Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Suplementy / Kreatin-diskuze
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Autor Zpráva
Legi

Moderátor
# Zasláno: 30 Led 2013 19:25

Vysazením kreatinu svaly nesplasknou, maximálně se sníží objem vody v podkoží, takže ano, vylučuje se voda. Pokud necvičíš, je zcela zbytečné kreatin brát. Svaly atrofují (splasknou) a ztratí svalový tonus, protože nebudeš cvičit, i když za dva měsíce to nebude nějak zásadní. Dobré je si čas od času lehce zacvičit, nejlépe pak každý den ráno dělat 15 minut dynamický strečink. Návrat nebude tak bolet.

42let @ 195cm @ 125kg
babacekr

Člen
# Zasláno: 30 Led 2013 19:33

Dobře, takže po vysazení kreatinu se svaly trochu zmenší. Takže pojedu alespoň ob den kliky, hrazdu a s jednoručkama nějaký cviky.

172 cm
80kg
odcvičeno 1,5 roku
fullbody, korte, teď jedu split
Gainer, protein, bcaa, kloubní výživa
Jenik_87

Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2013 20:49

Ahoj, při brouzdání na netu jsem našel tento kreatin http://www.extremni-vyziva.cz/kreatin/854-crea-tro na-240kps.html .Co si o něm myslíte. Zvláště pak o dávkování?? ..o monohydrátu tu toho bylo napsáno poměrně dost, ale toto je jakási novinka..
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Kvě 2013 21:00

To je zase marketinkovej bluf. Ten chemickej název je honosný označení sody bicarbony. Takže kupuješ klasickej Kreatin monohydrát, smíchanej s jedlou sodou. A teď se znovu podívej, kolik to stojí.

42let @ 195cm @ 125kg
Jenik_87

Člen
# Zasláno: 6 Kvě 2013 21:19

díky za info .. jo, tak cena je fakt šílená .. co jsem tak googlil, tak ta soda je tam tedy proto, že zabraňuje přeměně kreatinu na kreatinin, čímž zlepšuje jeho vstřebatelnost. Takže asi proto je dávkování u tohodle menší než u monohydrátu. .. no, ale i tak by šla ta soda asi sehnat levněji
McDan

Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2013 19:12

PS: ještě mi admini na té stránce odpověděli, že se kreatin, který jsem zmínil o příspěvěk výše, dá míchat s tímto gainerem http://www.vyziva-pro-fitness.cz/zbozi/915/

Je to pravda? Prosím o vyjádření i k tomuto, děkuji.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Kvě 2013 19:22

Zde se neprezentují názory babky kořenářky, ani si zde nikdo necucá info z prstu, ale poskytované informace se opírají o výsledky vědeckých zkoumání a osobní zkušenosti lidí, kteří do toho nějakej pátek dělají. Kvalita informací na různých ešoupech dosti kolísá a je motivována především ekonomickým zájmem, nežli snahou dobře poradit. V důsledku velmi nejasného výkladu a aplikace zákonů a vyhlášek MZ, může doplňky výživy prodávat každý kdo má do prdele díru a podle toho to taky vypadá. Bohužel, lži a zavádějící informace jsou velmi častým jevem. V tomto topicu je pravda, na Tobě zmiňované stránce je jen hromada lží a polopravd. Bylo to tady tolikrát vysvětlováno, že znovu opakovat to samé mi přijde zbytečné.

42let @ 195cm @ 125kg
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Kvě 2013 19:38 - Změnil/a: Legi

Jednu věc ale uvedu na pravou míru, protože bývá špatně pochopena. Kreatin, tak jako každou jinou bílkovinu, je výhodnější brát společně se sacharidy, protože sacharidy jsou v přeneseném slova smyslu zedníci, kteří staví z cihel (bílkovin) svalovou hmotu (hooodně zjednodušeně řečeno). Sacharidy také zabraňují tělu, aby použilo bílkoviny jako palivo. Proto se ve velkém přidává Kreatin do gainerů. Je také pravda, že kyselé prostředí Kreatin znehodnocuje, takže pití kávy si musíte rozhodně odpustit. Cukry samozřejmě také zvyšují kyselost prostředí, ale je to tzv. nutné zlo, neboli přípustné ztráty v důsledku funkčnosti. Jiná věc je, pokud jsi na příjem Kreatinu se sacharidy citlivý v důsledku zvýšené dráždivosti žaludeční stěny a následných problémů s pálením žáhy atd. V tomto případě se berou sacharidy předem a Kreatin až následně mezi jídly na lačno. To je celá věda.

42let @ 195cm @ 125kg
McDan

Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2013 21:11

A kdybyste se prosím ještě vyjádřil přímou odpovědí na to smíchání gaineru a kreatinu? Myslíte, že do toho gaineru můžu přihodit ten kreatin a vypít to najednou? Osobně myslím, že bude lepší každý zvlášť, ale asi prasknu :D
Legi

Moderátor
# Zasláno: 13 Kvě 2013 08:10

Myslím, že to vyplývá z textu. Nebo ne? Takže ano!

42let @ 195cm @ 125kg
mario

Člen
# Zasláno: 5 Čvn 2013 13:00

Čau. Mám kreatin monohydrát.Potřeboval bych vědět jak to nejlíp skladovat aby se k tomu nedostala vzdušná vlhkost.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 5 Čvn 2013 15:15

Ty to nemáš v uzavíratelné plastové krabičce se šroubovacím uzávěrem?

42let @ 195cm @ 125kg
mario

Člen
# Zasláno: 6 Čvn 2013 11:13

Koupil jsem toho kreatinu 1 kg. Přišlo to v igelitovém pytli. Rozdělil jsem to tak že malé množství mám v plastové lahvi se šroubovacím uzávěrem.Jeto asi 100g. A zbytek dávám do takových igelitových pytlíků se zipem. Než ten zip dokonale zapnu tak od tamtud vytlačím všechen vzduch. Potom to narovnám do uzavíratelné kuchynské dozy
Legi

Moderátor
# Zasláno: 6 Čvn 2013 19:27

Tak to se nemáš čeho bát.

42let @ 195cm @ 125kg
davyzek

Člen
# Zasláno: 22 Čvn 2013 21:25

ahoj, chci se zeptat, doteď jsem bral po každým tréninku gainer, chci začít s kreatinem, ale jak sem se tu dočetl od tetsua tak není dobrý míchat kreatin se sacharidama, že prý sacharidy zvyšují kyselost žaludku. Tak se chci zeptat jak a co mám po tom tréninku brát jestli gainer nebo kreatin nebo to mohu smýchat dohromady. Ještě by mě zajímalo, co by jste mi doporučili. Někde čtu, že je lepší se kreatinem nasytit a brát ho 2 měsíce ON a 1 měsíc OFF. Někde zase že je dobré konstántní dávkování, buď jen 5g po tréninku nebo někdy i 5g před tréninkem. Tak fakt nevim :D chtěl bych se konečně rozhodnout. Tak prosím poraďte
qpLucas

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2013 10:50

Vůbec by jsi neměl rozlišovat "jestli teď brát gainer, nebo creatin", oba suplementy mají jiné funkce. Měl by sis ve svém zájmu zjistit jaká suplementace je vhodná pro nárůst svalů a kvalitní regeneraci "Př.: Protein, Gainer, Kreatin, BCAA, Vitamíny", sice to vyjde finančně náročněji, ale rozhodně to bude mít viditelný účinek, než utrácet jednotlivě stovky korun za suplementy, které samy o sobě moc nezmůžou.

Se sacharidy kreatin určitě ber, díky nim se kreatin efektivně vstřebá, ideální je glukopur, který je rychle vstřebatelný, nebo třeba gainer, který obsahuje vysoké množství sacharidů. Čili je vhodné užívat oba suplementy.

O tom jak dávkovat kreatin se dočteš všude na internetu - třeba zde http://recenzesuplementu.cz/blog/kreatin máš i popsané kdy je jaké dávkování vhodné.
AllisteroidOv

Člen
# Zasláno: 12 Led 2014 10:19

Ahoj Tetsuo, chtel jsem se zeptat, jestli lze v prubehu toho sameho dne uzivat po mixu creatinu mono se sacharidakem i amino extra beef od amixu, jak je tam psano mezi jidly, jestli to nahodou neovlivni ty ucinky toho Creatinu. Moc diky za odpovedi. Ahoj
Vukan

Člen
# Zasláno: 12 Led 2014 10:59

Ahoj Legi a môžem už užívať kreatín keď cvičím dva mesiace,lenže predtým som cvičil cca tristvrte roka a pauzu mám 3 mesiace.
Spede

Člen
# Zasláno: 12 Led 2014 12:35

Vukan

Záleží to na tobě, ale s kreatinem bych začal o pár měsíců později. Pokud zjišťuješ, že dobře nabíráš znovu svalovou hmotu, tak bych ho nechal nějaký čas odpočívat.
Kriss

Člen
# Zasláno: 12 Led 2014 12:48

Přesně speedy .. svalová paměť existuje .. takže zrovna tady myslím že není kam spěchat

Never back down ...
Wake up . work out and Be Happy
Legi

Moderátor
# Zasláno: 12 Led 2014 17:57

Alli....ne neovlivní.

Vukan...můžeš.

42let @ 195cm @ 125kg
boomster

Člen
# Zasláno: 26 Úno 2014 12:28

Někde jsem četl, jak Legi psal, že dávka kreatinu před tréninkem může způsobit infarkt, protože kreatin zhuštuje krev a srdce pak při takovém tepu nedokáže pumpovat krev, která se táhne jak sopel :D prosím o vysvětlení

Taky bych se chtěl zeptat na tyto otázky:

1. Je tedy lepší kreatin brát POUZE po tréninku?
2. Jaké jsou příznaky nebo následky při nadměrném dávkování kreatinu?
3. Lidé se slabším srdcem by neměli kreatin brát?
4. Jak často, kdy a společně s jakým suplementem je nejúčinější brát kreatin? (typuju že hroznový curk :D ) Diky
Legi

Moderátor
# Zasláno: 26 Úno 2014 13:17

O vysvětlení čeho? Co na tom nechápeš? To je fyzika, ne? Když zahustíš roztok, potřebuješ větší výkon čerpadla, abys určitý objem kapaliny přečerpal, protože se snižuje viskozita kapaliny a zvyšuje se její molární objem. Tady platí, že problém se násobí, pokuď nedostatečně piješ. To už může jít opravdu o život.

1. Není to dogma, ale jeví se to jako ideální. Je možno denní dávku i rozdělit.
2. Nadměrná produkce metabolitu Kreatininu. Dlouhodobě to způsobuje závažné problémy vnitřních orgánů, špatné jaterní testy, může to akcelerovat nezhoubné i zhoubné novotvary. Více možná řekne Bibi.
3. NE!
4. Kreatin se bere denně, 1g na 20kg beztukové váhy, nejlépe s gainerem, nebo sacharidy obecně. 1g na 20kg je základní dávkování, které stačí při braní na lačno. Se sacharidy může být dávkování i vyšší, ale opatrně. To už je nutné používat před tréninkem plazmový expandér, pro jistotu.

42let @ 195cm @ 125kg
mallone

Člen
# Zasláno: 20 Bře 2014 01:27

obecně. 1g na 20kg je základní dávkování
to mě překvapilo, na roonie v diskuzi uplně dole na dotaz dávkování doporučuje "2krát 5 g denně společně s gainerem"
http://obchod.ronnie.cz/s-4083-creatin-fair-power. html

takové rady dává jen, aby se rychleji spotřeboval a víc prodával?
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 20 Bře 2014 11:36

Tak v podstate je to také zaokrúhlené tých 5g nevidím v tom žiadny problém 1g na 20 kg je už viacej presnejšie no nikdy som to tak nedával vždy som dal 5g je pravda, že ak máš 60 kg či 120 je to rozdiel ale či máš 88, alebo 96 nevidím problém a tých 5 g Ti neublíži ani keď máš menšiu váhu
mallone

Člen
# Zasláno: 24 Bře 2014 20:19

a ten kreatin se bere každy den, i v necvičící?
Koudas11

Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2014 20:58

Zdravím,
chci koupit kreatin a je u něj nápsano toto:

Kreatin odpovídá přísné evropské normě:

Sírany 0,03% max
Kreatinin 50 ppm max
Kyanidy 1 ppm max
Di- kyanamidy 20 ppm max

Co to je za látky? Jsou v každém kreatinu? Jsou nebezpečné? Například kyanid mě docela straší :D
radovan

Člen
# Zasláno: 12 Kvě 2014 22:51

Nemusíš mať žiadne obavy... síce neviem, prečo sa práve tieto látky v kreatíne merajú, ale viem, že vo výživových doplnkoch sa bežne testuje napríklad obsah arzénu, či iných ťažkých kovov. Tiež je tam norma a ak tú normu spĺňa, tak je produkt bezpečný. Tieto látky sa bežne nachádzajú aj v potravinách, ktoré každý deň konzumuješ a pokiaľ neobsahujú potraviny nadlimitné množstvo tých látok a pokiaľ tie potraviny neužívaš dlhodobo, nemusíš mať obavy.

Mimochodom, kreatín odporúčam kúpiť na tejto stránke (špičková kvalita a cena):
Namaximum.cz - kreatíny
Koudas11

Člen
# Zasláno: 13 Kvě 2014 08:57

Díky, jsou tam dva kreatiny, jakej je rozdíl?
Starosta

Administrátor
# Zasláno: 13 Kvě 2014 14:23

Tak značka crea pure je niečo ako adidas tak v skratke, no aj ten lacnejší kreatín má analytický certifikát a je kvalitný
<< 1 ... 18 . 19 . 20 . 21 . 22 . 23 . 24 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0