Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Ostatní / Zdravotni aspekty
Autor Zpráva
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 00:31

Ahoj Legi,chtel jsem se jen zeptat na tvuj nazor...muj kamarad si objednal a zaplatil jidelnicek od "profi" trenera...na tom by nebylo nic zvlastniho to dela vice lidi ale zarazilo me jake hodnoty zivin tam kamosovi vypsal... v treninkove dny 3g sacharidu/ kg a v netreninkove 2g/kg..jasne je trosko "objemnejsi" ale tohle mi prijde extremne malo no pal to cert ale spise me vydesilo ze ma nastaveno 0,5g/kg tuku a hlavne 3-3,2g/kg bilkovin???ptal jsem se ho na to a rikal mi ze dostal instrukce ze tento "stravovaci plan" ma drzet jen cca 2 mesice ze za tu dobu se nic nestane..zajima me jestli je to skutecne tak???jestli takove mnozstvi bilkovin za den mu nemuze nejak zavazne poskodit zdravi kdyz se jedna jen o kratkodobou zalezitos (1-3 mesice)...co si o tom myslis??kamos kondicak steroidy nebere

a druha vec co me zajima..meni se nejak hodnoty zivin kdyz clovek onemocni (teplota,bolest v krku atd.)??jestli se snizuji sachry,bilkoviny a nebo tuky?nebo zvysuji?nebo se treba zvysuje glutamin vitaminy??diky moc
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 15:39

Takový "profi trenéry" znám. Je to samozřejmě naprostá hovadina. Však on to kámoš za dva dny pozná sám.

Záleží vždy čím člověk onemocní. Prvním pravidlem je ihned vysadit kreatin, který rozhodně neprospívá. Když jde o bakteriální infekci (záněty, angína), je potřeba snížit příjem bílkovin na normální úroveň a nezatežovat zbytečně vnitřní orgány. V případě běžných virových onemocnění to nemá až tak vliv. Celkový příjem živin je možno snížit, ale nijak drasticky. Při horečce se bazální metabolismus zvyšuje dost zásadně, takže by ses jen dále oslabil. Určitě prospěje dál suplementovat vitamíny a zdravými tuky. Z volných aminokyselin má smysl brát nadále Glutamin.

42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 16:00

No on mi rikal ze uz to dzi 3 a pul tydne a v pohode...ze pry je trochu unaveny ale da se to zvladnout..tak nevim...o ty sachry zas tak nejde..ani o tuky ze to neni spravne to je jasne...ale spis me zajima jestli mu nemuze nejak zdravotne uskodit to mnozstvi tech bilkovin i prestoze je to jen "kratkodobe" (1-3mesice)
sandy

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 17:33

legi: Když už řešíš choroby, přidám se. Též jsem si teď prošel poměrně nepříjemnou chřipkou a dostal jsem během nemoci do sebe horko těžko cca 60% svého běžného energetického příjmu, víc se prostě nedalo a nechtěl jsem to nijak sílit. Problém je, že i když se nyní cítím znatelně lépe, stále se do jídla musím víceméně nutit, protože nemám hlad ani chuť, pravda je, že nemám ani žádný energetický výdej. Mám tomu nechat volný průběh a poslouchat organismus, nebo se ho snažit trochu popostrčit a vracet ho pomalu k normálu? Za dva týdny jsem dal dole 5 kg, pozitivum je, že jsem i tak byl v dietě a shodil nějaký ten tuk, negativum samozřejmě je, že takhle jsem to neplánoval a šla dolů jistě i svalová hmota. Cvičit chci začít až začátkem března, ještě se necítím nejlíp a nechci riskovat recidivu.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 18 Úno 2015 18:30

Vermote...tak nezabije ho to, ale organismus bez steroidů má nějaký limit, co se týče využitelnosti bílkovin. Cokoli navíc musí odbourat, nebo to prostě prosviští traktem do kanálu. Nevím kde ja tady ten benefit. Snad jedině výrobci proteinů budou mít radost.

sandy....nechal bych to na pocitu a obnovoval bych hlavně střevní mikroflóru. Imunita se totiž "dělá" právě tam.

42let @ 195cm @ 125kg
Vermot

Člen
# Zasláno: 18 Úno 2015 20:30

to asi jo :D :D :D jen jsem mel obavu aby mu to "neodvarilo" ledviny nebo jatru nebo tak neco...takze mu to neublizi jo??jen zbytecne vyhazuje penize doslovne do hajz.. ehm do kanalu
Fitnesak94

Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 09:27

no vzdyt ublizit mu to muze, ja se ted treba jeste vzpamatovavam z ledv. kamenu..
Vermot

Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 12:57 - Změnil/a: Vermot

i pri tak kratkodobem uzivani (do 3 mesicu)??
Fitnesak94

Člen
# Zasláno: 19 Úno 2015 14:11 - Změnil/a: Fitnesak94

no kameny se delaji delsi dobu , ale proc riskovat ? kazdej clovek je jinej, takze se nic stat nemusi... hlavne at hodne pije.
Legi

Moderátor
# Zasláno: 19 Úno 2015 19:36

Jistě, že to nikak zdravotně neprospívá. Když bude ten příjem ještě z málo využitelných bílkovinných zdrojů, třeba že to bude honit hydrem, sójovým proteinem atd., mohou být zdravotní následky vážnější.

42let @ 195cm @ 125kg
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0