Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Ostatní / Dotaz ohledne vahy
Autor Zpráva
Vesel

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 16:12 - Změnil/a: Vesel

Ahoj chtel jsem se zeptat zda je mozne ze mezi prvnim a druhym obrazkem je rozdil 1 kilo. Je to presne 3 mesice posilovani. Je mozny ze svaly vazi az tak moc pac sem shodil v oblasti boku a bricha docela dost a celkove na tele.

http://www.imagehosting.cz/?v=imagevkv.jpg
http://www.imagehosting.cz/?v=imagejdj.jpg
Vermot

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 16:25

to jsi ty??delas si srandu??to je hodne luxusni transformace??jen 3 mesice???wow smekam..muzes mi poslat tvuj treninkovy,stravovaci a suplementacni plan???chtel bych se nechat inspirovat email: buzz.raketak@email.cz diky
Vesel

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 17:02 - Změnil/a: Vesel

Jiste ze jsem to ja. S treninkem 1,5 mesice jsem se trapil se splitem. Z duvodu ze jsem sice se snazil procitil sval tak jsem vahy podseknul a prakticky jsem skoro zvedal jen tycku na benchi :D. Ted jedu fullbody a pojedu ho do dovolene tzn 15.7. Pak uz asi pojedu split nebo znovu fullbody ae jiny typ.

Stravovani mam bych rekl na dobre vlne i legi nemel namitky. Prvni mesic sm vlnil sach. Vaha se pak sekla tak sem zacal pomalu jet objem kde si davam pozor na sach abych nenabral znovu ty tuky ve vetsi mire.
Vesel

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 17:09

Jinak k tomu jidelnicku. Tak nwm jestli chces videt co presne jim nebo postaci pomer. Tak bilkoviny drzim 1,6 - 2 dle dnu jestli cvicim nebo ne. Sacharidy drzim 3-4 a zas zda je trenink ci ne. Suplementaci mam jen gainer a protein od extrifitu ae ted sem objednal matrix 5.0 a mutant mass. Ae tu stravu opravdu dodrzuju presne skoro na gram
Vermot

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 21:53

zkus co presne jis ..a kdyz jsi vlnil tak jak diky
Vesel

Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2014 22:01

Ok a ted k otazce vazne tolik vazi sval pac momentalne mam o kolo min.
RifleMan

Moderátor
# Zasláno: 15 Kvě 2014 22:19

Ano, lidé často říkají, že "hmotnost svalů je větší něž tuku", když vidí, jak se svalovec raduje z hmotnosti svého těla, obzvlášť je-li vyšší než očekával. Vemme si např. takový zdravý, svalnatý typ muže s výškou 180 cm, ten může bez problémů vážit až 90 kg, zatímco typ s beztvarou, baculatou postavou stejné výšky, který sice sportuje, ale má hodně tělesného tuku, může vážit méně.
Rozdíl v hmotnostech obou mužů lze přisoudit rozdílu v hustotách (měrných objemech) svalů (nebo netučné - "libové" - tkáně) a tělesného tuku. Svalová tkáň váží na jednotku objemu více než tuk. Přesněji, hustota svalů a jiných netučných tkání (jako např. kostí) se pohybuje od 1.1 g/cm3, zatímco hustota tělesného tuku je přibližně 0.9 g/cm3.
V laboratořích tento rozdíl využívají při určování složení lidského těla. Používají techniku, při níž se váží osoba ponořená ve vodě a tato hmotnost se srovná s hmotností osoby na vzduchu. Tento postup, zvaný "hydrostatické vážení", určí procentový obsah tělesného tuku výpočtem celkové hustoty těla. Čím méně pak organismus ponořený ve vodě váží, tím víc tělesného tuku obsahuje - tuk plave, protože jeho hustota je nižší než hustota vody (1.0 g/cm3). Naopak, vaše hmotnost naměřená ve vodě bude vyšší, je-li procentový obsah svalové tkáně v organismu větší, což způsobí potápění či klesání těla ve vodě, protože má větší hustotu než voda.
Protože svaly váží na jednotku objemu více než tuk, měření obezity známé jako Body Mass Index (BMI) dává v některých případech chybné hodnoty. BMI je pouze poměr mezi hmotností a výškou, což nebere v úvahu složení organismu. Je-li vaše BMI přes 25, máte nadváhu, je-li přes 30, nastává obezita. Zpátky k našim pánům - zdravý svalnatý typ (180/90) by měl BMI přes 27 a tabulky by jen řadily mezi lidi s nadváhou, jehobuclatý protějšek může snadno zhodit pár kilo ze svých tukových zásob a dostane se pod hranici BMI 25. Nebude podle tabulek považovám za člověka s nadváhou, i když opat bude pravdou. Proto jsou měření BMI omezena - není rozhodující složení těla.

Nyní zpět k úvodní otázce: proč je tak těžké zbavit se tělesného tuku? Tělesný tuk je nejbohatším zdrojem energie a tělo energii přechovává právě ve formě tuku - v každém gramu tuku je až 9 cal (uložené sacharidy poskytují pouze 4 cal/g, bílkoviny většinou jako zdroj energie využívány nejsou - slouží pro stavbu svalů a jiných tkání). Chceme-li se zbavit jen 0.5 kg tuku, musíme spálit navíc 3500 cal - budeme méně jíst a více sportovat - nejlépe kombinace obojího.
Přenesme nyní tyto hustoty na jídlo. Lžička másla nebo jiného tuku má přibližně 50 cal, zatímco lžička cukru obsahuje jenom míně než 20 cal, i když hmotnost obou lžiček je stejná. Stejné je to v našem těle, tuk v potravinách je bohatější na kalorie než sacharidy nebo bílkoivny. Ano, je lehčí - ale váže se na něj mnohem více energie.

Použitá literatura::
Does Fat Weigh Less Then Muscle? by Liz Applegate - WebMD Medical News

S pozdravem

Jan Jícha
Vesel

Člen
# Zasláno: 16 Kvě 2014 12:08

Super dík za odborný výklad

Co se týče vln tak sem jen 50-50-100-150-200-250-300 kdy první dva dny byl víkend. Sacharidy jsem bral prakticky pouze z rýže a bílkoviny jsem držel vysoko na 2g/kg. Trenink jsem jel normalne split. Únavu jsem citil pouze večer v neděli a trošku v pondělí ale neděle byla kritická hlavně večer., pač bych snědl co by šlo jinak sem nikdy neměl pocit hladu.
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 2
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0