářit se u toho jako chytrá horákyně. Každá bílkovina, kreatin nevyjímaje potřebuje k transportu a fungování cukry. Že se má brát kreatin před tréninkem píšou prodejci proto, aby se toho víc spotřebovalo. Vše ostatní je v tomto topicu milionkrát rozebráno a zdůvodněno.

42let @ 195cm @ 125kg
vaffanculo

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2014 15:53

Legi
za tu vulgarity se omlouvám, psal jsem to v 1 ráno fakt vytočenej. Nicméně informace, že kreatin se má brát 30-40 minut před tréninkem neuvádí pouze samotní výrobci. Tahle informace koluje i v odborných článcích na různých webech o kulturistice. Ty názory se taky liší a neskutečně odporují, že prostě nedokážu zůstat klidný. Já samozřejmě chápu, že každému vyhovuje něco jiného, ale když jeden "odborník" tvrdí, že kreatin si můžeš dát v klidu s džusem a další tvrdí, že se to v žádném případě dělat nemá, tak je asi něco špatně. A ano, sice je v tomto topicu vše milionkrát rozebráno a zdůvodněno, ale takových diskusních fór je na internetu hromada a i tam je vše "odborně" zdůvodněno.
Prostě jsem za poslední měsíc projel X článků a topicu ohledně užívání kreatinu a každý tvrdí něco jiného. O údajích na obalu ani nemá smysl mluvit.
Já bych si všechny metody klidně vyzkoušel na sobě, ale sám určitě dobře víš, že by to zabralo tak rok vzhledem k tomu, kolik trvá jeden cyklus.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Pro 2014 18:15

Pokusím se Ti to vysvětlit fyziologicky. Kreatin se v kyselém prostředí rozkládá výrazně rychleji na nežádoucí kreatinin, což je všeobecně známá věc. Jde tedy v prvé řadě o to, aby kreatin nezůstal v žaludku moc dlouho, jinak se znehodnotí. Toho se nejlépe dosáhne na lačno mimo trávící vrcholy (snídaně, oběd a večeře), kdy je objem kyselin nejvyšší. Kreatin rozmícháš ve vodě, v džusu (je to jedno), ale vody nesmí být víc jak 1,5 deci. V tom případě se roztok dostane ze žaludku takřka okamžitě. Pokuď by bylo roztoku víc jak 2dcl, žaludek by se uzavřel a začal by trávit. Cukry jsou potřeba k fungování kreatinu v metabolickém kontextu, čili nemusíš je brát přímo s kreatinem. Stačí, když jich máš jinak dostatek.

Co se týče kreatinu před tréninkem, tak bylo prokazatelně zjištěno, že kreatin podávaný před výkonem snižuje psychickou odolnost na zátěž a zahušťuje krev. Druhá věc uchopitelná selským rozumem je, proč vlastně kreatin před tréninkem brát? K čemu je to dobré? Kreatinem se svaly plní po mnoho dní (když začínáš) a to vždy jen pokuď se v těle odehrávají anabolické pochody. To stejné se děje i v případě, že kreatin už nějakou dobu bereš. Brát tedy cokoli bezprostředně před začínající zátěžovou (katabolickou) situací a myslet si, že tím nějak ovlivním (zlepším) výkon, nebo cokoli jiného, je jen důsledkem neznalosti fyziologie, nic jiného.

42let @ 195cm @ 125kg
vaffanculo

Člen
# Zasláno: 7 Pro 2014 20:53

Legi
Ok, díky za rozumné vysvětlení teď už mi to dává smysl. Oceňuji zejména větu: "a to vždy jen pokuď se v těle odehrávají anabolické pochody".
A požití kreatinu po tréninku je tedy v pořádku?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Pro 2014 21:12

To se také nedá tak úplně tvrdit. Záleží kdy člověk trénuje. Když trénuješ ráno, příjem kreatinu bych směřoval před oběd, pokuď odpo, nebo večer, tak ideálně hned ráno na lačno.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 7 Pro 2014 22:00

Využil bych tohoto dotazu také k vysvětlení, proč by začátečníci kreatin neměli vůbec brát a ušetřené peníze použít lépe a smysluplněji. Kreatin je něco jako poslední level naturála. Nejdříve ze všeho je potřeba mít perfektně zvládnutý trénink a jeho periodizaci. Současně je nutno maximálně využít metabolického maxima organismu (pokuď se snažíme o maximální svalový objem), pod kterým si představte maximální objem živin, které je vaše trávící soustava schopna vstřebat a využít pro výstavbu a obnovu tkání a všech bazálních funkcí. Každý má tento limit někde jinde, ale existuje a vy ho naturálně nejste schopni dále posunout. Laicky řečeno....budete mít jen takový objem svalů, který dokážete svým metabolickým obratem uživit. Kreatinem tuto hranici o maličko posunete, ale není to zase žádný zázrak. Výrazněji a to až na 2-3 násobek se dá tato hranice posunout pouze steroidy. To je ten důvod, proč všichni dojednoho, kteří chtějí v kulturistice něčeho dosáhnout (vyjma naturálů samozřejmě), musí dopovat. Jinak nelze těchto objemů dosáhnout a ani je udržet. Proto je pro nás kondičáky, co nechceme míti se steroidy nic společného daleko důležitější, používat vysokovyužitelné vícesložkové proteiny, kvalitní a nutričně výživnou potravu a mít perfektně zvládnutou suplementaci. Bez toho je braní kreatinu jako když byste si na větroně chtěli přidělat motor ze stíhačky.

42let @ 195cm @ 125kg
Tobolak

Člen
# Zasláno: 17 Pro 2014 13:09

Zdravím potrebujem poradiť s kreatínom , neviem či mám zobrať monohydrát alebo kre-alkalyn ide mi len oto aby mi ostali rysy a nechcem moc natahať vodu do seba, počul som že nato je potom lepší ten kre alkalyn.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 17 Pro 2014 19:49

Kre-alkalyn a jiné druhy kreatinu nejsou lepší (naopak jsou méně účinné) a proto jsou takové názory pouze neznalost. Kreatin zvyšuje objem buněčných tekutin, nikoli podkožní vody, tzv. extracelulární tekutiny. To reguluje hlavně sodík (čili ovlivní to jak solíš jídlo) a jak piješ. Když piješ málo, má tělo tendenci si vodu ukládat a šetřit s ní.

42let @ 195cm @ 125kg
Tobolak

Člen
# Zasláno: 22 Pro 2014 21:31

Zdravím este otázka , je nejaky rozdiel v tom ked si rozmiesam kreatin v teplej vode a v zimnej vode? Lebo som pocul ze v teplej sa lepsie rozpusti a aj vstrebe co je natom pravdy?
Legi

Moderátor
# Zasláno: 22 Pro 2014 21:42

Teplota tekutiny má vliv pouze na rychlost rozpouštění, nikoli na rychlost vstřebávání, tedy pokuď se nebudeme bavit o extrémních teplotách samozřejmě.

42let @ 195cm @ 125kg
Tobolak

Člen
# Zasláno: 22 Pro 2014 23:14

A ma nejaký vliv ak cez trening vypijem liter vody a po treningu si dam kreatin ? Alebo by sa nemalo pit iba po...
Legi

Moderátor
# Zasláno: 23 Pro 2014 11:44

Nemá žádný vliv.

42let @ 195cm @ 125kg
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 .
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0