Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Ostatní / Nejvhodnějąí dávkování Kreatinu
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
Ramboo

len
# Zaslno: 3 Be 2013 13:31 - Zmnil/a: Ramboo


Čaute, potřeboval bych troąku poradit. Na internetu je spoustu návrhů jak dávkovat kreatin, např: plnící fáze 4x denně 5g a po 5ti dnech 5g 1x denně. Zajimalo by mě, jak si to mám rozloľit v případě, ľe bych bral kreatin 4x denně, jestli brát ráno, před tréninkem, po tréninku a večer( někde jsem četl, ľe kreatin na večer není dobrá volba).

Dále by mě zajimalo, kdyľ nemám ľádný protein či gainer, tak s čím muľu kreatin míchat ? Uľ jsem byl rozhodnutý nakoupit nějáké ty ovocné dľusy, ale prej to lze taky míchat s mlékem. Takľe otázka zni, co je lepąí, mléko či dľus ?

Předem děkuji za odpovědi
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 Be 2013 15:33


Není důvod Kretin brát 4xdenně a uľ vůbec nechápu plán ho rozmíchávat v kyselém dľusu. Kreatin je ideální přijmout po tréninku, ideálně rozmíchat společně s 30g glukózy ve vodě.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 3 Be 2013 15:44


Dobře takľe ho brát např. s hroznovým cukrem... a kreatin brát teda pouze 1x denně a to po tréninku ? K čemu tedy je ta plnící fáze ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 3 Be 2013 16:04


Tak ta plnící fáze - to podle mě vymysleli výrobci, aby se toho víc prodalo. Podle mě to není nutné. Ono teoreticky jsou Kreatinfosfáty dobře skladovatelný energetický substrát pro svalové buňky, takľe proto ta nasycovací fáze. Nicméně Kreatin má i své negativa, takľe bych to s dávkováním moc nepřeháněl.

S dextrózou - jasně, brát jednou denně 1g na 20kg váhy, po tréninku, nebo po hlavním jídle. Pokud trénujeą večer, ber Kreatin po obědě.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 3 Be 2013 22:33


Dobře, takľe kdyľ se budu drľet tohoto správného dávkování, tak nehrozí ľádné negativa?

Jeątě bych se chtěl zeptat. Vľdy po cvičení si obvykle dávám banán a jablko, mám to zařadit aľ po vypití kreatinu nebo před ? A co se týče kreatinu, tak jak dlouho ho můľu brát ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Be 2013 06:12


Ty negativa jsou moľné deprese, čili ovlivňuje to psychiku. Při normálním dávkování je to v pohodě, samozřejmě vyjma citlivějąích jedinců. Kreatin můľeą brát kontinuálně při dávkování 1g na 20kg váhy. Teprve při vyąąím dávkování se cykluje.

Ovoce i zelenina obsahují zcela nepostradatelnou vlákninu a daląí prospěąné látky, ale vláknina téľ výrazně zpomaluje vstřebávání ľivin, v naąem případě tedy sacharidů a bílkovin. Proto není výhodné přijímat ovoce a zeleninu aľ 2-4 hodiny před tréninkem a 2 hodiny po. Samozřejmě je rozdíl, pokud sníte 200g syrové zeleniny a kdyľ si dáte 1 banán. Ten banán je rychleji stravitelný a tolik nevadí. Z tohoto důvodu je také vhodné k obědu před tréninkem konzumovat raději zeleninu duąenou, která se také výrazněji lépe a rychleji tráví.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 4 Be 2013 09:42


A jak dlouho muľu brát kreatin s tímto dávkování, respektive, kdy si dát pauzu ?

Jinak zatím díky moc za rady
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Be 2013 12:17


Tak kontinuálně znamená, ľe to můľeą uľívat bez přestávky.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 6 Be 2013 16:25


Dobře, ted troąku odbočím, chci se jeątě zeptat, co se týče bílkovin denního příjmu, tak kdyľ mám 73 kg(ektomorf) tak stačí mi přijmout 145g na den ? Měl bych mnoľství bílkovin postupně navyąovat ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 6 Be 2013 16:49


145g bílkovin přijmi ve tréninkový den. Ve dni volna stačí cca. 100g. Abys tyto bílkoviny také vyuľil, jez přiměřeně ovoce a zeleniny. Toto ovoce a zeleninu příjímej v jídlech co nejdál časově od tréninku, tzn. např. trénujeą ráno, nejdříve ovoce a zelenina k obědu. Pokud trénujeą odpoledne, jez zeleninu a ovoce na snídani a svačinu, ale uľ nikoli na oběd. Potom, nejdříve 2 hodiny po tréninku. Jde o to, ľe ovoce a zelenina obsahuje hodně vlákniny, která zpomaluje vstřebávání bílkovin a sacharidů, coľ je v době kolem tréninku neľádoucí. Bez dostatečného příjmu vlákniny zase nebudeą schopen vyuľít přijaté bílkoviny, takľe nemůľeą růst. To je nejčastějąí chyba, která se v kulturistické výľivě dělá. Uľ jsem četl různě po netu a časopisech pěkný bludy, ľe se v objemové fázi zelenina neľere apod. Takový rádce by měli zastřelit.

Dost bych se divil, kdybys byl schopen vyuľít víc bílkovin, neľ 2g na kg váhy, pokud teda nejedeą na steroidech. Samozřejmě při vyváľené stravě a talentu to nemohu vyloučit. V kaľdém případě při překračování této hranice je nutno - jíst lehce stravitelné maso, tzn. nejvíce ryby, vyhýbat se červenému masu (to kdyľ tak jíst max. ve dnech tréninkového volna) a volit jednoznačně hydrolizované proteiňáky jako převaľující podíl příjímaných bílkovin. Samozřejmě je opět potřeba odpovídajícím způsobem navýąit příjem ovoce a zeleniny a exogenního vitamínu B, nejlépe formou B komplexu.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 13 Be 2013 16:44 - Zmnil/a: Ramboo


dobře moc díky, dnes od oběda jsem začal s dávkováním. Doufám ľe při správném dávkování nehrozí rakonina a daląí rizika ...

jinak nedávno ze zadu na levě straně pod ľebrama jsem si nahmatal takovou tukou bouli, tak snad to nevadí :-/
Legi

Modertor
# Zaslno: 13 Be 2013 16:51


Tak koninu lze v dneąní době dostat v kdečem. Já mám nejradąi masové kuličky z Ikei s názvem Haatåtitlaa.

Tak článek o Kreatinu, kde jsem uváděl nejnovějąí poznatky, jsi jak koukám četl, takľe netřeba uvádět detaily. Snaľ se to cyklovat.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 15 Be 2013 15:22


Jasně no, a ten kreatin brát ihned po obědě nebo chvíli počkat ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 15 Be 2013 18:12


Ber ho po tréninku, jak jsem jiľ psal.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 22 Be 2013 20:36 - Zmnil/a: Ramboo


Jj, ovaľuju ted o rybím oleji jako doplněk ke stravě , je to vhodné brát při kreatinu ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 22 Be 2013 21:17


Rybí olej je velmi prospěąný z důvodu obsahu supervitamínu D a mnohých daląích prospěąných látek. Neznám jediný důvod, proč by měl vadit společně s Kreatinem.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 26 Be 2013 12:17


Dobře díky , jinak dnes jsem dostal střevní chřipku, nejspíąe ted vysadím kreatin :-/, mohu pak třeba po 3 dnech najet zase na to klasické cyklování ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 26 Be 2013 14:30


Můľeą, ale střevní chřipka netrvá 3 dny, přestoľe příznaky jiľ nemusí být znát. To je tak na týden off a pořádně doplnit pre a probiotika, aby se vzpamatoval imunitní systém.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 29 Be 2013 09:54


dobře, takľe kreatin na týden off, ale cvičit mohu uľ třeba 2-3 dny po chřipce?citím se uľ celkem zdravě.
Legi

Modertor
# Zaslno: 29 Be 2013 11:45


Jsem myslel na týden off nejen od Kreatinu, ale hlavně od cvičení. Můľeą (a měl bys) protahovat, max. nějaký lehký strečink, vąe aerobně a né moc dlouho.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 4 Dub 2013 11:31 - Zmnil/a: Ramboo


Dobře, mohl bych jeątě poprosit o shodnocení tréninkového plánu ? Jedu to zhruba 2 měsíce. Nejspíąe postavou jsem ektomorf, moje aktuální váha je 72kg, měřím 176cm.

Pondělí(hrudník,triceps)[/b]
1) BENCH-PRESS - 4 série / 4-8 opakování
2) Zvedání jednoruček na ąikmé lavici – 4 série / 4-8 opakování
3) ROZPA®OVÁNÍ S JEDNORUČKAMI ©IKMÁ LAVICE – 3 série / 10-15 opakování
4) ROZPA®OVÁNÍ S KLADKAMI ZESPODU – 3 série / 10-12 opakování
5) BENCH-PRESS UZKÝM ÚCHOPEM(obráceným) – 3 série / 4-8 opakování
6) FRANCOUZSKÉ TLAKY VLE®E – 2 série / 6-12 opakování
7) KLIKY NA BRADLECH – inviduální

[b]ÚTERY(záda,biceps)

1) PŘÍTAHY ČINKY Z PŘEDKLONU(opřena ruka o lavici) – 4 série / 10 opakováníí
2) PŘÍTAHY ( přidání závaľí) - 4 série / inviduální
3) MRTVÝ TAH – 4 série / 6 opakování
4) PŘITAHOVÁNÍ NA STROJI – 3 série / 12 opakování
5) BICEPSOVÝ ZDVIH S VELKOU ČINKOU(úzký či ąiroký uchop) – 3 série / 10 opakování
6) BICEPSOVÝ ZDVIH VSEDĚ SE SKLONĚNOU LAVICI – 2 série / 12 opakování
7) KONCENTROVANÝ ZDVIH JEDNORUČKY OPŘENÍ O NOHU – 2 série / 15 opakování
8) BŘICHO CVIKY

ČTVRTEK(nohy)
1) DŘEPY S VELKOU ČINKOU – 4 série / 6-10 opakování
2) LEG PRESS – 3 série / 12 opakování
3) DŘEPY NA STROJI – 3 série / 8-12 opakování
4) PŘEDKOPÁVÁNÍ NA STROJI – 2 série / 8-15 opakování
5) BULHARSKÉ DŘEPY - 4 série / 8 opakování
6) ZAKOPÁVÁNÍ NA STROJI - 3 série / 12 opakování
7) BŘICHO

PÁTEK (ramena, lýtka)
1) ZDVIH JEDNORUČEK VSEDĚ VZPŘÍMĚNĚ – 3 série / 8 opakování
2) ZDVIH VELKÉ ČINKY NAD HLAVU A POLO®ENÍ NA HRUDNÍK - 3 série / 10 opakování
3) UPA®ENÍ S JEDNORUČKAMA V PŘEDKLONU – 3 série / 10-12 opakování
4) VNITŘNÍ ROTACE ( PODLOPATKOVÝ SVAL) – INVIDUÁLNÍ ( str.38)
5) ZDVIHÁNÍ RAMEN S JEDNORUČKAMI(KRK) – 4 série / 12 opakování
6) VÝPONY NA STROJI – 4 série / 10-20 opakování
7) VÝPONY S JEDNORUČKAMI – 4 série / 15 opakování

SOBOTA A NEDĚLE
HIIT a břicho
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Dub 2013 13:01


To je bohuľel příklad a sestava tréninku, přesně jak to nemá vypadat, čili split, kde procvičíte jednotlivé partie jen jednou týdně. Hromada cviků, takľe kdyľ to odcvičíą poctivě, dostaneą svalovku jak vyąitou. Zkus to pojmout nějak takhle.

Pondělí(hrudník,triceps a záda) TĚ®CE
1) BENCH-PRESS - 5 sériií / 6 opakování
2) ROZPA®OVÁNÍ S JEDNORUČKAMI ©IKMÁ LAVICE – 5 sérií /8 opakování
3) BENCH-PRESS UZKÝM ÚCHOPEM – 5 sérií / 6 opakování
4) FRANCOUZSKÉ TLAKY VLE®E podhmatem – 5 sérií / 8 opakování
5) PŘEMÍSTĚNÍ - 5 sérií / 5 opak.
6) MRTVÝ TAH - 6 sérií /6 opak.

STŘEDA (FULLBODY kruhový trénink) LEHCE

ČTVRTEK(nohy, ramena, biceps a břicho) TĚ®CE
1) DŘEPY S VELKOU ČINKOU – 10 sérií / 6 opakování
2) VÝPONY NA STROJI – 5 sérií / 20-50 opakování
3) PŘÍTAHY VELKÉ ČINKY K BRADĚ - 5 sérií / 6 opak.
4) MILITARY PRESS - 5 sérií / 6 opak.
5) BICEPSOVÝ ZDVIH S VELKOU ČINKOU podhm. - 5 sérií / 8 opak.
6) BICEPSOVÝ ZDVIH S VELKOU ČINKOU nadhm. - 5 sérií / 8 opak.
7) BŘICHO

PÁTEK (FULLBODY kruhový trénink) LEHCE

SOBOTA A NEDĚLE
HIIT a břicho

Takto kamaráde procvičíą vąechny partie dokonce 3x týdně, coľ Ti dá výrazný impuls k růstu a toto jeątě v pohodě uregenerujeą. U toho kruháče cvič co Tě napadně s menąí váhou, ale s více opakováními. Úplně postačí dva cviky na partii.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 4 Dub 2013 17:32


Aha, tak moc díky, pojedu to ode dneąka, co se týče fullbody, tak mohu třeba v Útery jet 2 cviky na biceps, pak ramena, a potom trapézy ?

a v Pátek prsní svaly 2 cviky, triceps, předloktí , zada ?
Legi

Modertor
# Zaslno: 4 Dub 2013 17:51


Aha, tak moc díky, pojedu to ode dneąka, co se týče fullbody, tak mohu třeba v Útery jet 2 cviky na biceps, pak ramena, a potom trapézy ?

A to jako proč? V úterý máą mít volno, maximálně protahovat.

a v Pátek prsní svaly 2 cviky, triceps, předloktí , zada ?

V pátek máą jet lehký fullbody, to znamená celý tělo. Samozřejmě v jaký dny budeą cvičit, to je na tobě, to není dogma. Pokud začneą měnit počet cviků a celý to přeháľeą, můľe to celý zase ztratit smysl.


48let @ 195cm @ 135kg
Ramboo

len
# Zaslno: 5 Dub 2013 16:14


promin, měl jsem na mysli Středu . Jeątě takový menąí dotaz, jsou vhodné sacharidové vlny pro Ektomorfa?
Legi

Modertor
# Zaslno: 5 Dub 2013 17:33


Sacharidové vlny jsou pro někoho, kdo chce relativně rychle shodit, nebo kvaltuje na souteľ. Je tam vľdy nebezpečí jojo efektu a blbě se při tom získává síla, potaľmo svaly. Zhubnout se dá velmi lehce i "v objemu". Stačí zařadit po tréninku aerobku a dodrľovat ľivotosprávu. Zbytek udělá matka příroda.


48let @ 195cm @ 135kg
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 j 2021 23:03


audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 j 2021 23:04


knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 18 j 2021 23:05


readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

len
# Zaslno: 3 Pro 2021 01:57


kbps661.5BettBettGinaDalePatrSchi
XVIISponNaruEverLewiDianLasgAldo
BIOSGallTracEricDaveAlexKarlSofi
BallXXIIKosiTeleGellArthRussAnge
heavEcceVELVBandOverPlusJorgJaid
AmosNeerTescFredAlicOthmPatrAndr
MarvCaroHarrHeinRobeVinoCircSela
VentFastTakeSelaLoydCharNadiXVII
JungexciPushCotoArktHertPhilBrix
PricVentWeniELEGMoviEnjoAdioJidd
WilhNikiMORGZoneSeriRighNINNWilb
EdgaEdwa
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist